Šta je novo?

Koji LG 4K do 1000e?

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,925
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Dakle ograničen sam samo na LG, mogu poručiti koji god model, a evo šta trenutno imam i na lageru:

55UH605V (valjda novi model, vidim ima dobre karakteristike, hdr pro, samo ne mogu nigdje da nadjem refresh rate za njega)
55UH668V
50UH635V

Manje je bitno hoće li biti 50 ili 55", najbitniji mi je refresh rate i input lag.
3D mi ne treba nikako, Smart eto može, mada sad dolazi uz skoro svaki tih dijagonala.

Sent from my Samsung S7
 
Poslednja izmena:
Ok ako tako vi kazete, e sada u 55 uh 7707 videla na kp za 1050 mislim da je to ok cena, ja moj stari neki utopila za 550 i dodam jos toliko i eto ga. Oko te cene da li ima jos neka varijanta ili je to to . Neko je ovde kupio tak tv , pa nebi bilo lose da kaze neku rec za taj..

LG ima (cini mi se do januara) akciju da za sve ovogodisnje modele 4k rezolucije kupljene u Srbiji daje 5 godina garancije dok je kod Madjara(mislim da je neko pricao o tome ovde na forumu) samo 2 godine. 55uh7707, recimo bas u benchmark sopu kosta 146.000(145.990) tj, 1190 evra. Ti vidi da li ih ima u ovim prodavnicama i da li ti 140 evra vredi dodatne 3 godine garancije.

http://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-tv/lg-55uh7707-smart-4k-ultra-hd-televizor-cena-387553
 
Stigao i meni 7707.., primetno je klasicno probijanje svetla u donjem delu rama ali ne mnogo.Panel je ok. Snimao sam 4k i preko S7 edge share i odradio korektno share na tv...Pusta 4k sa fona a preko wifi share bez seckanja i gresaka a sto je meni bitno...Za sada jurim kako da skaliram u plus šerovane slike sa telefona ekran lg jer su slike malecne ...tj ne širi ih lg na ceo ekran nego fotografiju smanji mnogo na trecinu ekrana.

sent from crappy S7 edge

Dark kako ti se pokazao tv, da li mi mozes reci ako si gledao nesto o 55 uh 668
 
Dark kako ti se pokazao tv, da li mi mozes reci ako si gledao nesto o 55 uh 668
Tv je zaista dobar. Meni je najvaznija 4k rezolucija..Nema seckanja u quad core cpu tu odrađuje posao super..Quad core na mom lap topu se kod 4k pregreva trotluje. Tv je brz i dobar. Nemam nekih jakih zamerki.

Možda ti pomnogne ovaj tekst oko lg modela
LG 2016 TV lineup – OLED and LED LCD TVs

LG-jeva ponuda televizora za 2016. godinu uključuje LCD modele s LED pozadinskim osvjetljenjem i OLED TV-e. LCD modela ima znatno više kako po pitanju različitih serija, tako i po dostupnim veličinama ekrana. Tako najmanji LG-jev LCD televizor možete pronaći već u dijagonali od 22-inča, dok je najmanji OLED TV, kao i svake godine do sada, dostupan u veličini od 55“. Najveći LG-jev televizor iz ovogodišnje ponude ima dijagonalu od 86-inča i pripada najvišoj UH95 LED LCD Super UHD 4K seriji, dok je najveći OLED TV dijagonale ekrana 77-inča, također Ultra HD razlučivosti ekrana.
Svi LCD modeli bi trebali biti temeljeni na LG Displayevoj IPS tehnologiji, čije su glavne karakteristike dobar prikaz boja iz raznih kutova, čvrst panel i niži od konkurentnih rješenja kontrast. Svi LCD televizori koriste LED pozadinsko osvjetljenje koje, ovisno o modelu može biti postavljeno iza ekrana (Direct) ili u okvir (Edge). U praksi IPS LCD ekrani s bočno postavljenim LED osvjetljenjem pružaju ujednačeniju sliku uz manje prisutan tzv. „efekt prljavog ekrana“ (eng. Dirty Screen Effect“) od modela koji LED osvjetljenje imaju iza ekrana.
Među LED LCD televizorima, LG kao i prošle godine nudi modele s tri različite rezolucije 16:9 formata. HD ready rezoluciju (1366×768) susrećemo u serijama 4 i 5, konkretno televizorima oznaka LF45 i LF49 svih dijagonala, odnosno samo u 32-inčnoj varijanti modela LH50, LH51, LH57 i LH59.
Full HD LED LCD modeli se tako prostiru samo u serijama LH5 i LH6, u veličinama ekrana od 32 pa do 55 inča. Najjači Full HD LCD model nosi oznaku LH63 (LH630V i LH6307) i dostupan je u veličinama od 43 pa do 55 inča. LH63 i stepenicu slabiji LH60 ujedno imaju i naveći Picture Mastering Index od 900, dok najslabiji UHD TV ima 1000 PMI.
Jedini Full HD OLED TV ove godine je prenesen iz 2015. godine i nosi oznaku 55EG910V – dostupan jedino u veličini od 55 inča. To je ujedno i jedini OLED TV u LG-jevog 2016 ponudi koji nema HDR i ColorPrime Pro tehnologije.
Ultra HD LCD televizore je LG i ove godine podijelio na klasične UHD 4K i na Super UHD 4K modele. Glavna prednost Super UHD 4K modela je u 10- bitnom panelu (prikaz 1.07 milijardi različitih boja), softverskoj i hardverskoj podršci za HDR, te upotrebi Quantum Dot IPS 4K zaslona koji može prikazati veći raspon boja u odnosu na klasične modele. Klasični UHD 4K modeli, svi osim najslabije serije UH60 softverski podržavaju HDR-10 standard u sklopu HDR Pro stavke koju LG navodi na takvim modelima. To znači da će televizor pročitati HDR metapodatke u signalu, bilo da se radi o UHD Blu-ray ili internet streamingu i sukladno tomu prebaciti sliku u odgovarajući „HDR“ tip prikaza.
Veći raspon boja bi trebali imati modeli opremljeni ColorPrime Pro tehnologijom, a koja bi trebala donijeti poboljšanja u odnosu na ColorPrime koji je prvi puta predstavljen na prvoj generaciji Super UHD 4K modela prošle godine. ColorPrime susrećemo na modelima UH63 (samo 50“ i 58“), UH65, UH66, UH70 i UH75. 40“ UH63 je opremljen slabijom varijantom imena ColorPrime Plus.
Svi Super UHD 4K modeli imaju 100/120 Hz panel i bočno postavljeno LED pozadinsko osvjetljenje s lokalnim zatamnjenjem. Picture Mastering Index (PMI), odnosno LG-jeva mjera kvalitete slike je najviša od svih LCD modela i iznosi 2500 za UH77, odnosno 2700 za UH78, UH85 i UH95 modele.
Svi novi OLED modeli (serije B6, C6, E6 i G6), svi Super UHD 4K i UHD 4K modeli, kao i dio Full HD modela je opremljen najnovijom webOS 3.0 Smart TV platformom, a koja donosi brži rad i više mogućnosti od prijašnjih verzija. webOS 2.0 je prisutan jedino na najslabijoj LH56 Full HD seriji, najslabijoj UHD 4K UH60 seriji, te na EG910V OLED TV-u koji je prenesen iz ponude za prošlu godinu.
Samo model LF49 je opremljen LG-jevom NetCast 4.5 Smart TV platformom koju je kompanija koristila prije 2014. i webOS sustava.
Novi Magic Remote daljinski upravljač AN-MR650 se isporučuje uz sve OLED TV-e (osm EG610V) i sve Super UHD 4K modele, te uz ograničen broj televizora serije UHD 4K. Najslabiji UHD 4K modeli počevši od UH60 ne dolaze s navedenim upravljačem u ambalaži, no podržavaju ga i svi zainteresirani ga mogu kupiti odvojeno.
LG i ove godine ima suradnju s poznatim proizvođačem audio proizvoda, harman/kardon, tako da bolju kvalitetu zvuka možemo očekivati na svim Super UHD 4K i novim OLED televizorima. Svi televizori do serije UH77 imaju stereo 2.0 ugrađene zvučnike, dok jači modeli su opremljeni naprednijim 2.2, 4.0 ili 4.2 konfiguracijama.
Podršku za polarizacijski 3D ove godine susrećemo na još manje modela nego prošle godine, što je u skladu s trendom nestajanja ove mogućnosti na novim linijama ne samo LG-ja nego i drugim proizvođača. Tako podršku za 3D imaju samo 2 najjača Super UHD 4K modela, UH85 i UH95, te svi OLED modeli osim najslabijeg novog modela B6. Uz sve modele koji imaju podršku za 3D, LG isporučuje dva para F310 3D naočala.
Svi ovogodišnji televizori imaju HDMI priključke – samo jedan HDMI priključak imaju LF45 i LH51 modeli, ostali LCD modeli imaju 2, odnosno 3 priključka, a samo OLED serije B6, E6 i G6 imaju 4 priključka. HDMI 2.0a priključke imaju svi UHD LCD i OLED modeli.
Bluetooth Sound Sync tehnologiju imaju svi modeli od UH63 serije naviše, dok barem jedan USB priključak imaju svi modeli. Svi OLED TV-i i svi Super UHD 4K modeli osim UH78 također imaju po jedan USB 3.0 priključak.
3.5 mm izlaz za slušalice imaju svi OLED i Super UHD 4K modeli, a od UHD 4K modela nema ga samo najslabiji UH60. Među Smart Full HD modelima spomenuti audio izlaz imaju LG63, LH60 i LH56, te oba modela serije 4.
Analiza bazirana na LG-jevom dokumentu 2016 LG LED – OLED TV model line-up verzije 2.0.LG-2016-lineup-v3.jpg
LG-2016-audio-video-lineup.jpg

Poslato sa trt-mrt
 
Poslednja izmena:
Dark iz ove tabele vidim da je 55UH 661 ista kao i 55UH668, a razlika je u ceni , mozda se odlucim za 661, sta ti kazes posto si vise upucen od mene
kao sto rece covek... zvicnici i magic remote... neces kukati za harman cardon a ni za magic remote.. na jednom tv imam a na drugom nemam...nista posebno...

Sent from my Note Pro 12.2
 
Za magic remote se slažem, ali razlika u zvuku sa i bez Harman Kardon je nebo i zemlja.

Sent From My S7 using Tapatalk
 
kao sto rece covek... zvicnici i magic remote... neces kukati za harman cardon a ni za magic remote.. na jednom tv imam a na drugom nemam...nista posebno...

Sent from my Note Pro 12.2

To sam i htela da te pitam DARK , ako je ovo drugo ajde gore dole tu negde isto , makla bi se ja od harmon cardon i magic daljinskog , mozda bi kupila neki komplet za tv , ako je ovo drugo isto aj da kazemo isto
 
To sam i htela da te pitam DARK , ako je ovo drugo ajde gore dole tu negde isto , makla bi se ja od harmon cardon i magic daljinskog , mozda bi kupila neki komplet za tv , ako je ovo drugo isto aj da kazemo isto
Imam 630v i 7707..630v ima bolje basove. Tako da H.C. nije po meni bitan u klasi 6 i 7. Magic remote smara jer ima malo tastera pa moraš da se smaras sa dosta kliktanja da dođeš do opcija... ima par skraćenica sa dugim držanje tastera ali ipak nije baš user friendly kao full remote.

Poslato sa trt-mrt
 

KOd LG uvek gledaj picture mastering index...To je njihovo merilo kvaliteta slike. Ispod 1400 nemoj da kupuješ..Ovi 668V od 55 incha su 1700 index dok je 49 icha 1200. Tako da ja ne bih išao na 49 nikako a vidim da i ti gađaš 55...Tako da je to ok..Što se tiče brzih slika i akcije na ekranu, 100hz su paneli pa tu ne bi trebalo da bude problema. Kod mene ih nema a imam malo slabiji model od ovih tvojih. Onde gde je 7707 bolji, to su boje, odnosno preciznost boja na panelu. Jer taj color prime plus znači i to sam video na ova 2 modela kod mene..Ali ipak nije tolika razlika i jedva je primetno u nekim situacijama. U svakom slučaju mislim da ti je izbor dobar. Pozdrav.
 
KOd LG uvek gledaj picture mastering index...To je njihovo merilo kvaliteta slike. Ispod 1400 nemoj da kupuješ..Ovi 668V od 55 incha su 1700 index dok je 49 icha 1200. Tako da ja ne bih išao na 49 nikako a vidim da i ti gađaš 55...Tako da je to ok..Što se tiče brzih slika i akcije na ekranu, 100hz su paneli pa tu ne bi trebalo da bude problema. Kod mene ih nema a imam malo slabiji model od ovih tvojih. Onde gde je 7707 bolji, to su boje, odnosno preciznost boja na panelu. Jer taj color prime plus znači i to sam video na ova 2 modela kod mene..Ali ipak nije tolika razlika i jedva je primetno u nekim situacijama. U svakom slučaju mislim da ti je izbor dobar. Pozdrav.

Hvala jos jednom , betonirali smo izbor, dosta si pomogau u donosenju odluke. Hvala jos jednom , pozdrav
 
KOd LG uvek gledaj picture mastering index...To je njihovo merilo kvaliteta slike. Ispod 1400 nemoj da kupuješ..Ovi 668V od 55 incha su 1700 index dok je 49 icha 1200. Tako da ja ne bih išao na 49 nikako a vidim da i ti gađaš 55...Tako da je to ok..Što se tiče brzih slika i akcije na ekranu, 100hz su paneli pa tu ne bi trebalo da bude problema. Kod mene ih nema a imam malo slabiji model od ovih tvojih. Onde gde je 7707 bolji, to su boje, odnosno preciznost boja na panelu. Jer taj color prime plus znači i to sam video na ova 2 modela kod mene..Ali ipak nije tolika razlika i jedva je primetno u nekim situacijama. U svakom slučaju mislim da ti je izbor dobar. Pozdrav.


E dosao tv , utisci prvi su odlicni, slika je nastelovana na eko, i tu mislim da je odlicna, da li bi oko podešavanja trebala da znam ili to je to. Preneki dan su mi iz Lg firme rekli da bolje u pretrazivacu kao ne gledam online filmove zato sto se puni memorija, jel ta memorija moze da se prazni. E i jos nesto kupovinom set boxa android, mali bi teo onaj kodi da instalira jel to de raditi ili bice problema 2 androida pa da ne bude negde neki konflikt:guitar:
 
Koja dva androida - LG ima Web OS, tako da ne može biti konflikta između dva androida.

Podešavanja možeš da nađeš na netu, ima ih dosta - probaj par i vidi koja ti najviše odgovaraju.
 
E dosao tv , utisci prvi su odlicni, slika je nastelovana na eko, i tu mislim da je odlicna, da li bi oko podešavanja trebala da znam ili to je to. Preneki dan su mi iz Lg firme rekli da bolje u pretrazivacu kao ne gledam online filmove zato sto se puni memorija, jel ta memorija moze da se prazni. E i jos nesto kupovinom set boxa android, mali bi teo onaj kodi da instalira jel to de raditi ili bice problema 2 androida pa da ne bude negde neki konflikt:guitar:
nema konflikta jer su to odvojena 2 operativna sistema, koja imaju dodirnih tacaka samo u slanju i prijemu audio video signala, koji ne moze da napravi problem.
Kalibraciju ti preporucujem i ona se radi najbolje setovanjem expert brightroom profila. Eco mod ti savetujem samo za mracnu sobu.Za ostalo standard setings sa contrast na 98, backlight 100,brightness 60,sharpness 18..Ali opet je to stvar licnih afiniteta.

Sent from my Note Pro 12.2
 
nema konflikta jer su to odvojena 2 operativna sistema, koja imaju dodirnih tacaka samo u slanju i prijemu audio video signala, koji ne moze da napravi problem.
Kalibraciju ti preporucujem i ona se radi najbolje setovanjem expert brightroom profila. Eco mod ti savetujem samo za mracnu sobu.Za ostalo standard setings sa contrast na 98, backlight 100,brightness 60,sharpness 18..Ali opet je to stvar licnih afiniteta.

Sent from my Note Pro 12.2

DArk Side gde da pronadjem to setovanje expert brightroom profila
 
Da li ovogodišnji LG modeli podržavaju full color range 0-255?

Konkretno me zanima za moj UH8507?
 
nema konflikta jer su to odvojena 2 operativna sistema, koja imaju dodirnih tacaka samo u slanju i prijemu audio video signala, koji ne moze da napravi problem.
Kalibraciju ti preporucujem i ona se radi najbolje setovanjem expert brightroom profila. Eco mod ti savetujem samo za mracnu sobu.Za ostalo standard setings sa contrast na 98, backlight 100,brightness 60,sharpness 18..Ali opet je to stvar licnih afiniteta.

Sent from my Note Pro 12.2

DARK SIDE, a kako mu se teletex pali i,a dugme T.OPT ali tu samo vreme se moze videti ??? cudno, a vec mi 2 puta tv trazi da azuriram softver, ali oni iz LG Srbija mi rekose da to kao ne diram, maltene da vrlo retko dozvolim azuriranje, ako pogledajte sta to azuriranje nosi ??

Sve ok sada videla i to dugme nesto nije upalio teletex iz prve sada je ok.
 
Poslednja izmena:
Da li ovogodišnji LG modeli podržavaju full color range 0-255?

Konkretno me zanima za moj UH8507?

Da odgovorim sam sebi, podržavaju :)

Btw još jedna info koja može biti zanimljiva gamerima, LG je izbacio HDR Game mod patch, tako da je sada input lag u HDR modu sveden na 30ms što je odlično. Ja imam UH8507 i sam skinuo taj firmware ali za UH8500 što je valjda ovaj moj ali za USA tržište, cimam se još da li smijem da ga flašujem. Btw, firmware se dodaje manuelno, preko USB fleške. (pojma nemam iz kojeg razloga)
 
Ajde pogledaj u picture modes da li imas HDR Game? Takodje, oznaka firmware-a je 4.30.19
 
i kod mene je 4.30.65, kao da su nas preskocili sa ovim, interesantno. Ja sam skinuo ovaj firmware (oko 850mb) ali se bojim da ga flesujem jer je za UH8500, znam da je to isti tv kao 8507 ali što znam :)
 
i kod mene je 4.30.65, kao da su nas preskocili sa ovim, interesantno. Ja sam skinuo ovaj firmware (oko 850mb) ali se bojim da ga flesujem jer je za UH8500, znam da je to isti tv kao 8507 ali što znam :)
Jednom sam slično uradio i od tada mi ne radi sve na jednoj Toshiba. Ne bih to radio da sam na tvom mestu.

Poslato sa trt-mrt
 
Nikako, nikako, kontaktirao sam LG USA preko live chata, kažu da iako su isti TV-i, firmware nije kompatabilan. Ne znaju tačno ali kažu da za EU modele misle da će ovaj firmware izaći sredinom januara.

Sent From My Samsung S7 using Tapatalk
 
Kod mene je firmware 4.30.65, ali nemam taj picture mode.
Picture mode nije profil vec naziv opcije da izaberes profile slike. Tako je barem kod mene na 7707.
e75f3ef9b3118c5d41a423576905fa1a.jpg

619cb231efcc4c775276b6fd495e3962.jpg


Sent from Blackberry Passport
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno