Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Jel ima nekih naznaka za oreo? Jbt ne mogu da verujem da i dalje nisu pustili, kakav kriminal..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Stvarno je to bzv, svi su poslali oreo na svoje uredjaje, samo Samsung gura neke bete! Pa u Srbiji bar tu betu da imam, a ne 7.0! Kazu "veliki sistem, treba to sve optimizovati", a sta je to Huawei manji, hajde i LG!? Sve u svemu, tel od 600+ € nema Android Oreo, sramota.
 
Svestan si da samsung tako već godinama radi i da to nije ništa novo. Ne bi me čudilo i mesec dana posle s9 da ga izbace ili da ga dobro ubogalje sa performansama kamere/baterije ako izađe pre.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Svestan si da samsung tako već godinama radi i da to nije ništa novo. Ne bi me čudilo i mesec dana posle s9 da ga izbace ili da ga dobro ubogalje sa performansama kamere/baterije ako izađe pre.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Na XDA svi hvale oreo bete kao i na YT sumnjam da ce nam sjebati telefone...nelogicno da su bete bolje od 7.0 u svakom smislu da bi na kraju official bio losiji od njih iliti 7.0, cemu onda beta peogram uopste...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da li su vam navigacioni tasteti fiksirani ili ne?
Pitam posto mi je lakse kad su ukljuceni, ali ako ce posle duzeg vremena da ostanu urezani na ekranu, bolje da iskljucim... osvetljenje mi je na automatsko uvek, ne drzim nikad pojacano do kraja.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
A šta ćeš sa statusbarom koji je uvijek gore? Baterija ti se vjerovatno već urezala. :)

Nego ja sklanjam navigaciju ne zbog toga što će se urezati nego što dobijem 1cm dodatnog ekrana.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kad vec govorite o tom urezanju baterije na display-u,kako to treba da izgleda?
Ja msm da se meni urezala bela linija od jutuba kada se video ucita,pokusacu sutra da vam pokazem
Da li je to nekako kao gubitak boje,i da li spada u garanciju to?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Kad vec govorite o tom urezanju baterije na display-u,kako to treba da izgleda?
Ja msm da se meni urezala bela linija od jutuba kada se video ucita,pokusacu sutra da vam pokazem
Da li je to nekako kao gubitak boje,i da li spada u garanciju to?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
Ovako izgleda,uporedio sam tacno gde dodje linija od youtuba tu se nalazi i ova linija.
[emoji848][emoji848][emoji848][emoji848][emoji848]
313062a5922137735ee7d7d08509f946.jpg


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Oreo beta 6 za s8 exynoss, potrebno je imati AQL5 zatim download beta6 update-a prebsciti na SD ( verovatno moze ibsa interne ) otici u fabricki recovery ( ugasiti fon, bixby + vol up + power ) u recovery izabrati opciju " update from sd card izabrati " update.zip" i to je to.

Sto se tice vracanja nazad na stari sistem iliti ovi koji nemaju AQL5 kao neki od nas koji su na AQK7 skinuti sa updato.com AQL5 ( germany ) flashnuti preko odina pa onda uraditi gore navedeno ( recovery, update itd. )

Za opet vracanje nazad na "official " oreo kad izadje ili sacekati na updato.com da izadje ceo rom pa premo odina ili vratiti se na 7.0 naš firmware i update na oreo.
e85427a0a9c275612b685376c559398c.jpg
1eb359af42dbf87350c1175ca0906296.jpg


Za s8+ ( 955F )

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=75183396
Update na beta 6, takodje treba AQL5 isti proces kao za s8 samo izabrati na updato.com s8+( 955F )

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da mi ekran na S8 ima malo vise zute nijanse u odnosu na druga dva primerka sa koja sam poredio...
Nije mi ukljucen filter plavog svetla, i na sva 3 telefona je isti prikaz ekrana i osvetljenje podeseno...sta moze da bude problem?
Ekran nema problema, nema burn in, nema nikakvih tragova ni na jednoj pozadin...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
To žutilo je bila boljka prvih modela.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jel to "pokvaren" ekran, ili je takva serija?
Ima li resenja ili je jedini spas zamena ekrana?
Posto je ekran sa zamenon?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Nažalost, ako nemaš garanciju samo zamena. Bio je čovek u temi koji je 6 ili 7 telefona otvarao u poslovnici i nije uspeo da nađe ni jedan da mu odgovara (svi bili sa žutim ekranom). Što se zamene tiče nešto baš mnogo je u putanju, tipa 250e.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nema potrebe za tako nesto, nije to neko zutilo. Kad ne bi imao s drugim da uporedis, ne bi niko ni primetio da je za nijansu drugaciji.

U podesavanju prikaza sam smanjio zelenu i crvenu i smanjilo se zutilo.

Jel nece stetiti ili nesto promeniti ovakvo podesavanje ekrana?
371ec08f40f239c7466ab900f8bef3e6.jpg


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ubacen, daleko bolje radi od nougata.
152a6478dac63883a79b5e5d475bbd14.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Testirajte bateriju.. ima li pomaka
 
Za to bi valjalo sačekati par nedelja, ovako za 24h nemoš ni pristojno proveren rezultat da dobiješ ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Testirajte bateriju.. ima li pomaka
Slabija nego 7.0 zasad, 1-1:30 SOT mi manje daje isto korišćenje. Doduše poznatabstvar da je na beta6 slabija batt nego na prethodnim verzijama.

Još par punjenja pa ću znati za sigurno.
af4ff30f783bf7d772c089c0c7f965f8.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baterija malo losija na Oreo, al mnogo je fluidniji sistem.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Očekivano nažalost

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Očekivano nažalost

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Da moram da biram ovu brzinu + slabija baterija ili jača baterija na 7.0 bez razmišljanja bi uzeo lošiju batt + speed... toliko je fludiniji. Official ionako kreće kroz koj dan s obzirom da je beta završena pa će da vidimo onda :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
jel neko nasao resenje za edge notifikacije? meni za razliku od vecine viber radi ali WA ne..
 
Meni radi i Viber i Wa. Ako mislis na edge osvetljenje.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 
AQK7 firmware, baterija a i sam telefon su vrh za moje dojmove. Pola vremena wifi, pola 4G. Osvetljenje automatika, preko dana osetno jace nego sada sto se moze videti iz bbs statsa.
386a663f8fbd7bb164246d3267583cdb.jpg
fc84c8dc69e72c72042bc57c5b544832.jpg
f503e2e154da2d1db2c1549e82a59ae0.jpg
73e2b43ecd1b51548e5d6ba2e0b42a51.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Bateeija se izgleda polako vraća na staro sa beta6.
1406b05572c337cfd4fa4ec934880b03.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@SretenBG mene od pre par dana neki drain krenuo da cepa...ode do 10% u toku noći...jutros turio bbs po onom tvom uputstvu pa ću da vidim u temi gde je problem.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni u toku noci skine oko 2%.
Ali, cini mi se da mi AoD ne prikazuje kada je totalni mrak, tj kada mi je preklopljena futrola koju koristim.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 
Nema potrebe za tako nesto, nije to neko zutilo. Kad ne bi imao s drugim da uporedis, ne bi niko ni primetio da je za nijansu drugaciji.

U podesavanju prikaza sam smanjio zelenu i crvenu i smanjilo se zutilo.

Jel nece stetiti ili nesto promeniti ovakvo podesavanje ekrana?
371ec08f40f239c7466ab900f8bef3e6.jpg


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Pomalo su ti čudna podešenja - osnovni slajder ti je na maksimumu toplog prikaza, dakle u startu slika vuče više na žutu, a zatim si pojedinačni slajder crvene smanjio na minimum, a plave na maksimum.

Pokušaj da pojedinačne slajdere staviš na srednje vrednosti, a glavni na manje vrednosti...
 
I mene to cudi, kad stavim na hladno, bude pojacano zutilo, a na toplo bude belo. Ne znam zbog cega.
Ovako mi stoji vec par dana, i ok mi je.
b8a27b8e02bb7286177bc1cdd4980072.jpg


Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno