Šta je novo?

Koji LG 4K do 1000e?

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,930
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Dakle ograničen sam samo na LG, mogu poručiti koji god model, a evo šta trenutno imam i na lageru:

55UH605V (valjda novi model, vidim ima dobre karakteristike, hdr pro, samo ne mogu nigdje da nadjem refresh rate za njega)
55UH668V
50UH635V

Manje je bitno hoće li biti 50 ili 55", najbitniji mi je refresh rate i input lag.
3D mi ne treba nikako, Smart eto može, mada sad dolazi uz skoro svaki tih dijagonala.

Sent from my Samsung S7
 
Poslednja izmena:
Jel smem ja ovde da se isplačem na teme sledeće, a tiču se Web osa.

- lista kanala je DEBI LNA. Polje za info je ogromno u kome uglavnom Nema ništa ali se zato vidi 5 slova imena kanala.
- ne mogu u istom meniju da skačem/skrolujem strane sa p+ i p- već moram da idem na one tačke gore i dole pa tako
- nemogućnost brisanja kanala?!
- program manager užas.

Sve to bilo bolje rešeno na starom tvu koji je valjda bio webos 1.

Imam 55uh661v i Web os 3.

Ako ima neka tema o webosu, rečite pls.

Sad sam malo, sređivao kanale pa prso.. :)

Sent from my Nexus 6P
 
ja nemam pojma o cemu pricas....

info polje zavisi od tvog kablovskog distributera
Listu kanala preskaces za celo polje na P+/P- a mozes da je dobijes i pritiskom na strelicu udesno.
Brisanje kanala i sortiranje ide preko program managera ili onog programa gde exportujes listu pa na kompu sredis, mada moj provajder ima svrsenu listu tako da ja tu nista ne bi dir`o

I da, razliciti daljinci imaju razlicite opcije, probaj sa neki drugim LG daljincem moze i neki od starog TV.
 
Poslednja izmena:
Pričam o sledećem, kad me već teraš da se ponavljam:

Kada uđem u listu kanala, pritisnem p+ ili p-, on promeni program i lista kanala nestane.

Info polje je OGROMNO, odprilike kao 3 polja za ime kanala. U ime kanala staje 10 karaktera. Tako bilo kod oba provajdera koje sam koristio. U 99% kanala nema ništa u info polju i ne verujem da provajder ima veze sa tim.

Znam kako ide sortiranje kanala (da li me zezaš...) samo kažem da je princip glup. Npr, ako ću 121 da stavim na 21 skrol skroooz dole, pa onda skroooz gore na move pa na kanal na koji hoću, preporo i rekao bih preglupo. Čak je i na starom bilo: unesem broj - ĆAO.

Sent from my Nexus 6P
 
Poslednja izmena:
@tomasbg Kod mene može, video sam Favorites Channels.

Inače, ažurirao sam softver na uh7707 i jedino što sam primetio je da su promenili grafički prikaz volume up/down. Ne znam ima li negde da se vidi log what's new...

I da li neko zna jel uh7707 ima opciju slika u slici ili jednostavno dva TV kanala istovremeno levo i desno?
 
Poslednja izmena:
Hvala..U redu je da se naprave ali kako se ulazi nije tako kako je pojašnjeno na linku.... Barem nije tako na uh40630v i uh7707 LG.

Sent from WC

Tačno se sećam da me nervirala ista stvar. Sećam se da sam stavio programe u fav ali nisam mogao nikako da im pristupim u vidu neke liste i sl osim da ih preskačeš jedan po jedan na fav dugme.

Webos3, to čudo operativnog sistema...
 
Kupljen LG SMART LED TV 55" 55UH6507 4K Ultra HD sa 20% popusta u Gigatronu proslog vikenda.

Nisam siguran o kakvim "ispranim bojama" je neko pricao gore...

TV je kao zmaj.
 
By the way jel moze neko da mi kazem za koje pare realno mogu da prodam svoj predjasnji TV: Panasonic TX-P42G30E Plasma

Koriscen 5 i po godina, radi i dalje sve super (al se greje ko parna mashina :D )
 
Pročitaj pravila.
d964a871dab36e5714dfac0694ffea6f.jpg


Poslato sa telefona
 
Kupljen LG SMART LED TV 55" 55UH6507 4K Ultra HD sa 20% popusta u Gigatronu proslog vikenda.

Nisam siguran o kakvim "ispranim bojama" je neko pricao gore...

TV je kao zmaj.
Ja imam uh661v, i ne znam da li ima razlike, ali boje jesu bleđe. Ne znam da li je to zbog panela (neko ovde reče: edge led nikad više), ili zbog nečeg drugog... Prvo sam koristio eco mode ali on dosta zatamnjuje sliku. Zato je vrv Nataša? rekla da joj je taj mod najbolji. Posle sam podešavao standard ali sam najveći pomak napravio od kada sam prešao na Expert bright room. Naravno, koji god mod, mora da se čeprka oko game i boja, barem sam ja morao.

Sent from my Nexus 6P
 
OK jedno pitanje u vezi LG-a: kad upalim TV prikaze se slika, pa onda se slika "zacrni" za 1 sekundu, i onda se vrati na normalnu sliku, sve ok....

Jel to normalno ili ne?
 
Pričam o sledećem, kad me već teraš da se ponavljam:

Kada uđem u listu kanala, pritisnem p+ ili p-, on promeni program i lista kanala nestane.

Info polje je OGROMNO, odprilike kao 3 polja za ime kanala. U ime kanala staje 10 karaktera. Tako bilo kod oba provajdera koje sam koristio. U 99% kanala nema ništa u info polju i ne verujem da provajder ima veze sa tim.

Znam kako ide sortiranje kanala (da li me zezaš...) samo kažem da je princip glup. Npr, ako ću 121 da stavim na 21 skrol skroooz dole, pa onda skroooz gore na move pa na kanal na koji hoću, preporo i rekao bih preglupo. Čak je i na starom bilo: unesem broj - ĆAO.

Sent from my Nexus 6P
Da li imate negde opciju za eksportovanje kanala?

Nemam LG, imam Sony i pomenuta opcija se zove malo čudno (transfer kanala). E sad, ako imate tu opciju onda sigurno postoji program preko koga možete na kompjuteru da rasporedite kanale i onda importujete u TV.
Ako ima opcije onda sigurno može, ako nema onda 99% da mora sve ručno :(
 
Nazad
Vrh Dno