Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

Napravi fajl u folderu gde je majner, nazovi ga monitor_restart.ps1 i prekopiraj u njega ovo :
Kod:
do {
    Write-Host "Setting up process" -ForegroundColor Green
    [int]$global:count = 0
    [int]$global:countstr = 0
    [bool]$global:restart = $false
    $pinfo = New-Object System.Diagnostics.ProcessStartInfo
    $pinfo.FileName = "genoil.exe"
    $pinfo.Arguments = "-c eu1-zcash.flypool.org:3333 -u t1ZU2eMFczcCSZXrBrbDxxcELsaWNv7Ro3Q -p z -g 0 1 2 3 4 -k zec zec"
    $pinfo.UseShellExecute = $false
    $pinfo.CreateNoWindow = $false
    $pinfo.RedirectStandardOutput = $true
    $pinfo.RedirectStandardError = $false
    $process = New-Object System.Diagnostics.Process
    $process.StartInfo = $pinfo
 
    $OutEvent = Register-ObjectEvent -InputObject $process -EventName OutputDataReceived -Action {
$global:countstr = 0;
        $stdout = $Event.SourceEventArgs.Data
        Write-Host $stdout
if ($stdout.Contains(": 0.0S/s"))
        {
            Write-Host "--WARNING. PROCESS WILL BE RESTARTED SOON-- Count error:" $global:count -ForegroundColor Yellow
            $global:count += 1;
        }
        if ($stdout.Contains(": job not found"))
        {
            Write-Host "--WARNING. PROCESS WILL BE RESTARTED SOON-- Count error:" $global:count -ForegroundColor Yellow
            $global:count += 1;
        }
 
        if($global:count -gt 5)
        {
            Write-Host "--KILLING PROCESS AND RESTARTING--" -ForegroundColor Red
            $global:restart = $true
            $global:count = 0
            Stop-Process -processname genoil
        }
    }
    $process.Start()
    $process.BeginOutputReadLine()
    Write-Host "Process started" -ForegroundColor Green
    while (!$process.HasExited)
    {
         
$global:countstr += 1;
if ($global:countstr -gt 15)
{
$global:restart = $true
        $global:count = 0
                Stop-Process -processname genoil
break;
}
Start-Sleep -Seconds 1
    }
}
while($global:restart)
$OutEvent.Name |
    ForEach-Object {Unregister-Event -SourceIdentifier $_}
Write-Host "Process finished"

Naravno prepravi wallet, pool i -g parametar

Zatim isto tu napravi Start.cmd fajl i stavi u njega :

Kod:
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

:rr
cd C:\ZECMiner
PowerShell.exe .\monitor_restart.ps1
TIMEOUT 5 
goto :rr

Pre nego li pokreneš majning sa Start fajlom odradi sledeće:

Klikni Start pa u Search upiši PowerShell zatim na Windows PowerShell desnim klikom Run as administrator pa u terminal koji se pojavi upiši:
Set-ExecutionPolicy RemoteSigned
i posle Enter
Sad pokreni Start.cmd

Ako imate starije kartice uklonite -k zec zec iz prvog fajla.
VELIKO HVALA! :)
Bice odradjeno.

Sent from my 6045K using Tapatalk
 
pa sta da pokaze u odnosu na 390x, realno 390x je u svakom smislu jaca od nje, bile to igre, bio to eth ili zec.... meni je na eth kopala msi 390x oko 36 mhs.. Msi 390x je zver, ima odlicne hladnjake... dok ne izadju rx 490, onda ih sve menjam za rx 490
Iskreno kod nas je manje vise sve jedno koliko kartica troši jer imamo jeftinu struju naspram evrope, imam kuci r9 390 bas tu MSI zver sto pominjes u desktopu i gura stock 31-32mhs, a sredjene rx480 bez ikakvog silovanja daju 30mhs, moze da ide jos par mhs gore.

E sad stavi na papir da moje dve rx480 trose manje struje nego jedna r9 390 u desktopu da ne poredim tek sa tvojom X verzijom. Znaci treba ti vise para za napajanje itd.

Slazem se da su kartice zver i to dokazuje da stock 390 gure vise od sredjene 480 8gb nitro, ali uvek postoje i drugi faktori :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
re:prisic

Slazem se ja druze sa tobom oko potrosnje struje, imam ja i 480 rigove, nego kazem da 390x nisu lose za zcash....A sto se tice struje, ne cimam se oko toga mnogo, jer koristim industrijsku struju... 2 din je nocu, 6.7 din danju, nema nikakvih zona...
 
Poslednja izmena:
evo i kineza napravise bolju varijantu

resetuje miner svakih 30 min ....e sad pucao on ili ne baš me briga sad radi punom parom ne kopa samo 25 sec na svakih 30 min:)

evo mog foldera promenite walleti workera u start bat i startujte preko autorestart bat

http://www.mediafire.com/file/sjeezwtyjzabixk/budjavi_genoil.rar


zaboravih da napomenem ko ima novije karte nek ubaci i dva zeca :D
 
Poslednja izmena:
Kazes pocetnici ne znaju podesiti..ja majnujem 3 godine ...imam skoro sve vrste AMD kartica od 270x,280x 390x ,rx470 ,rx480 ..imam i win 7 i win 8.1 i win 10 i gle cuda puca svuda kako god da ga podesis..a nisam bas pocetnik sa racunarima sa obzirom da sam prvi racunar dobio jos 1986 godine tj pre 30 godina..nikad mi se nije desilo da tipa majner za ETH pukne ili oni prethodni sto sam koristio za druge coine ...majner je budjav ,ne optimizovan (ove kartice 390x,470 i 480 prakticno rade bez okretanja ventilatora sto znaci da verovatno neko ima majner koji izvlaci 3 puta vise) ..a diff na ETHu je pao duplo znaci da su i mnoge velike farme presle na ZEc a to sigurno nisu sa ovim genoilom vec sigurno imaju neki bolji koji nije za public.
To sto tebi radi dobro je cista sreca jer i meni na jednom radi bez pucanja al zato na svim ostalim i sa istim podesavanjima i istim windowsom i istim karticama puca ko lud.

Ocito nisi jos savladao gradivo ;)
Ja sam podesio druze samo u protekla 24h preko 100 kartica, znaci nema tu srece nikakve samo znanje pratili su i mene problemi sa pucanjem, restartovanjem, ali sve sam sredio. najvise na pucanje utice internet konekcija i extenderi zbog pada napona.
USB extenderi i stabilan net + skripta svaki rig radi...
 
Samo da javnem da mi "ruska skripta" ne obavlja posao kako treba. Naime, ona se pobuni u samom startu kada se genoil.exe startuje i u tom trenutku prikaže sve hash nule... i osle nastavi da drnda.
Značajno poboljšanje sam dobio reinstalacijom drajvera tako što sam skinuo 16.10.3 i stavio 16.9.2 i sada imam oko 165sol/s ili čega već (grafe su mi na difoltu msi rx 470 8gb) ali sam stavio 4 zec-a jer sam našao da -z zec zec opslužuje 4GB RAMa gradfe dok -z zec zec zec zec opslužuje/popunjava 8GB RAMa- ko ima grafe sa 8GB)....
Za sada RA DIIIIII kao DOXaa li sam za svaki slučaj napičio :loop komadnu...
evo mog .bat fajla:
Kod:
:loop
genoil.exe -k zec zec zec zec -c zec.suprnova.cc:2142 -u neogeo.neogeo1 -p xnxx.com -i 20 -w 64 -P 0 -f 2 -z 0
goto loop

:d (all match except passw) :d

P.S. Prešao sam sa win10x64->win7x64
 
Poslednja izmena:
Imam bas cudan problem sa sapphire 7970 kartom. Naime na ETH mi daje bukvalno isto kao i 280x karte. A ovde imam problem:

Screenshot_1.png

Neko ima/imao slicno?
 
Promeni takt gpu i mem.
 
Probao sam, 1020/1000; 1000/1000 ; 1040/1000 i nikako da uspem. U gpu-z pokaze da je promenuo takt ali nema razlike..
 
Samo da javnem da mi "ruska skripta" ne obavlja posao kako treba. Naime, ona se pobuni u samom startu kada se genoil.exe startuje i u tom trenutku prikaže sve hash nule... i osle nastavi da drnda.
Značajno poboljšanje sam dobio reinstalacijom drajvera tako što sam skinuo 16.10.3 i stavio 16.9.2 i sada imam oko 165sol/s ili čega već (grafe su mi na difoltu msi rx 470 8gb) ali sam stavio 4 zec-a jer sam našao da -z zec zec opslužuje 4GB RAMa gradfe dok -z zec zec zec zec opslužuje/popunjava 8GB RAMa- ko ima grafe sa 8GB)....
Za sada RA DIIIIII kao DOXaa li sam za svaki slučaj napičio :loop komadnu...
evo mog .bat fajla:
Kod:
:loop
genoil.exe -k zec zec zec zec -c zec.suprnova.cc:2142 -u neogeo.neogeo1 -p xnxx.com -i 20 -w 64 -P 0 -f 2 -z 0
goto loop

:d (all match except passw) :d

P.S. Prešao sam sa win10x64->win7x64

jesi li probao kinesku skriptu mozda je bolja stavio sam jednu ili dve poruke pre tebe link
 
Na koliko vremena se sad generise blok? 10sec?
 
ako vam ruska skripta puca na početku (dok se ne spoji majner pa ispisuje 0 ili sl), promenite varijablu u skripti koja određuje posle koliko instanci grešaka će restartovati majner i rešena stvar
 
i ja sam win10 me upropastio

Evo da te "ulovim" :)
Timer skripta koju si postavio na MediaFire mi završava ekstra posao za sada. Bukvalno ekstra.
Meni Genoil/Suprnova radi više od pola sata bez bagova pa onda izbaci 1 gpu pa malo posle 2gi i tako i zabode drajver na kraju...
Za sada, pu pu pu (3x protiv uroka) sve fercera besprekorno!

win7ultimatex64/catalyst16.9.2/Genoil0.6 sa ScriptRestartTimerom/grafe na difolt sva podešavanja (nisam smeo ni da uključim AfterBurner :d)...->TRENUTNA DOBITNA KOMBINACIJA (dok se nešto ne za.e.e)

Zahvaljujući @taxi011 evo parametara ScriptRestart.bat fajla na 30min:
Kod:
:loop1
start start.bat
timeout /T 1800
taskkill /F /IM genoil.exe
timeout /T 15
goto loop1
i parametri start.bat mog fajla:
Kod:
genoil.exe -k zec zec zec zec -c zec.suprnova.cc:2142 -u neogeo.neogeo1 -p youjizz.com -i 20 -w 64 -g 0 1 2 3 4
exit
 
Poslednja izmena:
Ja sam dodao zec zec zec zec u start bat fajlu i sad pise da kopa od 40 do 50 sol kako je to moguce?:D
Evo kako mi izgleda bat fajl sada genoil.exe -k zec zec zec zec -c eu1-zcash.flypool.org:3333 -u adresaX.rig1 -p z
Da dodam jos Zec-ova?:D
 
Nazad
Vrh Dno