Šta je novo?

iPhone X

Jos jedan review :
http://www.mobile-review.com/review/apple-iphone-x-part1.shtml
I isti sa prevodom http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test/6146/Apple/iPhone-X-64GB
Poprilicno negativane kritike, ne secam se da je Murtazin imao tolike zamerke na iPhone uredjaje, mada mozda nisam citao bas svake godine review za novoizbaceni model. Posebna paznja u opisu je je posvecena novom OLED ekranu i cinjenici da im je Samsung dobavljac i da s toga ne moze Apple imati bolji ekran od Samsunga (koji cuva najbolje za sebe). Mada sam ja negde procitao da je Apple dodatno radio na poboljsanju i unapredjenju tih displeja dobijenih od Samsunga.
To sto Samsung radi display ne znaci da je njihov dizajn istog. Po toj logici Samsung je imao bolje procesore kada je Apple-u proizvodio CPU?

Inace Telenor izgleda zavlaci korisnike - navodno reklamiraju uredjaje da imaju da se kupe u prodavnici i online, a sve koje ja znam koji su preorder - apsolutno niko nije dobio. Kazu krenula je isporuka, ali ne znaju kada ce da stignu, a kada ih pitas da li to znaci da su ti poslali iPhone kazu to ne mozemo da proverimo. Kontam da ni nemaju uredjaja za isporuku ili su prvo isporucili onima sa vezom...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakav dizajn postoji za displej?
Prvi put čujem za to.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Malo sam razocaran brzinom udpate aplikacija, i dalje vecina nije prilagodjena za X.
Npr, Gmail, Hangouts, G Maps, Tapatalk, krsh manjih aplikacija.

Google je sredio Photos i Youtube, tako da nije da bojkotuju, samo se razvlace.


Za display ovi likovi lupetaju.
 
Kakav dizajn postoji za displej?
Prvi put čujem za to.
Pa dacu ti najobicniji primer - sam raspored matrice pixela - boje poredjane u obliku dijamanta.
Isto imas npr. kod fotoaparata - primera radi Fuji X-trans senzor (specifican 6x6 raspored pixela u odnosu na ostale koji koriste Bayer filter). Oba tipa senzora su CMOS, ali je drugaciji rezultat.
Takodje kalibrisanje samog display-a je jako bitno, mozda bih rekao i najbitnije u citavoj prici, jer mozes imati najbolji na svetu display koji je lose kalibrisan, pa ce izgledati kao g*. Iz istog razloga nikad nisam voleo Samsung display-e (mada je sada bolje) jer guraju saturaciju vise nego sto bi trebalo (pre su toliko preterivali da su svima skintones bili kao da su pregoreli na moru)...
 
Koliko ja znam, a i ljudi koji su merili sa raznim mašinama, Samsung od S7 ima najtacniji amoled od svih, pa čak i nekih ips displeja. 6500K.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Koji vam se vise svidja crni ili srebrni? Ne znam koji da kupim. Ranije sam imao uvek crni i jezio sam se od belog ali ovaj stakleni silver bas izgleda dobro.
 
Imao istu dilemu vezano za boju... narucio srebrni zarad promene jer sam uvek imao sg... Bio ubedjen da cu menjati cim stigne ali srebrni X je prelep i mnogo je lepsi nego sg koji je vise crne boje...

Tako da meni je mnogo lepsi silver a i svi koji su ga videli su se odusevili :)
 
Jel neko ima X a da je pre njega imao plus model? Malopre sam se malo igrao sa X-om ali mi displej deluje manji nego na plus modelu a znam da nije naravno. Pri korišćenju mi izgleda kao dosta izgubljenog prostora da ima na displeju.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
To sto Samsung radi display ne znaci da je njihov dizajn istog. Po toj logici Samsung je imao bolje procesore kada je Apple-u proizvodio CPU?

Inace Telenor izgleda zavlaci korisnike - navodno reklamiraju uredjaje da imaju da se kupe u prodavnici i online, a sve koje ja znam koji su preorder - apsolutno niko nije dobio. Kazu krenula je isporuka, ali ne znaju kada ce da stignu, a kada ih pitas da li to znaci da su ti poslali iPhone kazu to ne mozemo da proverimo. Kontam da ni nemaju uredjaja za isporuku ili su prvo isporucili onima sa vezom...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne zavlaci.... Iz prve ruke ti potvrdjujem da je stigao.
Sad jedino ima neki redosled kako se ko prijavio preko webshopa

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ja sam ima plus, 6, 6s, 7, 8 i vrlo lako sam se navikao na X. A mislio sam da ve mi biti čudno. Malo jeste uzi ekran ali sve radim ko i na plusu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel neko ima X a da je pre njega imao plus model? Malopre sam se malo igrao sa X-om ali mi displej deluje manji nego na plus modelu a znam da nije naravno. Pri korišćenju mi izgleda kao dosta izgubljenog prostora da ima na displeju.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk

pa i jeste (povrsinki) manji display na X :)

nisam imao plus pre X, nego obicni 7 i mogu da ti kazem da ces se oduseviti displayom :)

ima malo izgubljenog prostora, ali toliko dobro izgleda da ces prezaliti.

edit: ah pa vec si video uzivo... :)
 
Poslednja izmena:
Ono sto mi se najvise svidja u vezi faceID:

podignes telefon, vidis notifikaciju, izaberes i ides direktno u aplikaciju, bez prekidanja "toka" dok ceka touchID.

<3
 
Ne zavlaci.... Iz prve ruke ti potvrdjujem da je stigao.
Sad jedino ima neki redosled kako se ko prijavio preko webshopa

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Evo dobio sam ga i ja - rekli su mi da isporucuju redom kako je ko narucio, a obzirom da sam narucio svega koji min nakon sto se pojavila opcija za porucivanje kod njih na sajtu (jer sam stalno refresh) trebao sam dobiti medju prvima. Meni su rekli da ne znaju kada ce da krene isporuka i da ne mogu da mi kazu da li mi je poslat uredjaj ili ne (i to na vise mesta). I tako vise puta citav dan - da ne postoji mogucnost da se proveri i da ga mozda dobijem sledece nedelje ili kroz dve nedelje. Kada sam im rekao da znam da sam narucio medju prvima i da ako mi ne odgovore odmah kada ga salju za NS da cu otkazati porudzbinu i raskinuti ugovor jer me zavlace kao ostale, e onda me je kroz dva minuta nazvao uvece lik u poslovnici iz NS da kaze da mi je stigao telefon za preuzimanje. Imalo je tu jos zanimljivih stvari i tvrdim i dalje da neki koji su odmah preorder kao ja nece ni dobiti telefon sada (vec ce neko preko veze zgrabiti), dok ce oni da izvise nedelju dve...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svako ko je imao plus isto kaze...

Zato sto jednostavno jeste tako (u neku ruku). Jeste ovde dijagonala veca, ali se gubi deo prostora na notch i na ovo dole. Kada na to nadodas novi aspect ratio, onda shvatis da je ekran skoro uzak kao na 4.7 modelima. Jednostavno 5.5 od plus modela je primetno sire.
Btw. Mogu samo da potvrdim i ja da solidan broj aplikacija jos uvek nije za X odradjen kao one koje koristim svakodnevno - tapatalk, gmail...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^i to je razlog zasto cu jos uvek vuci X-T20 uz sebe iako imam jednu od najboljih kamera u telefonu. Fizika je fizika jbga...
 
^ samo sto uz telefon, treba nositi stalno skoro pola kile aparat. Ne znam kakve ti dzepove to imas :D
 
Pozdrav drustvo,
moze li neko ko je dobio X da mi kaze da li su zakljucani na mrezu ( konkretno mi se nudi Telenorov, a ja sam Telekom, pa da znam :)

Ako je vec pisano izvinjavam se :)
 
Do sada su svi telenorovi i svi telekomovi bili zaključani (čast vip-u)...ne vidim razlog zašto i sa ovim ne bi bilo isto.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne znam to, ovo je prvi koji merkam, pre toga imao Samsunge koji su bili otkljucani...
Treba mi 100 % info :)
 
Meni je stigao Vipov, otkljucani i dalje...
 
Kako vam se čini iPhone X? Mislim na vas koji ga imate? Kakvi su utisci?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Ja bi voleo da cujem iskreno koliko (i da li) smara u svakodnevnom koriscenju konstantno swipeovanje za izlazak iz aplikacija, to nije klasican swipe za skrolovanje strane već moraš baš od dna ekrana, i tako stotinu puta dnevno, takodje i nemanje lako pristupacnog back dugmeta u 2018-oj koliko smeta?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Kako vam se čini iPhone X? Mislim na vas koji ga imate? Kakvi su utisci?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk

faceID radi skoro savrseno, display je vrhunski, baterija dobra, UI se "lepi za prste", swajpovi koji su zamenili home btn su uradjeni bas kako treba.

jedino sto mi smeta sto u app switcheru ne mozes da zatvoris app sa swajpom na gore, moras prvo da drzis prst na kartici dok se ne pojavi "minus" dugme na karticama, onda mozes swajp ili da liknes na dugme, retko kad gasim aplikacije al kad hocu, onda je !#$!.

notch, tj deo sa senzorima i kamerom mi ne smeta uopste. jedino sto mi smeta je sto nema prostora za sve indikatore, ili za bar one vaznije: alarm, silent mode, or. lock, % baterije, itd.

Ono sto je po meni moglo bolje u iOS za X:
- neka druga akcija za otvaranje control centra (pristupacnija za palac)
- bolje iskoricen donji deo GUI-a gde je novo "virtuelno" dugme, da su stavili neko back dugme, ili nesto sl. sto sad postoji u gornjem levom uglu da je prebaceno u donji deo
 
Ja bi voleo da cujem iskreno koliko (i da li) smara u svakodnevnom koriscenju konstantno swipeovanje za izlazak iz aplikacija, to nije klasican swipe za skrolovanje strane već moraš baš od dna ekrana, i tako stotinu puta dnevno, takodje i nemanje lako pristupacnog back dugmeta u 2018-oj koliko smeta?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

meni svajpovanje ne smeta, jer ne moras da swajpujes preko celog ekrana kao sto to prikazuju u review-ovima, taokodje deo nad kojim mozes da uradis swajp je solidno velik i tesko da ces ga omasiti.


"nemanje lako pristupacnog back dugmeta"

ovo vec smara :)
 
Nazad
Vrh Dno