Šta je novo?

iPhone X

Nek ne žure ništa. Taman sledeće godine kad bude bio 8s mogu da ga uzmem [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma da,sa 7/7+ si miran bar dve godine. 7s/7s+ nema nekog smisla ni razmatrati pored istog dizajna,a osmici treba dati malo vremena da se dokaze. [emoji1]
 
Samsung se pljuje što je stavio fingerprint iza, na nezgodnom mestu. Izgleda da će i Apple staviti iza, da li na sredini, videćemo.
Svako rešenje osim Touch ID ugrađen u ekran će biti loše jer je iznuđeno.
Fingerprint senzor napred sada definitivno otpada, jer je novi ekran dimenzija 18.5:9 (kao i kod Samsung S8/Plus).
Fingerpint senzor pozadi značio bi da se telefon više ne može otključati bez uzimanja u ruke...

Znači ipak note8 prvi model sa fp ispod displeja ?
U pitanju su 2 različite priče, mislim da je Samsung planirao da se osloni na rešenje kompanije Synaptics, verovatno će se i ostali proizvođači android telefona oslanjati na isto/slično rešenje kad ono bude spremno za masovnu proizvodnju.
S druge strane, Apple je razvijao sopstveno rešenje za fingerprint senzor integrisan u display preko kompanije Autenthec koja je u njihovom vlasništvu.

Ono što jedan od analitičara navodi je da je procenat uspešno proizvedenih fingerprint senzora integrisanih u ekran trenutno nizak:
“For the 5.8-inch OLED version, the biggest bottleneck remains integrating an under-glass fingerprint sensor into the display— the current yield rate of Apple’s in-house AuthenTec solution remains low and AAPL seems unwilling to use other vendors’ products,” Arcuri wrote.
Spominje se i nekoliko mogućih alternativa:
- odustajanje od čitača otiska u potpunosti i oslanjanje na 3d facial scanner (malo verovatno)
- odlaganje izlaska ajfona 8 do oktobra ili novembra (realna mogućnost koja se i ranije spominjala)
- prebacivanje čitača otiska prsta na poleđinu telefona (takođe realna mogućnost)
Ja se ipak nadam da će se naći način da se osposobi proizvodnja u dovoljnim količinama do oktobra ili novembra
Izvor: https://www.idropnews.com/iphone-8/evidence-points-iphone-8-rear-mounted-touch-id-sensor/36707/

Hajde sad da prokomentarišemo dostupne crteže ajfona 8:
img_0248.jpg

U pitanju su crteži pronađeni na kineskom sajtu Weibo.
Model je jasno označen kao EVT 03 (Engineering Validation Test Third Revision).
Navodno telefoni u procesu razvoja prolaze kroz tri faze:
EVT - engineering validation test
DVT - design validation test
PVT - production validation test
Dakle radi se o ranom modelu ajfona u prvoj od tri gore navedene faze, uostalom to se vidi i po debljini uređaja.
Još prošle godine se govorilo da Apple testira desetak različitih prototipa, nadajmo se da će ovaj sa čitačem otiska pozadi ipak ostati "plan B".
Izvor: https://9to5mac.com/2017/04/13/purp...ront-rear-touch-id-same-thinness-as-iphone-7/

Izgled prednje strane se uglavnom poklapa i sa drugim izvorima:
lEpBU0K.jpg

Izvor: https://www.idropnews.com/rumors/latest-iphone-8-leak-alleges-display-wont-edge-edge/36620/

Neke najave za storage i ram predviđaju 3GB za sva tri modela (?), 7S/Plus će zadržati dosadašnje opcije za storage (32/128/256 GB), dok će ajfon 8 imati 64/256 GB storage i definitivno veću bateriju:
“In terms of memory/storage configuration, all three models will likely adopt 3GB RAM; the 4.7”/5.5” will likely have the same storage options as the current iPhone 7/7+ in 32/128/256GB while the 5.8” model looks to be only offered in two memory configurations: 64GB and 256GB. Finally, the 5.8” model will likely have extended battery life with two packs of batteries.”
Izvor: http://www.cultofmac.com/476355/2017-iphones-may-pack-ram-faster-charging/

Znamo da Apple razvija svoj GPU za neki sledeći model, a sada se spominje i razvoj sopstvenih "battery power management" čipova:
https://9to5mac.com/2017/04/11/anal...om-battery-power-management-chips-for-iphone/
 
Poslednja izmena:
Svako rešenje osim Touch ID ugrađen u ekran će biti loše jer je iznuđeno.
Fingerprint senzor napred sada definitivno otpada, jer je novi ekran dimenzija 18.5:9 (kao i kod Samsung S8/Plus).
Fingerpint senzor pozadi značio bi da se telefon više ne može otključati bez uzimanja u ruke...

Bice verovatno lose iznudjeno, ali oni moraju breakthrough da naprave, jer od sestice je isti telefon iz godine u godinu. Sto se tice fingerprinta da bude nazad, to je meni izuzetno idi.otski, posto moram stalno onda da dizem telefon, ovako samo naslonim prst i otkljuca se.

