Šta je novo?

I7 3770k da ili ne

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
Drugari sta vi mislite? Razmišljao sam da pazarim nov računar, a sa druge strane ne verujem da ću dobiti neke drastične promene. Ne igram toliko igrice kom koristim za grafički dizajn, fotografiju i ponekad max i premier koristim. Vidim da intel planira da izbaci i procesore sa 6 jezgra za godinu ipo, dve. Sada imam 2500k, imam varijantu da povoljno nabavim i7 3770k i dodam jos malo memorije, verujem da neko kraće vreme sluzio bi i ovaj procesor super. Ipak on je 4/4 sto je jače od ovog sto imam, a i ušteda je ok.

Nov I7 + ploče +32g rama koštalo bi prilično.

Razmišljao sam da uradim mali upgrade sada, a kasnije kad zatreba pazarim nov računar. Sve od procesora,ploče,memorije,grafičke...

Da li je ovo glupa kombinacija ili ne. Nesto bi ja da preskočim ovu generaciju i da čekam sledeću. Računar kada kupim, kupujem na duze staze.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno da.

Uzmes 3770K i 2x8GB rama i miran si jos dugo. Te svoje od po 2GB sve prodaj.
 
Tako sam i mislio. Mislim da nije neka drastična promena, a nova arhitektura se tek razvija.

Sent from mTalk
 
U principu da, samo je pitanje kolika je doplata. Inače 3770 je 4/8, a 2500 koji imaš je 4/4 (ako mislimo na core/threads, a i nema šta drugo :)).
 
To sam i mislio. Pa vidi uglavnom ga prodaju za 200e ali imam varijantu za 150. Mislim da je ok. Prodam ovaj moj posle opet je ok

Sent from mTalk
 
Odlična ponuda, nema šta da se razmišlja. Kada prodaš svoj procesor dobio si I7K za ispod 100e i miran si još dugo dugo.
 
3770k za 150e je odlična ponuda. menjaj. i dokupi ram.
 
Sto se memorije tiče, sta je bolje uzeti 4 od po 4gb ili bolje da pazarim dve od 8gb?

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Nije bolje ako želiš da izvučeš što viši klok, IMC je u tom slučaju više opterećen, zbog toga je bolje 2x8GB.
 
da javim da sam pazario ovaj processor, sada jos memoriju i na konju sam
 
Nazad
Vrh Dno