Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Ja recimo NIKAD, ali NIKAD, neću da koristim Iris za otključavanje telefona! Čak i da ukinu otključavanje otiskom, pre ću koristiti patern kao metodu, nego da mi mob skenira oči i lice.
Neverovatno je na šta ljudi danas, svojevoljno i olako pristaju i prihvataju kao 'podrazumevani standard'! Ćao pameti i mozgu...

Sent from my SM-T713 using Tapatalk
 
Jeste pretvoricete u robota tako sto ti skeniraju oci i lice. Lice ti je vrv skenirano vec 300 miliona puta ako je neko hteo.
Sada koja je razlika izmedju otiska i ociju? Sta oni tebi to mogu vise da urade tako sto ti skeniraju oko naspram toga sto das otisak?
Za ulazak u Ameriku a i za dobijanje vize dajes sve otiske, tako da u danasnje vreme privatnosti nema.
Najbolje sada da se zakljucamo svi u podrum i stavino celofan preko glave da nam vanzemaljci ne citaju misli.
Razumem ja da neko zeli potpunu privatnoat ali sad ti meni objasni zasto si voljan da das otisak a ne da skeniras oko? Pa vise moze neko da ti napakosti sa otiskom, uoatalom otisci pratiju se danas provlace kroz sve baze podataka a ne zenica.
Ako oces privatnost lepo kupi 3310 nemoj da uzimas flagship kompanije neke i da ocekujes da imas privatnost.
I da ne koristis taj iris vrv ce ti biti skenirano sve.
Svasta cu se nacitati na ovom forumu



Sent from my SM-G935V using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
https://www.sammobile.com/2017/03/3...rs-for-the-galaxy-s8-and-s8-from-two-vendors/
Ipak nije kamera kao na s7/s7 edge modelu :D :D
Iskreno meni se tel svidja, mozda su jedino mogli da stave malo vece baterije, ali nema veze, trajace sigurno kao i kod s7 modela.. Ostalo je okej, specifikacije su okej, dizajn je super, a softver videcemo vremenom kakav je.. Izgleda da sam bio u pravu sto sam ipak sacekao na s8, a ne uzeo s7 edge, mada dok ne vidim uzivo kakav je i ne probam kako radi, ne mogu nista vise reci.. :D
 
Ja recimo NIKAD, ali NIKAD, neću da koristim Iris za otključavanje telefona! Čak i da ukinu otključavanje otiskom, pre ću koristiti patern kao metodu, nego da mi mob skenira oči i lice.
Neverovatno je na šta ljudi danas, svojevoljno i olako pristaju i prihvataju kao 'podrazumevani standard'! Ćao pameti i mozgu...

Sent from my SM-T713 using Tapatalk
Ti kao da si dosao iz kamenog doba pa ti nisu do sada google i ostali internet i programski algoritmi pokupili i skenirali sve o tebi. A ako se ne bavis kriminalnim aktivnostima, ne vidim sto bi ti smetalo. Na primer, ja ne krijem nista, i voleo bih da postoji mnogo bolja i detaljnija kontrola kretanja i aktivnosti svih stanovnika planete. Na taj način bi se iskorenio kriminal. Ukraden auto bi nasli brzo, ubicu.... pokvarenog politicara... Cemu skrivanja? hebala vas ta paranoja... Mogu i ja tebe da pitam gde ti je mozak i od koje vrse paranoje bolujes... i sta krijes... Ali me zabole mnogo...

Sent from my SM-P900 using Tapatalk
 
Zamolio bih učesnike teme da se drže teme, a to je Galaxy S8, a ne problemi sa privatnošću i da li Iris skeniranje radi kako treba.
 
Jeste pretvoricete u robota tako sto ti skeniraju oci i lice. Lice ti je vrv skenirano vec 300 miliona puta ako je neko hteo.
Sada koja je razlika izmedju otiska i ociju? Sta oni tebi to mogu vise da urade tako sto ti skeniraju oko naspram toga sto das otisak?
Za ulazak u Ameriku a i za dobijanje vize dajes sve otiske, tako da u danasnje vreme privatnosti nema.
Najbolje sada da se zakljucamo svi u podrum i stavino celofan preko glave da nam vanzemaljci ne citaju misli.
Razumem ja da neko zeli potpunu privatnoat ali sad ti meni objasni zasto si voljan da das otisak a ne da skeniras oko? Pa vise moze neko da ti napakosti sa otiskom, uoatalom otisci pratiju se danas provlace kroz sve baze podataka a ne zenica.
Ako oces privatnost lepo kupi 3310 nemoj da uzimas flagship kompanije neke i da ocekujes da imas privatnost.
I da ne koristis taj iris vrv ce ti biti skenirano sve.
Svasta cu se nacitati na ovom forumu



Sent from my SM-G935V using Tapatalk
I nokia 3310 se zakljucava.[emoji12]


Dokle god postoji kao opcija, ok je.Ko hoce nek koristi, ko nece ne mora.

Realno koristim pattern i to samo zato sto mi se telefoni popale i aktiviraju po dzepovima.Inace ne koristim nista, koji ce mi.Nisam bitan da bi me neko pratio ili krao telefon i podatke, nemam sta da krijem, nisam "wanted", nisam frik za teorijama zavere, jednostavno su mi glupe te opcije.Cak i taj fingerprint.
Obicna gedzet opcija, sigurno ne na nivou fingerprint-a i skenera oka u bezbednosnim sluzbama.Al ko voli, nek koristi.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
I nokia 3310 se zakljucava.[emoji12]


Dokle god postoji kao opcija, ok je.Ko hoce nek koristi, ko nece ne mora.

Realno koristim pattern i to samo zato sto mi se telefoni popale i aktiviraju po dzepovima.Inace ne koristim nista, koji ce mi.Nisam bitan da bi me neko pratio ili krao telefon i podatke, nemam sta da krijem, nisam "wanted", nisam frik za teorijama zavere, jednostavno su mi glupe te opcije.Cak i taj fingerprint.
Obicna gedzet opcija, sigurno ne na nivou fingerprint-a i skenera oka u bezbednosnim sluzbama.Al ko voli, nek koristi.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Jedan si od retkih ovde koji kapira stvari kako bi trebalo...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jeste pretvoricete u robota tako sto ti skeniraju oci i lice. Lice ti je vrv skenirano vec 300 miliona puta ako je neko hteo.
Sada koja je razlika izmedju otiska i ociju? Sta oni tebi to mogu vise da urade tako sto ti skeniraju oko naspram toga sto das otisak?
Za ulazak u Ameriku a i za dobijanje vize dajes sve otiske, tako da u danasnje vreme privatnosti nema.
Najbolje sada da se zakljucamo svi u podrum i stavino celofan preko glave da nam vanzemaljci ne citaju misli.
Razumem ja da neko zeli potpunu privatnoat ali sad ti meni objasni zasto si voljan da das otisak a ne da skeniras oko? Pa vise moze neko da ti napakosti sa otiskom, uoatalom otisci pratiju se danas provlace kroz sve baze podataka a ne zenica.
Ako oces privatnost lepo kupi 3310 nemoj da uzimas flagship kompanije neke i da ocekujes da imas privatnost.
I da ne koristis taj iris vrv ce ti biti skenirano sve.
Svasta cu se nacitati na ovom forumu



Sent from my SM-G935V using Tapatalk

Svaka cast! Slazem se od reci do reci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za malo zahtevnije korisnike podatak da S8 ima Bluetooth 5.0. To znaci da mogu da stream- uju bt talase na 2 uredjaja istovremeno.

Sent from my SM-P900 using Tapatalk
 
Za malo zahtevnije korisnike podatak da S8 ima Bluetooth 5.0. To znaci da mogu da stream- uju bt talase na 2 uredjaja istovremeno.

Sent from my SM-P900 using Tapatalk

Jel i file transfer znacajno brzi nego pre na 4.0,3,2.1...
Pitam za cist file transfer preko iskljucivo bt??

Sent from mTalk
 
Ti kao da si dosao iz kamenog doba pa ti nisu do sada google i ostali internet i programski algoritmi pokupili i skenirali sve o tebi. A ako se ne bavis kriminalnim aktivnostima, ne vidim sto bi ti smetalo. Na primer, ja ne krijem nista, i voleo bih da postoji mnogo bolja i detaljnija kontrola kretanja i aktivnosti svih stanovnika planete. Na taj način bi se iskorenio kriminal. Ukraden auto bi nasli brzo, ubicu.... pokvarenog politicara... Cemu skrivanja? hebala vas ta paranoja... Mogu i ja tebe da pitam gde ti je mozak i od koje vrse paranoje bolujes... i sta krijes... Ali me zabole mnogo...

Sent from my SM-P900 using Tapatalk

Slažem se u potpunosti sa tvojim mišljenjem ... lepo rečeno!
Ali da ne prljamo temu više ... uživam u čitanju ovih meseci :)
 
Jel i file transfer znacajno brzi nego pre na 4.0,3,2.1...
Pitam za cist file transfer preko iskljucivo bt??

Sent from mTalk
a9b7444654400ae2dfdcbb1a3bfe2912.jpg

14107fcedcc183173ecc345c105c2b58.jpg



Sent from my SM-P900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naravno, potrebno je da i sa druge strane bude uredjaj sa tim standardom :)
 
S7 edge duplo manje pare, ovo nije neki upgrade. Mislim na oglasima trenutno stanje (Kad budu imali).
 
s8 plus battery test.JPG
S8 plus battery test...baterija na 11%.. razočarenje u odnosu na s7 edge.
 
A koji blutut standard ima s7? Jos jednom da ponovim, sramota je sto s8 nije dosao sa 4000 mAh baterijom...
 
4.1 verovatno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Što je manji procenat windows phone korisnika on je sve luđi [emoji2]

50 megaBITA = 6.25 megaBAJTA



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kako to?
Ako je 50Mbit/s onda je to ~ 5MB.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Laz! Taj BT nije ni priblizno brz kao W10m blutut na L950, jos jedan jeftin potez kojim blatite superiorni Majkrosoft.



[emoji23]

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Pa to sam i hteo da kazem, nisam se lepo izrazio. Mozes swipe, mozes da kliknes na dugme jednom, dva puta.. Jako korisna stvar.

Sent from my Havaji P9
 
Mislim da niko nije spomenuo, meni je interesantan ovaj detalj oko default rezolucije.
Ovo je verovatno prvi Samsungov telefon koji fabrički ne dolazi sa podešenom "punom" rezolucijom?
S8 je 5.8" telefon sa ekranom rezolucije 2960x1440, dok je S8 Plus 6.2" telefon sa ekranom iste rezolucije (2960x1440), ali oba dolaze po defaultu podešena na FullHD+ rezoluciju (2220x1080).
Naravno, rezolucija se može promeniti u podešavanjima.
Možemo nagađati koji je razlog zašto se Samsung odlučio na ovaj potez, ali pretpostavka je da su želeli da obezbede veću autonomiju baterije i pretpostavljaju da prosečan korisnik neće ni primetiti razliku.

Ovo bi moglo da bude uzrok mnogih kontroverzi. Pre svega, biće interesantno videti u kojoj rezoluciji će novinari i revieweri testirati autonomiju baterije.
Bilo bi dobro da naglase u testovima na kojim podešavanjima su to radili, inače ćemo videti značajna odstupanja/razlike u rezultatima.

Drugo pitanje je ppi u ovoj "default" rezoluciji, to više nije deklarisanih 570/529 ppi već verovatno negde u rangu ~400 ppi u zavisnosti od modela...

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s8-s8-plus-display-full-hd-760536/
 
Od v7 androida je isto na S7/S7E, može se birati rezolucija.
 
Nazad
Vrh Dno