Šta je novo?

iPhone X

Pogrešno si me protumačio... Nije mi namera bila da budem agresivan ili da tebe ili bilo koga drugog vređam, već prosto da naglasim da ako nekome nešto ne odgovara ili mu ne nađe smisao/upotrebnu vrednost onda to ne znači da je apsurdno da postoji ta opcija/funkcija/oblik jer je to pokazatelj samo da mu ta određena jedinka nije našla korisnu stranu spram nekoliko miliona onih koji jesu našli. E zbog toga nije relevantno to da li se tebi ili meni nesto sviđa ili ne.
I ne, nije mene pogodila tvoja izjava kao takva, već tvrdnja da je nešto suvišno. Jedno je reći npr "meni to ne odgovara i nisam mu našao svrhu", a nešto sasvim drugo reći da je suludo da prave to jer to nema svrhu (za nikoga).
Valjda sam sada bio malo jasniji...


Ali avaj, neke poslednje glasine zaista i jesu da najverovatnije u ovoj verziji neće biti zakrivljen displej jer ne mogu da ih naprave u dovoljnoj količini i na vreme, ali će verovatno ići ka tome u nekoj od sledećih izvedbi...

Ok, postoji mogucnost da smo se pogresno razumeli. U svakom slucaju si me obradovao tom vescu da nece biti zakrivljenog ekrana. :p
 
bice on mozda zakrivljen ali ne s7 edge zakrivljen, i 7 je po ivicama vec malo zakrivljen ali u pitanju je 1mm dovoljno da ne mozes edge to edge zastitno staklo da stavis :( ali opet mnogo bolje od samsungovih nakaradnih gluposti
 
Možda je on kupio neko lošeg kvaliteta, pa misli ne može [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
pogresno sam se izrazio ne moze ravno staklo nego mora to edge to edge sa tim malo oborenim ivicama
 
Ti si opet upao u trip da apple kopira huawei, kao onomad za one linije.
 
Koji trip kada ip8 nije izašao ? :) Samo mi u mozgu da su i ovog honora Kinezi slično reklamirali , kap vode bla bla :)
A svakako je meizu izbacio antene 4meseca pre iphona tako da je to činjenica.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa pozurili sa izbacivanjem a ustvari videli leakove 6 meseci ranije. ;)
 
iPhone 8 i ajfoni 7s bi trebali da stignu sa true tone display-om, odnosno prilagođavanjem temperature boja na ekranu ambijentalnom osvetljenju.
To je trenutno dostpuno na iPadu Pro i funkcioniše ovako nekako:
iPad-Pro-True-Tone-Display-Technology.jpg

https://www.idropnews.com/rumors/th...ls-expected-feature-true-tone-displays/35791/
 
7s 649 $
7s+ 769 $
8 888 $

[emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
A jeeeste niza cena...

I ja tako ocekujem da cu pogoditi sedmicu :)
 
Još najava da će ajfon 8 izaći malo kasnije od 7S/7S Plus, negde u oktobru ili novembru...
Kao razlozi za kašnjenje spominju se "poteškoće sa spajanjem zakrivljenih OLED displeja i prilagođavanjem prednje 3D kamere"
Ne verujem da imaju puno prostora za pomeranje jer je prodaja osmice ključna za finansijske rezultate u četvrtom kvartalu.

Izvor: https://9to5mac.com/2017/04/05/iphone-8-release-date-september-october-november-2017/
 
abf38f2ccfdea7a16e1186e6ceccca27.png


Video framing guide 2:1

Hmm da li će odnos stranica biti 2:1 na novoj osmici?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Za sada nema podataka o AR na novom ajfonu, ali čini se da su svi proizođači u 2017-oj prećutno prešli na nove proporcije ekrana ;)
Apple je još sa ajfonom 5 uradio nešto slično
Smatrali su da nije dobra ideja da se poveća širina telefona jer bi to otežalo rukovanje telefonom,nego su samo "izdužili" ekran (aspect ratio je promenjen sa 3:2 u 16:9).
To je izazvalo lavinu podsmešljivih komentara na račun budućnosti ajfona, nalik na ovu sliku :d
253106_282365788544337_1969325320_n.jpeg


Par godina kasnije, opet postoji percepcija da nema prostora za povećanje širine telefona, već je kod najnovijih android flagshipa ekran izdužen na 18(18.5):9 aspect ratio.
Iako će to možda da postane novi standard, 16:9 je ipak standard za video snimke, youtube, tv ekrane, tako da ću morati da vidim kako će sve to da funkcioniše u praksi pre nego što donesem sud o ovoj promeni.
Treba i imati u vidu i jednu stvar koje mnogi nisu svesni - ekran od npr 5.7" proporcija 16:9 je mnogo veće površine ekrana od 5.7" ekrana sa AR 18:9. Sve ovo će dodatno da zbuni korisnike...

Anyway da se vratim na temu, Samsung se obavezao na isporuku 70-92 miliona OLED ekrana u 2017-oj, a dvogodišnji ugovor koji su potpisali sa Apple-om navodno je vredan 9 milijardi dolara:
https://9to5mac.com/2017/04/06/appl...led-displays-up-to-92-million-panels-in-2017/
 
Poslednja izmena:
Vidim da se uglavnom spominju dve velicine ekrana,manji od 5 i veci od 5.8 inca. Naravno,za sada su to verovatno samo nagadjanja.
 
Znači koliko će biti telefona zavisi od samsunga [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Malo li je ~ 90 miliona,a to je ugovor za 2017. godinu samo,koliko sam ja skontao [emoji2]
 
Znači ipak note8 prvi model sa fp ispod displeja ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne znači, neće oni to znati da naprave dok im Apple ne pokaže kako, kao i sve do sada.
 
iPhone 8

Kamera sigurno nece biti na sredini,pa cak i ako fp stave pozadi,nece biti nakaradno kao na S8. Ali ipak mislim da ce biti ispod displeja,ako 3d senzor ostave za sledecu godinu,imaju sasvim dovoljno vremena na raspolaganju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno