Šta je novo?

Problem sa internetom

mihajlosd

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2012
Poruke
2,370
Poena
255
Bio sam van kuce neko vreme. U kuci imamo mts adsl. Majka je u medjuvremenu uzela neki smartfon i posto je zaboravila sifru za wifi probala je da je pronadje...kucala u adress baru ono 192.168.1.1 i tu nesto cackala, ne zna ni sama da mi kaze sta. I sad ruter uopste ne emituje wifi signal. Od onih lampica na ruteru svetli samo power i adsl, internet i wifi lampica ne svetle. Posto ruter ne imituje internet ne mogu vise ni da probam da udjem u podesavanja rutera preko ip adrese. Jedino sto mi je bilo preostalo je da resetujem ruter sa cackalicom. Medjutim nista se nije promenilo. Ja sam mislio da taj reset vraca sve na fabricka podesavanja i da ce se, sta god da je radila, ponistiti. Medjutim sve isto...ne svetle internet i wifi lampice i ruter ne emituje nikakav signal. A ja ne znam vise nacina kako da resim problem. U cemu je stvar i kako mogu to da resim. Hvala na pomoci unapred.
 
192.168.1.1 ne mora da bude ruterova adresa.
Najčešće jeste, ali ne mora da bude.
Kucaj ipconfig u komandni prompt i stavka default gateway je adresa rutera.

Ako jeste ipak navedena adresa tada:
Ili je ruter neispravan, ili ga nisi resetovao, ili si nešto propustio.
Šta god da je čačkala u podešavanju time ga nije mogla pokvariti.
Tako da je najverovatnije da ga nisi resetovao, jer da jesi resetovao dobio bi internet makar na lan-u ako ne na wifi (kod telekomovih rutera nakon reseta wifi je ugašen i treba ga upaliti).
 
Imaš li dugme za paljenje wifi na ruteru?
Ako imaš pritisni i zadrži malo.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Aha, nisam registrovao to.
Onda kao što kolega reče, ili nisi uradio reset lepo, ili ruter ne valja, ili nešto do veze ne valja, proveri da l' je sve povezano lepo.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa radio sam dva puta taj reset. Ne znam sta moze tu da se ne uradi lepo. Gurnem cackalicu u onu rupicu, osetim blagi klik, zadrzim desetak sekundi...da to vreme se pogase sve lampice i ostane samo da svetli lampica power. Posle nekog vremena krece brzo da treperi lampica adsl i posle neko gremena se i ona umiri i nastavi konstantno da svetli. Lampice internet i wifi medjutim ostanu ugasene. I ja sam mislio da ne radim nesto dobro, pa sam ponovio jos jednom i opet isto. A da je ruter neispravan...sta znam...ne big rekao. Kaze majka do tog momenta je radio. Kad je ona uzela da cacka tamo nesto po podesavanjima onda se to desilo. Paradoksalno bi bilo da se bas tad pokvario. Ne znam stvarno sta vise da mu radim...niti sta uopste moze da se odradi sem reseta koji sam radio i koji je prosao tako kako je prosao.
 
Kaze majka do tog momenta je radio. Kad je ona uzela da cacka tamo nesto po podesavanjima onda se to desilo. Paradoksalno bi bilo da se bas tad pokvario.
Upravo tako,
Ništa, nazovi ih i prijavi problem sa opremom pa neka zamene ruter.



niti sta uopste moze da se odradi sem reseta koji sam radio i koji je prosao tako kako je prosao.

Možeš da mu udješ u podešavanja preko ip adrese na način koji sam ti opisao.
Pa ako default gatewaya nema (ili ima, ali se ne može ući preko dotične adrese) tada je ruter pokojni 99%.
 
Poslednja izmena:
Zar ruteru ne mogu da pristupim preko browsera samo ako je racunar vec povezan na njega?
 
Ti bi trebalo da se povezes na ruter i kad on ne daje internet, mislim za podesavanja..

Na nekom od rutera je adresa bila 192.168.0.1, od onih koje sam ja imao. Obicno je i sa donje strane ili pozadi pisala adresa koju kucas u browser da udjes u podesavanja.

Sent from mTalk
 
Ma znam ja koja je adresa rutera, nego kada je ukucam u browseru nece nista da otvori, jer racunar nije povezan sa ruterom uopste. Kako on moze da otvori stranu za podesavanje rutera kad uopste fizicki nije sa njim povezan. Ako ne razumes sta hocu da kazem.
 
Povezi modem/ruter lan kablom na pc, lan kabli ubodi u port 1 ili 4, tako ces imati pristup njegovim podesavanjima.
 
Ne rekoh...laptop je star, nema mreznu karticu ili kako li se to vec zove. Ne moze preko lan kabla...izleda sam zarobljen.
 
Au.
Onda kupi eksternu neku, može i na wifi da se poveže, ali tebi to ne radi, tako da moraš kablom..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ima kod Kineza za 2-3 evra USB to LAN adapter. Verovatno ima i ovde, samo je skuplje.
 
Odneses kod nekog ko ima racunar, povezes na mreznu karticu, podesis ruter, vratis kuci. Ukljucis u struju,tel kabal i sve radi :)

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na savetima. Verovatno ce biti ovo sto je Kidence predlozio...
Javicu sta sam uradio.
 
Sto se tice internet lampice na ruteru video sam ranije model telekom adsl rutera koji gasi pppoe internet konekciju kada nema aktivnosti na mrezi u roku od 2 sata. Internet konekcija se automatski sama uspostavi ponovo odmah nakon sto se poveze neki uredjaj na mrezu.
 
^^ Nije to ovde u pitanju.
1. Ili u stvari nije uradio reset (kaže uradio je par puta, tako da verovatno nije to u pitanju).
2. Nije pritisnuo wifi dugme na ruteru i time uključio wifi (jer kod Telekoma je potrebno nakon reseta uključiti wifi na dugme ili ulaskom u podešavanja preko ip adrese (preko lana ne može pristupiti).
3. Ruter je pokvaren (ili eventualno su problemi na relaciji ruter-Telekom).
 
Nazad
Vrh Dno