Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

xiaomi1983

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
23.07.2016
Poruke
415
Poena
20
Samsung Galaxy S8 će imati 4K ekran?



S' obzirom da se Samsung još koprca u nevoljama oko eksplozivnog Galaxya Note 7 i njegovog opoziva, nije čudno što već počinju glasine o nasledniku Galaxy-a S7.



Prema neslužbenim informacijama Galaxy S8 neće imati standardni 3.5 mm audio izlaz, a analitičari predviđaju da će njegov ekran imati 4K rezoluciju.

Ako Galaxy S8 zaista i bude imao 4K ekran, neće to biti prvi smartphone na tržištu sa toliko piksela. Podsetimo da je Sony prvi na tržište izbacio 4K telefon – Xperiu Z5 Premium, ali zbog implementacije, mnogi s pravom tvrde da to nije to. Naime, Z5 Premium koristi svih 2160 x 3840 piksela samo pri prikazu fotografija i videa dok za sve ostalo koristi "obični" full HD.

Analitičari tvrde kako je 4K ekranom Galaxy-a S8 itekako realna opcija jer bi to osiguralo nativnu podršku za rad u VR uređajima. Takav bi ekran definitivno koristio znatno više baterije, ali tome će verovatno doskočiti mogućnošću ručnog prolagođavanja rezolucije kao na Galaxy-u Note 7.

Verovatno nikog neće začuditi izbaci li Samsung s Galaxy-a S8 zaista taj 3.5 mm audio ulaz jer to nikako neće biti prvi put da slede Apple, pa i u gluposti.

Prema nekim razmišljanjima, Galaxy S8 bi s obzirom na cirkus kojeg je izazvao Note 7, mogao da bude predstavljen i ranije od predviđenog.

Izvor: itvesti
 
VR samo razlog da se gura veća rezolucija, ljudsko oko ne može da primeti razliku između 2k 4k na ~5''.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da ali eto, uvek ce biti nekog razloga da se tura veca rezolucija nazalost a ne uradi nista po pitanju baterije

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Radi se po pitanju baterije i te nove baterije neće se praviti od litijuma, a kazu da ce drzati jako dugo cak do mesec dana sa jednim punjenjem

Sledece godine bi trebao da se napravi prvi prototip takvih baterija
 
Ja to ne verujem dok ne vidim, ta priča se vrti godinama već, uvek se čeka neki prototip.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Dok je nafte nema nista od nekog velikog napretka baterija... Ipak neko mlati grnu lovu na eksploataciji nafte od koje ne zeli da se odrekne. A negde sam davno procitao da patent na baterije drzi neka naftna kompanija (Shell, Chevron ili tako neka)
 
Ma jok naucnici sa MIT-a se bave tim istrazivanjem

Bila je vest skoro
 
Mogu naučnici da se bave time, ali niko neće hteti, odnosno smeti da to proizvodi, dok neko ne aminuje :)
 
Jos je rano za ovakvu temu, jer nema nikakvih objavljenih informacija, a to sta neko predvidja... Nema od toga nista
 
Nisam otvorio temu da sirite teorije zavere ko ce da napravi novu bateriju i kada

Otvorio sam temu da pisemo o modelu koji jako svi prizeljkujemo posle kraha sa Note 7

Zato manite se rekla kazala i pisite ovde o svim informacijama, specifikacijama koje mozete da iskopate za S8

Mislim da ce biti veoma zanimljivo svima da vide sta ce to Samsung izbaciti
 
Ja koliko vidim za 4k pise da analiticari tvrde, a vr nije nista novo.

Sto se tice 4k, mislim da nece biti u standardnoj verzija (ako ga uopste bude), vec ce nesto kao Sony. Mozda ce S8Edge da ima 4k npr. Svestni su I oni da 4k nije nista specijalno na 5 incha, sem sto ce sama proizvodja biti skuplja, sto se rekleftuje ili na vecu cenu (koja je vec previsoka, I mnogi kukaju kako su dostigli Apple sa cenama) ili manji profit (sto njima ne odgovara svakako)
 
Samsung Galaxy S8 stiže bez Home tastera


Uprkos svoj negativnoj energiji koja je usmerena ka Samsungu nakon problema sa Galaxy Note7 telefonom, kompanija sada iz sve snage želi da pokrene izuzetan telefon kada se pojavi Galaxy S8 model. Iako je i Galaxy Note7 izuzetan telefon u svakom pogledu, znamo već dovoljno o problemima sa baterijom koji su pogodili ovaj telefon

Glasine iz Južne Koreje govore da će Galaxy S8 telefon doći sa nekim prilično značajnim promenama hardvera. Jedna od promena koje donosi telefon se odnosi kako na funcionisanje tako i na spoljni izgled telefona, a to je uklanjanje Home tastera. Home taster je bio funkcija koja se podrazumevala kod Samsungovih telefona, pa bi njegovo uklanjanje bilo zaista velika promena. Što se tiče skenera otiska prstiju, informacije govore da će on biti ugrađen u ekran samog telefona, što su nedavno već učinili neki drugi proizvođači kao što je to Xiaomi.

Samsung će takođe kod kamere na poleđini uvesti podešavanje sa dual objektivom, što će biti prvo takva implementacija kamere na telefonima ove kompanije. Izveštaji kažu da je odluka doneta, ali da treba da se odluči da li će se ići sa dve odvojene kamere, ili sa jednom - ali sa dual objektivom.



Izvor: Sammobile
 
Jos je rano za ovakvu temu, jer nema nikakvih objavljenih informacija, a to sta neko predvidja... Nema od toga nista
Kako rano ? Iphone 8 tema postoji već 7 dana a ip7 izašao juče :)

Od s8 očekujem čuda ,verujem da neće imati čitač otiska kao dugme nego će ono biti ispod stakla ,isto tako verujem da napuštaju 3.5 dzek sa izgovorom da su stavili zbog toga veću bateriju.

Znači 5.1/5.2 incha manji model ,bez home tastera , verovatno dual kamere ,s830 i novi exynos ,6gb rama,baterija ista ili za nijansu veća tipa 3200mah i to je to.
 
Poslednja izmena:
A šta ima da očekujemo, biće top što se tiče hardvera, poslaće konkurenciju kući, i to je to.
Nema tu nekih iznenađenja, mene više interesuje softver.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Jedina prava promena su bili S2, S4 i S6 (edge i edge +), note seriju da ne računamo. Nadam se da S8 neće kiksnuti kao i mlaka 7ica..
 
Odlicna meni sedmica, posebno uz malo tuningovanja sa romovima i xposedom ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
The latest rumors on Samsung Galaxy has given away to many speculations, rather than questioning whether or not there will be Galaxy S8 edge what we should be focusing on is whether there will be standard Samsung Galaxy S8. Ever since the unveiling of just one version of Note 7 with dual edge screens we have thought that this will be its plan for other flagship smartphones as well; A dual edge screen as a standard for its new models.As per the reports from Korean Herald which says that Samsung has hinted at removing the standard flat screen version and replacing with edge model in its flagship smartphones. Now with this latest report on finalization, a new report says that corporation is also looking to sourcing 5.1 and 5.5 inches foldable dual edge screens in Galaxy S8.The Korean media has reported earlier that Samsung is planning an enormous five flagship phones in 2017 including the much speculated foldable Galaxy X. This flagship group is more likely to include at least one Samsung Galaxy Note phone so it seems the other flagship ship smartphone will be Galaxy S8. So we might see the return of Galaxy S8 mini.Now, following the Galaxy Note 7 launch recently. Samsung’s chief of mobile in South Korea, Dong-jin Koh, spoke to media reporters from the Korea Herald. And said that “Samsung has considered that it would make the edge display as the identity of its Galaxy S series smartphone lineup if the company can provide consumers distinguished user experience through software and other user-friendly functions.”If this is being interpreted, in consumer view it’s a big hint that Galaxy S flagship will abandon flat display variant entirely and instead go ahead with curved Edge display boards for Samsung Galaxy S8 and onwards. There are currently two possible scenarios here either the new curved-screen display only policy, if true, and concrete will be taken into effect immediately, and this means by 2017 there can be only one Galaxy S8 and One Galaxy Note 8 launched.Both of which will be curved displays and no flat displays in sight for flagship smartphones. These will not be for the current development most probably for generation after the Galaxy S8 which is too far now in development with the dual launch of both Edges Curved displays variants and flat screens variants.Things are moving at a fast pace now so it ‘s hard to consider the possibilities of Samsung Galaxy S8 mini, probably it won’t come to fruition in the long term, by the time another generation is in the development Galaxy S flagships come around. For now, based on the reports there might variants in the flagship but to what extent Samsung is planning to deliver its consumers is unknown. We have to wait for few more months to get more reports on this topic.

Evo najave i za Mini verziju S8 kao i mogucnost da samsung u svojim najacim modelima napusti prizvodnju ravang displeja i izbacuje modele samo sa zakrivljenim displejem
 
I onda ce u tom pokusaju vadjenja posle Note 7 fail-a preteranim cyber qresanjem ponovo prevideti nesto i eto katastrofe.

Za pocetak neka utvrde sta je problem kod N7 a onda neka izbace usavrsene verzije S7/N7 sa ispeglanim sw i sigurnim, velikim baterijama.

A te gluposti o telefonima bez bezela neka batale, i aktuelni Samsung androidi imaju odlican s-t-b ratio.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
To je budućnost ,meni totalno nejasna ali vidim ljudi se lože .. mi mix je bio probni balon a sada će svi da guraju telefone bez bezela.
Mada kada bolje razmisliš njima je tako i bolje ,teraju te da kupuješ ono osiguranje ili ako ga ne kupiš pri prvim padom se pozdravi sa mobom što opet proizvođačima ide na ruku :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Samo što mi max mažu, a kad s8 izađe ima da bude wauuuuu [emoji1]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Problem je što mi mix nikada nije bio namenjen za masovnu proizvodnju ,on mu dođe više kao marketing ,da progura ime xiaomi do severne Amerike.
Treba obezbediti kapacitete za 5,6 mil uređaja u prvih 15dana koji imaju stb ratio od oko 90%

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Dobro to je sad druga priča ...
Mislim na odnos displeja i veličine telefona :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno