Šta je novo?

iPhone X

To za brzinu memorije neki proveren info ili nagadjanje po netu?
Isti slucaj je bio i sa prethodnim modelima,recimo da nije bas mala razlika bila izmedju iP 7 od 32 i 128 gb. Nije nesto sto ces primetiti u svakodnevnom radu,ali ima razlike.



Screenshot_20180123-222114.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Edit: na ovom ss-u su obrnute vrednosti read i write,zeznuo se lik.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Normalno da se zeznuo i read je jako mala razlika. Sada opet pitanje - sta cete raditi sa telefonom da pregurate taj write speed? Jedino ovako sintetickim testom generisanjem random data mozes doci do max. Koriscenjem telefona iz dana u dan nikada necete doci u situaciju da ce vam write speed biti bitan, dakle - 256 vs 64 odlucujte na osnovu potreba za offline storage/gomilom aplikacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve to stoji,ali vredi pomenuti da postoji i ta razlika u brzini. Ipak je ovo gikovski forum, neki onanisu na sinteticke testove i na osnovu toga kupuju uredjaje. [emoji1]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Dobro, to su spekulacije i procene.

Nego, u zadnje vreme mi baterija bas dobro drzi, dosta bolje nego ranije. Nesto su kanda sredjivali update-ima.
 
Drugar vec mesec dana pokusava da kupi preko mtsa X od 64GB i nista dodje im na vrlo kratko i tipa samo beli i nestane veoma veoma brzo..
 
Ja sam narucio X pre promocije u mts-u i telefon sam dobio sredinom Decembra, ali bilo je u fazonu kad me nazvao menadžer iz mts-a "imam jedan 64gb na stanju od jutros, evo vec njih 5 me zvalo da uzme telefon, reaguj ili ko zna kad ce opet naleteti " , naravno reagovao sam:D koristio ga jedan dan i prosledio zeni, nije mi se menjao Android sistem i htc u11
 
Mobilni forum zvani telefon star jedan dan. I tako danima vreme stoji telefonu. :)

Kad se postavi Iphone in moze da stoji i 6 meseci posto mu garancija nije pokrenuta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mora da znaci. Moze iphonu da krene garancija i od datuma kupovine. Ne mora biti aktiviran ali da bude kao da si ga aktivirao od datuma kupovine.
 
Ako se uzima simfree pocinje od dana aktiviranja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam narucio X pre promocije u mts-u i telefon sam dobio sredinom Decembra, ali bilo je u fazonu kad me nazvao menadžer iz mts-a "imam jedan 64gb na stanju od jutros, evo vec njih 5 me zvalo da uzme telefon, reaguj ili ko zna kad ce opet naleteti " , naravno reagovao sam:D koristio ga jedan dan i prosledio zeni, nije mi se menjao Android sistem i htc u11
Ja sam naruci on line i odmah dobio space gray, negde početkom decembra,nije bilo.čekanja ni nestašice, tada naravno. (i prodao sam ga ,ali to nije bitno).A nisu ga drzali na sajtu nego posebno,kao sada sto drze. Koja im je to fora ni sad mi nije jasno, pri tom nisam nigde video da ga imaju izloženog.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Apple objavio poslovne rezultate, iP X prodaja pokidala.

Nema tacnog broja, ali prosecna prodajna cena skocila na 796 dolara sa 695 prosle godine, sutra ocekujem procend na osnovu toga ba oko 35-40 miliona prodatih iP X do kraja prosle godine.
 
Ne razumem, pa telefon i košta više nego raniji modeli, valjda je normalno da 'prosečna prodajna cena' bude veća nego ranije?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Koliko sam ja video prodali su manje ali su zaradili isto zbog vise cene, u cemu su pokidali to?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Akcije ne zavise samo od prodaje vec od mnogo vise faktora :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dosta je jednostavno, toliki skok u prosecnoj prodajnoj ceni (preko 100 dolara) ukazuje da je iP X ogroman udeo u ukupnoj prodaji (78 miliona), negde oko 50% verovatno. Sva nagadjanja, pogotovo u zadnje vreme kada je pisano o ocajnoj prodaji X-a su bila oko 20 miliona. Sad deluje da je blize 40. Tako da X je extra prosao a Apple je imao ubedljivo najprofitabilnije tromesecje u istoriji, ja bih rekao, pokidali.

Prodali su ukupno 1% manje telefona, ali X nije bio potpuno dostupan na vecini mesta do kraja godine, tako da je to vise nego normalno.

Tolko pokidali a akcije samo idu dole...nidje veze.

Hahah, dobra fora...
Rezultati objavljeni po zatvaranju berze, u after tradingu akcije skocile 3.5% i dosle na domak rekorda od pre par dana, sto mu dodje i skok od preko 50% za godinu dana, nidje veze...
 
Poslednja izmena:
I šta mi imamo od toga kolike su akcije Applea i prodajni rezultati? Otvorite temu pa raspravljajte o tome.
 
Poenta je bila, da se iP X odlicno prodaje...
Sta jos znamo, pa da nece spustati cene za naredne modele :)
 
Eto mene nazad,stize X za koji dan. Mislio sam da cu izdrzati do septembra,ali krastavac.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dugo ti je i trajala izvidnica na android :)

Nadam se da ne slikaš mnogo sa blicem, ono sa ip x što sam video na drugom forumu je bedak šta uradiše

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Eto mene nazad,stize X za koji dan. Mislio sam da cu izdrzati do septembra,ali krastavac.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Hahahaha znao sam! Mada ću I ja verovatno nazad. Note 8 jeste odličan, ali nije za mene. Jedno pitanje, pošto imam Samsung wireless punjač za Note 8, on valjda može normalno puniti i iPhone 8 i X?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Znas sta ja kontam,da ga na vreme ostavim na 11.3,u slucaju da 12 bude jos gori [emoji1] Najmanji mi je problem kasnije da predjem na novi plus model ako izbace. Sto se tice punjenja,trebalo bi da moze.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dugo ti je i trajala izvidnica na android :)

Nadam se da ne slikaš mnogo sa blicem, ono sa ip x što sam video na drugom forumu je bedak šta uradiše

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
Nisam video,bas cu pogledati o cemu je rec. [emoji6]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Hahahaha znao sam! Mada ću I ja verovatno nazad. Note 8 jeste odličan, ali nije za mene. Jedno pitanje, pošto imam Samsung wireless punjač za Note 8, on valjda može normalno puniti i iPhone 8 i X?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Može, punili kod mene drugari ip8 na onom samsung zadnje generacije ;)

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Jel to bas do svakog primerka? Ne verujem da je to hw problem,mozda ce ispraviti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Problem sa slikanjem i blicem je u mrklom mraku bez trunke svetlosti inace gde ima bar malo svetlosti fotke su extra.
 
Nazad
Vrh Dno