Šta je novo?

Grundig 55" Smart TV model 55 VLX8582, UltraHD,Quadcore,3D,Netflix,YouTube, 6 tunera

Slike govore više od reči.
Ovakve uglove gledanja ima i moja plazma. Dakle definitivno je IPS.
 
Poslednja izmena:
Video sam da postoje 2 varijante

55VLX8582 sa oznakom BP i sa oznakom SP.

Koja je tvoja?
Da li neko zna koja je razlika? SP je skuplja za 10.000din?
Da li je razlika samo u boji ili u jos necemu?
 
Poslednja izmena:
Boja okvira samo. Cini mi se zvucnici su uvek srebrni a okvir TVa moze bicti crni srebrni i mozda jos neka boja.

Definitivno boja vidi prvu sliku kutije dole levo dostupne boje: crna, bela i siva
 
Poslednja izmena:
Ilija, bas si me navukao na ovaj tv. Za te pare sigurno nema nista bolje. Ipak malo sam skeptican prema Grundigu pa bih da pitam jos par stvari:
1. Kakav je prikaz slike na SD signalu sa kablovske?
2. Kakva je uniformnost ekrana, tj. da li ima probijanja svetlosti?
3. Da li ima bagovanja kod njegovog app store-a?
4. Kakav je browser, da li mogu da se gledaju stream-ovi?
Unapred hvala na odgovorima.
 
Ilija, bas si me navukao na ovaj tv. Za te pare sigurno nema nista bolje. Ipak malo sam skeptican prema Grundigu pa bih da pitam jos par stvari:
1. Kakav je prikaz slike na SD signalu sa kablovske?
2. Kakva je uniformnost ekrana, tj. da li ima probijanja svetlosti?
3. Da li ima bagovanja kod njegovog app store-a?
4. Kakav je browser, da li mogu da se gledaju stream-ovi?
Unapred hvala na odgovorima.

Cao,
1. Odlican, ima upscale. Ja gledam SD/HD preko DVB-C tunera (ima slot za karticu ko hoce programe koji se placaju bez posebnog set top boxa, dodatnog ispravljaca, daljinca).
DVB-T2 i S2 koji poseduje nisam probao. Ima neku foru preko IPa da shareuje DVB-S2 satelitski na drugi TV ali to tek nisam isprobavao
2. Ja sam sa ekranom prezadovoljan, nisam primetio probijanje ili nesto da strci ili mi smeta
3. Generalno TV ne gnjavim sa brdo komandi prvih 30sec i nisam primetio da baguje. Ako odmah kad ga upalim krenem da klikcem dosta stvari desi se ponekad ali retko, ako ga pustim da se bootuje lepo sve radi kao podmazano. Ovo se ne odnosi na menjanje kanala, hdmi, youtube push sa aplikacije njih od ukljucenja TVa arcim bez ikakvih problema :) Imam i Samsung F seriju u spavacoj i kad kliknem smart opciju ne daja mi je skoro 2min sa napomenom da se SmartHub updateuje.
4. Nisam probao, ima browser nisam probao streamove, probao sam YouTube live i radi perfektno

Prvi put kada sam upalio TV na net uredno je nasao novi FW i azurirao se.

Usput probao sam 3D naocare i super je stvar ako je film native 3D odnosno u levoj koloni http://www.realorfake3d.com/
 
Poslednja izmena:
Meni je jedino krivo sto nisam uzeo 65", pogotovu sto cene panela idu gore za mesec dva pa ce biti jos skuplja razlika. Ali nisam mogao da se dogovorim sa suprugom kojoj je pored projektora i ovo preveliki TV (TV naravno ne moze da bude prevelik, moze samo da bude mala soba :p )
 
Poslednja izmena:
Do sutra ujutru moze se uzeti ovaj tv u gigatronu online za 90.000 uz promo kod. Inace gledao sam ga danas i zaista ima izvanredne uglove gledanja. Predstavnik Grundiga u Emmezzeti mi je rekao da tv ima lg ips panel

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Do juce je bio 106.990. Izgleda da su ga sinoc snizili i jos dali popust 10%. Nisam to mogao da primetim jer je njihov sajt posle ponoci bio blokiran
 
Zanimljiv model, imam par pitanja:
Koliki je input lag i response time, kako prikazuje sliku sa PC ( 4:4:4 ) i da li ima podrsku za HDR ?
 
Da li mediaplayer pusta nasa slova i da li se moze podesavati njihova velicina?
 
Probao sam ima sve moguce opcije za titlove, i velicinu i boju slova i naravno vide se YU slova i mogu da se biraju razni titlovi ako ima vise (postoji i direktno dugme na daljincu za titlove i audio koje radi i za netflix i za usb filove)
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, jos samo jedno pitanje: Da li si imao prilike da vidis isti ovaj tv od 48 inca jer me interesuju uglovi gledanja, tj. da li i on ima IPS panel?
Unapred hvala
 
Ja sam video i 48-icu i po meni ima iste uglove gledanja kao 55

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
@I_L_I_J_A Kakav je što se tiče wifi povezivanja sa routerom i telefonima, da ne koristiš možda D3 SBB, kako se ponaša u kombinaciji sa Cisco uređajima koje SBB daje?

Koliko sam shvatio kvalitet slike "običnih" kanala je skroz ok?
 
Kvalitet SD kanala je odlican, ima upscale, nisu krzavi.
Ja sam ga povezao i WIFI i preko LAN kabla ni sa jednim nisam imao problem (isao preko svog TP-Link rutera pa na gigabitni switch)

Za telefone najvise koristim Grundig app gde je i daljinski. i YouTube push (samo kliknem na cast ikonu i ako je upaljen TV sam prebaci na televizor odakle sam stigao)
 
U teskoj sam nedoumici. Da li uzeti ovaj Grundig ili 49UH668. Cena im je priblizna. S jedne strane 55 inca, 100 Hz, a s druge "A brend", magicni daljinski, 5 god. garancije, bolji smart... Iskreno najbitniji mi je kvalitet slike, skaliranje, prikaz brzih scena posto se gleda uglavnom sport ali i filmovi sa usb-a. A 6 inca vise nije mala stvar.
Ilija, brate pomazi ako si imao mogucnost da uporedis ova dva tv-a.
 
Uzmi ovaj, slika je odlicna, 15cm vece dijagonale znaci MNOGO veca povrsina i ide porast cena zbog panela kod svih proizvodjaca. Presao sam sa 46" Smart Samsunga na 55 inca i progledao :D
 
Ima li nekih bitnih razlika u kvalitetu slike između vlx8582 i vlx8573 osim sto ovaj prvi ima 3D?
 
Ja sam se Grundigom prijatno iznenadio. Letom mi je drugar koji radi u jednoj od vecih radnji preporucio da pogledam 6621 model i stvarno izgleda skroz korektno. Za tu lovu nema nista priblizno dobro. Drugi drugar je gledao 55" neke jace modele i opet, za te pare sjajne sprave. Meni na kraju istrcala neka kombinacija, kupio sam 49" 6621 po bezobrazno niskoj ceni. Nemojte mi slati PM da pitate gde i posto jer nije moguce da ga dobijete za te pare za koje sam ga ja dobio. Za te pare koliko sam ga platio ne postoji nikakav TV u toj dijagonali, nijedne firme, nov u radnji, to je sve sto mogu da kazem.
Osim toga ja sam skroz zadovoljan mojim. Boje su po defaultu dobre, slika odlicna, 3d nemam i nikada ga ne bih ni koristio... Bio sam prijatno iznenadjen zvukom kao i Ilija na svom TV-u. Ono sto mi treba radi ko zmaj, ima i WiFi cak.
Sve u svemu mislim da je Grundig trenutno best buy na nasem trzistu. Nije najbolji ali za te novce necete naci priblizan TV drugih, jacih firmi.

Htedoh ti poslati pp poruku, ali nažalost pun ti je inbox, pa ću je samo pejstovati ovde...

Nabasah na temi i tvoj post gde videh da si kupio model GRUNDIG 49 VLE 6621 WP. Već duže vreme merkam isti ali retko gde na netu mogu naći recenziju i utiske za isti. Ako ti nije problem kada budeš imao vremena da li bi mogao da mi pošalješ u poruci generalno utiske posle godinu dana korišćenja (post je beše iz prošle godine) i da li ti se i dalje čini kao best buy u toj kategoriji.


Nađoh ga u emezzeti za nekih 55 0000 https://www.emmezeta.rs/multimedija/televizori/led-lcd-i-plazma-tv/55987/grundig-49-vle-6621-wp-beli-full-hd-smart-tv/


Hvala ti unapred za odgovor, i Srećnu novu ti želim. :)
 
Utisci su fenomenalni, ne bih ga menjao, izasao je skoro i novi firmware i popravio neke stvari ukljucujuci i YouTube 4K
 
Ljudi, hvala vam svima na savetima. Iskreno da nije bilo Ilijinog opisa još prošle godine ne bih ni obraćao pažnju na Grundig modele.

Sada se jedino dvoumim između dva modela, onaj koji je pazario Sajber Kurajber (hvala mu na opisu) i kojim je zadovoljan, i videh jedan koji
je pet hiljada skuplji.

Ovaj

https://www.emmezeta.rs/multimedija/televizori/led-lcd-i-plazma-tv/55987/grundig-49-vle-6621-wp-beli-full-hd-smart-tv/


Ili dodati još pet hiljada i uzeti ovaj.


https://www.emmezeta.rs/multimedija/televizori/led-lcd-i-plazma-tv/56956/grundig-49-vlx-7730-bp-4k-uhd-smart-tv/
 
Poslednja izmena:
Za 5K razlike nemoj da se razmisljas, uzimaj ga. Ja moram da da skoknem do emmezete prvi dan kad bude proradila i da pazarim jos jedan. Videcemo dali ce biti taj 4K ili 55" 6621 a kevi da dam ovaj moj sadasnji ili joj kupim neki krs.
Ok su brend vec par godina, imaju kvalitet a korektni su i s cenama. Ja sam zadovoljan.

Tapatalk
 
Već dugo čitam gomilu sajtova i foruma tražeći sebi povoljan a dobar tv, pa sam negde nabasao (nemam više pojma gde) na informaciju da je kod Grundigovih modela (bar pojedinih) veliki input lag i da nisu baš dobro rešenje za igranje.
Pitam ovde vas vlasnike Grundiga, je li to tačno? Iskustva sa igranjem? Ima li neki "game" mod? Kakav je lag? Konzola/PC?

Ono što sam video u prodavnici mi se dosta dopalo, slika na svim izloženim Grundigovim modelima je izgledala veoma dobro. Ali mi je jako bitno i kako bi se ponašali za igranje. (Smart i ostale opcije mi nisu bitne jer bih verovatno kupio Android box, zato gledam što jednostavnije modele, samo da je dobar prikaz slike i mali lag.)
 
Ovo moze da postane tema o Grundig televizorima, posto nema mnogo informacija o njima :). Mene su takodje izuzetno zanimljivi modeli 6621 i 7730, oba u velicini 49`. Kurajberu, ako te ne mrzi, napisi nesto o 6621 posto ga imas. Krenuo sam sa budzetom do 40 000, zatim do 47 000, medjutim kada sam video ova dva modela, odlucio sam da ipak uzmem nesto malo bolje, i izbor je pao bukvalno na ova dva modela.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice prikaza 6621 je sasvim odlican. Iskreno, nisam ne znam kaliko zahtevan korisnik ali nisam duduk koji ne primecuje nista. Slika je super, boje su odlicne, izgledaju prirodno, nije nista napucano kao kod samsunga ili LG-ja. Doduse ne mogu vise ni da se setim dali sam radio kalibraciju na tom TV-u. Posle skoro godinu i po koriscenja ja sam ovim TV-om prezadovoljan. Nakaceni su mu D3 i androind box na njega tako da TV vise manje sluzi kao monitor ali slikom sam vise nego zadovoljan. Ono cega se secam da me je jako prijatno iznenadilo je zvuk. Jako se lepo cuje.
7730 nisam jos video, planiram da ga obidjem u nekoj od radnji pa cemo videti. Merkao sam prethodne 4K modele, daleko skuplje poput ovog iz naslova i svidelo mi se sta nude.

Nisam jos uvek probao da igram nista na njemu, ne znam kakav je input lag. Kad budem nasao malo vremena prenecu ga do kompa da probam kako se ponasa. PS4 jos nije stigao na red zbog slabih naslova ali bice prikljucen na tom TV-u, trebalo bi da probam.
Ako mene pitate dali bih opet dao pare da kupim 6621, odgovor je da. Razmisljao sam se cak da uzmem 55" isti model a da ovaj prebacim u spavacu mozda ali previse je meni to televizora u stanu obzirom da TV retko i gledam (citaj: bacanje para) :d
 
Nazad
Vrh Dno