Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

nikad nisam uspevao da imam SOT koji vi spominjete da ste imali, sa svakim telefonom sam bio ispod proseka za to sto se pise na forumu..

osim jednom sa note 3 neo kada sam celu noc citao nesto sa najmanjim osvetlenjem i crnom pozadinom. tada sam imao nesto tipa 6-7h sto je puno za taj tel.

ali pri normalnom koriscenju nikada mi SOT nije bio ni blizu proseka kojim se hvalite ovde na forumu..

jednostavno, sve mi je ukljuceno uvek...

par messenger aplikacija (viber, whatsaap, duo, fb, skype...), fb, instagram, 5 mail naloga, sinhronizacija google photos, mega cloud, razni widgeti...
svasta nesto imam natrpano na telefon i sve manje vise koristim svaki dan, sve se to stalno sinhronizuje u pozadini i crpi bateriju, iako je ekran iskljucen i SOT ce samim tim biti mali.

dosta slusam podcaste, u zadnje vreme preko bluetooth slusalice, sve to prozdire bateriju i za pola dana se isprazni telefon a SOT bude jedva 2h..

ne znam kako vi uspevate da imate toliki SOT osim ako to nije neko specificno koriscenje sa pogasenim svim pozadinskim sinhronizacijama, najcrnjom pozadinom, 720p rezolucijom, iskljucenim gps, mob.net, nfc, ....itd..

Sent from Galaxy S8

Ako ti je za utehu sa sličnim načinom korišćenja imam sličan SOT. Srećom nemam uvek potrebe za tim pa mi je prosek oko 3 - 3.5h. 7 sati sam imao samo jednom - čitanje u toku noći.
Sam način korišćenja telefona određuje SOT i nema svrhe to porediti. Sa istim automobilom možete potrošiti 5 l na 100 km ili 12 l.

Naravno korisno je znati da mobile data troši više nego wi-fi. Da treba isključiti 4g kada putujete po Srbiji. Da kombinacija slušanja radija preko mobile data i emitovanje preko bluetuth na zvučnike u kolima jede bateriju.

Послато са S8
 
Ako ti je za utehu sa sličnim načinom korišćenja imam sličan SOT. Srećom nemam uvek potrebe za tim pa mi je prosek oko 3 - 3.5h. 7 sati sam imao samo jednom - čitanje u toku noći.
Sam način korišćenja telefona određuje SOT i nema svrhe to porediti. Sa istim automobilom možete potrošiti 5 l na 100 km ili 12 l.

Naravno korisno je znati da mobile data troši više nego wi-fi. Da treba isključiti 4g kada putujete po Srbiji. Da kombinacija slušanja radija preko mobile data i emitovanje preko bluetuth na zvučnike u kolima jede bateriju.

Послато са S8
Ipak je najveća mana kod s8 sa baterijom sam exynoss po sebi što recimo nije slučaj kod s8+, samsung ima izuzetno agresivan throttle iliti čim telefon dosegne 36c krene da mu guši performanse da bi se ohladio. E sad mana je kod toga što s8 se znatno brze greje od s8+ zbog fizičke veličine te ima i manji prostor za oslobadjanje toplote samim tim lošije radi generalno naspram s8+

4g je konkretno problem svima što se tiče potrošnje naspram wi-fi , ja lično nisam video znatnu razliku izmedju s835 i exynoss, testirao sam sa XZP i za nijansu brže troši XZP al to prepisujem LCD ekranu i manjoj bateriji + lošijoj optimizaciji što se tiče baterije.

Dok recimo preferiram exynoss u heavy zadacima gde se isključivo CPU opterećuje. Tu recimo snapdragon ima lošiji managment te će i lošije raditi a više trošiti od exynoss. Prost primer toga je RR3 jer je igrica oslonjena najviše na CPU.

E sad neki to mogu pripisati samsungu da više "voli" svoj čip nego snapdragonov pa ga bolje odradi softverski...problem je što je test odredjen na drugom s835(u11) uređaju pa je iole meredovno.

Što se mene tiče ko ne igra igrice uvek bi mu pre preporučio exynoss nego s835 jer jednostavno je bolja baterija na exynoss.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko vam troši telefon preko noći sa upaljenim AOD?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ipak je najveća mana kod s8 sa baterijom sam exynoss po sebi što recimo nije slučaj kod s8+, samsung ima izuzetno agresivan throttle iliti čim telefon dosegne 36c krene da mu guši performanse da bi se ohladio. E sad mana je kod toga što s8 se znatno brze greje od s8+ zbog fizičke veličine te ima i manji prostor za oslobadjanje toplote samim tim lošije radi generalno naspram s8+

4g je konkretno problem svima što se tiče potrošnje naspram wi-fi , ja lično nisam video znatnu razliku izmedju s835 i exynoss, testirao sam sa XZP i za nijansu brže troši XZP al to prepisujem LCD ekranu i manjoj bateriji + lošijoj optimizaciji što se tiče baterije.

Dok recimo preferiram exynoss u heavy zadacima gde se isključivo CPU opterećuje. Tu recimo snapdragon ima lošiji managment te će i lošije raditi a više trošiti od exynoss. Prost primer toga je RR3 jer je igrica oslonjena najviše na CPU.

E sad neki to mogu pripisati samsungu da više "voli" svoj čip nego snapdragonov pa ga bolje odradi softverski...problem je što je test odredjen na drugom s835(u11) uređaju pa je iole meredovno.

Što se mene tiče ko ne igra igrice uvek bi mu pre preporučio exynoss nego s835 jer jednostavno je bolja baterija na exynoss.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Sve što sam čitao i gledao je totalno suprotno od ovoga što si ti ovde napisao.. :) sada mi ostaje samo da pređem na s835 mob I da to potvrdim .. a što se tiče exynosa i igrica samo ću reći da su mi bolje igre radile sa s625 nego sa ovim lesom od exynosa.

A 4g i exynos troši 3 do 4 puta više baterije nego exynos na wi fi i tako nešto nikada u životu nisam video a promenio sam veliki broj telefona.
A gledajući gotovo sve review onog Nemca i on se susreće sa time prvi put u životu ( pogledati i njegov note8 review )

Ti si sa u11 prešao na s8+ ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ ne znam ja izgleda nemam exynos na ovom mom, pošto meni baterija traje dobro i na 4G, a evo i jače osvetljenje.
da457050b7a8a6ac8dc85f377150e708.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
cc28c7d1eeaaf7bbf50604654090e959.jpg
 
Meni je baterija super, bolje nego na S7. SOT prosek 7h, normalno koriscenje bez igrica, mix 4g/wifi...

米哈
 
Ne pričam za taj exynos .. ali kada već kacis evo i moje baterije na 4g. 30min brajtnes na 100% , udarene 4slike a ostalih 40ak min u tamnoj prostoriji isto 4g ali slajder na 30%

cceea0568a0998753e73efc6f19c04e4.jpg


Neće da mi zakači sliku ..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neće da zakači, puko tapatalk.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Neće da zakači, puko tapatalk.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Dok ne proradi na slici je 55% još baterije i 1h i 15min sot. Mob od 650e na 4g da gura 2h i 30min sot je skandal. Na wi fi uz istu upotrebu ide lagano preko 6h..

Nisam samo juče primetio to sa 4g , prvi put sam primetio kada mi je nestalo struje u gajbi , pređem na 4g i mislim da sam za 1h na min osvetljenju ( bukvalno na 5 ili 10%) spržio oko 30% baterije. Bukvalno imaš osećaj kao da na svakih 30ak sek nestane jedan procenat ;)

Sada će neko pametan da se javi i kaže brate tako je na svim mobovima ali posle 2000 urađenih reviewa onog Nemca on je jedino ovoliku drastičnu razliku 4g VS wi fi video na s8 i note8. To nikako nije slučajnost
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam zakačio slike juče sa posla...većinu dana sam bio na 4g (wifi isključim pošto je zabranjen izlaz za dosta sadržaja na netu) i to isti nije bio skroz pun (jedna crtica fali često, nisam gledao koliko je to snage). Ukoliko 4g i troši mnogo, opet je to manje nego na 3g na kome sam bio do ore par dana.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
^^Meni je na 85%, osvetljenje je 55-60% (medium na bbs), 1:45 sot na 4G.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Koju vi tastaturu koristite? Ja od ove Samsungove nisam video bolju... Imao sam razne tel drugih kompanija, njihove tastature, al sto se tice ove samijeve, 10+...

米哈
 
I ja koristim samsungovu trenutno. Pored nje volim još i swift. Na samsungovoj imam jedino zamerku, što ako se koristi tamna tema, kad zadržiš na tasteru za alt karakter, dobiješ opet belu boju. Substratum ovo rešava, ali eto da napomenem jel neće svi da se igraju sa dodatnim opcijama i podešavanjem.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
I ja koristim samsungovu trenutno. Pored nje volim još i swift. Na samsungovoj imam jedino zamerku, što ako se koristi tamna tema, kad zadržiš na tasteru za alt karakter, dobiješ opet belu boju. Substratum ovo rešava, ali eto da napomenem jel neće svi da se igraju sa dodatnim opcijama i podešavanjem.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Pa dobro, ja ne menjam teme tako da mi ova bas lezi. Pre sam koristio google dok sam bio na tel koji nisu Sami [emoji16]

米哈
 
Ma svaka ima svojih prednosti i mana. Inace ima tema o tastaturama, da ne spamujemo ovde bespotrebno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Za rubriku verovali ili ne, telenor pustio update, AQJ5
 
Dok ne proradi na slici je 55% još baterije i 1h i 15min sot. Mob od 650e na 4g da gura 2h i 30min sot je skandal. Na wi fi uz istu upotrebu ide lagano preko 6h..

Nisam samo juče primetio to sa 4g , prvi put sam primetio kada mi je nestalo struje u gajbi , pređem na 4g i mislim da sam za 1h na min osvetljenju ( bukvalno na 5 ili 10%) spržio oko 30% baterije. Bukvalno imaš osećaj kao da na svakih 30ak sek nestane jedan procenat ;)

Sada će neko pametan da se javi i kaže brate tako je na svim mobovima ali posle 2000 urađenih reviewa onog Nemca on je jedino ovoliku drastičnu razliku 4g VS wi fi video na s8 i note8. To nikako nije slučajnost
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Evo da se javim i ja nepametan
Testa radi ugasio wifi i prebacio se na 4g
Svetlo nekih 40-50%, 4g signal oko -90 dbm, 2:05h sot mi je skinuo 20% baterije (84% - 64%)
Chrome Tapatalk Reddit Whatsapp
 
Dok ne proradi na slici je 55% još baterije i 1h i 15min sot. Mob od 650e na 4g da gura 2h i 30min sot je skandal. Na wi fi uz istu upotrebu ide lagano preko 6h..

Nisam samo juče primetio to sa 4g , prvi put sam primetio kada mi je nestalo struje u gajbi , pređem na 4g i mislim da sam za 1h na min osvetljenju ( bukvalno na 5 ili 10%) spržio oko 30% baterije. Bukvalno imaš osećaj kao da na svakih 30ak sek nestane jedan procenat ;)

Sada će neko pametan da se javi i kaže brate tako je na svim mobovima ali posle 2000 urađenih reviewa onog Nemca on je jedino ovoliku drastičnu razliku 4g VS wi fi video na s8 i note8. To nikako nije slučajnost
Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Nešto nije u redu ja mogu duže da igram NFS no limits na 4g + max osvetlenje nego ti samo da koristiš 4g. Pa na s7e sam po ceo dan bio sa boost osvetlenje i igrao nfs no limits ...prosek izlazio 5-5:30 sa njim a njemu slabija batt nego na 8+

Sve što sam čitao i gledao je totalno suprotno od ovoga što si ti ovde napisao.. :) sada mi ostaje samo da pređem na s835 mob I da to potvrdim .. a što se tiče exynosa i igrica samo ću reći da su mi bolje igre radile sa s625 nego sa ovim lesom od exynosa.

A 4g i exynos troši 3 do 4 puta više baterije nego exynos na wi fi i tako nešto nikada u životu nisam video a promenio sam veliki broj telefona.
A gledajući gotovo sve review onog Nemca i on se susreće sa time prvi put u životu ( pogledati i njegov note8 review )

Ti si sa u11 prešao na s8+ ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

@Widjxa mi je rodjak, isto ima s8+ lik bukvalno 90% vremena koristio jedno vreme samo 4g jer je upecao ovaj novi ugovor gde su davali 100gb 4g neta pola ugovorne obaveze. Baterija mu je prosek 1-1:30sot max slabija od mene na mix korišćenju 4g/ wi-fi. Tipa ja izlazim 7-7:30 on je na 6+

Dok mu burazer ima XZP (S835) pa i može da poredimo potrošnju svega kao i performanse u igricama. Npr NFS no limits za nijansu bolje radi na 8+ Nego na XZP još ima i jače detalje ( doduse za to je zahvalan samsung jer plaća EA games da imamo detalje kao na iOS)

Kao što rekoh s8 je zbog fizičke veličine drastično lošiji jer se jednostavno greje naspram s8+, automatski mu je i veća potrošnja kao i lošija baterija zbog toga.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene jos nista...
 
Drugari, ja danas stavio foliju preko celog telefona. Perverzija. Konacno malo nositi ovog lepotana bez maske. Slikacu posle pa vam saljem. Od mene sve preporuke.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
I ja sam sgavio monsterskin foliju.Da li je i ostali sa ovom folijom imaju kao neki rainbow efekat ali kao minijaturne sarene tavkice,bas odvlace paznju dok gledas ekran?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Drugari, ja danas stavio foliju preko celog telefona. Perverzija. Konacno malo nositi ovog lepotana bez maske. Slikacu posle pa vam saljem. Od mene sve preporuke.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Daj fotku. Kolko košta ?


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Daj fotku. Kolko košta ?


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

4000 me je izasao ceo telefon. Zastita zadnjeg stakla, prednjeg i svih ivica. Ali vrh rade stvarno sam prezadovoljan. Ima fora kao ako se izgrebe folija moze da se zameni bilo kada, placa se samo ugradnja 900 dinara valjda. Daju garanciju i racun kao da kupujem telefon. Jedini problem mali je sto se ceka pola sata, ja se malo smorio jer imam non stop pozive i poruke. Evo slika, mada sam slikao sa nekim starim ip6 pa ne moze sve lepo da se vidi ali se ne primecuje uopste da tel ima bilo sta na sebi. I jeste malo skuplje ali kontam kad budem prodavao bice kao nov pa mi to nece predstavljati problem. Bolje ovako nego da kukam na kljuceve i prasinu iz dzepa.

WhatsApp Image 2017-11-22 at 20.00.14.jpegWhatsApp Image 2017-11-22 at 20.00.32.jpeg
 
A da li ta fensi kesa / nalepnica može da se skine lagano kada korisnik to bude hteo ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A da li ta fensi kesa / nalepnica može da se skine lagano kada korisnik to bude hteo ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Iskreno, pojma nemam. Pitao sam da li ostavlja tragove rekli su ne, moze u bilo kom trenutku da se proveri. Malo je iskreno komplikovaniji nacin lepljenja. Nanosi se neko sredstvo, pa se istiska i susi onim fenom. Onda ga ubacuju u neku UV komoru. Imaju razne dezene kao dbrand ali bilo skuplje 1000 dinara, a i lepsi mi je ovako telefon. Ameri su to, nece i oni svasta da valjaju, sve folije su kao made in USA kao i sama tehnologija. Zaboravio sam kako se zove firma ali imam na garanciji pa cu poslati cim budem kuci.
 
I ja sam sgavio monsterskin foliju.Da li je i ostali sa ovom folijom imaju kao neki rainbow efekat ali kao minijaturne sarene tavkice,bas odvlace paznju dok gledas ekran?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ja nemam ništa, najnormalnija slika kao i da nema ništa na ekranu (bar ja ne primetim nikakve anomalije).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Po svemu tome meni si opisao BodyGuardz, ili neke slične folije. Nekad sam ih koristio, bio sam zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno