Šta je novo?

Da li je macbook air 13 8gb/128gb/iris dobar izbor?

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
Planiram da kupim macbook air posto ce mi trebati u pokretu, pa me zanima da li je ovaj model sa 128gb dovoljan za rad u xcode? Ne cuvam nikakve multimedijalne podatke na disku, ne planiram da instaliram igre, znaci iskljucivo za rad.
 
Pozdrav druze,

Ja imam MacMini sa 8gb RAM memorije i XCODE jako lepo radi.Mislim da je tu RAM memorija najbitnija, a jos taj tvoj model ima SSD ako se ne gresim dok moj ima stanardni 1TB.

Nisam siguran kakav je Air za rad u XCODE.Mislim da je MBP bolji izbor, ali i skuplji.
 
Poslednja izmena:
sto se tice rama, znam, moj imac je imao 8gb i radio je super i sa tih 8gb dok nisam stavio 16 kada su stigli

ono sto mene zanima je da li je 128gb dovoljno za to sto meni treba
 
Da je malo 128gb, jeste.Ako ces samo da radis projekte u Xcode trebalo bi da bude dovoljno.Mada uvek je bolje da uzmes sa vise memorije ako si u mogucnosti.
Ne znam sta mislis o eksternim hard diskovima i cloud servisima...to moze da pomogne.
 
imam eksterni hard disk, a ne mogu bas da idem na veci kapacitet hard diska

ovaj model sa 128 imam priliku da nabavim ispod cene, pa sam zato i planirao da uzmem
 
ma nije poenta u zakucavanju, samo da li ce mi 128gb biti dovoljno

ono, znaima me da li neko od vas ko ga koristi za iste svrhe ima problema sa nedostatkom skladista itd...
 
Trebalo bi da bude vise nego dovoljno.Ja sam kopirao nekih 200-300 foldera sa raznim probnim projektima i mislim da je bilo nekih 400-500mb.
 
128GB diska ti je malo za projekte? koliki su to projekti? :D

sala na stranu. imao sam air sa 8gb rama i to radi sasvim lepo. java development. jedini je problem kada se pokrene VM, tada VM malo sporije radi ali radi :)
 
e sad, da li je bolje uzeti 2015 ili 2016 model 8/128 ili 2012 model 8/512 sa i7
 
sto se tice rama, znam, moj imac je imao 8gb i radio je super i sa tih 8gb dok nisam stavio 16 kada su stigli

ono sto mene zanima je da li je 128gb dovoljno za to sto meni treba
Ma da li ti je ekran dovoljan? Ja ne programiram ali nešto 13" i to što nije retina mi ne izgleda kao pregledan i dovoljan prostor baš?
Šta kažu pravi programeri?
 
uzimam pro 13 retina, danas sam narucio

nemam problem sa 13 na laptopu i onako imam 27 5k kod kuce
 
uzimam pro 13 retina, danas sam narucio

nemam problem sa 13 na laptopu i onako imam 27 5k kod kuce
Super! Ako ti prostor kritičan imaš i one brze Transcend Jet Drive (ili slično) ili uradi sam foru nešto kao ovo https://www.amazon.com/MiniDrive-microSD-Adaptor-MacBook-Retina/dp/B00AL1385C?tag=mak041-20 pa dodaj nešto GB.

Ja, recimo, tu držim foldere koji se sinhronizuju sa raznim Cloud servisima (Dropbox, Box, OneDrive) pa imam on-line backup ako se nešto nepredviđeno desi.
 
narucio sam vec sa alija neki takav adapter, videcu kakav je kada stigne

racunam da ako ubacim karticu od 64gb necu imati problema sa prostorom
 
Neka te dugo sluzi! [emoji4]
Odakle si pazario i koja je cena?
 
2k na 13"?

Meni je FullHD na 15.6", ne mogu ni da zamislim 2k na 13" koliko je sitno..
 
Ja evo imam 2k na 5.7'', pa ti vidi :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jos da se laptop koristi na istoj udaljenosti i za iste stvari kao i mobilni [emoji14]
 
Nazad
Vrh Dno