Šta je novo?

[poll] NASA/JPL posteri

Koji poster vam je najlepši?


  • Ukupno glasača
    56

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,213
Poena
905
Gde i kako se može odštampati:
http://www.jpl.nasa.gov/visions-of-the-future/
na recimo B1 formatu. Raspoloživi su u pdf formatu (cca 10MB) i tif (cca 200MB), koji se koristi za štampu u ovolikom formatu?
Na kakvom papiru se štampaju takvi posteri, glossy ili ne?

Edit - ubačen poll, glasate samo za 1 poster.
 
Poslednja izmena:
Mozes da odstampas u vecim kopirnicama tipa copy planet... Tiff se koristi...

Posteri se stampaju i na glossy i na mate u zavisnosti od toga sta zelis, ako su umetnicki posteri kao npt Titan ili Europa generalno se ide na mate a ako su namenjeni za marketing, da privuku paznju i istaknu boje onda se ide na glossy... Do tebe je sta zelis, da budu umereniji ili da vise isticu boje, da imaju ili nemaju odsjaj itd...
 
Hvala.
Ako imam nameru da ga "turim" iza stakla u ram, onda mat? Jupiter je izabran ali nije sigurno još.
 
Nema na cemu...
Mat bi bio moj izbor... i kad budes birao papir stavi 200gr, mala je razlika u ceni u odnosu na 150 a znaci...
 
A koje cena uopste, za recimo B1 200gr papir ?
 
Oko 1000 dinara/kom za manje kolicine ( mislim da daju popust tek preko 20 kom), sto veca kolicina to je manja cena po komadu...
 
Hvala.
Koji je vama poster najbolji, ili koja 3, ili kako god :)
 
Tesko ces naci toliki ram 100x70, ima u rakovici sszr ukras, devojka lepo i povoljno uramljuje

@jaksa
Mars
 
Jupiter je zaista sjajan poster, mada ja nesto nisam lud za ovim bojama a i retro tekst mi kvari uzitak.
Mislim da bi Kepler-16b izgledao bruka dobro odstampan, bas su fino uklopljene boje.
 
Ne bi bilo lose, kad vec postoji tema :) da se ubace jos neki linkovi ka ovakvim kvalitetnim/intersantnim, posterima/slikama u sto boljem kvalitetu
 
Slobodno izvolite, preimenovaću temu kasnije.
Meni su Jupiter, Europa, Titan i Grand Tour ono što bih rado imao. Štampaće se Jupiter kao dekoracija za dečju sobu (tinejdžer)
 
ja sam radio prosle godine poster u jednoj galeriji na vracaru ali nema sanse da se setim imena pa javljam sutra ako mi se secanje vrati...
bas je profi galerija, imaju sve vrste papira i mogu stampati i ogromne formate...
ja sam odradio logo mortal kombata u dimenzijama 100x70 sa lepim tankim crnim ramom i antirefleks staklom na nekom papiru bas za crnu boju i izaslo me je oko 5.000 koliko se secam...
 
Odlicni su svi...svidja mi se Zemlja i Kepler 16b :) Gledam sad cene u copy centru... Art Canvas 914 mm 3.750,00 RSD (deluje mi zanimljivo :))
 
Ovo mi se đasvi, ajde ako ko uradi ili ima neke info neka javlja
 
Ubačen poll. Izvolite.
 
Meni su svi super, ali ako bih morao da biram - izabrao bih Zemlju i Jupiter.
 
Kepler 16b....i Titan
 
Super, ali neki vragolan namestio da se glasa samo za jedan :D
Šalim se, svakako komentarišite i koji vam je 2., i 3. itd...
 
Kepler-16b meni najbolji, podseca me na atomsferu iz igre The Dig.
 
Divna tema. Moj glas ide za (redom): Mars, Europa, Keblar 16b.

Bilo bi lepo kada bi izlinkovali još postera pogodnih za štampu.
 
Ima dosta dobrih stvari ali je nasumicno. Nadao sam se da cu pronaci Beastmastera, kad vec ima Krull...
 
Mali savet za ljude koji zele ovo da odstampaju da stave na zid .... odradite stampu na platnu sa blind ramom :) niti je skupo a svetlosnim godinama js ispred papira po meni.

stampao sam vec neku maglinu ... ispalo je extra
 
Platno je vrh za mape, nisam bas siguran za postere.
 
Ih bre, kada sam video naziv teme, ja rek'o neko će da štampa one fotografije sa Cassini-ja (meni omiljene), Hubble-a i slično. Kad ono međutim, nacrtani posteri. :p

Nema veze, i oni su ok... :)
 
Nazad
Vrh Dno