Šta je novo?

iPhone X

Slow sync bi morao drugacije da obavi posao ako je vec na automatskom..
 
Zasto? Slow sync pokusava da upotrebi toliko flasha da ne nadjaca ambijentalno svetlo. Ako je jako malo svetla, shodno tome bi trebao da bude slab i flash. Ono sto je moguce kao resenje je:
1. Da se slow sync pali/gasi manuelno
2. Da telefon automatski detektuje da li je uopste potreban slow sync (tipa ako treba 1/4 exp, iso 3200, rokaj flash do max bez slow sync)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Problem je sto ovde NEMA ambijentalnog svetla i ovo nije slow sync niti lici na fotku sa istim... znam sta je slow sync i kako to izgleda, i u podesavanja mogu da stave ppre on off i auto slow sync kao sto ej na apararima...
 
A kako se gasi slow sync na iPhone - bas me zanima gde su sakrili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Conquer javi se sa utiscima. Tebe čekam da vidim šta mi je činiti. [emoji5]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
I ti ćeš u apple tabor uskoro, vidim ja :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Conquer javi se sa utiscima. Tebe čekam da vidim šta mi je činiti. [emoji5]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Rezervisao sam telefon jos prosle nedelje,od tada me drzi neka prehlada uz temperaturu,nikako da ga pokupim. :S:
Imam burazerov pri ruci gotovo svaki dan,ne znam sta te konkretno zanima? Ako si siguran da ti iOS vise lezi,uzimaj i ne osvrci se ,)
 
Ja za sada nemam zamerki nekih na X posle 2 ili 3 meseca koriscenja (ne znam vise ni sam). Ne bih se vracao na 8/8+. :)
Eto, ako pomaze :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja za sada nemam zamerki nekih na X posle 2 ili 3 meseca koriscenja (ne znam vise ni sam). Ne bih se vracao na 8/8+. :)
Eto, ako pomaze :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Iskreno merkam 8+ samo zbog baterije i veličine ekrana.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Baterija na X je odlična.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A da li vam je 64Gb dovoljno?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
To pitanje je jako nezahvalno isto kao i koliko traje baterija. Svako koristi drugačije telefon, pa je nekome dosta i 16gb, kao i da mu baterija traje 2-3 dana, dok nekome nije dosta ni 256gb i baterija mu traje pola dana, a nekad puni 3 puta.
 
Baterija se meni solidno poboljšala u odnosu na početno stanje. Ne žalim što sam prešao sa 8+ na X, iako je malo bolja baterija na 8+. Što se tiče ekrana, apsolutno je prava mera za mene, ne nedostaje mi veličina ekrana sa 8+.
 
I ja sam bila u dilemi oko veličine ekrana pošto dolazim sa + modela ali nisam se pokajala ni jednog trenutka. Jedina primedba a i za mene velika razlika je u veličini tastature.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno merkam 8+ samo zbog baterije i veličine ekrana.
Nakon što sam imao malo vremena da koristim X i naviknem se na promene, nikom ne bih preporučio 8+ osim ako finansije nisu prvi faktor pri izboru modela.
8+ je telefon nove generacije smešten u kućištu koje nije doživelo značajniji redizajn 4 godine. Osim izgleda (ivice, screen to body ratio), tu je i ergonomija.
Nosio sam Plus modele od jeseni 2014-te, i pored odlične baterije i relativno velikog ekrana ove telefone nije lako nositi zbog gabarita, pogotovo leti.
X tu dođe kao lek na ranu. Baterija na X-u možda nije kao na 8 Plus, ali je "dovoljno" dobra. Ekran je mnogo bolji.
Gestovi pri korišćenju su fenomenalno odrađeni, uopšte ne sumnjam da će ih iskopirati mnogi proizvođači narednih godina.
Na Face ID se navikneš i posle nekog vremena ni ne razmišljaš o fingerprint senzoru. Mislim i da ona priča o "učenju" (machine learning) u ovom slučaju nije bez osnova, stiče se utisak da vremenom radi bolje.
Youtuberi i revieweri pričaće ono što im donosi više pregleda ili naklonost proizvođača, ali ne treba se obazirati na to.
X je veoma veoma dobar telefon, bez ozbiljnijih nedostataka (ako ne računamo cenu :S: ). Sve ostalo su glupe priče.

A da li vam je 64Gb dovoljno?
Ja sam prešao sa 7 Plus 128 GB na X 64 GB i uopšte nisam osetio.
Koristim Apple Music i imam 11 GB downloadovane muzike na fon, imam oko 7 GB fotografija i videa, preko 100 aplikacija i ostalo mi je preko 20 GB slobodnog prostora.
 
Da se pazimo određenih simbola. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja i dalje imam probleme sa baterijom povremeno (ne trosi previse, ali nesto je polako drainuje, nesto sto mu ne da da ide u sleep).
5ea815e46f68413de8d66210d39565ad.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma pomogne ali posle par dana opet neki app. A najgore je sto se ne vidi koji...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skini bbs, pa probaj [emoji12]

Ne postoji neki dev program na vezi Mac-iOS, da vidiš šta se dešava?
 
Klikni na ikonicu sata na vrhu te liste, trebalo bi da vidiš koliko koja aplikacija radi on screen/background.
 
To valjda znam, ali nema ni jedne aplikacije tu u listi koja je stalno radila, a po tome samo bi iOS sam po sebi mogao da mu ne da da spava...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj da iskljucis i posmatraj da li se povecava razlika izmedju usage i standby. Ako to ne radi, probaj i da iskljucis raise to wake (koliko god to bilo sumanuto) a da ostavis tap to wake (posto ti, koliko znam, imas iPhone X).
Ne znam kako ti stoje stvari vezano za location services.
 
Location services su mi ukljuceni, ali bi video kada se koriste. Sto se tice raise to wake - nije toliko drastican drain da bi iskljucio nesto toliko korisno. Kada se resetuje fon kao sto rekoh nema drain (usage != standby), ali cini mi se da mozda mogu i samo da pobijem aplikacije pa cu tako kroz par nedelja vrv i skontati koja je app u pitanju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znam da bi sigurn primitio sta radi od locatione services :)

Raise to wake jeste korisna funkcija ali, na zalost, zna na jedanaestici da nekima pravi problem sa potrsnjom baterije, sto je potpuno nelogicno da radi u nekom iole primetnom obliku.

Hey Siri je, verovatno, jedan od "najvecih potencijala" za potrosnju baterije a nisi pomenuo da li si pokusao da iskljucis i kako se onda ponasa telefon :)
 
Nazad
Vrh Dno