Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

Ja ga nisam ni probao, ali i mene zanima odgovor iz prve ruke.

Huawei Mate 10 Pro
 
@Дуле
Ја сам тестирао за друга на минингпулхубу и све је било ок , свидело ми се што има објашњење за сваки новчић и то по мени баш детаљно. Ја као неко ко је први пут дошао у додир са рударењем сам буквално из прве све подесио захваљујући њиховом објашњењу и примеру. Пошто картица (Палит 1060 6гб) коју сам подешавао и тестирао по другу није "топ" јер има хиникс меморију а топ је само самсунг... изгледа да од сл. недеље прелази у моје власништво :)
Па гледам где бих је упослио за Зеку и БТГ, ако наиђен на резултате јављам за сада сам нашао само ово http://crypto.help/utils/btg-pools/
 
Ček,

nemojte mi reći da većina vas kopa direktno na menjačnicu, šta se dešava ako menjačnica stavi da je wallet Under Maintance, a pool pokušava isplatu?


Krenuo da kopam ZEC na https://zcash.flypool.org, i fino sve šljaka, namestio PL:85%, GPU:+180,MEM:+550, FAN: ~55%-60%, Temp: ~60C
i GTX 1080 bacaju po ~550-560 Sol/s
miner: dstm's ZCash Cuda miner dalje više od EWBF minera i mislim da ima pošteni fee, jer EWBF kad je diff. mnogo pao on uzima i po 4% shares a ne max 2% kako piše.


Krenuo da čitam malo o ZCash i nađem kako neki prave ASCI za više algoritama (u firmware-u kao možeš da menjaš koji hoćeš)., a spisku i Equihash i Ethash.
A na glavnoj strani piše 8GB u spec a na drugo strani 32GB spec, i već se frljaju sa nekim brojkama.
http://www.pascalproject.com/
http://www.pascalproject.com/features.html#c13

A od team-a 2 programera i par prodavaca magle.
Na bitcointalk tvrde da imaju mnogo više ljudi, maaaaa jeste hoće da pariraju AMD, Nvidia, Intelu u pravljenu multipurpose chipova.
:d:smash:
 
Ček,

nemojte mi reći da većina vas kopa direktno na menjačnicu, šta se dešava ako menjačnica stavi da je wallet Under Maintance, a pool pokušava isplatu?

Bilo je to slucaj par puta pa kad se stanje normalizije legne sve na Poloniex-u. Problem je sto sada nema nikakvog obavestenja na Poloniex-u a ZEC nestize. Zato i pitam dali jos neko ima ovaj problem. Prestao sam ja slati na poloniju vec posle druge isplate a sada nesmem ni sa walleta da saljem jer neznam dli ce stici.
 
Ja saljem na Jaxx,pa s njega dalje gde mi treba.Flypool radi ok.

@zokocx-koje 1080 imas?moje daju 550-560sol/s na PL 72,isto dtsm miner.Koliko ti je sol/w?
 
Bilo je to slucaj par puta pa kad se stanje normalizije legne sve na Poloniex-u. Problem je sto sada nema nikakvog obavestenja na Poloniex-u a ZEC nestize. Zato i pitam dali jos neko ima ovaj problem. Prestao sam ja slati na poloniju vec posle druge isplate a sada nesmem ni sa walleta da saljem jer neznam dli ce stici.

Potvrdjujem, ja kopam u wallet ali sam kopao i u menjacnicu i kad je under maintenance stoji u blockchainu dok se wallet ne pusti u rad, onda legne. Ipak u wallet je bolje.

@acirbod kako te sluzi jaxx? Ja sam stalno imao problema, te resetuj kes, te poslao ali nije u blockchainu nego samo prikazuje da je "kao" otislo a moras opet resetujes kes. Te nece da inicijalizuje wallet (btc ali i druge se mucio), te restartuj.... na kraju mi je zakucao btc wallet sa nesto oko 100 usd vrednosti, morao sam da cupam pomocu backup phrase... Od tad ga ne koristim :)
 
Nisam dosad imao problema sa Jaxx,mada iskreno nisam nesto mnogo ni prebacivao.
 
Koliko daje zekica Msi r9 280?


Sent from my iPhone using Tapatalk

MSI 7970, to ti je valjda isto, 295-305 sol, nemam pojma koji bios dal je stock ili pravljen claymore prijavljuje 280x, ne koristim afterburner (samo za ventove), 280 bi trebalo sve da daju slicno, bar po mom iskustvu, oko 285-300 stock. Mislim da nema neke razlike 280 i 280x jer koliko vidim svaka 280 moze da se flesuje na 280x.

MSI lightning bi trebalo da je najjaca u klasi ali je najjaca i po potrosnji, cini mi se oko 300w ili nesto malo ispod, pricam za moju 7970.
 
Što se tiče walleta za početak sam krenuo sa https://zcash4win.com/

krastavac. mora ceo blockchain da skine, juče sam stavio da skida i traje sto godina jer radi verifikaciju i onda čačkam nešto po kućištu i isključi mi se komp
i normalno ne može da nastavi nešto se utripovalo, pa ajde ponovo ~6 sati za 60% synca.


@acirbod vidi sliku koliko, varira od 3.65 - 3.70 Sol/W,
mada mislim da to je daleko od tačno, moram da nabavim merač potrošnje pa lepo izračunam koliko sistem bez grafi troši iz zida i napravim računici.

dVonTzT.png

Inače ove 1080 sam ulovi: http://www.inno3d.com/products_detail.php?refid=284
 
zokocx

Ajde javi koliko ti je trebalo da zavrsi sa sinhronizacijom .. Jel nema neka laksa a opet dobra varijanta walleta ?
 
To je najtacnije.Meni 3 kom 1070 i 3 kom 1080 vuku 860w iz zida.Bacaju malo preko 3000sol/s.Nisam odvrtao PL,ovako mi je dobar odnos sol/w.
 
7950 kod mene daje 240 na stock, ali za karta koja ne zna ni ona sama koliko LTC ima iskopano pre 5god. mislim da je dobro
 

Prilozi

  • Screenshot - 25_02.jpg
    Screenshot - 25_02.jpg
    155.1 KB · Pregleda: 176
  • Like
Reagovanja: S22
@nexteen

Baš dugo traje, i to mi se čini kao odmiče % sinhronizacije tako ide sporije.

Ne verujem da ću uspeti večeras do kraja (ne spavam sa upaljenim kompom), ali ovim tempom sigurno traje 12+ sati.

Traje dugo zbog verifikacije svih transakcija, na mom i5 na svako jezgru wallet radi, možda bi brže išlo da imam više threadova od 4 (tj. neki i7 ili Ryzeni sa više threadova).
 
Poslednja izmena:
Smanjio PL na 72 (sa 85).

I opalo za ~25 Sol/W po grafi, ali zato i temp opala za ~5C ... skoro bi mogao da spavam pored riga jer sad ventovi radi tiše malo. :d

URZsekH.png

I povećao GPU na 200 i MEM na 600
ne znam da li OC igra ulogu kad se smanji PL? (video sam po netu da drže na 100% ili čak 85% i nasviraju MEM na +1000 i GPU +200).

Mada mislim da to je klok jer ima u profilu za CUDA forcuje P2, pa zato mogu memoriju da odšrafe toliko mnogo.

Ovo možete proveriti sledećom komandom u cmd.

Kod:
cd "C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NVSMI\"

nvidia-smi -q -d PERFORMANCE

pause

Samo sa ovim clockovi idu na najveći base clock kada se pokrene CUDA aplikacija tj. miner, i onda još dodatni OC. (a ne sa P2 overclock preko P0).
 
Poslednja izmena:
Ljudi, probajte slobodno bminer umesto dstm-a. Kopao sam na flypool-u sa dstm-om neko vreme i cinilo mi se da je sve ok, ali sam onda probao bminer na MiningPoolHub-u i dobio 20-25H/s vise po kartici i vidi se da su rezultati mnogo stabilniji, nema toliko varijacija.

Takodje, ako niste, pogledajte HiveOS, linux namenjen za kopanje, a baziran na Ubuntu. Sta sam ja dobio prelaskom na linux? Dobio sam manju potrosnju, veci hashrate i sistem obavestavanja preko Telegram aplikacije.
 
Vidim da bminer ima i za Win
https://www.bminer.me/releases/

Probaću ga za neki dan na Win, ne bi sad lepo namešten Windows Server 2016 da menjam za linux, previše mi to bakćanja i cimanja.
A u ostalom ja volim Win, linux koristim samo ako nemam alternative. :D


Bitno na mineru app-u koliko je stvarni dev fee, jer džaba ako je veća brzina (nedaj bože lažno prijavljuje) a ode više shareva za developera.
Kao što sam pisao gore za EWBF miner.

@DuleC sad zavisi šta smatraš pod rezultatima, Sol/s ili shares?

Ako su Sol/s, ovo može da bude objašnjenje zašto ti se čini stabilniji.

Why does BMiner take so long to get up to speed?¶

Bminer reports Exponentially Weighted Moving Average of the speed and takes the last couple minutes of the speed into account.

While the number of speed shown by bminer for the first few minutes is smaller, there is no differences on actual speed. The reported speed will converge to the real speed in several minutes.

https://www.bminer.me/faq/
 
Moguce, ne mogu da tvrdim, ali ovo je graficki prikaz. Levo dstm, desno bminer.

Sto se tice linuxa, veruj nije bauk, uzmes flesku od 16GB snimis i probas, pa ako si zadovoljan onda prebacis na hdd/ssd. Ali razumem te, svakako :).
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    26.7 KB · Pregleda: 192
Hvala informaciji.
Proveriću za koji dan, kako taj radi.

Grafik na pool-u ne bi smeo da laže, mada treba gledati i shares, prijavljeni hashrate je jedno a kome su shares otišli je kako sam skapirao još bitnije.
Istražiću to pa ću pisati ovde.

Inače malo im mnogo velik dev fee 2% ma minerima, oni tu zarade ogromnu količnu coin-ova. Pool-ovi moraju da rade sa 1% jer je veća konkurencija a i treba im više minera na gomili da bi brzo nalazili blokove.
Pozabaviću se i tim dev fee-ijem.
 
Kad smo kod linuxa, preporuka i za simpleminingOS. Za Zcash imate sva tri popularna majnera.
 
Bilo bi dobro da neko ko radi na Linuxu napise sto vise korisnih saveta od toga sta koristiti sve od minera, alata za edit bios, flashovanje, remote control, OS...
Ja cu uskoro prelaziti na ubuntu , samo da pohvatam sta cemu sluzi i kako dobiti sve servise koje imamo na WIn.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Flypool je puko malocas?

Ispravka
Nije,samo preko fona ne vidim stanje preko android aplikacija a i na webu se ne vidi. Rigovi kopaju.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bilo bi dobro da neko ko radi na Linuxu napise sto vise korisnih saveta od toga sta koristiti sve od minera, alata za edit bios, flashovanje, remote control, OS...
Ja cu uskoro prelaziti na ubuntu , samo da pohvatam sta cemu sluzi i kako dobiti sve servise koje imamo na WIn.

Sent from my iPhone using Tapatalk

To imas i na ovim mining Linux-ima, koji su u stvari bazirani na Ubuntu distribuciji. HiveOS je besplatan ako imas do tri riga, posle se placa $3 po rigu mesecno. Mnogo je novih korisnika u poslednje vreme, morali su da unapredjuju neke stvari i prosiruju kapacitete.

SimpleminingOS isto ljudi hvale.

Poenta je da nema potrebe da trosis vreme na nesto sto vec postoji i radi, ali naravno, niko ti ne brani :).
 
Sad je na redu i to pa cemo videti koji je od tih mining OS najprakticniji za Zec mining i za EtH. Kakvi su sa driverima za starije kartice od 2-3GB na Zecu? Koristi li neko od clanova ovde HiveOS i SimpleminingOS za ZEC?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napisao sam gore da ja koristim HiveOS, imate uputstva i tutorijale. Ono sto ne radi kako treba je wifi, odnosno nekome radi, ali vecini ne :d. Evo linka pa pogledajte: HiveOS
 
Koristi li neko nvOC? Probao sam ga bio na kratko i nije loš, ali zbog nedostatka vremena nisam stigao da se pozabavim sa remote control...
 
Pozdrav.
Ovo su moji rezultati na Gtx 1060 6gb sa hynix memorijama.
Kopam na nanopool-u sa ewbf majnerom.
Interesuje me da li valjaju ovi rezultati i gde inace vi kopate i sa kojim programom?


Hvala ;)

157f68c0276743db3532472e58616aa1.jpg
4de361fd0bf203af553d428564648de4.jpg


Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno