Šta je novo?

43' TV

Pittsburgh

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2010
Poruke
1,224
Poena
200
Razmisljam se o kupovini nivog TV-a. Trebutbo imam neki samsung HD ready 32', ali bih najradije menjao sto zbog PS4, sto zbig filmova, sto zbog velicine.

Nazalost, veci TV od 43' ne mogu da pazarim zbog ogranicenosti prostorom za TV u dnevnoj sobi.

Ono sto zelim od TV-a je da je makr full HD(i 4k dolazi u obzir), da ima makar 3hdmi ulaza i da ima ok sopstveni player (mada je to manje bitno, ali je ok ako mogu samo da prikacim externi HDD sa filmom i subtitle-om i da to radi kako treba). 3D nije prekopptreban, ali takodje ne smeta.

Sto se tice prozivodjaca, isao bih na neku provereniju varijantu, pre svega LG i Samsung.

Sto se tice same cene televizora, mislim da ne bih davao pre 600-650€.

Unapred hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam uzeo lg 42lf652v, smart i 3d, 42", 400e od madjara.

Možeš da strimuješ video sa harda preko mreže, ima 3 usb-a, 3 hdmi prikljucka, 3d lepo radi. Za te pare odličan
 
Ista situacija kao kod tebe, isti kriterijumi i na kraju sam se odlucio za 42LF652V - uz sve nabrojano, ima i najmanji input lag od modela koji sam gledao, sto ce ti biti bitno za igranje.
 
Jos jedan glas za LG 42LF652V. Za 400 eu best buy.
 
Nisam pazario, jer su iskocili troskovi oko nekog putovanja. U principu, svi su predlozili LG lf652v, pa kad se vratimo sa putovanja, verovatno ga pazarimo.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bez brige, biće model naslednik za slične novce. Uvek je tako kod LG-a.
 
Imaju svi dobre modele, ali ja se držim LG-a (eventualno Samsung). Standardno najbolja podrška svim mogućim formatima. Nikad ni problem sa titlom, što većina drugih marki ne može da se pohvali. Sony nikad nisam imao jer jednostavno nisam hteo da se cimam zbog nekih specifičnosti. Npr, godinama su u svoje laptop računare, fotoapararte i mobilne gurali samo njima svojstvene kartice (čuveni memory stick). Zbog toga ih izbegavam. Svega toga nema na TV-ima ali jednostavno ih ne volim. Sa druge strane, Philips me je nervirao sa svojim menijima, koji su kod LG-a maksimalno jednostavni i logični.
 
Poslednja izmena:
43UH603 je ulazni model UHD televizora, ukoliko planiraš kupovinu UHD televizora u toj dijagonali ja bih najpre išao na 43UH668V u krajnjem slučaju 661 ili 6507.
 
43“ UHD panel LG Display IPS postoji u dosta verzija, ali se generalno dele na dve sa varijacima:
1) 8-bitni panel sa 400 cm/m2 osvetljenjem i 1.200:1 kontrastom i
2) 10-bitni panel sa 390 cm/m2 osvetljenjem i 1.100:1 kontrastom.

Svi su na 60 Hz i svi imaju minimalni matirani premaz (~1-3%) tako da su de fakto sjajni (što je i bolje za kvalitet sliku).

Ako bi ste mi makar našli dimenzije panela, mogao bih otkucati tačne podatke. Varijacije postoje.
 
Sony

@ Pittsburgh

Moj predlog, a to sam predlagao u decembru na forumu, su najbolji Sonijevi 1080p TV-i:
KDL-43W755C i KDL-43W805C. Da li ih ima na stanju, ne znam, moraćeš proveriti u ponedeljak.

Jedina razlika je što 805 ima aktiviran 3D dok se to na 755 modelu mora odraditi naokolo.
Super detaljan test na rtings.

Iako piše da je 43“, panel je tehnički 42“. Ima vrhunski AUO AMVA3 koji radi na pravih 120 Hz (znači 100 Hz za TV),
10-bitnu dubinu boja, 100% sRGB pokrivenost boja, visok kontrast (4.000:1) i visoku osvetljenost (450 cd/m2).
Kao i svi Sonijevi LCD televizori i samo njihovi modeli, ni ovaj ne koristi PWM (ne treperi). Na rtings-u su dobili
primerak koji je nažalost imao nisku osvetljenost i izraženiji efekat prljavog ekrana. Ovo varira od primerka do
primerka zbog proizvodnje i logistike.

Ispravka
Ako ćeš ići na 49", onda je to neka druga priča.
 
Poslednja izmena:
43“ UHD panel LG Display IPS postoji u dosta verzija, ali se generalno dele na dve sa varijacima:
1) 8-bitni panel sa 400 cm/m2 osvetljenjem i 1.200:1 kontrastom i
2) 10-bitni panel sa 390 cm/m2 osvetljenjem i 1.100:1 kontrastom.

Svi su na 60 Hz i svi imaju minimalni matirani premaz (~1-3%) tako da su de fakto sjajni (što je i bolje za kvalitet sliku).

Ako bi ste mi makar našli dimenzije panela, mogao bih otkucati tačne podatke. Varijacije postoje.

Nisu svi na 60/50 Hz, postoje serije i sa 120/100Hz + BLS Quantum Dot.
 
To što sam otkucao je tačno 100%, samo sam zaboravio navesti da su u pitanju paneli sa W-LED pozadinskim osvetljenjem.
Moja greška. Oni su svi na 60 Hz.

Za QD LED nemam pojma.

DOPUNA

U pravu sam, nema u klasi 43“ sa QD.

120/100Hz + BLS Quantum Dots ne postoji u klasi 43“ definitivno ni po internom LG Electonics katalogu.

Takve panele imaju UH950V, UH850V, UH780V i UH770V.
 
Poslednja izmena:
To što sam otkucao je tačno 100%, samo sam zaboravio navesti da su u pitanju paneli sa W-LED pozadinskim osvetljenjem.
Moja greška. Oni su svi na 60 Hz.

Za QD LED nemam pojma.

DOPUNA

U pravu sam, nema u klasi 43“ sa QD.

120/100Hz + BLS Quantum Dots ne postoji u klasi 43“ definitivno ni po internom LG Electonics katalogu.

Takve panele imaju UH950V, UH850V, UH780V i UH770V.

Naravno da ne postoji, ne treba generalizovati ja sam spomenuo celokupni line up LG'a . 8 i 9 serija čak ni 7 se uopšte ne proizvode u dijagonali 43'' ;)
 
Pa da, ali tema je 43“ i naveo sam to u poruci - 43“ UHD panel LG Display IPS.

Druge dijagonale, druga priča :wave:.
 
43UH603 je ulazni model UHD televizora, ukoliko planiraš kupovinu UHD televizora u toj dijagonali ja bih najpre išao na 43UH668V u krajnjem slučaju 661 ili 6507.
Ima li neko iskustva kako ovi TV-i rade kada se povežu sa računarom, i ako ih ima kakva su?,)
 
Каква су искуства са Самсунгом 40k6300 или 40ku6100 у односу на ЛГ-ове моделе 43UH603, 43UH661 - однос цена /квалитет? :type:
 
Каква су искуства са Самсунгом 40k6300 или 40ku6100 у односу на ЛГ-ове моделе 43UH603, 43UH661 - однос цена /квалитет? :type:

Ja bih lično uzeo LG-a, pošto Samsungovi televizori u nižem cenovnom rangu mogu da budu mačka u džaku... Imam LG 3D Full HD 42" i prezadovoljan sam već 3 godine
 
Nazad
Vrh Dno