Spominje se i nekoliko mogućih alternativa:
- odustajanje od čitača otiska u potpunosti i oslanjanje na 3d facial scanner (malo verovatno)
- odlaganje izlaska ajfona 8 do oktobra ili novembra (realna mogućnost koja se i ranije spominjala)
- prebacivanje čitača otiska prsta na poleđinu telefona (takođe realna mogućnost)
Za prvo se slazem, toliko dugo razvijaju touchID, narocito posle uvodjenja Apple Pay-a, da bi bilo suludo izbaciti ga.
3D skener ce doci, ali ne verujem sada, mozda za sledeci model 8s ili kako ce se zvati.
Drugo, a to je odlaganje izlaska moze biti pomereno i za januar cak, jer moraju to uklopiti kako oni znaju, mada... Posle Dzobsa, oni su uvek u frci nekako (barem ja tako vidim) samo da izbace nesto, nekada i pogresno odrade, ali guraju.
Trece, prebacivanje otiska nazad je najveca verovatnoca, ali za mene no no, tako da nadam se da ce 8s imati ispod displeja fingerprint senzor.

Hajde sad da prokomentarišemo dostupne crteže ajfona 8:
Izgled sa tom kamerom horizontalno umesto vodoravno kako je na 7+ mi je estetski fail. Zasto bi uopste menjali izgled? Nonsense.

Finally, the 5.8” model will likely have extended battery life with two packs of batteries
Dace nam jos jednu dodatnu bateriju posto moze da bude losa u smislu duzine trajanja? :D Ili mozda zato sto ce se usled FC-a baterija neverovatnom brzinom degradirati, pa kao odmah da posle godinu dana promenimo za novu? :)

Salu na stranu, zasto bi stavljali dve baterije, kad mogu lepo jednu? Nema mi logike. Naravno ovo su sve rekla kazala stvari.


Long story short je, uzeti vremena koliko treba, bez zurbe, mnogo ljudi ocekuju boom od osmice, a ako ne odrade kako treba, Dunav ih nece oprati.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je tu "foru " sa dve baterije implementirao neki Kinez , iskreno ne znam u čemu je tu fora.

Po ovim polunacrtima izgledao kao g6 :)

Sve u svemu šta god da izbace prodavaca se kao ništa do sada..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nismo trebali dugo da čekamo na dobre vesti ;)
Sajt idropnews je relativno nov sajt i prvi su objavili vest o Touch ID na poleđini telefona još pre par nedelja.
U tom trenutku njihovu najavu nisam ni objavio jer su svi najavljivali Touch ID integrisan u ekran i delovalo mi je nerealno, pa ih nisam uzimao za ozbiljno :)
Sada prenose nove informacije od izvora iz Foxconna i neću 2 puta napraviti istu grešku :d
Prema ovim informacijama trenutno se testiraju 2 prototipa ajfona 8: jedan sa Touch ID pozadi, i jedan sa Touch ID integrisanim u ekran.
Njihov izvor je uveren da će model sa integrisanim Touch ID postati novi ajfon. Navodno ova 2 prototipa imaju nekoliko značajnih razlika u dizajnu.
Najznačajnija je da su kod modela sa integrisanim Touch ID navodno sve 4 ivice debljine 4mm (uključujući gornji i donji bezel) i da je približno istih dimenzija kao iPhone 7 (za razliku od modela sa Touch ID pozadi, koji je prema onom što smo videli negde između 7 i 7 Plus).
Takođe prednja kamera bi trebala da bude "skrivena ispod displaya"?

Na osnovu ovih najava na pomenutom sajtu su napravili i koncept kako bi trebao da izgleda novi ajfon:
A8Apzyf.jpg

A ovako su sumirali novosti vezane za ajfon 8:
iPhone 8 Features
-Front-facing Touch ID beneath the display.
-4mm bezels around the entire edge of the device.
-2.5D contoured glass on the front and back of the device surrounded by a metal frame.
-Wireless charging.
-Same dimensions as the iPhone 7.
-5.8″ OLED display.
-“Invisible” front-facing camera hidden underneath the display.
-Large power button featuring two points of contact. Reason unknown.

Izvor: https://www.idropnews.com/rumors/ap...ype-touch-id-display-4mm-bezels-around/36877/

Ovo je vest više za iOS 11, nego za ajfon 8 - navodno će posle kupovine aplikacije Workflow nekakav vid automatizacije biti integrisan u iOS:
http://www.teenvogue.com/story/iphone-8-automation-workflow
 
iPhone 8

Ne znam za vas,ali meni taj vertikalni polozaj kamere bas deluje cudno,mozda zato sto sam navikao na ovaj horizontalni na 7+. Da je kamera na sredini,mozda bi i bilo nekog smisla,ali na ovoj poziciji mi je horizontalni polozaj dosta lepse i logicnije resenje.
 
Poslednja izmena:
Ako ovo stvarno bude model koji ce otici u prodaju (mislim na ovaj sa 4mm allround bezelom), mislim da mogu komotno i soma i po dolara da mu zalepe cenu, ima da se prodaje kao lud.
 
iPhone 8

Pa definitivno vise nece biti zamerki na screen to body ratio,kao ni na sam ekran(koji je i sada odlican),ali nekima amoled lepse zvuci . Nema tu puno filozofije,bice daleko najbolji uredjaj na trzistu,kao i najskuplji,naravno. [emoji16]
 
Poslednja izmena:
A verovatno i jedan od najružnijih bude li mu u ovom položaju kamera...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Za to se slazem,bas sam to prokomentarisao par postova iznad.
 
Pa to, zato se nadovezah na ovo poslednje. :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sa takvom kamerom mi izgleda đubre, kao i s8 sa onim otiskom!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nove sheme u prilog ovog interesantnijeg dizajna:
d7ecc9t.jpg

- 4mm bezeli sa svih strana
- home button integrisan u display
- senzori i 3d kamera skriveni ispod prednjeg stakla
- prednje staklo će biti zakrivljeno na ivicama u istoj meri kao iPhone 6/6S/7
- dimenzije gotovo identične ajfonu 7 (širina 67.54mm u odnosu na 67.1mm kod ajfona 7, "visina" 137.54mm u odnosu na 138.3 kod ajfona 7
- navodno je zadnja kamera vertikalno postavljena zbog unutrašnjeg rasporeda prednje kamere i senzora, odnosno to je bilo iznuđeno rešenje
- obe zadnje kamere će imati OIS, a blic će biti drugačije pozicioniran
- power dugme će biti duže
- volume tasteri neće biti fizički tasteri, već će funkcionisati kao home dugme na ajfonu 7, uz pomoć taptic engine-a
Izvor: http://bgr.com/2017/04/17/iphone-8-rumors-schematics/
 
Dobro će biti ovo, veliki ekran a dimenzije nepromenjene. Samo da ne košta baš bubreg i nogu
 
iPhone 8

Mislim da će osnovni od 64gb kod nas legalno u radnjama oko 150.000.

256gb će da ide na 165k.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Neka kosta kol'ko kosta,ovo je bomba u najavi [emoji6]


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Nisam u toku ovih dana, ovo je 5,7 incha, planiraju li da prave jos uvek 4,7
 
Mislim da će osnovni od 64gb kod nas legalno u radnjama oko 150.000.

256gb će da ide na 165k.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
150000?!

Ne, ja odbijam da poverujem u to da će biti skoro 1300e.
Mobilni telefon. 1300e.
Koliko je bio ip7?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nisam u toku ovih dana, ovo je 5,7 incha, planiraju li da prave jos uvek 4,7
Naravno, nemaju dovoljno OLED ekrana da bi potpuno prešli na novi dizajn, zbog toga će se pojaviti i 7S/Plus sa starim dizajnom i dimenzijama ekrana.
Tek sledeće godine pretpostavljam da će se pojaviti 2 modela sa OLED ekranima dimenzija 5.8 i 6.2"
 
iPhone 8

Koliko je bio ip7?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ovako je sad. Mislim pričamo o iPhone-u 8 za cenu, "S" model će biti tu negde malo jače od ovih sad.

e43a3cf6bfbd16869a9ab04d45b160b7.jpg
2c84b33abce50c49ebfbd885bd4adb6c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nove sheme u prilog ovog interesantnijeg dizajna:
d7ecc9t.jpg

- 4mm bezeli sa svih strana
- home button integrisan u display
- senzori i 3d kamera skriveni ispod prednjeg stakla
- prednje staklo će biti zakrivljeno na ivicama u istoj meri kao iPhone 6/6S/7
- dimenzije gotovo identične ajfonu 7 (širina 67.54mm u odnosu na 67.1mm kod ajfona 7, "visina" 137.54mm u odnosu na 138.3 kod ajfona 7
- navodno je zadnja kamera vertikalno postavljena zbog unutrašnjeg rasporeda prednje kamere i senzora, odnosno to je bilo iznuđeno rešenje
- obe zadnje kamere će imati OIS, a blic će biti drugačije pozicioniran
- power dugme će biti duže
- volume tasteri neće biti fizički tasteri, već će funkcionisati kao home dugme na ajfonu 7, uz pomoć taptic engine-a
Izvor: http://bgr.com/2017/04/17/iphone-8-rumors-schematics/

Ne moze ovo da bude dizajn, jer info iz status bar nema gde da stane, a sigurno nece ici u dva reda. Mozda ako ide do zvucnika i senzora, ali cim su ovo ovako izbacili, u pitanju je jos jedan fake prototype.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A gde je fingerprint sensor? [emoji4][emoji854]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Andadasi [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako se dobro secam to je demantovano [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Paaa nikad se ne zna, možda iznenade. Mada ako Samsung nije uspeo koji je u poslu oko displeja jako dugo i koji ima jedan od boljih ako ne i najbolji R&D, onda ni Apple verovatno neće uspeti.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno