Šta je novo?

Koji LG 4K do 1000e?

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,929
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Dakle ograničen sam samo na LG, mogu poručiti koji god model, a evo šta trenutno imam i na lageru:

55UH605V (valjda novi model, vidim ima dobre karakteristike, hdr pro, samo ne mogu nigdje da nadjem refresh rate za njega)
55UH668V
50UH635V

Manje je bitno hoće li biti 50 ili 55", najbitniji mi je refresh rate i input lag.
3D mi ne treba nikako, Smart eto može, mada sad dolazi uz skoro svaki tih dijagonala.

Sent from my Samsung S7
 
Poslednja izmena:
O čemu pričaš?

U poruci pre njegove sam sve napisao kako se radi i rekao kako to ide na Sony-u i pitao da proverite na vašem LG televizoru da li ima ta opcija, jer ako ima onda možete i vi isto.

Izvini. :) Smetnuo sam sa umada je to tvoj post.

Elem, pošto u chan sortu mogu da se i brišu kanali, da li to znači da ih neće ni biti ni kada vratim programe na tv? Šta se u tom slučaju dešava, nova lista pregazi staru u potpunosti? Ima samo nova, stara nestaje?
 
Nema problema :)

Tako je. Sve što obrišeš nestaje. Nova lista u potpunosti pregazi staru.

Jedino je pitanje šta se dešava ako je podešeno da stalno traži kanale i dodaje ih.
U tom slučaju zavisi od opcije za skeniranje, da li je uključeno da samo dodaje na kraju liste te nove kanale ili da radi full sken (dakle potpuna reorganizacija kanala i sortiranje po frekfenciji). Shodno toj opciji tako i radi :)
Inače, na mom TV-u nisam uopšte video tu opciju ali mi dodaje na kraj liste (zbog naslova teme ponavljam da je to Sony u pitanju).
 
Imam jedan problem, ne znam može li neko da pomogne. Dobio sam info za ažuriranje softvera na 04.31.10. Započeo proces i otkazao na dugme "otkaži" pošto nisam imao vremena da sačekam. Znam da nisam trebao ali sada šta je tu je. Razmišljao sam postoji opcija, ne prekidam proces nasilno, valjda neće biti problema, ali izgleda da će ipak biti. Sada prilikom provere kaže da nema novog softvera i stoji predhodna verzija 04.30.65. Probao sam resetovanje na fabrička podešavanja ali isto. Takođe je čudno što sam nakon prekida prvo paljenje tv ponovo dobio info o novom softveru i nakon toga više ne. Ako neko ima neki predlog dobrodošao je.
 
Poslednja izmena:
Stiglo je pitanje u vezi LG 50UH635V.

Jako me je zainteresovalo pošto nisam bio svestan da LG Electronics koristi VA panele. Znam za ranije, ali nisam imao
pojma da i dalje to rade :zgran:.

Za UH630 seriju nisam pronašao testove, ali sam zato identifikovao panele.

UH630V serija je jedina LG UHD serija koja ima VA panele (40“, 50“ i 58“) (ne verujem, ha ha) i sve tri dijagonale su
Innolux (Super-MVA) paneli zato što oni jedini proizvode UHD W-LED panele u tim dijagonalama (QD je skroz druga priča).

LG 50UH635V specifikacije panela
Tip panela: S-MVA
Proizvođač: Innolux
Dijagonala: 50“
Rezolucija: 3840×2160 (RGB)
Premaz: 1% mat
Dubina boja: 8-bit+FRC
Pokrivenost boja: 88% NTSC (72% je standard, a to je ~100% sRGB)
Osvetljenost: 550 cd/m2*
Kontrast: 4.000:1
Osvežavanje: 50/60 Hz
Brzina odziva: 9,5 ms (sivo-sivo)
Pozadinsko osvetljenje: W-LED, 30k sati vek trajanja

*Ovo varira u zavisnosti da li je proizvođač TV-a menjao pozadinski LED.

Sve navedene vrednosti su tipične. Min. osvetljenost je 480 cd/m2, min. kontrast je 2.800:1
i najsporija brzina odziva je 19 ms (sivo-sivo).

Postoji još jedan panel na 50/60 Hz (svi ostali su na 100/120 Hz) koji ima 3D i po svemu ostalom je isti osim:
1) osvetljenost je niža (350 cd/m2) i
2) 72% NTSC.

Da li možda LG Electronics koristi ovaj drugi panel pa mu je deaktivirao 3D, nemam pojma.
 
Poslednja izmena:
Postoji još jedan panel na 50/60 Hz (svi ostali su na 100/120 Hz) koji ima 3D i po svemu ostalom je isti osim:
1) osvetljenost je niža (350 cd/m2) i
2) 72% NTSC.

Da li možda LG Electronics koristi ovaj drugi panel pa mu je deaktivirao 3D, nemam pojma.

Koliko sam čitao, 3d nije moguć na panelima ispod 100hz. Ispravi me ako grešim.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne znam kako, ali sam proverio i „nije“ greška :S:. Čak postoje i podaci koliko troši u 2D i 3D modu i još ovo:
3D Type: 3D (Shutter Glass)
Štagod značilo.

Malo sam tragao za panelom i informacija po pitanju frekvencije je kontradiktorna: na nekim mestima stoji 120 Hz,
na većini 60 Hz. Problem je što ne mogu da nađem interni Innoluxov dokument. U suštini nebitno, al‘ bi trebalo da
je na 120 Hz kao što si primetio ;). Promaknu se svima greške :d.
 
Sajtovi koji profi testiraju TV-e

Ostavljam na ovoj i još druge dve teme, listu sajtova koji testiraju TV-e. Jedino sajtovi koji testiraju sa opremom su relevantni.
Subjektivni utisci i mišljenja su značajna, ali bez opreme su beskorisna. Ako neko zna još neki dobar sajt(ove) na bilo kom jeziku,
neka objavi. Za razliku od testiranja monitora, situacija je dosta slabija, ali srećom neki od tih sajtova za testiranje monitora
testiraju i TV-e.

Sajtovi su grupisani po državama i alfabetskom redu.

Podsećanje da preovladavaju testiranja skupih modela što je proizvođačima u interesu što zbog većih margina što zbog halo efekta (marketing).

HD televizija (Hrvatska)

Rtings.com (Kanada)
Rtings.com YT (Kanada)

AVForums (UK)
HDTVtest (UK)
Trusted Reviews (UK)

CHIP (Nemačka)
HDTV Magazin YT (Nemačka)
PRAD (Nemačka)

FlatpanelsHD (Danska)

Les Numériques (Francuska)

benchmark.pl (Poljska)
HDTV.PL (Poljska)

ProductTest (Rusija)

:wave:
 
Poslednja izmena:
DukeOfSerbia - koje su druge dve teme?
 
Da ne otvaram novi topic, jel ima ko UH8507 ovdje i da je skinuo zadnji firmware 05.30.10? Posle tog update-a TV ne izbaca sliku u nativnoj 4K rezoluciji, sa racunara. Jedino kad podesim 1080p izbaci mi sliku, bilo koja rezolucija preko nece da moze. Wtf? Ponekad i izbaci sliku ali bude zelena sa mnogo artifekata. Da napomenem da je prije ovog firmware sve radilo savrseno.
 
Kakav odgovor dobih od LG-a, ja sam mislio da samo kod nas radi ovakvi stručnjaci :)

Thank you so much for contacting LG Email Services. It is our pleasure to assist you with your inquiries or concerns about your LG devices.

I understand that you are having some issues with your LG 55UH8500 TV that you have after the latest software update of the unit. Regarding your concern, please let me inform you that the option to rollback the software version of the unit is unavailable. What I can advice is either please let the TV stay on the 1080p resolution where it is working well or please try to change the resolution of your PC and see if that will solve the issue. I hope that you will understand.

I hope that this information have been helpful to you. It has been a pleasure assisting you today! If you have any other questions or concerns, please don&#39t hesitate to contact us again via Email, Live Chat, or by calling the LG Customer Service at 1-800-243-0000.

Thank you very much for choosing LG and have a great day!
 
Pa bar da su omogucili roll back, ovako je bas bzv. U 1080p je dosta mutna slika, jednostavno to nije nativna rezolucija TV-a...
 
@BitrAtE
Moj TV je malo manji, 49UH8507.
Sada sam probao i 4K rezolucija radi. Zatim sam hteo da apdejtujem firmver, ali je vec bio 5.30.10.
To je preko HDMI-a. Jos ranije sam probao i preko wireless displeja je moglo najvise 1920x1080. Nije mi ni nudio vise.
 
Probao i ja sa laptopa, radi normalno :shock: Sa kompa nema trika, ni sa integrisanom čak. Misterija svih misterija, baš pojma nemam kako da riješim ovo...
 
UHD LED TV

43UJ620V, 43UJ6307, 43UJ634V, 43UJ635V, 43UJ6517, 43UJ670V, 43UJ701V, 43UJ7507 - Vredi li sta od ovih modela? Imaju produzenu garanciju na 5 godina + bice crni petak, neki novogodisnji popusti... Mislim da moze da bude ok kupovina. Ima li nesto bolje za te novce?

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno