Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

Nema potrebe da smanjuješ power limit ako kopaš equihash, samo gubiš na snazi.
Odličan mem klok za hiniks, jel si siguran da je stabilan?
 
Jesi li probao dstm's ZCash Cuda miner , daje oko 10% vise od EBFW-a , bar je pre bilo tako ..
 
https://zcash.flypool.org/

najveci pool i tu se kopa lepo.

Od minera, od tog ewbf koji nije update-ovan vec vise od 6 meseci imas dosta bolje.

dstm's ZCash Cuda miner
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2021765.0

On ce ti definitivno bacati vise od ewbf, i bas proveri na poolu koliki prijavljuje i kako idu shareve (treba i manje rejected da ima).

2. alternativa ti je
bminer
https://www.bminer.me/releases/

Koji po nekom testu je marginalno brzi, nekih ~2% i to recimo lik sad testirao na nicehash.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2519271.msg32443305#msg32443305

Iskreno meni se ovaj miner baš ne sviđa, jer:
1. Pri startu radi update minera, i stalno drži otvorenu neku konekciju preko koje kao dobije komandu gde treba da submituje devfee shares
2. U konzoli prijavljuje vise Sol/s, ali na poolu su vece oscilacije cak i ponekad veci rejected shares nego dstm, a prosečni Sol/s na poolu je isti i zarada ista.
Kontam da bminer pokušava češće da reši teže shareve i time sam sebi budži Sol/s a pool samo aproksimira po formuli.

Ja sam došao do zaključka da nema neke razlike između ova 2,
jedino što ovaj bminer je u baš aktivnom razvoju, baš su konkurencija, i može da bude bolji.

Oba su bolja od tog starog ewbf, koji mislim da jedinu prednost ima što možeš fee lako da skloniš, ali i tada će manje da daje od ova 2.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da smanjuješ power limit ako kopaš equihash, samo gubiš na snazi.
Odličan mem klok za hiniks, jel si siguran da je stabilan?
Da rade mi rigovi vec 2 dan bez prekida nikakvih greski ili tako nesto nisam imao.
Uglavnom sa mojih 6 kartica rezultati mi se krecu od 1800-1840 sol/s.
Sto se tice power limita sta dobijam sa tim ako ga povecam gledao sam da ga vecina na ytb drze otprilike od 65-80.


Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
https://zcash.flypool.org/

najveci pool i tu se kopa lepo.

Od minera, od tog ewbf koji nije update-ovan vec vise od 6 meseci imas dosta bolje.

dstm's ZCash Cuda miner
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2021765.0

On ce ti definitivno bacati vise od ewbf, i bas proveri na poolu koliki prijavljuje i kako idu shareve (treba i manje rejected da ima).

2. alternativa ti je
bminer
https://www.bminer.me/releases/

Koji po nekom testu je marginalno brzi, nekih ~2% i to recimo lik sad testirao na nicehash.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2519271.msg32443305#msg32443305

Iskreno meni se ovaj miner baš ne sviđa, jer:
1. Pri startu radi update minera, i stalno drži otvorenu neku konekciju preko koje kao dobije komandu gde treba da submituje devfee shares
2. U konzoli prijavljuje vise Sol/s, ali na poolu su vece oscilacije cak i ponekad veci rejected shares nego dstm, a prosečni Sol/s na poolu je isti i zarada ista.
Kontam da bminer pokušava češće da reši teže shareve i time sam sebi budži Sol/s a pool samo aproksimira po formuli.

Ja sam došao do zaključka da nema neke razlike između ova 2,
jedino što ovaj bminer je u baš aktivnom razvoju, baš su konkurencija, i može da bude bolji.

Oba su bolja od tog starog ewbf, koji mislim da jedinu prednost ima što možeš fee lako da skloniš, ali i tada će manje da daje od ova 2.
Hvala druze probacu ovo sto si mi rekao pa javljam rezultate [emoji6]

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Evo rezultata.

EWBF:
ewbf.jpg

DSTM:
dtsm.jpg
 
Jel imao neko problem sa jaxx walletom , da nece da inicijalizuje wallet za zcash,android,sta god da se uradi nece. Nije pomoglo ni deinstall pa install sa telefona. Kad se obrise kes na jaxu opet nece. Kad se proba upariti wallet opet nece. Nece ni sa papira da se inicijalizuje.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Imao sam problem sa Jaxx-om, u smislu da nije legla uplata. Iako ga po netu stavljaju u vrh među wallet-ima, sa ZECom očigledno imaju problem. Ja ga više ne koristim.

Huawei Mate 10 Pro
 
Ja taj Jaxx uopste nisam koristio.

Ondam sam namestio Zcash4Win i to mi radi OK.

Developer pre 2 nedelje izbacio updateovanu verziju Zcash4Win,
sad se zove WinZec, i kako ljudi pišu bukvalno je dovoljan uninstall Zcash4Win i install ovog novog.

https://forum.z.cash/t/winzec-is-available-zcash4win-update/27716

Za svaki slučaj backup privatnih ključeva, zlu ne trebalo.
 
Testirao dstm i bminer, razlike skoro da nema, malo je mozda brzi bminer.

Jel moze da se kopa direktno na zec adresu menjacnice?
 
Može, ali onda menjačnica raspolaže tvojim ZERCovima :).

Huawei Mate 10 Pro
 
Pozdrav.

Da li moze neko da mi kaze da li se za ZCash promenila zahtevnost jer mi je za nekih 10-tak dana izuzetno malo leglo, zapravo totalno nelogicno.
Sada razmisljam da li poloniex krade obzirom da mi je wallet bio zakljucan i sada kada su ponovo osposobili ukupan broj zec-a koji imam je nesrazmeran
vremenu koje je proslo dok je bilo zaledjeno. Obzirom da se i ranije desavalo da wallet bude disable-ovan nisam primetio do sada da fali ali ovo je bas drasticna razlika.

Zna li neko u cemu je problem?
 
Nije se menjalo nista drasticno, ja cak izvlacim vise nego ranije. Za ostalo ne znam sta bih ti rekao, kontaktiraj Poloniex.
 
To im se može kad rudariš na wallet menjačnice.
Rizik je uvek.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Kopa se uvek na neki wallet, ne direktno na menjacnicu, osim ako ne prodajes odmah to sto iskopas.
 
zookoZcashCo Team Member1d
Hey folks! I don’t even have time to write complete replies in here, much less read all of these hundreds of messages. :-{ I hope that someone is somehow boiling down the major sentiments and ideas for me and others to use. Maybe the Zcash Foundation’s voting protocol will serve for that purpose. Not sure.

Just jumping in here to say two things:

I’m really chagrined that I let it sound like we were committing to a social contract of ongoing ASIC-resistance. That is absolutely never what I had intended to commit to, because (a) I always thought that it would probably become impossible long-term, and (b) I always believed that there was a fundamental trade-off between widespread distribution of the coins on one hand, and miners having a large sunk-cost investment into the coin on the other hand, and that the latter might eventually prove to be valuable for attack-resistance and network stability. (I still believe both of these things: even if ASIC-resistance is possible this year and next year, it will almost certainly become impossible given enough scale and enough years. And: distributing coins widely with a commodity PoW is fundamentally incompatible with locking miners into a sunk-cost-investment incentive-alignment with custom PoW, and the latter has advantages that might eventually prove to be important.)


skraceno..ovo smrdi na ne menja nam se ..al nece da vam kazemo definitivno da necemo ...da bi mi narucili vise ASICa
 
Ovo je odlicno 6 coina koje je protiv Asic-a za sada imamo BTG,BitcoinZ,Safe coin,Bitcoin Private,LitecoinZ,Zec...

Votecoin je najavio da ce ispratiti odluku Zec-a kao i Show Gem.

Ostaju samo Zen i Hush da vidimo sta ce resi i Komodo naravno je protiv forka.

Za sada mi izgleda da ce sve Asic masine da kopaju Komodo...Cisto sumnjam da Zen nece biti Asic resistant a za Hush sam podeljenog misljenja 50/50.

Toliku buku digli na youtube razni likovi kao da je smak sveta ja sam jos na pocetku rekao da ce svi biti Asic resistant sto je i jedino bilo logicno,jedino ovaj Komodo nije normalan ima toliko da se poveca tezina na njemu da ce se iskopati svi novcici za 5 god. a ne za 14 god. kao sto im stoji u White paper-u.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu se iskopati mnogo pre plana inflacije, upravo zbog toga sto si rekao - diff ce da raste. Svaki retarget diffa ce da se brine da se ne kopa vise od planiranog.
 
To si u pravu opet kako god nije ovo dobro za Komodo bolje odmah da poklone sve novcice Bitmain-u nego da se trosi tolika struja narednih 14 godina...
 
Pa neće forkovati odmah, već će upgrade biti kasnije tokom 2018.
Dakle, ko je uzeo Z9 neće žaliti sigurno kako se meni čini.
 
Pa ti Asici stizu tek 20-30 Jun-a koliko sam video sto znaci da ih niko nema trenutno kod sebe osim Kineza.

Sada je Maj recimo da Zecu i ostalima treba najvise 2-4 meseca da postanu Asic resistant...

Pitanje je da li za to vreme Asic moze da se odplati znaci 2000 dolara plus utrosenu struju i plus treba kad sve to odplati da nesto i zaradi krajnji korisnik istog.

Meni se cini da ovde prostor za zaradu imaju samo Kinezi jer oni vec te Asic masine koriste a i plus iste prodaju tako da imaju duplu zaradu a krajnji kupac istog tesko da ce ista zaraditi.

Nece bas Zec-u i ostalim novcicima da treba 6 meseci da bi postali Asic resistant...
 
Zavisno koliko njih bude forkovalo. Ako većina, onda će se sav hash sliti na ZEC što možda ubrza njihove "napore". Videćemo.
 
Da li neko zna zašto su ovolike oscilacije u hashu na Flypool-u?

8949d152745968f304b379bb2c6dc233.jpg


Huawei Mate 10 Pro
 
Poslednja izmena:
Još kad bi videli kolike su to "ovolike" oscilacije jer nema parametara sa leve strane pa tako uvećano može da bude i zanemarljiv a da izgleda kao ogroman....velika verovatnoća ja da ti je mali rudnik tj. haš pa otuda i "tolike" oscilacije....veći haš manje oscilacije...
 
U pravu si, mislio sam da nije toliko bitno.
Ranije nisu bile ovako izražene...
700569e8630d67ac2dae384b1358fa53.jpg


Huawei Mate 10 Pro
 
Sve je to normalno [emoji847]

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno