Šta je novo?

Grundig 55" Smart TV model 55 VLX8582, UltraHD,Quadcore,3D,Netflix,YouTube, 6 tunera

Meni je najveca nedoumica da li ima svrhe ici na 7730, jer trenutno gledam samo par kanala preko obicne antene. Nisam bio za smart opciju, ali verovatno bih samo YT koristio, i naravno gledao filmove. Naravno, ovo moze da se promeni u vezi sa kanalima, jer moze lako da se desi da kablovska uskoro prodje pa da uzmem neki paket. Ako gledam trenutnu situaciju, 6621 po tvom opisu bi bio sasvim dovoljan, ali opet kad razmislim za par hiljada vise dobija se verovatno jos malo bolji tv, pa mozda iskoristim njegove prednosti posle nekog vremena. Za sada mi je najbitnije da, koliko je to moguce prikazuje solidno obicne kanale, za filmove i yt bi verovatno oba modela bila dobra.
 
Poslednja izmena:
U tom slucaju je i 6621 previse ako gledas preko antene. Smart je prespor, da se ne lazemo. Totalno je beskoristan i neupotrebljiv. Youtube dok se pokrene muka ce da te uhvati, dok ukucas sta zelis preko daljinskog osedece ti brada. Android box je way to go. Iskreno, ja bih voleo kada bi proizvodjaci odustali od pakovanja smarta u televizore i kada bi cena bila mrvicu niza a ti lepo sam izaberes uredjaj koji zelis da koristis. Moj android box brze otvara nego fon.

Tapatalk
 
Sasvim se slažem. Kupe ljudi neki nebrendirani nazovi-smart tv, a unutra 512 MB RAM i na tome bi trebalo da radi Android! Pa se čude što to nikako ne radi.
Zato je bolje da proizvođači imaju nepametne (a jeftinije) tv modele i da kupci kupe box po svom izboru.
Razmišljam o onom Grundigu 43VLE5523, za ispod 40 hiljada deluje kao OK kupovina. Samo kad bih bio sigurniji kako radi sa igrama... (u mom gradu mislim da nemam gde da ga probam).

Planirao sam malo više novca da dam za tv, ali kad čitam koje sve probleme ljudi imaju sa slabijim serijama LG-ja, Samsunga itd, pitam se da li vredi platiti ih stotinak (ili više) evra skuplje od npr. Grundiga (koji pride ima 3 godine garancije, a navedene firme po 2).
(Za baš naprednije serije brendiranih proizvođača, kod kojih se oseti kvalitet, za to nemam para.)

Znate li nešto o modelu 5523?
 
U tom slucaju je i 6621 previse ako gledas preko antene. Smart je prespor, da se ne lazemo. Totalno je beskoristan i neupotrebljiv. Youtube dok se pokrene muka ce da te uhvati, dok ukucas sta zelis preko daljinskog osedece ti brada. Android box je way to go. Iskreno, ja bih voleo kada bi proizvodjaci odustali od pakovanja smarta u televizore i kada bi cena bila mrvicu niza a ti lepo sam izaberes uredjaj koji zelis da koristis. Moj android box brze otvara nego fon.

Tapatalk

Takva je trenutna situacija, TotalTV je uvek u igri, posto stalno zovu i nude njihove usluge :D Nisam znao da je smart toliko los. Procitao sam na forumu kod komsija da Netflix ne radi na tom modelu, ali nisu nista drugo pisali. Ako budes u prilici da uzivo pogledas 7730, seti se da napises ovde kako ti se cini u odnosu na 6621.
 
Znas kako, pitao sam drugara koji sljaka s televizorima i potvrdio mi ono sto sam i mislio. 7730 je osnovni 4K model, kaze da je onako. Iskreno, mozda on za svoje pare nije losa kupovina ali ja necu kupovati 4K samo zbog 4K. Moja preporuka je da odes do Emmezete i pogledas ga uzivo pored drugih modela.
Na zalost, jaci 4K modeli se ne uvoze vise, ne znam zasto. Verovatno je prodaja jako lose isla.

Tapatalk
 
Hvala SAJ, videću sutra da "skoknem" do Čačka da pogledam (samo moram prvo da ih pozovem, da vidim imaju li taj TV izložen).
 
Nazad
Vrh Dno