Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

@djordjesl,

U kojoj radnji si to uradio?
 
Jesam li jedini koj koristi samo kristal xD? Ja sam mog krstio napred i nazad sa kristalom + LED flip to je to, zasad nema ogrebotina a prošao je stvarno dosta ruku zbog slika itd.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Jesam li jedini koj koristi samo kristal xD? Ja sam mog krstio napred i nazad sa kristalom + LED flip to je to, zasad nema ogrebotina a prošao je stvarno dosta ruku zbog slika itd.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Taj kristal je samo ovcama da se uzmu pare.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I ja sam sgavio monsterskin foliju.Da li je i ostali sa ovom folijom imaju kao neki rainbow efekat ali kao minijaturne sarene tavkice,bas odvlace paznju dok gledas ekran?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ja sam stavljao monsterskin foliju i nikako nisam zadovoljan.Po ivicama sama od. sebe pocne da se odlepljuje.Vec 3 komada tako.Zadnji put kad su mi lepili,nisam telefon koristio dva dana,da bi se kao bolje sasusio taj lepak.Drugi dan ivice same od sebe pocele da se podizu.Nemam pojma koju foliju da trazim.Ovde u Vrbasu ima samo ta nikakva monsterskin.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam stavljao ultimate shield takodje nezadovoljan jer se brzo odlepila po ivicama...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Taj kristal je samo ovcama da se uzmu pare.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ne znam baš, testirao ga naspram drugog s8+ koji nema kristal i ima razlike, pre toga dok sam imao s7e isto testirao naspram s7 opet bilo razlike.
Pod razlikom mislim na to prljanje samog ekrana, klizavost i vodu. Što se tiče grebanja to baš nismo hteli da testiramo dok znam par likova koji su testirali nožem na zadnjem staklu i bilo je razlike.

Zbog čega misliš da nema efekta, jesi li licno testirao il čisto skeptičan ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Imaš na oglasima knighta, te sa vodom što se lepe su dosta bolje po pitanju istrajnosti po ivicama, mada opet ne savršene

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavljao monsterskin foliju i nikako nisam zadovoljan.Po ivicama sama od. sebe pocne da se odlepljuje.Vec 3 komada tako.Zadnji put kad su mi lepili,nisam telefon koristio dva dana,da bi se kao bolje sasusio taj lepak.Drugi dan ivice same od sebe pocele da se podizu.Nemam pojma koju foliju da trazim.Ovde u Vrbasu ima samo ta nikakva monsterskin.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
Meni stvarno odlicno stoji i slaze se sa maskom jedino sto izgledao kao da je prljava zbog toga

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam baš, testirao ga naspram drugog s8+ koji nema kristal i ima razlike, pre toga dok sam imao s7e isto testirao naspram s7 opet bilo razlike.
Pod razlikom mislim na to prljanje samog ekrana, klizavost i vodu. Što se tiče grebanja to baš nismo hteli da testiramo dok znam par likova koji su testirali nožem na zadnjem staklu i bilo je razlike.

Zbog čega misliš da nema efekta, jesi li licno testirao il čisto skeptičan ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ja mislim ovo drugo. Kladim se da je ljubomoran jer to nema u njegovom NS-u :)
Koliko sam video na YouTube-u, ima razlike. E sad...Marketing je cudo

Sent from...
 
Sale daj neki link da vidimo o čemu je reč?!...to ono prskanje što je ranije pominjano ili?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Haha, vidi ovog Saleta što se javlja [emoji12]

Ogrebotine su ništa, šta ako padne telefon, ta zaštita treba. Bolje kupiti slickwraps, jeftinije izadje. Barem imaš unikatan telefon. Ovde ne znaš kad će se izlizati taj sloj i šta onda? Neka hvala.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imaš na oglasima knighta, te sa vodom što se lepe su dosta bolje po pitanju istrajnosti po ivicama, mada opet ne savršene

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Prosle godine sam uzeo polovan s7 edge,donesen iz nemacke.Na njemu je bila zalepljena folija.Skidao sam futrolu ko zna koliko puta i nije se odlepila.Za ovaj nemogu da ubodem pravu.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Haha, vidi ovog Saleta što se javlja [emoji12]

Ogrebotine su ništa, šta ako padne telefon, ta zaštita treba. Bolje kupiti slickwraps, jeftinije izadje. Barem imaš unikatan telefon. Ovde ne znaš kad će se izlizati taj sloj i šta onda? Neka hvala.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Prema proizvođaču traje 12meseci. Ja menjam telefon prosek na 6 meseci tako da mi nebitno. Što se tiče padova to je opet pitanje sreće. Zeni recimo ispao g2 sa original staklom XX puta na svakakve površine nije pukao, skoro padne sa 40cm kafenskog stola i pukne ekran staklo ništa o_O

https://youtu.be/U-wv5ipKbRw

Evo test bukvalno svega što se tiče zaštite ima i kristal naravno, lik bije i čekićem. Mene je ovaj ubedio da predjem na kristal.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pošto imaš taj premaz jel bi dao meni da ga zagrebem nožem i da ga malo kvrcnem čekićem?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sale daj neki link da vidimo o čemu je reč?!...to ono prskanje što je ranije pominjano ili?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Jeste to prskanje, gledao sam ranije na poslu. Mozda je taj video sto je iznad postavljen. Za zastitu od prasine i tako sitnih cestica nije lose, na udarce i padove ne verujem da nesto stiti

Pošto imaš taj premaz jel bi dao meni da ga zagrebem nožem i da ga malo kvrcnem čekićem?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ja bih ti dao :p
 
Sad pogledah video...i još neke; pa ono je smešno. Kontam da bi bolji efekat imao da našpricam telefon onim sprejom iz metroa za impregnaciju kože :d

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pošto imaš taj premaz jel bi dao meni da ga zagrebem nožem i da ga malo kvrcnem čekićem?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Isto kao i ti meni da bijem po tvom šta god imao na njemu.
Kristal sam stavio čisto jer ništa ne stavljam jer hoću da uživam u telefonu ne da ga sahranim svime i svačim tako da mi je to jedini oblik zaštite kakav god bio. Jedino kristal ne utiče ni malo na ekran sem što ekran izgleda svetlucavije posle kristala.

Kad naprave nešto što neće uticati ni malo na ekran što se tiče osvetlenja, uglova, i boja a zadrži stakleni osećaj klizavost i ne prljanje kao kristal tad prelazim na to ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ako neko uzima staklo, moja preporuka je whitestone, kida kako je dobro.. Za folije ne znam, pre ovoga sam imao neku foliju sto sam uzeo u np-u i odlicna je bila, ali sam ipak hteo staklo.. Nego, jel pomaze factory reset za aod ili je takav softver, da jednostavno nece da se pomera? [emoji848]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ako neko uzima staklo, moja preporuka je whitestone, kida kako je dobro.. Za folije ne znam, pre ovoga sam imao neku foliju sto sam uzeo u np-u i odlicna je bila, ali sam ipak hteo staklo.. Nego, jel pomaze factory reset za aod ili je takav softver, da jednostavno nece da se pomera? [emoji848]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Ja sam ubacivao stariji softver i opet se pomera na svakih sat vremena.Tj,pomera se za po jedan pixel,sto nemozes okom primetiti,da bi nakon sat vremena skocio sa vrha na dno.Tako je,kako je.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ubacivao stariji softver i opet se pomera na svakih sat vremena.Tj,pomera se za po jedan pixel,sto nemozes okom primetiti,da bi nakon sat vremena skocio sa vrha na dno.Tako je,kako je.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
Ahaaa, krastavac, nista onda..

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Isto kao i ti meni da bijem po tvom šta god imao na njemu.
Kristal sam stavio čisto jer ništa ne stavljam jer hoću da uživam u telefonu ne da ga sahranim svime i svačim tako da mi je to jedini oblik zaštite kakav god bio. Jedino kristal ne utiče ni malo na ekran sem što ekran izgleda svetlucavije posle kristala.

Kad naprave nešto što neće uticati ni malo na ekran što se tiče osvetlenja, uglova, i boja a zadrži stakleni osećaj klizavost i ne prljanje kao kristal tad prelazim na to ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
I koliko dugo već furaš taj kristal? Ima li primetnih mikroogrebotina po ekranu već?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
I koliko dugo već furaš taj kristal? Ima li primetnih mikroogrebotina po ekranu već?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Koristio na s7e 4 meseca, prešao na s8+ zasad nema ništa oko 3m imam 8+, nit je bilo na s7e, gledali ga i u shopu kad sam ga prodavao takodje ništa. Drugar na 8+ koj je skoro prodao radi note8 a uzeo 8+ u maju takodje nije imao ništa.
Naravno treba uzeti u obzir da su navedeni telefoni svi imali LED view flip, ne mogu da garantujem da neće biti ništa ako neko koristi silikon ili hard case.
Al recimo na mom 8+ koj je prošao preko 50+ ruku ( uglavnom ženski prsti ) bio sam ubedjen da će imati nešto...Nema ništa.

Razlog zašto u mom slučaju dolazi u obzir samo kristal je zato što smo rodjak i ja uzeli isti dan 2 s8+ od istog coveka čak nam serijski broj različit za 1 cifru. Ekrani na oba gotovo identični. Razlika je što sam ja stavio kristal a on probao više folija, počevši od original samsung folije do tamo nekih pa nilkinovih stakla. Ono što smo zapazili je da mu je ekran u zavisnosti od zaštite do 15% mračniji od mog, uglovi i do 30+% lošiji, crna nemoguće loša da je njegova pored moje siva što je meni neprihvatljivo s obzirom da imamo amoled. Ekran mu se neverovatno brzo prlja pogotovo sa folijama, neuporedivo teže čisti.
Prost primer prljanja koristimo isto telefone čisto da vidimo razliku, nakon pola sata njegov musav moj jedva poneki trag, moj se može očistiti samo sa trljanjem prstom po ekranu dok na njegov ni krpica za naočare ne skida bez zadaha. Na kristal je nepotreban zadah kolko god bio prljav ekran.

Sem toga na s7e kad sam imao kristal nisam imao na ledjima samo napred, s obzirom da je isto staklo napred i nazad mogao sam i testirati navedene stvari;
Brzina prljanje, klizavost ekrana, klizanje kapljica vode, i sam osećaj pod prstom.
Razlike definitivno ima, u principu sve što piše na kristal sajtu je i tačno za ove testove. Što se tiče drop testa to nismo radili al imam drugara kome ispao s7e na mermer sa visine uveta ..dakle nekih 1.75m i nije pukao al je imao tackicu. Jedina zaštita na njegovom telefonu je bilo samo kristal sa obe strane.

E sad ja nmg da garantujem za padove al ostale stvari licno sam se uverio i skupa sam na kristalu skoro god dana i ne planiram da uzimam drugi oblik zaštite.

P.s. kristal je u principu lak, tako i mirise. A kristal sto uzimam pravi firma baš pod nazivom "kristal " svi ste naravno videli one premaze za kola pa bacaju na njih blato itd gde sa jedne polovine sve spada a sa druge bez zaštite ostaje...to je u principu to za telefon.

kristallglobal.com

Edit: kad bi nam na telefone stavljali GG SR+ što je na gear s3 frontier možda nebi ništa ni stavljao. S3 frontier sam uspeo da spucam drugi dan kad sam ga kupio od šraf radijatora direkt u Ekran, presekao sam se, Očistio ekran skinuo kreč sa ekrana od šrava radijatora i za divno čudo nema ništa al sam zato "bazel " malo zagrebao.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nevezano za taj kristal premaz, poređenje prednje i zadnje strane nije merodavno jer pozadi nemaš fabrički oleophobic premaz koji je odgovoran baš za to što si nabrojao, prljanje, brisanje, lakoća klizanja prsta, kretanje kapljice vode itd
 
Pre svega hvala za iscrpan info. Malo me sad buni ovo što pominješ led view futrolu; jel si to koristio samo na s7e pa sad nosiš s8+ klot samo sa tim lakom ili?! Jer ako ga nosiš u toj samsung futroli onda praktično i nema potrebe za bilo kakvim dodatnim zaštitama za ekran.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pre svega hvala za iscrpan info. Malo me sad buni ovo što pominješ led view futrolu; jel si to koristio samo na s7e pa sad nosiš s8+ klot samo sa tim lakom ili?! Jer ako ga nosiš u toj samsung futroli onda praktično i nema potrebe za bilo kakvim dodatnim zaštitama za ekran.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Np.

Nosim i 8+ u led view, ne radi zaštite već jer prosto volim flip.

Svakako je meni telefon uvek sam u džepu nikad ništa sa njim pa nebi ni bilo bitno nešto posebno dal je u flipu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno