Šta je novo?

Koji LG 4K do 1000e?

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,922
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Dakle ograničen sam samo na LG, mogu poručiti koji god model, a evo šta trenutno imam i na lageru:

55UH605V (valjda novi model, vidim ima dobre karakteristike, hdr pro, samo ne mogu nigdje da nadjem refresh rate za njega)
55UH668V
50UH635V

Manje je bitno hoće li biti 50 ili 55", najbitniji mi je refresh rate i input lag.
3D mi ne treba nikako, Smart eto može, mada sad dolazi uz skoro svaki tih dijagonala.

Sent from my Samsung S7
 
Poslednja izmena:
WebOS 2.0 ne moze da pusta 4K materijal (bilo sta preko 1080p) preko DLNA, samo preko USB. Da li su novi 4K WebOS 3.0 televizori sredjeni po ovom pitanju?
 
Da 4K TV ne moze da pusta UHD preko DLNA, to je krajnje neprihvatljivo!

EDIT:
Sada sam guglao i isti problem ima i Sony, tj. 4K playback je moguc samo sa streaming servisa i USB porta, dok je DLNA limitiran na 1080p iz nekog razloga..
Nije mi jasno, kakvo crno bockanje u USB i jos f kablova, nije 2005. :(
 
Poslednja izmena:
Da 4K TV ne moze da pusta UHD preko DLNA, to je krajnje neprihvatljivo!

EDIT:
Sada sam guglao i isti problem ima i Sony, tj. 4K playback je moguc samo sa streaming servisa i USB porta, dok je DLNA limitiran na 1080p iz nekog razloga..
Nije mi jasno, kakvo crno bockanje u USB i jos f kablova, nije 2005. :(

PA eto, čim stigne meni ili još nekom probaćemo 4k stream sa telefona na LG
 
@dark side
Probaj bas i neki 1080p remux da pustis preko wifi ako stignes.. osecam da ce i on da secka a 4k ocigledno nema sanse da radi preko dlna

@hunder
Konkretno koji 4k materijal si probao da pustis sa fona i da li si koristio Screen mirror ili nesto drugo?
 
Koristio sam AllConnect aplikaciju. Sve ide preko dlna a probao sam i 4k hdr kojeg prepoznaje kao 4k i kao hdr i 4k sample. U oba slucaja secka tj ucitava.
 
Probao sam zicno ali nije problem probacu i wireless. Ali tek veceras kad dodjem sa posla. Ukratko da kazem koju rec generalno o tv-u. Pre njega sam imao evo skoro 2g 55lb650v i uglavnom cu se oslanjati na njega posto je tako najobjektivnije. A verujem ima jos vas koji se razmisljaju da predju na nesto bolje. Sto se tice slike hd kanala i obicnih preko kablovske sbb rekao bih da su izjednaceni. Sam prikaz boja i kontrasta su nebo i zemlja. Prosto kad se odvrne sve na max oci ispadaju :). Panel je dosta bolji i vredi razliku u ceni bar sto se toga tice. Full hd na njemu izgleda extra mada nisam nesto video ovu razliku kad ukljucim super rezoluciju na 4k. Doduse ima da se ukljuci ostrenje pa ako je bluray u pitanju ili dobar rip efekat je jako dobar. Player pusta sve zivo ucitava srt prevod i prevod u sklopu mkv fajla. Ima podesavanje velicine,boje i karaktera. Sve u svemu sve sto treba da ima. Brzina rada webos3 je fenomenalna. I za kraj uhd hdr. Zbog njega sam ga najvise i kupio posto planiram i ps4 pro da uzmem. Sam efekat je wooow. Kontrast boje... prosto ne moze da se docara dok se ne vidi. Potpuno neka druga dimenzija. E sad i za kraj par stvari koje mi se nisu dopale. Na primer lokalno zatamljivanje je u nekim slucajevima previse agresivno pa se po nekad vidi tacno koji se vertikalni segment upalio. Pogotovo gde ima crne trake gore i dole. Moze da se smanji na medium pa je prihvatljivo, tj menje uocljivo. Skype mi nedostaje samo tako ,posto sam na proslom imao kameru pa sam ga koristio svakodnevno. Sad mi ostaje da vidim kako da resim taj problem. Kao i nabavku 4k filmova ili private trackera za skidanje istih. Ako neko ima pozivnicu za neki uhd tracker nek mi pusti na pm. Ako vas jos nesto zanima pitaj te.
 
Reci mi HDR efekat, on se sam pali je li tako? Nema nekog podesavanja tu, bitno je da to sto pusta, podrzava hdr? I meni danas stize 8507, pa cu nadam se veceras dati prve utiske :)
 
Auh, kakva televizorčina :) Oduševljen sam. Prvi utisak na mene su ostavili zvučnici, perverzija! Čak je i bass zadovoljavajuć, baš su na premium nivou! Što se tiče slike, odmah sam odradio kalibraciju (pratio postavke Darka sa HD Recenzije) i slika jd fenomenalna. Drzim iskljucen local dimming, ima tog vertikalnog probijanja, taj ghosting kad se gleda neka utakmica ali zaista nije strasno, bolje nego sto sam ocekivao. Igracu se malo sa local dimmingom pa cu vidjeti rezultate. U svakom slucaju rijetko se kad primjecuje uopste. Boje su fenomenalne i s obzirom da TV gledam obično iz ugla, IPS odradjuje fantastican posao. Posto vidim da je bilo gore polemike oko 4k preko telefona, radi besprekorno sa S7 mog na TV preko YT aplikacije na phoneu. Vizuelno je TV prelijep, mada mi to nije bilo mnogo bitno :)

Sent from my Samsung S7
 
Auh, kakva televizorčina :) Oduševljen sam. Prvi utisak na mene su ostavili zvučnici, perverzija! Čak je i bass zadovoljavajuć, baš su na premium nivou! Što se tiče slike, odmah sam odradio kalibraciju (pratio postavke Darka sa HD Recenzije) i slika jd fenomenalna. Drzim iskljucen local dimming, ima tog vertikalnog probijanja, taj ghosting kad se gleda neka utakmica ali zaista nije strasno, bolje nego sto sam ocekivao. Igracu se malo sa local dimmingom pa cu vidjeti rezultate. U svakom slucaju rijetko se kad primjecuje uopste. Boje su fenomenalne i s obzirom da TV gledam obično iz ugla, IPS odradjuje fantastican posao. Posto vidim da je bilo gore polemike oko 4k preko telefona, radi besprekorno sa S7 mog na TV preko YT aplikacije na phoneu. Vizuelno je TV prelijep, mada mi to nije bilo mnogo bitno :)

Sent from my Samsung S7

Ne sa YT 4k..to je prosto share linka sa smart fona, pa tv povuče sam yt sa 4k rezolucijom, preko svoje YT aplikacije, koju ima u sebi. Mi smo pisali i streaming 4k video signala wireless na TV. Snimš telefonom 4k video. I posle odradis share na tv tj pustiš 4k sa svog telefona a preko tv-a.
 
Ovako na brzaka probao, djeluje sve ok? Pogledacu kasnije kad budem snimio neki kvalitetniji 4K snimak.
 
Imam jedno pitanje vezano za UH8507. Nije da mi nesto specijalno smeta, ali postoji li nacin da se rijesim vertikalnih ghost strafti kad gledam neku fudbalsku utakmicu? Dakle jedino se tu to primjecuje, na zelenoj povrsini. To se jedva primjecuje ali ono, kad das 1000+ eura za TV, za svaku sitnicu se hvata covjek :)Koliko sam shvatio, to ima neke veze sa lokalnim zatamnjenjem?
 
Imam jedno pitanje vezano za UH8507. Nije da mi nesto specijalno smeta, ali postoji li nacin da se rijesim vertikalnih ghost strafti kad gledam neku fudbalsku utakmicu? Dakle jedino se tu to primjecuje, na zelenoj povrsini. To se jedva primjecuje ali ono, kad das 1000+ eura za TV, za svaku sitnicu se hvata covjek :)Koliko sam shvatio, to ima neke veze sa lokalnim zatamnjenjem?

Probaj da iskljucis lokalno zatamljenje ili stavis na low.
 
Nikakvih promjena nema.
 
UH8507 je bolji u odnosu na UH7707 jer ima 3D(meni nebitno), ima isto Harman Kardon zvucnike ali sa basom 20w sto dosta poboljsava audio uzitak, malo lepsi dizajn sa tanjim bezelima, i po testovima malo ali ipak primetno bolji kvalitet slike.

Ono sto nas navodi na razmisljanje o 8507 je to sto je na par testova dobio solidno bolje ocene za motion, sto bi znacilo da je dobar za gledanje Sportskih prenosa, jel imate tu detaljnije informacije?
 
možda nije baš tačno na temu ali mislim da bi bilo korisno da se prodiskutuje ako neko ima šta da doda...

Kako se poredi ovaj UH7707 sa konkurencijom u vidu Sony 49XD8005, 43XD8305 (koji mislim da još nisu ni stigli kod nas), Sony 49XD7005 (koga ima kod nas i jeftiniji je od LG) i Samsung UE49KS700 serija (koji je malo skuplji) i ne znam šta još ima od novijih modela sa HDR10, Dolby Vision, 4:4:4@60p i sve to što bi neko trebao da gleda sada u kupovini future-proof 4K TVa bez 3Da?

Dakle, koji je najbolji bez obzira na cenu u ovom rangu, znači ne ulazeći u OLED ili KS8000 KS9000 serije Samsung-a, nego ove što koštaju oko 1000-1300e
 
Na gornjem testu je UH7707 proshao vrlo dobro za vecinu ocena sem za kvalitet slike koji je tester prilicno iskritikovao, najvishe zbog loseg kontrasta tj crne boje i local diminga.
 
Da, i ja sam našao neke loše recenzije, naročito jednu koja kaže da ne valja za gledanje u skroz mračnoj sobi jer crno uopšte nije crno u tim situacijama, a ja gledam u skroz mračnoj sobi.
Ali zato ovaj Samsung UE49KS7000 ima odlične recenzije svuda, samo da mu malo padne cena.
Samsung u EU nema 120hz nego ima 50hz, a novi premaz koji koriste se skida pri brisanju vlažnom krpom i ostavlja teget fleke. Ima i slika na forumu kako to izgleda kod nekoliko njih, pa ko hoće da rizikuje...
 
Nazad
Vrh Dno