Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

Do kad traje to glasanje? Ajmo svi za zekuuuu

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
vidim da je i na njihovom forumu pokrenuta tema.. takodje glasao

btw, koga vrati na home page pri glasanju neka se uloguje na support (znak pored nicka) pa onda vote
 
Jel to juce otisao malo vise gore?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jeste otisao je na ATH diff.
Edit:
Greska u podesavanju tradingview chart (nismo imali bullish kumo twist)
 
Poslednja izmena:
ima li neki nvidia zec miner u kojem moze da se stavi komadna kada pukne da restartuje komp kao sto moze u claymoru ?
 
sta mu dodje ovo na flypoolu?
Because of performance issues with the Zcash client we are unable to send payout transactions to z addresses! Therefore DO NOT use z addresses to mine on the pool.
 
Z adrese se koriste za privatne transakcije, koje mogu da se koriste kroz wallet.
T adrese su za sve ostale transakcije, tj public.

U sustini to sa Z jos nije razvijeno, npr wikiliks je uveo da primaju anonimne transkacije, dakle da bi im sibnuo nesto a da se ne zna ko je, moras preko voleta da generises z adresu pa da posaljes.
Dok menjacnice primaju deposit samo sa T adresa, poput flypula
 
aha.. to bi znacilo da adresa sa krakena moze da prima lovu... :)
hvala :)
 
Nista, btw, i ovo je jedan od razloga At present, t-addr is used by most of the pools and exchanges as z-addr takes a lot of computing power to generate a transaction.
 
Kre@enizam. Umesto da sve bude jednostavnije, kao pre 5 godina kada si imao btc i ltc GUI wallet, generišeš adresu za depozit i gotovo. Ovo sad, sve gore i gore. Te privatna adresa, te gas, te nema GUI wallet, nego radiš iz CMD-a, te ti treba instalirana java... Odvratno.
 
Pa moraju nekako da se razlikuju medjusobno i da daju sebi na važnosti...onako bi sve bilo isto, next,next,next...send i gotovo...prosto i baš bezveze :)
 
Kako god to da izgleda iz vaseg ugla, ja mislim da ce z da dominira u nekoj bliskoj buducnosti, kada se sve to malo rasiri, kriminal ima da cveta.
Sve je veci pritisak na bit kako se mogu trekovati transakcije i kako je sve manje privatnosti, pogotovo od strane amera, kineza pa sada i rusa.
 
Z adrese se koriste za privatne transakcije, koje mogu da se koriste kroz wallet.
T adrese su za sve ostale transakcije, tj public.

U sustini to sa Z jos nije razvijeno, npr wikiliks je uveo da primaju anonimne transkacije, dakle da bi im sibnuo nesto a da se ne zna ko je, moras preko voleta da generises z adresu pa da posaljes.
Dok menjacnice primaju deposit samo sa T adresa, poput flypula

Problem je kod tih ogromnih walleta sa hiljadama transakcija dnevno, tu je potrebna velika kolicina memorije i procesorskih resursa da bi se generisala shielded transakcija. To jednostavno nije prakticno za poolove i menjacnice posto im jede previse infrastrukture. Z adrese funkcionisu za "normalne" wallete.
1.0.13 bi trebao biti update koji ce ovaj problem umanjiti ili resiti.

Kako god to da izgleda iz vaseg ugla, ja mislim da ce z da dominira u nekoj bliskoj buducnosti, kada se sve to malo rasiri, kriminal ima da cveta.
Sve je veci pritisak na bit kako se mogu trekovati transakcije i kako je sve manje privatnosti, pogotovo od strane amera, kineza pa sada i rusa.

Mene iskreno ovakvi coini najvise i plase posto ce verovatno biti prvi na meti regulacije. Razumem anarho-kapitaliste koji zele da sruse ovaj sadasnji sistem i potajno im zelim uspeh, ali misliti da ce najmocnije nadnacionalne i nacionalne strukture da se tek tako predaju je u najmanju ruku naivno.

Ja kad biram coin biram ga po dev timu. Zasto? Pa velika vecina ovih coina je open source i tu sva prica o inovativnosti i upotrebnoj vrednosti pada u vodu. Svaki osrednji programer moze da copy paste deo koda i implementira inovaciju drugog coina. Po meni je dev team ZEC drugi iza BTCCORE (Iako zooko-u treba zabraniti alkohol i twitter).

Sa druge strane imamo ogromnu inflaciju od 7500 ZEC dnevno ako ne gresim. I fondaciju sa nekih 70 milki dolara u ZEC. Nedavno je fondacija rasprodavala deo fondova da unajme jos inzenjerskog i marketinskog osoblja pa smo imali drastican pad cene u odnosu na ETH/BTC.

Opet imamo Barry Sillbertov ZEC fond koji je najavljen za 4 kvartal ove godine, resenje i masovniju upotrebu z- adresa prvu implementaciju XCAT. Bilo bi dobro da se doda kod koreanaca posto sada vidim da nisu vise kinezi in za pumpe.

Sve u svemu ako izdrzi jos 3 godine do halvinga bice ozbiljan coin. Ne planiram da drzim neku ogromnu kolicinu do tada ali ukoliko se desi prsnuce altova rado cu ga pokupiti na kapitulaciji. Po mojoj proceni to je $25-$80.
 
Ima ga kod koreanca ali je prevelik fee, ne znam iz kog razloga, nisam nasao.

Po meni, najperspektivniji alt coin. Jako su azurni developi, cesti updejtovi, mislim da se kuva neki bum od naredne godine.. stvorio sam neku viziju da ce biti napad na btc
 
Ima ga kod koreanca ali je prevelik fee, ne znam iz kog razloga, nisam nasao.

Po meni, najperspektivniji alt coin. Jako su azurni developi, cesti updejtovi, mislim da se kuva neki bum od naredne godine.. stvorio sam neku viziju da ce biti napad na btc

Mislim da gresis evo pogledaj ovde:
https://coinmarketcap.com/currencies/zcash/#markets

Nijedan par u J. Korejskom Won-u

Mislim da nam treba Huonbi da bi cena skocila preko kile $.
Cak iako se ne desi sasvim sigurno cemo posetiti 430 po mojoj proceni vec u septembru.
Posto nam je inflacija ogromna gledam Market cap chart pribizavamo se julskom vrhu i mogu da se kladim da ce napraviti cup and handle za napad na milijardu dolara. U zavisnosti koliko konsolidacija bude trajala na 600 miliona (koliko koina bude izrudareno u tom periodu) videcemo kolika ce biti cena.
 
Mislio sam da sam ga video na nekoj menjacnici, doduse i dalje sam ubedjen da sam ga video, doduse pre par meseci.. mozda se i varam, no nije bitno.
Nedavno su ubaci koreanski na sajt, veliki pokazatelj u kom smeru idu.

I ja cenim da ce biti u septembru oko 400, od nove godine 800-1200
 
Jel i vama opao average hashrate u poslednjih par dana?
 
Da li je za zec bitna memorija na karti, kopam ga sa gtx960 2 gb, planiram jos jednu polovnu da uzmem, da li ima neki sajt gde moze da se vidi sta koja karta moze da kopa od valuta i koliko,i koliko memorije treba?
 
u kom smislu bitna? dovoljno je 2 GB gpu memorije ako na to misliš
 
Lose sam se izrazio mislio sam da li je dovoljno 2 gb, i do kad ce biti dovoljno za zeca? Tj da li ce sa 2 gb moci da se kopa barem jos 6 meseci?
 
verovatno misli na "dag" fajl..
koliko nadjoh, zcash ne koristi DAG kao sto je to kod ethereuma.. Sem ukoliko dev tim ne promeni ne sto u kodu, moci ces da kopas.. Mada kada ethereum predje u PoS, mnogi ce preci na zcash, a diff ce znatno skociti. Pitanje koliko ces tada moci kopati
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi objasni razliku izmedju Mh i Sol-a i kako izracunati profitabilnost ako je i ima sa 3x 1070 grafickim kartama,obicne kartice?
Na what to mine nema i ne mogu da izaberem da se vidi samo za Zcash,kada i udjem na valutu trazi mi da upisem vrednosti a ne znam koliko ona moze dati tih Sol-a ili Mh?
Koliko je merodavan taj saajt za poredjenje,ima li neki tacnijji ili je ovaj dobar ii koliko se oslanjati na to?
 
Nazad
Vrh Dno