Šta je novo?

Koji LG 4K do 1000e?

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,925
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Dakle ograničen sam samo na LG, mogu poručiti koji god model, a evo šta trenutno imam i na lageru:

55UH605V (valjda novi model, vidim ima dobre karakteristike, hdr pro, samo ne mogu nigdje da nadjem refresh rate za njega)
55UH668V
50UH635V

Manje je bitno hoće li biti 50 ili 55", najbitniji mi je refresh rate i input lag.
3D mi ne treba nikako, Smart eto može, mada sad dolazi uz skoro svaki tih dijagonala.

Sent from my Samsung S7
 
Poslednja izmena:
Pa ako je 49uh7707 onda je suhd
Razlika izmedju 55lb650v i ovog 55uh7707 je svetlosna milja. Jeste da ni ovde nije najsretnije resenje lokalno zatamljenje al daje drugu dimenziju. Hdr je tek neka dr dimenzija. Ono treba videti. Tek dolaze filmovi sa ovom podrskom tako da se treba dobro naoruzati.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam ja danas kazu da vazi ali samo ako je kupljen u tom promo periodu. Tako da krastavac moras pitati pre nego uzmes. To je lutrija. Ja sam pukao oko 100e vise al krastavac. Nek sluzi bar 3 g dok ne padne cena oled televezorima :)
 
Poslednja izmena:
siguran sam, pise ti to svuda ali to danas nema neke velike veze, local diming radi posao. Ja se nadam nekom novogodisnjem snizenju pa da uzmem 8507 :) Pristojan tv za 'iljadarku nemas, imas samo adekvatan tv prema svojim potrebama dok se oled ne spusti u narodne mase...
 
siguran sam, pise ti to svuda ali to danas nema neke velike veze, local diming radi posao. Ja se nadam nekom novogodisnjem snizenju pa da uzmem 8507 :) Pristojan tv za 'iljadarku nemas, imas samo adekvatan tv prema svojim potrebama dok se oled ne spusti u narodne mase...

Previše si kritičan....4k slika je dobra na 7707....gledao sam dosta testova.. Moj panasonic je isto dobar ali nema 4k a pratim dosta 4k YT kanala...Pa eto, kupujem..
 
jesam, al ne mislim na razliku izmedju 7707 i 8507 ako si na to mislio :) vec na nesto drugo al to je druga prica. U svakom slucaju 7707 je dobar tv.
 
Ja iskreno merkam LG'jev OLED ali čekam da malo padne cena jer mi nije preterano hitna kupovina. Što se tiče LG UHD modela imao sam prilike da testiram sve serije. Zaista odličan kvalitet slike i jako osetljivi i dobri tuneri u sklopu odličnog AS-IPS panela (serija 6 i više). WebOS 3.0 je stvarno veliko iznenađenje i veliki pomak u odnosu na 2.0. Zvuk savršen pogotovu na modelima koji imaju Harman Kardon.
 
Razmišljam o kupovini lg 55uh605v ili lg 55uh615v. Odgovara mi dijagonala i cena (oko 800 EUR). Ima li neko iskustva sa ovim televizorima? Možda neka alternativa?
 
Ja iskreno merkam LG'jev OLED ali čekam da malo padne cena jer mi nije preterano hitna kupovina. Što se tiče LG UHD modela imao sam prilike da testiram sve serije. Zaista odličan kvalitet slike i jako osetljivi i dobri tuneri u sklopu odličnog AS-IPS panela (serija 6 i više). WebOS 3.0 je stvarno veliko iznenađenje i veliki pomak u odnosu na 2.0. Zvuk savršen pogotovu na modelima koji imaju Harman Kardon.

Šta misliš, koliko ćeš dugo čekati?
 
Uzeh 55UH8507, stiže mi preksjutra. Mislim da za 1295e, koliko me izašao, nije bilo boljeg izbora. Još i 5 godina garancije.

Sent from my Samsung S7
 
Nije isto, PMI kod 8507 je 2700, kod 7707 2500, onda Harman Kardon zvucnici, bolji panel, dosta bolji HDR, pricao je neko vec o tome skoro ovdje.
 
Nije isto, PMI kod 8507 je 2700, kod 7707 2500, onda Harman Kardon zvucnici, bolji panel, dosta bolji HDR, pricao je neko vec o tome skoro ovdje.

hARMANA ima i 7707 ali je na 8500 jači....a za panel nisam siguran.
LG 65UH8500 and 65UH7700 are basically the same model with few key differences. The key differences of those two TVs come from the 3D technology and speaker system. LG 65UH8500 comes with Passive 3D technology and use 2.2Ch 40W speaker system. While LG 65UH7700 comes without any 3D technology and use only 2Ch 20W speaker system. With 3D technology installed on LG 65UH8500, you can enjoy both 2D or 3D entertainment on LG 65UH8500. This TV model is also completed with 2 3D glasses included. While LG 65UH7700 only offers 2D entertainment as It’s not completed with any 3D feature. LG 65UH8500 that comes with 2.2Ch 40W speaker system is able to deliver more powerful immersive sound quality than what you can get with only 2Ch 20W speaker system of LG 65UH7700. So basically with LG 65UH8500, you can get option to enjoy your favorite entertainment on both 3D or 2D format as well as enjoy it with more powerful immersive sound quality.
Ono što je za gejmere bitno: oba modela podržavaju 4:4:4 i hdmi na 60hz...Tako da ovi paneli mogu da budu na visini zadatka kad su igre u pitanju
There are 3 HDMI (HDCP 2.2 compatible) and 3 USB ports on either model of the two series. 4:4:4 chroma at 4K@60Hz is supported but you need to set "HDMI ULTRA HD Deep Color" to "On" - otherwise 4k @ 60Hz is limited to 4:2:0 8-bit color.
LG 65UH7700 is an alternative choice that you can consider especially if you have less budget for your next 65-Inch Smart 4K UHD TV. It’s the one that you should consider when you don’t love 3D feature and don’t really know the difference between 2.2Ch 40W speaker system and 2Ch 20W speaker system. In term of picture quality and Smart entertainment, you can find that LG 65UH7700 is able to bring the same picture quality and smart entertainment since It’s completed with the same picture technology and Smart TV platform.
 
Poslednja izmena:
Ali na LG sajtu kazu da 8507 ima 2700 PMI a 7707 2500.

Sent from my Samsung S7
 
Sad procesljah temu, upravo si ti rekao da je bolji ekran na seriji 8 :)

Sent from my Samsung S7
 
slicni paneli, slicne karakteristike, za nijansu bolje procesiranje slike na 85 i drugaciji zavrsni premaz, retko ko to primeti pa su i kljucni faktori bolji zvuk i 3D. I jedan i drugi su dobar izbor, ko moze kupi 85 i dobije sve u paketu, ko zeli da ustedi uzme 7707.
 
kakav je wifi modul u 7707, moze li da pusta 4K brrip preko serviio-a na windows masini?

mislim da nema to veze sa wi fi modulom nego sa procesorom tj da li može da izgura tu rezoluciju.... NA oba 7707 i 8500 je quad core...Trebalo bi da može npr. da pušta bez problem 4k sa mobilnog telefona.. u svakom slučaju, meni stiže 7707 pa javljam sledeće nedelje
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno