Šta je novo?

[poll] NASA/JPL posteri

Koji poster vam je najlepši?


  • Ukupno glasača
    56
Ajd još malo blagog offtopica... Čime kačite ramove na zid? Lagani su jako, ne bih baš tiplovao niti lepio dvostranom trakom zato što su posteri nešto što se relativno često menja...
 
Ajd još malo blagog offtopica... Čime kačite ramove na zid? Lagani su jako, ne bih baš tiplovao niti lepio dvostranom trakom zato što su posteri nešto što se relativno često menja...

Duplofanom i tiplovanjem.
 
evo i ja malo off-topic... zna li neko gdje mogu naci high res postere na temu tehnologije, mreza i telekomunikacija? unaprijed hvala
 
Godinu i po dana nakon glasanja ovde, napokon okačeni. Ramovi Ikea 70x50 (B2) 900din, štampao sam u Nišu u ControlP po ceni od 470din za komad. Ne preporučujem ih. Prvi put si bili izgrebani na više mesta pa su sami ponudili da ih urade ponovo. Sada nisu izgrebani ali se vide štrafte u širini glave plotera.

U prevodu ukoliko znate za neku bolju opciju za štampu u Nišu, pišite.
 
c5963a83045e374c8ace7aa9255380fa.jpg
bab6ab29e4be377f785622055e4f0e7a.jpg
 
Znam digitalnu stampariju u centru BG, visoka rezolucija stampe, i boje bez mirisa...
Plakat 50x70cm, na 140gr papiru izadje 330din....

Ako nekog zanima, nek me cimne na PM... da ne reklamiram ovde :)
 
Dobar parket, dobri posteri. Stan ili office?
 
Neka preporuka gde nađi retro/vintage/kuhinjske postere?
 
Koja je preporučena rezolucija i format za štampu postera B2 (50x70cm) formata? I na kom papiru je preporučljivo štampati?

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
300dpi ti je sasvim dovoljno i ukoliko si u mogucnosti dostavi im tiff iako je naravno i pdf (cak i jpg) sasvim dobro resenje. Ako je tvoja priprema od nule, gledaj da bude CMYK.

Ukoliko nisi siguran kako ce biti isplotovano po pitanju boja, ili generalno kvaliteta, kropuj kao traku 5-6 cm visine i proizvoljne sirine neki deo postera koji sadrzi dosta razlicitih elemenata jer ces na tom isplotovanom primerku videti da li su npr poravnate (i ociscene) glave na ploteru, kakva im je kalibracija boja i tome slicno a cenovno ti je prihvatljiv takav probni primerak.

Za vrstu papira je akki u postu #2 ove teme dao lepo objasnjenje i u potpunosti bih se slozio sa tim.

Srecno i javi rezultate!
 
Hvala puno! :)

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno