Šta je novo?

iPhone X

Jasno se vidi da ko god je pisao ovaj tekst, hejtuje Apple i to uopste ne krije.
 
@LazaNS

Da,ta "sitnica" mu je ocigledno promakla [emoji23] Skroz hejterska recenzija,ako se tako moze uopste i nazvati.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni jako smeta sto se cesto koristi izraz "toliki novac". Skupoca je subjektivna stvar, a ovo svakako nije jedini telefon iz tog cenovnog ranga, niti najskuplji telefon na svetu.
 
Pozdrav svima.
Da li je stvarno realno da neko poveruje da ip x ima displej u klasi samsunga s6?!
 
Moj je dosao sa 11.1.2 i ja sam prezadovoljan. Chekam da mi ovi iz telenora posalju unlock ili urade remote za Stari 6s pa da se najavim za zamenu baterije.
X je klasa za sebe i ima svoju ciljnu grupu, ja sam ga platio 60k i smatram da toliko meni vredi (Premium+ i dodatni popust). Od kako sam sa Note II koji je za mene funkcionalno vrhunski telefon presao na 5S, ne pada mi na pamet da se vracam na android. A imao sam stvarno svasta, od Sagem Kids-a, Alcatel DB, Samsunga D500, Erissona T39M, Psiona,HP IPAQ RW6815,HP iPAQ Data Messenger,HTC HD2 (Android), Blacberry Storm,IP5s,IP5s,IP X.... Najvise sam voleo T39M, HD2,Storm-a i sad X.
Jednostavno su kvalitetni i funkcionalni... IP je standard, jedino je kod nas prestiz. Kao sto je neko rekao, sledeci logican izbor ce biti najverovatnije Huawei jer ce za 3. godine da pregaze Apple. Samsung je vec izgubio trku i po kvalitetu i po funkcionalnostima.
 
Da li je stvarno realno da neko poveruje da ip x ima displej u klasi samsunga s6?!
Pun forum prskotina :d

Nismo daleko odmakli od vremena kad su se ljudi ubeđivali ovde da neki noname android telefon od 200 evra ima jači SoC od ajfona zato što je "quad core na 1.2 GHz, a ajfon je dual core"

Apple je naručio custom displej od Samsunga, a ne display od S6 :d Sva testiranja su pokazala da (blago rečeno) može da se nosi sa najboljim displajima na tržištu trenutno, a naročito me je impresionirao burn in test (mislim da je to jedini takav test koji sam video) gde se pokazao bolje od najkvalitetnijih ekrana konkurencije.

Takođe i ova poređenja Face ID sa nekim face recognition-om na Oneplus 5T su besmislena... Tehnologije su potpuno drugačije, face unlock na 5T koristi samo prednju kameru, ne radi u mraku - po meni to ga već eliminiše iz bilo kakvih ozbiljnih rasprava, otključava se na odraz u ogledalu što opet dovodi u pitanje njegovu pouzdanost itd
 
Poslednja izmena:
Nemam X ali pratim sve i ovo je prvi put od 2009-e da nema novi model iPhone-a. Nemam ga jer su mi trazili da dam novu osmicu i sedmicu staru tri meseca sa X, to je po meni koji sam funboy bilo preterivanje... Necu menjati proizvodjaca ili platformu ali jednostavno je previse za telefon... Tehnologija koja stoji iza FID je 2-3 godine ispred konkurencije i kako god radila ona je nesto sto ce svi da slede i kopiraju. Apple se drzi jedne stvari i u pravu su sa strane brenda i profita, oni moraju imati najskuplji mobilni na trzistu, tako je uvek bilo i tako ce biti... Oni koji nemaju da ga priuste imaju opciju da uzmu jeftiniji uredjaj od kompanije i uzivaju u njemu. Jednostavno morate/moramo da se pomirimo sa cinjenicom da nam Apple kreira sudbinu i ono sto cemo koristiti... Mogu da se pojace Bog otac i Muhamed licno ali to se nece promeniti... Ljudi zele da budu u vrhu pa makar i sa glupim telefonom... Jednostavno to je psiha naroda i glupo je odupirati se...
 
Pun forum prskotina :d

Nismo daleko odmakli od vremena kad su se ljudi ubeđivali ovde da neki noname android telefon od 200 evra ima jači SoC od ajfona zato što je "quad core na 1.2 GHz, a ajfon je dual core"

i sad se ubedjuju, mozda ne ovde, ali svuda drugde
 
Moj je dosao sa 11.1.2 i ja sam prezadovoljan. Chekam da mi ovi iz telenora posalju unlock ili urade remote za Stari 6s pa da se najavim za zamenu baterije.
X je klasa za sebe i ima svoju ciljnu grupu, ja sam ga platio 60k i smatram da toliko meni vredi (Premium+ i dodatni popust). Od kako sam sa Note II koji je za mene funkcionalno vrhunski telefon presao na 5S, ne pada mi na pamet da se vracam na android. A imao sam stvarno svasta, od Sagem Kids-a, Alcatel DB, Samsunga D500, Erissona T39M, Psiona,HP IPAQ RW6815,HP iPAQ Data Messenger,HTC HD2 (Android), Blacberry Storm,IP5s,IP5s,IP X.... Najvise sam voleo T39M, HD2,Storm-a i sad X.
Jednostavno su kvalitetni i funkcionalni... IP je standard, jedino je kod nas prestiz. Kao sto je neko rekao, sledeci logican izbor ce biti najverovatnije Huawei jer ce za 3. godine da pregaze Apple. Samsung je vec izgubio trku i po kvalitetu i po funkcionalnostima.

Nece Huawei pregaziti Apple jer da bi se to desilo, Google mora s Androidom da ih pregazi, a ne ide u tom smeru.

Generalno su oba OS-a danas odlicna, ali Android umesto da se konsoliduje, on se sve vise fragmentise. Posledica je da sam na S8+ imao vise rusenja aplikacija nego ikada (i drugi ljudi mi potvrdili ista iskustva). Sve duze traje proces dobijanja nove verzije, developerima sve veci cirkus da prave aplikacije za Android.
Zatim, nazalost, Andoid sve vise pada u ruke skoro pa iskljucivo kineskim proizvodjacima koji pocinju da dominiraju tu (samo se jos Samsung drzi). Mnogi ljudi ne zele da imaju nista sa tim, i prelaze na iP.
Ja sam koristio Andoid 9 godina(prvo HTC-e pa Samsunge), uzeo sam Apple jer me muka uhvati kad otvorim podforum Andoid telefoni a ono Xiaomi, Huawei, Zte, OnePlus, Redmi, HMD, Oppo, Mi i ko zna kakve sve ******stine...
Naravno, malo karikiram, nije to jedini razlog, ali bez sve sale stvara mi se animozitet prema Androidu zbog stanja na trzistu. Znam da i dosta ljudi oko mene ima slican stav.


Dodatno, danas su svi Android flagshipi prakticno isti, ko hoce nesto drugacije, mora iP, drugi izbor ne postoji. Dobar do ljudi hoce nesto malo drugacije od mainstreama, sada im je izbor samo iP.

Mislim da mnogi ljudi i ne shvataju koliki je korak napred iP X, po prvi put nakon mnogo godina, iP ne zaostaje ni u cemu za najboljim Android telefonina, ima sve sto sto oni imaju, isto ili bolje. Konacno vrhunski ekran (stavite iP7 pored X, deluje tragicno, i ne vidite to dok nisu jedan pored drugog ili ih koristite jedan za drugim), wireless charging dodat, fast charging (istina uz dosta budzenja ali tel podrzava), izbacene smehotresno velike ivice gore i dole... svaka od ovih novina je ogromna.
 
Poslednja izmena:
Telefon radi kao munja. Tu i tamo neki zanemarljiv bug, baterija kao plus model, možda za nijansu bolja u mom slučaju (koristio 7 plus pre X). Face ID radi ali nije koristan kada telefon stoji pored tebe i u tim situacijama Touch id je funkcionalniji. True tone i nigh shift su mi konstantno uključeni i setim se toga samo kada me ljudi pitaju zašto mi je ekran žut.
Sve u svemu kao svaki novi Apple proizvod. Uvek malo bolji, uvek se premišljaš, ali kada kreneš da ga koristiš brzo usvojiš sve novine i posle nema nazad.

Objasnio sam ranije kako da ga trenirate da radi pod vecim uglovima (kada stoji na stolu). Malo po malo i radice neverovatno. Meni je samo razocarenje da kada mi poraste brada pocnu male poteskoce sa tim vecim uglovima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ laza

Korak napred hardverski svakako, ali i dalje je to isti dosadni iOS koji se ne menja godinama. Ono po cemu se izdvajao (glatkoca i jako malo bagova) je palo u vodu. Imaju 4 telefona i svoj sistem i hardver, bukvalno mora sve da radi kao podmazano, bez izgovora, a ni to vise nije slucaj..
 
Poslednja izmena:
Nema cekanja, telefoni su dostupni.

Ali nije to bitno, svake godine ista prica, uvek najave smanjenja... Pa zar je moguce sa neko nije shvatio da je to normalan ciklus, bas bi fascinantno bilo da nije tako i da potraznja za telefonom raste kako telefon stari...

Pa na leto oni treba da pocnu proizvodnju sledece generacije iP, normalno da ce proizvodnju ovd da smanje.

Apple je malo marketinski pravio famu kako je krajem prosle godine falilo telefona, navodno imali problema sa proizvodnjom... Koliko se menj cini, nisu imali problema, isporucili su gomilu X-eva u zadnja dva meseca (videce se koliko kad objave) i sad naravno da pada potraznja kad ga vecina kupaca vec uveliko ima.
 
Mislim da mnogi ljudi i ne shvataju koliki je korak napred iP X, po prvi put nakon mnogo godina, iP ne zaostaje ni u cemu za najboljim Android telefonina, ima sve sto sto oni imaju, isto ili bolje. Konacno vrhunski ekran (stavite iP7 pored X, deluje tragicno, i ne vidite to dok nisu jedan pored drugog ili ih koristite jedan za drugim), wireless charging dodat, fast charging (istina uz dosta budzenja ali tel podrzava), izbacene smehotresno velike ivice gore i dole... svaka od ovih novina je ogromna.

Ne zaostaje ni u čemu sem u kameri. Pixel (1, da ne pričam za 2) pravi dosta bolje fotke.
 
Poslednja izmena:
Pa ajde nadji meni u Vipu ili Telenoru da kupim X 256GB, bio bih zahvalan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

I ne samo kod njih već u celom svetu se model 256gb više traži, a isporuke kasne. Čini mi se da neko u Apple-u nije dobro predvideo prodaju modela i da su više očekivali da se prodaje 64gb.
 
Ok, moguce, u CH ih ima gde god hocete...

Apple opet potcenjuje koliko su im kupci spremni da plate, sto skuplji model, vise se trazi :)
 
Pa uglavnom kod nas,a i u svetu ljudi kupuju uz ugovor telefon,kada podelis na 24 rate tu razliku izmedju modela,gotovo da ne osetis. Zasto onda ne uzeti "jaci" model,valjda se svi vode tom politikom.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
@Conquer
Ti si uzeo iphone x ?
 
@Conquer
Ti si uzeo iphone x ?
Nisam,do skoro sam bio u dilemi,ali mislim da cu ipak sacekati plus model. Ja sam po prvi put na androidu,evo vec peti mesec,a burazer je presao na X,tako da sam u prilici svakodnevno da se igram sa oba uredjaja,sto mi je interesantno. Ali definitivno se vracam na iOS,jednostavno mi vise odgovara za moje potrebe,a i samo povezivanje sa ostalim Apple uredjajima je dobar razlog.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pa uglavnom kod nas,a i u svetu ljudi kupuju uz ugovor telefon,kada podelis na 24 rate tu razliku izmedju modela,gotovo da ne osetis. Zasto onda ne uzeti "jaci" model,valjda se svi vode tom politikom.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Zato sto nikad necu napuniti 256GB. :)
Meni je logicnije ostatak para uloziti u iCloud plan pa da imas sve to na svim uredjajima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije samo stvar u tome, neretko stave i brzu memoriju u modele sa vecim kapacitetom [emoji4] A razlika u ceni je otprilike 2-3 kafe na mesecnom nivou,sto bi Tim Cook rekao [emoji1]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
To za brzinu memorije neki proveren info ili nagadjanje po netu?
 
To je zbog broja NAND modula. Read spead je uglavnom isti. Write bude 2-3 puta jaci. Read speed je poprilicno bitan, dok write ne znam kako mozes zagusiti u praksi - jedino prebacivanjem podataka preko kabla. Preko wifi sigurno neces...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno