»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 189 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 2825

Tema: iPhone X

Banned
        Na forumu od
        Dec 2015
        Poruka
        558
        U Telenoru svi telefoni sa Amoled ekranima su užas. Znači bela je bukvalno ljubičasta i možeš lagano da pročitaš Telenor ponudu paketa...Strašna stvar, pogotovo za nekoga ko bi koristio telefon 2 godine.
        Koristio sam prvu i treću generaciju Amoled ekrana (Wave i S3) i u ono vreme mi je to bio stvarno brutalno dobar ekran, uglavnom zbog prelaska sa i900 Omnia (napucane boje, ludilo). Ali eto od kako sam prešao na HTC One X pa na LG L9 potpuno sam promenio sliku o amoled panelima. Bolje da mi je crna blago isprana nego da posle godinu - godinu i po dana imam šaren ekran... Plus još jedan meni bitan faktor je prodaja uređaja. Kako da prodam telefon sa šarenim ekranom, ko će to da kupi?
        Ja sam eto za to da se ostane na LCD IPS dok se ne reši problem sa burn in-om i takvim stvarima...Nedopustivo je da platiš telefon 700+e i da posle godinu dana bude šaren ekran...

Member Avatar korisnika Difermo
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.605
        JA sam mislio da se to desava samo na par uredjaja. PA to mu dodje ko ploca za G4..
        Sad mi se jos vise svidja apple naspram samsunga.. Nisu valjda ludi da predju na amoled?
        Bolje da iphone 8 bude dual-sim
        Menjao Difermo : 06.02.2017. u 22:49

VIP member Avatar korisnika Gizmo
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        7.342
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4670K 3.4 GHz @ CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASRock Fatal1ty Z87 Killer
        • RAM: Patriot Viper 3 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600 MHz
        • VGA: AMD Radeon R9 280X Sapphire VAPOR-X TRI-X OC 3G GDDR5
        • MON: Dell UltraSharp U2713HM 1440p
        • HDD: Samsung 840 Series SSD 250GB
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window, CM G750M 750W
        • SND: Logitech X-540 5.1, Logitech H530 USB headset
        • LAP: Lenovo X220
        • TV: Samsung A656 40inch + Samsung 51D6900
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech K810, Logitech G5 + Razer eXactMat Control side, Canon EOS 5D Mark III
      5. Nitro, sto plasis ljude bezveze... Burn in uopste nije toliko izrazen na Amoledu, a statusne ikonice cak i da se eventualno urezu, videces ih samo na jednobojnim svetlim pozadinama, samo ako ga bas trazis, sigurno ga neces videti tokom surfovanja, gledanja videa i fotografija...

Ovo sa izlozenim telefonima je toliko prezvakana prica... Nece niko da ima saren ekran i vidljiv burn in pri normalnom koriscenju, nemojte da ste toliko neobavesteni...
        Menjao Gizmo : 06.02.2017. u 23:21

Banned
        Na forumu od
        Dec 2015
        Poruka
        558
        Tako je bilo priča i za G5 pa se plavi ko nebo...Jednostavno ekran nije perfektan i nije gotov proizvod. Ali ajde, nek ide život...

Member Avatar korisnika fkloznica
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        22.646
        G5 nema amoled ?

Ne postoji bolji ekran za mobilni telefon od amoleda na s7 i s7e ,to je činjenica.
        Prvo- tanji je od IPS
        Drugo- manje troši (uglavnom )
        Treće - ne isijava kada ga gledaš iz ugla koji nije najidealniji
        Četvrto - kontrast beskonačan - crna pakao

Jedina mana je taj burn in. Ali ako niste frik koji stalno gruva 100% brajtnes ne bi ni tu trebalo da bude problema.

Pa nije džabe oppo sa r9 išamarao iphone u Kini , ljudi obožavaju amoled. Uz amoled taj oppo ima android koji je 95% isti kao ios ( naravno i to je razlog vrtoglave prodaje iako je u Kini među skupljim mobovima )

P.s. mene interesuje koliko će taj IP specijal koštati ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
        Menjao fkloznica : 07.02.2017. u 01:48
        device ffs : neXus

Banned
        Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        750
        Slazem se skroz. A svi znate koliko sam bio protiv Amoleda ali ova nova generacija bukvalno sabija.
        Gledam malo pre iPhone 7 pored ovog N5 i ono je tuga od ekrana. Bukvalno je za 2 klase losiji.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk

Member Avatar korisnika NovemberWhisky
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.083
        Citat Citiram korisnika: Gizmo Pogledaj poruku
        Nitro, sto plasis ljude bezveze... Burn in uopste nije toliko izrazen na Amoledu, a statusne ikonice cak i da se eventualno urezu, videces ih samo na jednobojnim svetlim pozadinama, samo ako ga bas trazis, sigurno ga neces videti tokom surfovanja, gledanja videa i fotografija...

Ovo sa izlozenim telefonima je toliko prezvakana prica... Nece niko da ima saren ekran i vidljiv burn in pri normalnom koriscenju, nemojte da ste toliko neobavesteni...
        Taman htedoh da prokometarišem kako ja u životu nisam video burn in na mobilnom telefonu, čak ni na izloženim primercima. Nisam obraćao pažnju...
        'Till things are brighter, I'm the man in black

Member Avatar korisnika Difermo
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.605
        ja nikada ne drzim phone na 100% osvetljenosti.. 99.9% vremena stoji na 50% osvetljenosti.. Mozda je maksimalno islo do 70 kada je napolju jako suncano

A kad mozemo ocekivati dual-sim od iphona.. Hoce li uopste ikada i izbaciti takav telefon ?

Moderator Avatar korisnika leksa
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        2.581
        IPhone nikad. Apple planira da izbaci Sim karticu u potpunosti u budućnosti.

Sent from my iPad using Tapatalk
        Last edited by leksa : 01.01.0001 at 00:00

Member Avatar korisnika drgonzo
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        3.500
        Proizvodnja ajfona 8 navodno počinje ranije nego prethodnih godina jer očekuju veću potražnju.
        To znači i raniju pojavu leak-ova
        http://www.cultofmac.com/465640/appl...iphone8-early/

Banned
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        310
        Citat Citiram korisnika: Service Pogledaj poruku
        Slazem se skroz. A svi znate koliko sam bio protiv Amoleda ali ova nova generacija bukvalno sabija.
        Gledam malo pre iPhone 7 pored ovog N5 i ono je tuga od ekrana. Bukvalno je za 2 klase losiji.

A gde gledas, na you tubu.Decko, uzmi neku lektiru citaj, raspust je, uciteljica ce da te pita a ti visis po forumu.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        750
        Bravo boticu. Nisam znao da si jedini koji ima ovaj telefon. Oprosti molim te.

Member Avatar korisnika jorgovan
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        3.442
        Citat Citiram korisnika: drgonzo Pogledaj poruku
        Proizvodnja ajfona 8 navodno počinje ranije nego prethodnih godina jer očekuju veću potražnju.
        To znači i raniju pojavu leak-ova
        http://www.cultofmac.com/465640/appl...iphone8-early/
        Nadamo se, nadamo se... I da će dostupnost biti veća i da će biti babaroga... ali što se proizvodnje i dostupnosti tiče, dugo vremena je i pre bio ovakav trač.
        Where else can you go?

Banned
        Na forumu od
        Dec 2015
        Poruka
        558
        Ali pazite ovo sad...Dakle kupiš telefon sa amoled ekranom i prvo što 80% ljudi uradi je to da podesi sRGB. više napucane boje nisu prednost kao na početku. Većini se danas ne sviđaju napucane boje. Druga stvar...Amoled ima drugačiju matricu od IPS i crna je ta koja najmanje troši..ali kad kupiš bilo koji telefon ceo interfejs je bele boje: imenik, brojčanik, poruke, galerija, podešavanja, uglavnom i notifikacije/brze prečice, youtube, pretraživač...Dakle bela je dominantna boja, tako da i tu amoled gubi svoju svrhu. Jeste, telefoni sa stock androidom imaju dark mod, ali i taj dark mod je sivkast i eto meni lično ružan. Sad postoje kod većine telefona i teme, ali crne su retkost. A i kad naletiš na crnu temu ili je šarena ili se plaća ili pak nije svuda crno. Plus ako nemaš kineza ne možeš da kombinuješ više tema da bi dobio to što hoćeš.
        Dakle čim ti prilikom uključivanja telefona podesiš sRGB i ostaviš fabričku belu temu amoled je izgubio svrhu. Čak ni što je tanji više nije prednost, jer eto Moto Z je pretanak telefon. I šta dobijaš time? Ništa, samo brigu. Jedino što je korisno kod amoled ekrana jeste zapravo Glance/Always On. I to je najbolje rešeno kod Moto Z jer radi samo kad ti hoćeš.
        Tako da nadam se da neće preći na amoled jer će im to biti velika greška...

Member Avatar korisnika el_patron
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        2.053
      18. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II 955 @3.2GHz
        • MoBo: ASUS M4A87TD
        • RAM: 2x2GB Kingston 1600MHz CL9
        • VGA: MSI R9 270x OC
        • MON: Samsung BX2331
        • HDD: Intel 545S 256GB/Samsung SpinPoint F3 500GB