Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Samsung Galaxy S8

A šta je to pa simetrično pozadi sad? :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

971a76f973e42d0c5da792df77dc29ad.jpg


Evo ovako nesto recimo. Slozices se da lepse/elegantnije izgleda zadnja strana S8 u odnosu na S7 Edge. :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Elegantije sa ovom kockicom za fp? Ha ha ha, kako da ne :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Naravno. Probaj da ga zamislis na bilo kojoj drugoj poziciji i reci na sta bi to licilo? :)
Nije najsrecnija pozicija u smislu prakticnosti ali sto se tice estefike na bilo kom drugom mestu ne bi izgledao lepo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad se ocekuje u mts-u? Koliko obicno prodje od predstavljanja dok ne dodje kod nasih operatera? Nesto mi u mts-u rekose od 1. Juna, al´ mi to predugo deluje.
 
Zar nije kraj aprila ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislim da je covek rekao da su ovi ajfonovci ovce sto i jeste tacno.
S7 u odnosu g6 mi deluje kao igracka neka, da ne kazem daljinski.. Pozicija za FP je kriminal i neverovatno mi je da je tu stavljen. Ljudi ce dolaziti u situaciju da brisu staklo kamere svaki put pre slikanja jer ce je umastiti s masni prsti.


Sent from my Havaji P9
 
Jeste kriminalno, ali koristiće svi iris ipak

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Naravno, posle ce FP lepo da odleti sa telefona jer je haljkavo resenje.

Bolje da su samo stavili iris i spustili cenu za 50e.
 
Poslednja izmena:
Fp je po meni jedino pravo rešenje. Ako ga veliki igrači budu zakinuli u budućnosti uvek je tu low I mid sektor telefona. Nikada to iris g&vno neću koristiti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Fp moze da ima dosta funkcija ne samo za otkljucavanje kao npr na honor 8. Nece to zameniti neki skener oka.

Sent from my Havaji P9
 
Iris uopšte nije pouzdan, pogotovo ako je loše osvetljenje ili neko nosi naočare/sočiva ...
 
Ja koliko sam video na n7 iris radi u potpunom mraku i pre naocara/sociva.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kakav bre iris?
Vi stvarno vetujete da to skenira zenicu?
U najboljem slucaju radi neki osrednji face recognition i to je to.
Ne moze da se poredi sa fp.
I nikako ne treba opravdavati bednu poziciju fp senzora i jos bednije objasnjenje za brisanje kamere s vremena na vreme.

Sent from my Honor 8
 
Ne razumeš ti ništa , opravdati sve glupe poteze velikih kompanija je sada in ,ne daj Bože da nešto kritikujes odmah te preporuce za CEO Samsunga

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma znam,treba biti realan.
Skidam im kapu za ekran koji ce biti klasika najbolji i dizajn je vrhunski.
Sve drugo mi je da ne kazem kesa :)
Kamera proslogodisnja,baterija manja i bloata do besvesti, plus ovaj cirkus sa fp senzorom.

Sent from my Honor 8
 
Kakav bre iris?
Vi stvarno vetujete da to skenira zenicu?
U najboljem slucaju radi neki osrednji face recognition i to je to.
Ne moze da se poredi sa fp.
I nikako ne treba opravdavati bednu poziciju fp senzora i jos bednije objasnjenje za brisanje kamere s vremena na vreme.

Sent from my Honor 8

Nije te bilo davno, dobrodosao.

Ako je FP prevara onda je i Iris prevara ... iris je naprednija tehnologija :) radi i u mraku , nije tacno da ima problema :)

Pre ce neko prst da ti odsece i iskoristi nego oko da ti izvadi i izmanipulise.

Brisanje kamere je odlican potez, nisam primetio da neki model jos to koristi, to upozorenje... veoma korisno.
 
Poslednja izmena:
Koja je uopste specifikacija tog iris senzora i sta je to,kamera ili neka drugacija vrsta senzora?
I dalje smatram da je to obican face recognition sa malo boljom prednjom kamerom a narodu se prodaje prica o skeniranju zenice ali ako ti imas specifikaciju okaci da vidim o cemu se tu radi.

Sent from my Honor 8
 
A kako radi iris skener sa naočarima za sunce, ako ne radi, nema šansi da bih se navikavao na dva paralelna načina otključavanja i razmišljao pre uzimanja telefona u ruku, da li imam naočare na glavi u tom trenutku ili ne.
 
@ChobbyNS iris.jpg

@zeljkoz Nekim ljudima stvarno treba oduzeti pravo na tehnologiju.
 
Cek jel on to stvarno rekao lakse ce neko da ti odsece prst nego da ti izvadi oko.. Pa nije ovo film ahahaha, sta sve necu procitati :D
FP ne sluzi samo za otkljucavanje to sto na samsungu sluzi samo za to, ne znaci da je i kod drugih tako.

Sent from my Havaji P9
 
A kako radi iris skener sa naočarima za sunce, ako ne radi, nema šansi da bih se navikavao na dva paralelna načina otključavanja i razmišljao pre uzimanja telefona u ruku, da li imam naočare na glavi u tom trenutku ili ne.

Cak i na Lumia 950 iris radi do ja ja a tek na S8 radi ludacki brzo.
 
Cek jel on to stvarno rekao lakse ce neko da ti odsece prst nego da ti izvadi oko.. Pa nije ovo film ahahaha, sta sve necu procitati :D
FP ne sluzi samo za otkljucavanje to sto na samsungu sluzi samo za to, ne znaci da je i kod drugih tako.

Sent from my Havaji P9

Malo sale, ni Iris ne sluzi samo za otkljucavanje ... mogucnosti su podjednako mocne kao i sa Fp ...
 
Koja to brutalna kamera mora biti da sa dva metra uslika zenicu i to po mraku s naocarima.
Ja mislim da ni us army nema tu tehnologiju.
Meni je taj skener takva glupost da necu vise trositi vreme na pisanje o tome.

Sent from my Honor 8
 
Forum je otišao u tri lepe ...
Ej samsung sam kaže da zezaju naoćare i sočiva i onda se ovde jave stručnjaci i kažu radi sve čak i po mraku :D

samsung-galaxy-note-7-tekst.jpg
galaxy-note-7-irisscanner.jpg
 
Koja to brutalna kamera mora biti da sa dva metra uslika zenicu i to po mraku s naocarima.
Ja mislim da ni us army nema tu tehnologiju.
Meni je taj skener takva glupost da necu vise trositi vreme na pisanje o tome.

Sent from my Honor 8

:D ja odustajem... nemam snage... Eto IRIS je fail.

@Sumadinac popravice to na S9.
 
Poslednja izmena:
Da ne shvatiš ovo kao odbranu nečije cenovne politike, ali voleo bih da vidim kako ti novinari razmišljaju i kako dolaze do tih cifara.
Predstaviti telefon kao sumu svih delova je isto kao i reći da je čovek 80 kilograma mesa i kostiju.
2 telefona mogu da imaju isti proc (npr Snapdragon 835), ali HTC neće imati popust kao Samsung koji ga proizvodi po Qualcommovom dizajnu?
Neko ko kupi 10 miliona procesora neće imati istu cenu kao neki levi proizvođač koji kupi 500.000.
Ako Apple ugradi Samsungov OLED, njegova cena je veća nego ako ga Samsung proizvede za sebe i ugradi u telefon.
Gde su tu troškovi razvoja određenog čipseta? Ako 1000 ljudi radi na razvoju novog Ax SoC-a za ajfon, kako ove troškove ugraditi u cenu telefona?
Da li su troškovi isti za nekog kineskog proizvođača koji je stavio klot android i za nekog renomiranog proizvođača koji razvija Sense UI ili Touchwiz?
Gde je tu buduća softverska podrška? Neko će obezbediti tim programera i softversku podršku za određeni model naredne 3 godine, dok drugi model neće dobiti nijedan apdejt.
Gde su troškovi marketinga? Neko će kampanju voditi preko društvenih mreža, a drugi će biti generalni sponzor svetskog prvenstva u fudbalu.
Da li je cena telefona ista ako se prodaje preko lanca retail prodavnica na ekskluzivnim lokacijama i ako se prodaje preko interneta?
Ima tu mnoooogo više parametara od zbira cena pojedinačnih komponenti i to je prilično površno razmišljanje...

Naravno da nisam tako shvatio, i to su stvake koje svakako stoje, tebi se dalo detaljno i napisati, ja sam ih namjerno izostavio tj. ostavio nedoreceno jer sam znao da ce biti polemike oko toga. Medjutim, kad opet i sve to uzmemo u obzir, nikako se ne uklapa da jedan telefon kosta skoro 2000 maraka (maraka u mom slucaju), tj skoro 1000 evra. Niko me u to ne moze ubijediti da je to realna cijena. A opet, svelo se na to da potraznja diktira cijenu, i kao sto vec rekoh prije, moze im se, onda zasto to kompanija ne bi iskoristila, pa da propisno osisa ovce.
 
Nazad
Vrh Dno