Šta je novo?

Over-ear slusalice za 30-40e

m4rkon1

Cenjen
Učlanjen(a)
15.09.2010
Poruke
156
Poena
170
Pozdrav, interesuje me savet za over-ear slusalice u cenovnom rangu 30-40e.
Prvenstveno bi ih koristio za kucnu upotrebu i slusanje muzike (raznih zanrova, ali pretezno elektronika i funk\jazz, dakle najbitniji su mi niski tonovi, da ih slusalice precizno reprodukuju).
Za sada sam jedino pronasao klasicni HD201 od Sennheisera, i zvuk je OK, ali ako mogu da dodam jos malo para za dosta bolji zvuk, voleo bih da cujem predloge.
Prednost naravno imaju modeli do kojih se kod nas moze doci relativno lako, ili modeli sa kojima imate iskustva pri narucivanju iz inostranstva, ne bih da se cimam sa nasom carinom..
 
Nasao sam sad u Mitrosu za 3.750,00 DIN Sennheiser HD202 II , u ostalim radnjama su preko 5k, a prelistao sam sad jos neke teme na forumu i video da se hvali Superlux 681EVO, kojeg je malo teze nabaviti i skuplji je - pa me interesuje poredjenje izmedju ova 2 modela?
 
Poslednja izmena:
Zvucna je integrusa, imam neko staro pojacalo koje mi je nakaceno na nju.
Sta mislis o iSK HP 680, ima ih u mitrosu za 3500? To mi je najlaksa solucija za nabavku, ako nisu mnogo losije od Presonusa i Superluxa? Ako je osetna razlika cak i na ovom goreopisanom setupu, onda cu ipak naruciti Presonus.
 
Te iSK na osnovu izgleda i drajvera kao da su zatvorena verzija HD7.
Verovatno ima razlika u zvuku tj HD7 sigurno zvuce otvorenije uz nesto visu rezoluciju i bolju pozornicu.
Sa druge strane iSK nude bolju izolaciju.

Skokni do MM, ponesi na plejeru/usb lossless fajlove po izboru pa ih uporedi.

Inace pojacalo im nije toliko bitno, daleko je vazniji DAC, kupi bar polovnu DS/DX xonar kartu (moze i usb U7) ili neki eksterni DAC/AMP iz kineske "kuhinje" (s.m.s.l/FiiO)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
OK hvala na savetima, verovatno cu u toku nedelje ici do BG\NS pa cu svratiti da testiram, to je i najbolje uvek :)
 
@hsv.stoned

Izvinjavam se što oživljavam staru temu ali je pitanje vezano za ovde već pomenute Presonus HD7 slušalice i Fiio DAC.

Da li Fiio A3 snage 270 mW (32 Ω) može da tera kako valja Presonus HD7 koje su 300mW (32 Ω) ili trebam da jurim nešto jače iz Fiio ponude ?
 
Ne da ce moci da ih ''potera'' nego neces morati da okrenes potenciometar preko 30% :)

Samo dobro razmislis sta ti treba. A3 je prenosivo pojacalo sa baterijom, dakle nije DAC/AMP combo, naravno moze da radi i kao dektop AMP.

Ako ti trebaju dobre slusalice i pojacalo za slusanje muzike u pokretu (van kuce) onda HD7 nisu dobro resenje jer su u pitanju poluotvorene slusalice i izolacija im nije dobra za bucna okruzenja. U tom slucaju bolji izbor su neke in ear ili zatvorene on/over ear slusalice.

A ako ti trebaju za kucnu upotrebu onda se HD7 apsolutno isplate za te pare s tim sto ti se isplati da ulozis u neki dobar DAC/AMP uredjaj jer je A3 ''samo'' pojacalo. Npr. E10k, Q1..

@mod

Zasto ova tema jos uvek stoji u ovom delu foruma? :)
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, isto mi trebaju over ear sluske do 50 evra.

Posto su mi Technich RP-F290, malo otisle (levi kanal produvao i "sundjeri" se raspali od samog stajanja....wtf?), odlucio sam da ih zamenim.

Ono sto mi je bitno, da su zatvorenog tipa, da se nece raspasti sundjeri od stajanja i da imaju dobar soundstage, zategnutiji bass da udara, da mid nije supalj i udaljen) i da nisu visoki prenaglaseni ekstremno preterano. Gledao sam svasta nesto od AKG 512 MK II (neki kazu da treba burn in duze vreme da proradi bas, pa mi je to ok, ali sumnja za to), Superlux, Audio Technica, sve neki review, ali sve nesto ima ******sku manu. Pa cak i Sennheiser.

Sta preporucujete u cenovnom rangu?

Inace, furace na kartici iz potpisa.

Sent from my Honor 7
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno