Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Meni ekran nije bitan. Sta mi vredi boje i gluposti kada krene da baguje i laguje. Performanse, baterija, izrada,kamera pa onda moze ekran doci.
Moglo bi se nazvati bolescu trazenje tacne nijanse sive, crne i ostale gluposti kojih sam se nacitao ovde.

Sent from my Havaji P9
 
Sto volim ljude sto vide golim okom razliku izmedju 300 i 500 ppi :)
 
Kako bi vam ja, da sam na mestu vaših roditelja oduzeo sve te samsunge i iphone pa bi vam odjednom bio odličan ekran i fenomenalna kamera i još bolji screen to body ratio na Soniju E4
Da si mi roditelj, i da mi uzmeš telefon, prvo bih te pitao što, a i ne bi mi bio odličan telefon, i fenomenalna kamera, i screen to body ratio, i kukao bih da mi vratiš telefon, ili bar da se smiluješ i da mi vratiš matori G2 od sto eura.
Inače vidim da ima još ljudi kojima ekran nije bitan, ipak treba da analiziraju tu rečenicu, i da vide razliku izmedju klasifikovanja stvari na bitne, i manje bitne, i na bitne i nebitne.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Verujem da kada kazu da ekran "nije bitan" misle na to da li ekran ima 10000 ppi ili ne, jer svakako na 5.2-5.5-5.7" nece primetiti razliku pri normalnom koriscenju (kad kazem normalnom, tu se odmah iskljucju specijalci koji prinesu oko na 1cm od ekrana i WOW NE VIDI SE PIXEL...).
 
Meni je ekran uvek na prvom mestu pri kupovini telefona, sve vreme gledaš u njega. Zatim zvuk i kvalitet istog, poziv mora da bude savršen i odlično da se čuje.
 
U redu, ali ovde se prica o high end telefonima. Na kom od njih nije ekran vrhunski ?:)
 
@marko23 nisi me bas razumeo, a mislim da je jedini razumeo @[Miki]

@marko23 pazi u cemu je poenta
Ja stvarno mislim da minimalni standard za najbolje uredjaje treba da je 1080p a za niskobudzetne 720p. Jer ja ne igram igrice. Znaci koristim telefon da posaljem poruku, pozovem, procitam novine, vidim vremensku prognozu, posaljem mail, slikam, i mozda jos neke manje sitnice kao sto su digitron, da procitam neko obavestenje u pdf formatu itd.... Dakle facebook, insta i ostalo ne koristim, ne igram igrice, i apsolutno ne vidim razliku da li ima 1000 ppi ili 600ppi ili 400ppi. To da li je 1080p ili 4k rezolucija, meni ne doprinosi. I iz tog razloga mi nije vazno. Sta ce meni 4k da posaljem poruku ili kad krenem da telefoniram pa se ekran ugasi kad pridje uvetu? Da ga gledam tada? To sto ljudi danas hoce da im telefon bude i tablet i racunar, je druga tema.
Dakle meni ta razlika o kojoj se raspravlja apsolutno ne znaci nista. Razlika da li je 4k i 600ppi ili 1080p i 400ppi na telefonu od priblizno 5", za moje potrebe, nije vazna. Da biram tablet od 9.7" koji bi koristio za mnoge druge stvari, e tu bi vec bilo price o ekranu.
Iz tog razloga meni ekran nije bitan. Kada kazem ekran nije bitan, mislim na te razlike bez kojih bi neki skakali sa mosta i sekli vene. A da vam daju S7 i kazu da je sve na maksimumu (a osakate za 20%, dakle smanje za 50-100ppi i smanje rezoluciju), i stave pored iphone 7, hvalili biste S7 uz specifikacije koje bi trebalo da ima. Tj. ne bi provalili da je osakacen.

EDIT
@ Ivan I. ne gledaju svi non stop u telefon. Da citam knjige na telefonu a ne kindleu, onda bih gledao non stop u telefon :)
 
Poslednja izmena:
C6tIBGiWgAAz2XU.jpg:large
 
Pa i na S7 imaš 3 rupice gore. Kamera, ambijentalni senzor tj senzor osvetljenja i led lampica. Ovde je iris i verovatno opet neki senzor. Zar nije i Note 7 imao isti broj?
 
Pa i na S7 imaš 3 rupice gore. Kamera, ambijentalni senzor tj senzor osvetljenja i led lampica. Ovde je iris i verovatno opet neki senzor. Zar nije i Note 7 imao isti broj?
Znam da na s7 ima tri i da je na s8 iris samo neznam šta je peto? Kakav senzor jel zna neko?

S7 EDGE
 
Ili možda prati ličnu higijenu npr dali si se umio oprao zube i slično [emoji1]

S7 EDGE
 
definitivno najruzniji telefon koji sam video do sada
 
Pogresio sam, pre sam rekao da je ovaj manji lepsi od ovog daljinskog pored njega.. I ovaj manji je uzasan. Odvratan telefon ****no.
 
Napljuvaste telefon koji nije ni izasao. G6 je bio ruzan na leakovim slikama a pogledajte sad.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa ono na slikama je gotov proizvod, nije kao da ce ga menjati.
 
Kakve greske ustvari pravi Samsung, zaposljavaju nesposobne dizajnere, posaljite im svoj CV vi kojima je ruzan do bola, najruzniji ikada, malo da oporavite kompaniju kad vas zaposle, da pocnu da prave lepe telefone :) ima na sajtu kontakt negde za zaposlenje...
 
Kakve greske ustvari pravi Samsung, zaposljavaju nesposobne dizajnere, posaljite im svoj CV vi kojima je ruzan do bola, najruzniji ikada, malo da oporavite kompaniju kad vas zaposle, da pocnu da prave lepe telefone :) ima na sajtu kontakt negde za zaposlenje...
Znaci tvoj post se svodi na to "cim je Samsung, znaci da imaju dobre dizajnere sto znaci da je fon lep"

Ovaj beli je očajan sa ovim rupicama, kao neka svemirska igracka.

Sent from OnePlus 3T
 
Ali to o čemu pišete su ukusi. Da li je nešto lepo ili nije, to je nešto totalno individualno. I meni je beli ružan, ne samo ovaj nego svaki telefon u toj izvedbi, ali to opet nikako ne znači da nema i onih kojima je u ovoj boji lep i koji će baš njega vijati.
 
Beli je shit, crni će biti lep vrv.
Nav dugmići očaj.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dizajn je stvar ukusa, meni se lično sviđa izgled S8, ali mi se ne sviđa što su izbacili fizički home taster.
Nema sumnje da će Samsung da rasturi sa prodajom ovog modela.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
 
Koliko mi je donji deo lep bez ikakvog natpisa, logoa i slicno(sto ne verujem da ce ostati tako :) ), toliko je gornji uzasan sa stotinu rupica koje bodu oci. . .
Izgled navbar dugmica je ocajan, ali zarka zelja samsunga da nista ne lici na stock android je toliko jaka da razumem ovaj potez :)
Sa hardverske strane ce sigurno biti pun pogodak kao i prethodnici, samsung tu ne gresi.
 
Sto volim ljude sto vide golim okom razliku izmedju 300 i 500 ppi :)
Genije...to se vidi itekako... Imao sam i poredio..Razlika prilična između 300 i 500 ppi.....Ne vidiš je dok ne uzmeš jedan fon pored drugog...Supruga ima iphone 6splus, ja imao s7edge.... Razlika u pikselima i detaljnosti velika...
Zato,nemoj više Probavitu.... :)
https://www.youtube.com/watch?v=obq6IlFCAX8

Sent from WC
 
Poslednja izmena:
Ti sigurno vidis do 1500 ppi.
 
Kakve greske ustvari pravi Samsung, zaposljavaju nesposobne dizajnere, posaljite im svoj CV vi kojima je ruzan do bola, najruzniji ikada, malo da oporavite kompaniju kad vas zaposle, da pocnu da prave lepe telefone :) ima na sajtu kontakt negde za zaposlenje...

Pa ovakav dizajn moze samo de..l da osmisli. Da znas da cu da konkurisem samo da me pozovu na razgovor da ih pitam onako pristojno i stalozeno KOJI K..AC SE SA VAMA DESAVA?
 
Nazad
Vrh Dno