Šta je novo?

iPhone X

Telefon je veoma los s obzirom da sam 10 god u apple svetu. Postoje stvari koje ne da ne smeju vec je smesno sto se dogadjaju. Ekran, to jest digitizer je veoma los i osetljiv do bola... Dva puta mi je ispao sa 20-30cm na beton i oba puta je pukao... Popravka i zamena je papreno skupa pa sad prodajem razbijen tel da bih uzeo osam plus. Razocaran sam do bola... Deset godina nosim iP bez zastite i ispadali su mi na hiljadu nacina a ovaj dva puta i oba puta skrsio staklo... Kontam da je osmica dovedena do savrsenstva kao cetvrta iteracija istog dizajna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja bih rekao da je ipak ip7 nesto najbolje od apple-a trenutno... jeftiniji i aluminijumski. Odlican cpu, odlicna autonomija, odlicna kamera. Sve na mestu...
 
I najbolji, zbog alu pozadine... preosetljivo im je staklo, a oni su toliko “dobri” da i ako zamenis ekran originalnom nemas fid kao i light senzor... znam da zele da uzmu 600+e za delove ali po mom misljenju pre-bezobrazan potez... zadnje staklo je skoro nemoguce zameniti, moguce je ali rodis mecku dok ga promenis tacnije skines...
 
Poslednja izmena:
Ne ne pa imas gomilu snimaka na yt :-D

 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da je to tako ako zameniš ekran u kućnoj režiji sa falš ekranom. Ili hoćeš da kažeš da neće raditi FID ukoliko zameniš ekran u ovlašćenom servisu?
 
I ako swajpujes ekran sa x-a takodje ne radi, potrebno je upariti ekran sa plocom, a to je moguce samo u ovlascenom servisu po ceni od 600e
 
Toliko je kostalo zadnji deo da se zameni ili sam permutovao ekran manje pozadina vise... svakako mislim da su cene kod nas daleko vece :)
 
Kod nas nema te opcije, a zadnje staklo se ne menja, nego se menja telefon. Zato i jeste toliko skupo. ($ 549)
 
Od skora istyle menja ekrane.. koliko se secam Mikenzi je pricao o tome. Sad mozda i gresim...
 
Kao sto rekose ekran je oko 250-300eur, sto je OK.

Jedino je problematicno sto je zamena ledja 500-600eur. Naravno, ova zamena ledja ukljucuje i zamenu ekrana (plus okvir i baterija verovatno), ne mogu se samo ledja menjati.
 
Od skora istyle menja ekrane.. koliko se secam Mikenzi je pricao o tome. Sad mozda i gresim...

Ja sam to onda, takodje, propustio. Znam da je pre pricao da se to u EU radi, a da ovde ima nekih tehnickih zackoljica (dal’ Apple, dal’ zbog zakona)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kao sto rekose ekran je oko 250-300eur, sto je OK.

Jedino je problematicno sto je zamena ledja 500-600eur. Naravno, ova zamena ledja ukljucuje i zamenu ekrana (plus okvir i baterija verovatno), ne mogu se samo ledja menjati.

Zamena ledja podrazumeva zamenu celog aparata, zato je toliko skupo
 
Jel neko uzeo X u Telenoru?
@Mikec Jel ti odgovorili što se otključavanja tiče?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisu, ali u medjuvremenu sam ga zamenio za 256GB Simfree pa mi je sad i nebitno. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nisu, ali u medjuvremenu sam ga zamenio za 256GB Simfree pa mi je sad i nebitno. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odlično! Ja ipak naručio kod Telenora 256GB. Inače, iPhone SE koji koristim i uzet je u VIP-u, nije zaključan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
VIP iPhone uredjaji su simfree (mozda i ostali teelefoni - znam da su mi cak rekli da ako je telefon zakljucan da moze odmah da se trazi da se otkljuca).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Telenor i Mts zakljucavaju sve Iphone uredjaje tako da je i X 1000% zakljucana.
 
Je, nego dobih drugi info u radnji, da kao može biti i otključan. Na kraju mi nije mnogo bitno, telefon je stigao, još se navikavam, utisak pozitivan. Hvala svima za info.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav

Jel ima neko da mu se na X-u pojavile tačkice na lajsni, držao sam telefon u futroli Baseus, plastična slim varijanta, kolko me sjecanje dobro sluzi ni jednom mi nije pao da znam, bas iritiria i iznenadjen sam losim kvalitetom same izrade telefona od 900e. Telefon star svega mjesec dana iz vakum kutije izvadjen.

67af992e1ac5c5f786f69cca40d9902d.jpg

c3f4dd061fdd54cf02641cf66c6d6621.jpg


Slike su sa neta al u suštini to je to.
 
To su ogrebotine i nije do kvaliteta vec do kineskih futrola...
 
Kolko god da je losa futrola i u roku mjesec dana, mislim da ista nije u mogucnosti da unisti ovako telefon.

I vodim racuna da nema prašine oko lajsne i u futroli, ako ne svaki dan, barem svaki drugi pocistim, pa me zbog toga drugari zezaju “ostavi to nije od zlata”.
 
Poslednja izmena:
Sta ocekivati od glossy izrade? Isto vazi Za jet black ip7
 
Pa nista prosto upala ti prljavstina u dzepu ili tasnici, i zavuklo se tu i izgrebalo. Desava se. Samo se na ovakvom finisu i materijalu jace vidi, *mjau**mjau**mjau*
 
Na X-u sam ostavio samo zastitno staklo na displeju, futrola bacena i to je to. Rahatnije i izglednije.
 
Mozda je bas od puno skidanja nastalo ostecenje..
 
Sta ocekivati od glossy izrade? Isto vazi Za jet black ip7
S8 ima iste ovakve rubove pa mu ni jedna futrola nakon godinu dana nije uradila ni tackicu. Ne skidam je ni po par mjeseci. Cuj svaka 2-3 dana treba cistiti. :D

Nema sanse da je ovo uradila futrola.
 
Poslednja izmena:
Ovo hoce od peska ovako da se izgrebe. Meni se ovako na moru izgrebao jetblack. Pesak onako sitan se zavuce lagano u case i rsum napravi za cas.
 
Nazad
Vrh Dno