Šta je novo?

Kuler na molex???

Alenaki

Poštovan
Učlanjen(a)
16.01.2016
Poruke
41
Poena
54
Pozz ljudi imam problem, prosle nedelje sam imao problem sa ventilatorom na Procesoru odsekao sam mu konktor i zakacio ga direktno na napajanje preko molexa imam 4 zice od njih su dve crna i zuta to sam zakacio na molex i po pravilu bi on trebao da radi na punim obrtaljima uvek ali po zvuku cujem da se mnogo puta smanjuje pa pojacava sam od sebe ali ne znam sto? Jel zna neko kako sad od nekog drugog ventilatora koji takodje ima 4 zice ali razlicite boje da spojim na ovaj kuler i da mogu onda u biosu da mu stavim na koliko da radi? posto mi ovo nista ne znaci da on sam menja brzinu i ako je direktno na napajanju, Hvala unapred :)
 
Pa jel mogu imam slican kuler da odsecem od njega konektor ali ne znam kako zice da povezem da bi ga bios video ne znam koje su boje za namestanje obrtaja u biosu, i Cudno mi je sto ne okrece uvek punom brzinom a stavio sam ga direktno na molex
 
naa molexu bi sigurno trebao da radi max brzinom ako je stalno na 12v. Ne znam koliko si zica povezao i kako.

crvena i cnra su za napajanje, zuta je za citanje obrtaja, aa plava je za PWM regulaciju. Ne znam raspored na ploci, ali ako imas drugi PWM vent, raspored ces lako videti. Ne bi trebalo da se boje razlikuju.
 
Pazi ovako, Imam crnu,Zutu,Zelenu,i Plavu, U molex sam stavio crnu i zutu
 
Zuta je +12V, crna je uzemljenje, ostale su ti nebitne. Ako spojis na molex, zutu na zutu, crnu na crnu dobices pun broj obrtaja ventilatora.
 
Aha a kako sad da spojim na konektor koji ima Sve iste boje samo umesto zelene konektor ima crvenu znaci crvena crna zuta plava ?
 
Posto ne znam da li su iste boje za iste stvari na kineskim ventilatorima i ovom koji je dosao uz culer zato pitam inace mislim da treba boja na boju i zelenu kacim na crvenu?
 
PWM (4-pinski fan konektor)

4wirefanconn.png


Molex Conector
molex.gif


Dakle, prati redosled ako su sve boje iste ili nisu ovakve kao na slici. Raspored mora biti isti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno