Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Da li ima još neko kome mobilni povremeno prijavljuje da sim kartica nije ubačena? Pa nakon 10ak sekundi se sve vrati na normalno, uz ukucavanje Pina.

Na Note8 koji je bio kod keve, malo malo pa je izlazilo to obaveštenje za SIM2. Resetujem tel, radi jedno vreme, pa opet isto. Otvarao slot, čačkao, drmao, ništa. Menjali karticu, i opet isto. Telefon je sada kod mene, i to se ne dešava. A ta kevina ista kartica je sada u Note9 i radi kako treba. Čudno...
 
Ima tema na forumu @alfaunits će te uputiti.
 
Jel uzimao neko maske na preklop preko Alija? Ima li sta da zaista valja?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
https://www.androidauthority.com/galaxy-s8-battery-degrade-less-rapidly-760485/

Ne znam da li se neko seća ove priče iz vremena izbacivanja ovoga modela. Izgleda da nije bila samo priča. Posle 16 meseci accubattery pokazuje health 91%, dok mesec dana stariji S7 ima samo 73%. Oba telefona 95% vremena punjena na 1A punjačima. I nije samo accubattery, na tom S7 osetno kraće traje baterija, sa nekih 6h ekrana (dok je bio nov i imao health 98-99%) sada je spao na nekih 3.5-4.5h uz istu upotrebu. S8+ i dalje traje ok, samo malo manje nego nov.
 
obicni S8 star 18 mjeseci, sa package disablerom pogasio sto mi ne treba
33nhtuf.jpg
 
Maa daaj :)
Moj n9 toliko jedva izvuce i to ponekad [emoji1787]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Trebam i ja da ubacim skor, posto imam novu bateriju, da vidite rekord [emoji23][emoji23] Ali taj rekord moze samo na wifi, na 3g/4g ne daj Boze [emoji2357][emoji23]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Moc package disablera+wifi+malo nize osvetljenje, ispod 50%. Jos ako su aod i lokacija iskljuceni, nista cudno.
 
A sta ce mu onda taj/takav telefon?
Kad se sve poiskljucuje, kad ćoraš dok čitaš ili nešto gledaš, kad isključiš sve što je bitno i postoji na tom i takvim telefonima, kakvog smisla imati onda i telefon...
 
Poslednja izmena:
A sta ce mu onda taj/takav telefon?
Kad se sve poiskljucuje, kad ćoraš dok čitaš ili nešto gledaš, kad isključiš sve što je bitno i postoji na tom i takvim telefonima, kakvog smisla imati onda i telefon...
Bas tako..
Ja sam u pocetku gledao da nesto iskljucim, sad me briga za sve, kupio sam tel da uzivam u njemu

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
A sta ce nekome toliki bloatware, aod i lokacija?? A sto se osvetljenja tice, mnogima smeta jakoosvetljenje, evo recimo meni. Dok neki stave na 100%, sto bi meni sprzilo retine :D

Nekima bas telefon i treba, zato i pogase te gluposti koje nisu bitne i koje ne doprinose funkcionalnosti ni malo. I uzivaju vise u telefonu sa 7 sati sota i ugasenim stvarima koje im ne trebaju, nego sto bi uzivali sa 4h sota i popaljenim glupostima.
 
Poslednja izmena:
Moc package disablera+wifi+malo nize osvetljenje, ispod 50%. Jos ako su aod i lokacija iskljuceni, nista cudno.
tako je, samo nije lokacija iskljucena, a osvjetljenje je tu negdje oko 50%..ljudi odma pomisle kad ovo vide da je telefon osakacen samo da bi se izvalcio SOT, sto uopste nije tacno.
 
Ja sam bez package disablera sad i ne vidim nikakvu razliku, mislim da on ne utiče ni na šta, ni na brzinu ni na bateriju
 
Package disabler ne doprinosi nicemu, imate mnostvo tema na forumima, da moze doci cak ro povecane potrosnje baterija, bagova u nekim aplikacijama, ako se ne pazi sta se disejbluje. Koristio sam na s7 edge sa i bez, i bez njega je 10x bolje.
 
Koja je fora da se izvlači što duži SOT? Zar nije poenta uživati u telefonu od ~ 1k€ a ne limitirati ga kao da je telefon od 200€?
 
Nista ti tu ne limitiras jednostavno pogasis stvari koje ne koristis i to ti je to. Da li u komp od 1000 evra instaliras sve moguce programe ili samo one koje ti trebaju. Ja da mogu ja bih pobrisao sve gluposti koje ne koristim, zasta mi sluze u telefonu ako ih ne koristim.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Da li se zna kad stiže ONE UI na naše telefone?
 
Po onim indikacijama koje sam skoro pronalazio, bar par meseci posle izlaska za s9/s9+
 
Nista ti tu ne limitiras jednostavno pogasis stvari koje ne koristis i to ti je to. Da li u komp od 1000 evra instaliras sve moguce programe ili samo one koje ti trebaju. Ja da mogu ja bih pobrisao sve gluposti koje ne koristim, zasta mi sluze u telefonu ako ih ne koristim.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Samsung S8 dolazi relativno "čist". Aplikacije koje ne trebaju se pobrišu, tj većina njih može. Ali ono što nikako ne razumem je kada ljudi gase mobilne podatke samo da ne bi trošio mizeran procenat baterije u toku dana ili kada neko nabada po ekranu da bi video jer jelte, stavio je na 10% osvetljenje da bi dobio neki SOT na koji bi svi rekli "wow, tvoj S8 je bolji od mog!".
 
A sta ce mu onda taj/takav telefon?
Kad se sve poiskljucuje, kad ćoraš dok čitaš ili nešto gledaš, kad isključiš sve što je bitno i postoji na tom i takvim telefonima, kakvog smisla imati onda i telefon...
+1
Samsung S8 dolazi relativno "čist". Aplikacije koje ne trebaju se pobrišu, tj većina njih može. Ali ono što nikako ne razumem je kada ljudi gase mobilne podatke samo da ne bi trošio mizeran procenat baterije u toku dana ili kada neko nabada po ekranu da bi video jer jelte, stavio je na 10% osvetljenje da bi dobio neki SOT na koji bi svi rekli "wow, tvoj S8 je bolji od mog!".
+2
Evo vam moj sot al koga briga. Ide na punjač uskoro i da ima 80% baterije. Sve uključeno što može da se uključi
eb9c65b7449c78642ef335ea6cc37e73.jpg


Sent from...
 
Salence, nije loše :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ni ja ne volim da blesti ali 50-55% osvetlenje mi je taman u kuci, napolju zna da zatreba vise (po suncu, o sunce sunce, gde si sunce ovog sneznog dana...), bez obzira koji je telefon (s9+)...
 
Nazad
Vrh Dno