Šta je novo?

iPhone X

I red bi bio da stave usb C, a ne ovako pišanje uz vetar...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Lightning je bio najbolje rešenje kad se pojavio, a danas u suštini ima jednu prednost u odnosu na USB-C - tanji je.
USB-C je Apple uveo još pre 2 godine na MacBooku i u teoriji omogućuje veće brzine protoka podataka i brže punjenje od Lightning porta.
Prelazak na USB-C bi ubrzao tranziciju započetu MacBook računarima i rešio potencijalne sporove sa EU koja je godinama unazad zahtevala standardizaciju punjača za mobilne telefone.

Još malo o fingerprint senzoru integrisanom u ekran, navodno bi mogao biti implementiran na celoj površini ekrana i neprimetno obavljati proveru identiteta:
https://9to5mac.com/2017/02/28/iphone-8-fingerprint-reader-embedded-in-display-patent-granted/
 
Prema novim informacijama, izgleda da iPhone ipak neće dobiti USB-C, ali će dobiti podršku za brzo punjenje preko Lightning porta:
http://fortune.com/2017/03/03/apple-iphone8-lightning-usbc-ming-chi-kuo/

Apple će kao i za originalni Touch ID, koristiti tehnologiju kompanije u sopstvenom vlasništvu "Autenthec" za fingerprint senzor integrisan u ekran:
https://www.macrumors.com/2017/03/03/iphone-8-apple-to-use-own-fingerprint-id-tech/

Ming Chi Kuo predviđa da će iPhone 7S i 7S Plus početi da se proizvode u julu, a iPhone 8 tek u septembru, što znači da neće biti dostupan pre oktobra i da će u početku verovatno biti dostupan u ograničenim količinama:
http://www.businessinsider.com/apple-iphone-8-rumors-release-date-after-september-2017-3
 
jel ima nešto novo što se cene tiče?
 
Ja verujem da će biti značajno skuplji, jer svi čekaju taj model 7/7S ne zanimaju nikoga (ne znam šta bi to trebalo da ponude da poželim da promenim 6s, dok me 8 itekako zanima zbog odnosa veličina/ekran)
 
Ali npr, sad mi nije jasno... Sta ce onda sledece godine da predstave? 9 i 8s?
 
Pa pretpostavljam da će sledeće godine nastaviti normalno sa 8s, kada budu mogli da proizvedu dovoljno OLED ekrana A možda se i ove godine ne bude zvao 8, nego X npr, pa sl godine nastave sa 8. Videćemo...
 
Ali npr, sad mi nije jasno... Sta ce onda sledece godine da predstave? 9 i 8s?
Moja pretpostavka bi bila:
2017: iPhone 7S i 7S Plus, iPhone 8(X) sa OLED ekranom i novim dizajnom, sličnih dimenzija kao iPhone 7
2018: iPhone 8S i 8S Plus, oba sa OLED ekranom
ali moguće je da će se ovaj proces razvući ukoliko ne budu mogli da obezbede dovoljno OLED-a
 
Poslednja izmena:
Čitao sam jutros da će se ovaj iphone 8 zapravo zvati "iphone edition" i da će se pojaviti nešto kasnije ove godine. Pretpostavljam da im je problem količina displeja, a možda i još nešto usput...
Sa druge strane, 7s i 7s+ će biti predstavljeni i pušteni u prodaju kao i prethodnih godina.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
ja licno nisam uveren da ce 8 da se pojavi ove godine. Ocekujem 7s i 7s plus ILI samo 8, nema teorije da izbace u jednoj godini 3/4 telefona. Kao prvo to je apple i oni ne menjaju svoju politiku cesto, tako da ako izadje samo 8 onda to znaci da je sa s serijom zavrseno a to im se ne isplati nikako. Mislim da cemo dobiti 7s i 7s plus i onda u 2018 krecu sa 8 i sa oledom i drugim dizajnom. Mislim da ih nije bas briga sto je desetogodisnjica i ostale gluposti ,gleda se profit a realno sa ovim dizajnom i manjim izmenama mogu komotno da se provuku jos ovu godinu bez ikakvih posledica. A i kad izadje famozna 8 garantujem da nece izgledati kao ni na jednom od neralnih futuristickih rendera, nisu ludi da urade toliki skok i da sa ekrana od 750p prelaze na 2k ili 4k displey all screen i da izbacuju svoje home dugme koje su ove godine toliko usavrsili i ulozili u taj heptic feedback. Ono sto gledate na razno raznim renderima trenutno videcete tek posle 2020 godine. Zivi bili pa videli
 
Više se ne radi o pretpostavkama, nema nikakve dileme da će se pojaviti taj famozni "treći model". Sad, koje će mu biti tačne specifikacije i da li će se zvati 8, edition, x...to već niko ne zna.
 
kao sto rekoh u septembru 7s i 7s plus nekoliko meseci posle toga tek ide iphone 8 ili iphone edition prvi kvartal 2018 najverovatnije EverythingApplePro. Kao sto je i logicno moram da dodam. Nek mi na 7s stave 4.7 fhd 1080p i povecaju bateriju na 2200 ima da pevam.
 
I da se obistine ove najave, ekran od ivice do ivice.Da mogu da ga koristim jednom rukom, inace se vracam na SE.
 
kao sto rekoh u septembru 7s i 7s plus nekoliko meseci posle toga tek ide iphone 8 ili iphone edition prvi kvartal 2018 najverovatnije EverythingApplePro. Kao sto je i logicno moram da dodam. Nek mi na 7s stave 4.7 fhd 1080p i povecaju bateriju na 2200 ima da pevam.

I da vrate Space Gray
 
Moze


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ne zalim se na bateriju sa mojim koriscenjem 2 dana bez problem ip7, u nedelju vece ga napunim i tek u sredu ide opet na punjac
 
I ja sam zadovoljan baterijom na ip7+,izgura sigurno dva dana prosecnog koriscenja.
 
Poslednjih dana se spominje mogućnost da iPhone 8 umesto zakrivljenog iapk dobije "ravan" OLED ekran, pre svega zbog manjih troškova i dostupnosti u većim količinama:
http://www.businessinsider.com/a-gr...ng-the-iphone-8-curved-display-rumours-2017-3
Nadam se da nece imati zakrivljeni ekran. Kome jos treba zakrivljeni ekran. Imao sam samsung galaxy S7 edge i nikakvu korist od tog zakrivenog ekarana nisam imao. Toliko je ne koristan da te dovodi do ludila.
 
Poslednja izmena:
Zato sto je fensi pa se lože gikovi.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Imao sam samsung galaxy S7 edge i nikakvu korist od tog zakrivenog ekarana nisam imao.

To je već tvoj problem a ne samog displeja. To ti je kao da kažeš da je glupo što su napravili da se prozori na kolima otvaraju jer ih ti ne otvaraš zato što te ubije promaja. Kapiraš? U pitanju je tvoj subjektivni sud koji nikoga ne zanima i ni za šta nije relavantan. Ima nas koji smo mu našli itekako funkciju, baš kao što smo i olovkama. I šta sad? Trebam nekoga da ubeđujem? Zašto bih? Šta me zabole što je neko pljunuo 1000€ za telefon na kojem koristi samo poziv i poruku. To je njegov problem a ne moj ili čitavog sveta koji koristi telefon za većinu stvari za koje je namenjen (pored poziva i poruka).
 
To je već tvoj problem a ne samog displeja. To ti je kao da kažeš da je glupo što su napravili da se prozori na kolima otvaraju jer ih ti ne otvaraš zato što te ubije promaja. Kapiraš? U pitanju je tvoj subjektivni sud koji nikoga ne zanima i ni za šta nije relavantan. Ima nas koji smo mu našli itekako funkciju, baš kao što smo i olovkama. I šta sad? Trebam nekoga da ubeđujem? Zašto bih? Šta me zabole što je neko pljunuo 1000€ za telefon na kojem koristi samo poziv i poruku. To je njegov problem a ne moj ili čitavog sveta koji koristi telefon za većinu stvari za koje je namenjen (pored poziva i poruka).

Komparacija ti je smesna sta vise nema nikakvog smisla. Nije mi jasno sto te je moje subjektivno misljenje uvredilo? Mozda si ti nasao smisao zakrivljenom ekranu a ja nisam. Svaki put kada sam pustao muziku na telefonu (a to radim svakodnevo na poslu) i probao da ga spustim na sto ili sam gasio muziku ili menjao pesmu. I kako ti znas za sta ja koristim telefon? Spusti loptu, tvoj post je suvise agresivan bez ikakvog razloga.
 
Pogrešno si me protumačio... Nije mi namera bila da budem agresivan ili da tebe ili bilo koga drugog vređam, već prosto da naglasim da ako nekome nešto ne odgovara ili mu ne nađe smisao/upotrebnu vrednost onda to ne znači da je apsurdno da postoji ta opcija/funkcija/oblik jer je to pokazatelj samo da mu ta određena jedinka nije našla korisnu stranu spram nekoliko miliona onih koji jesu našli. E zbog toga nije relevantno to da li se tebi ili meni nesto sviđa ili ne.
I ne, nije mene pogodila tvoja izjava kao takva, već tvrdnja da je nešto suvišno. Jedno je reći npr "meni to ne odgovara i nisam mu našao svrhu", a nešto sasvim drugo reći da je suludo da prave to jer to nema svrhu (za nikoga).
Valjda sam sada bio malo jasniji...


Ali avaj, neke poslednje glasine zaista i jesu da najverovatnije u ovoj verziji neće biti zakrivljen displej jer ne mogu da ih naprave u dovoljnoj količini i na vreme, ali će verovatno ići ka tome u nekoj od sledećih izvedbi...
 
Zakrivljen ili ne, meni je svejedno. Isto kao sto neki ne mogu bez 3D touch, a ja ga uopste ni ne koristim, tako verovatno i ovo
 
Nazad
Vrh Dno