Šta je novo?

Pranje bele plastike

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poruke
9,412
Poena
1,025
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD X4 @ 3,5Ghz
Matična ploča
GA-990FXA-UD3
RAM
32Gb DDR3 @ 1666Mhz
GPU
Strix RX480 8Gb
Storage
256Gb 850Pro + couple of AliExpress SSD's
Zvuk
Creative
PSU
Zalman ZM600-HP (Heat-Pipe :) )
Kućište
Alexander Weiss (glass front + glass side)
Monitor
AOC 32" IPS
Miš & tastatura
G602 & Drevo 87 key (Red Switch)
Mobilni telefon
Moto G9 Plus
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav svima,

Davno, toliko da se ne sećam kada i gde (da li uopšte ovde na forumu) sam pročitao da se nekom kućnom hemijom bela plastika, koja "požuti" lako "opere" i zablista koa nova.

Da li se neko od vas bavio time?
Izbegao bih šmirglanje ako je moguće. :)

:wave:
 
Hvala aco, probaću ovo sa Hidrogenom! :) Moram da odem do apoteke samo da ih pitam imaju li takav neki produkt (Hidrogen u "kremastom" stanju) i ako nemaju gde bih to mogao da tražim... ;)
:wave:
 
Hidrogen je slab, uzmi axel ili trim i naprskaj ga na krpu ili na sundjer za sudove i zadrzi malo rukom na mestu koje planiras da tretiras pa kruznim pokretima trljaj ali ovlas bez jakog pritiska da bi video kako ce da bude odnosno ocenio da li treba jace trljati ili slabije.
 


Potraži jači hidrogen u specijalizovanim radnjama za frizerske salone. Oni imaju 12 postotni. U apotetekama prodaju 3 postotni. Sad sam pročitao na netu da se može naći i 24 posto hidrogen peroksid. Ortakinja mi je jednom pričala gde je ona kupovala, ali da me ubiješ sad ne mogu da se setim. Negde blizu FON-a u Bulevaru oslobođenja je bila ta prodavnica hemikalija za frizere.

Zaboravio sam da dodam, svetla plastika požuti pod uticajem ultraljubičastog zračenja, kad je izložena suncu. Na netu se često spominje Retrobrite metoda koja može da ukloni ovaj efekat. U principu, pomeša se hidrogen peroksid, soda bikarbona i ameri dodaju njihovo sredstvo za čišćenje OxiClean. Da bi se ova smeša zgusnula dodaje se gustin i onda postane kremasta. Ne znam šta je ekvivalent tom OxiClean na našem tržištu.

Ali da bi ova smeša delovala neophodno je ultraljubičasto zračenje koje je aktivira. Ako neko ima ultraljubičastu lampu, kao one koje se koriste u manikir salonima (ne možemo bez tih ženskih zezalica vezano za ovu temu :D) super. Ako nema, može se ostaviti i na suncu nekoliko sati.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno