Šta je novo?

iPhone X

Kad se cita po forumu pomisli se kako je 90% kupaca takvo, zapravo je takvih jako malo. Postoje, ali se uvek zapeni oko njih ko da je jedino to bitno.

1000e za najbolji “telefon” na svetu nije mnogo, ali ako je plata 300e, onda je suludo mnogo.
Svakako, to je njihov problem a ne problem Apple-a, Samsunga ili cene telefona.

Inace, ja licno smatram da je S8+ ukupno bolji telefon, pogotovo u Srb gde su aplikacije bolje prilagodnjene za Android (ili postoje samo za android). Ja sam uzeo X jer mi je zanimljiv da probam i da malo promenim od Androida, pride neke aplikacije koje koristim su bolje na iOS i auto mi je bolje integrisan sa iOS, ali bih ipak rekao da je S8+ bolji izbor za vecinu a i kosta dosta manje.
Slazem se, ali dosta nas nema tu platu od 300 eur. Ja znam i dosta ljudi koji imaju po oko 1000-1500 eur plate pa nemaju ni blizu flagship telefona.
Sto se tice Android je bolji za Srbiju zbog domacih aplikacija - koje su to aplikacije nase korisne. Ja se jedino secam na androidu parking manijaka. Jedino sem toga od domacih sto koristim je donesi.com



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Parking manijak postoji odavno i sasvim je okej za ios (koliko je to moguće zbog sistema), odnedavno i naša patrola. To je sve što ja koristim od domaćih.
 
Brutalan je telefon stvarno. Evo sad nakon 10-tak sati korišćenja ne mogu da mu nadjem zamerku. Malo mi je čudno posle plusa ali su gestovi dosta intuitivni i samo treba malo prakse. Jako lako i brzo se navikavas na sve poteze. Face id radi bez greske i super mi je sto može i da se podesi za safari paswords autofill i neke trece aplikacije. Baterija mi je od jutros u 9 ovog momenta na 75 posto. Usage je 3 sata, a standby 7 i 48.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A može li da se podesi da više lica koristi FaceId isto i za ove fingerprint, postoji li opcija da još neko koristi telefon osim vlasnika
 
^Ne može

1e679721a6f81f5b4d8217001d495b49.jpg


Baterija ubedljivo najbolja do sada.

42% još uvek, a usage preko 6:30h


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@djoolle baš dobre brojke...turi kad budeš pri kraju da vidim

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovi silicone case-ovi od oko 30eur na kp - original ili fake?
Cudna mi ta cena iskreno, osim ako nemaju neku vezu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da li su original ili ne, ali savet da ne uzimaš silikonsku, već kožnu, barem meni mnogo lepše leži u ruci.
 
Ovi silicone case-ovi od oko 30eur na kp - original ili fake?
Cudna mi ta cena iskreno, osim ako nemaju neku vezu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel može razlog zašto X, a ne 8 ili 8+? [emoji4]

Sent from dark edge
 
Brutalan je telefon stvarno. Evo sad nakon 10-tak sati korišćenja ne mogu da mu nadjem zamerku. Malo mi je čudno posle plusa ali su gestovi dosta intuitivni i samo treba malo prakse. Jako lako i brzo se navikavas na sve poteze.

Gledam koliko intiutivno to moze biti i bolje od onscreen virtuelnih dugmica? Konstatno swipe-ovanje umesto pritiska na jedno dugme? Mislim posle arhaicnog home dugmeta mozda, ipak mislim da su uvek prisutni onscreen dugmici 5 puta prakticnija varijanta, jos bonus ako imas i dugme za spustanje notifikacija.. Jedino sto je prakticno je swipeovanje izmedju aplikacija levo desno u donjem delu ekrana, ali to vidim kao prakticno samo ako su to prethodne dve koriscene aplikacije jedna do druge, inace moras da swipeujes 5 puta..
 
Ne znam da li su original ili ne, ali savet da ne uzimaš silikonsku, već kožnu, barem meni mnogo lepše leži u ruci.

Istina da kožna najbolje leži u ruci ali moja je dobila neke plikove posle 7-8 meseci korišćenja, totalno je neupotrebljiva...
 
Ne znam da li su original ili ne, ali savet da ne uzimaš silikonsku, već kožnu, barem meni mnogo lepše leži u ruci.
Ne volim ni izgled ni osecaj kod koznih. Silikonske nisam uzimao od Apple pre vec od Laut, kontam da Apple-ove mogu da budu samo bolje...

Jel može razlog zašto X, a ne 8 ili 8+? [emoji4]

Sent from dark edge
Zasto ne? :)
Salu na stranu, ali zelim veci ekran, a 8+ mi je ogroman za dzep (ne volim da nosim torbice za telefon/novcanik i sl). Takodje dobro ce mi doci da testiram UI na apps uzivo prilikom dev-a. Jedino sto cu trebati paziti na burn-in da ne ostavim na nekom screen dok radim dev par sati :d
Ima jos nekih malih prednosti - ocekujem da ce baterija biti malo bolja nego na 8+, ali videcemo :)
 
Poslednja izmena:
n1tr0, jedno offtopic pitanjce, posto vidim da cesto pominjes - sta dev-ujes tacno?
 
Šta će ti zgrada vidiš li oblake ? :)

Ali dobro ovo je odavno izvikan problem , klasična razlika u kvalitetu panela lg VS samsung

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možda je uključen onaj accessibility za daltoniste [emoji23]

Vidi se Samsung šta je displej, a ne ovaj krš što su stavili u Pixel.

Sent from dark edge
 
Sigurno najbolje kalibrisan oled displej trenutno,na N8 ni na basic ne mogu dobiti boje kao na iP. Budu slicne kada se gleda fotografija ili video,dok su ikonice na iP i dalje zive,samo sto ne iskoce iz displeja,dok na N8 sve ostalo deluje nekako isprano. Ne znam da li je stvar navike ili sta vec,ali meni je mnogo prijatnije bilo gledati u IPS na 7+,pa i ovaj oled na iP X.
 
Poslednja izmena:
Razlike u color shiftu u odnosu na 2XL na primeru fotografije:
color_shift_pixel_vs_iphone.png
Stvarno si postavio jedan frejm iz kompletnog klipa [emoji23]

[YOUTUBE]UfgdrApHae0[/YOUTUBE]

Dobro kada se ogleda ceo klip (i ogromna većina drugih) jasno je i zbog čega ;)

[YOUTUBE]2_WIcxtAb7w[/YOUTUBE]

Pri tom X ima kameru više, a tek u 8.1 DP2 Google treba da aktivira "Pixel Visual Core"...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima i ta druga kamera svoju svrhu,najbolje se vidi razlika kod zoom-a,i to nije zanemarljivo uopste.

d5ca35ddca815df7b5f5dab1b7d624d1.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Realno bolje fotografije na pixel, pogotovo u situacijama gde je jače sunce. Na iphone su slike često overexposed.
 
 
Na stranu sve ovo...ali Iphone je definitivno izgubio onaj premium osećaj kada ga uzmeš u ruke. Sinoć sam ga pola sata čačkao u nekoj radnji na aerodromu u Cirihu i nema šanse da bih menjao aktuelnu sedmicu koju imam. I pored fascinantnog ekrana koji je sada preko cele prednje strane (ona izdvojena "traka" na vrhu je posebna priča nebuloznosti) osećaj u rukama je...ništa spec. Za razliku od osećaja kada je izašla petica.
Opet kažem, jeste X verovatno aždaja, ali...nije to više ni za nekadašnjih 700 evra, a kamoli sada sa cenom preko soma.
 
Jos jedan review :
http://www.mobile-review.com/review/apple-iphone-x-part1.shtml
I isti sa prevodom http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test/6146/Apple/iPhone-X-64GB
Poprilicno negativane kritike, ne secam se da je Murtazin imao tolike zamerke na iPhone uredjaje, mada mozda nisam citao bas svake godine review za novoizbaceni model. Posebna paznja u opisu je je posvecena novom OLED ekranu i cinjenici da im je Samsung dobavljac i da s toga ne moze Apple imati bolji ekran od Samsunga (koji cuva najbolje za sebe). Mada sam ja negde procitao da je Apple dodatno radio na poboljsanju i unapredjenju tih displeja dobijenih od Samsunga.
 
Lik prodaje tel za 85000 rublji 256gb dobar sam sa Eldarom...
 
Nazad
Vrh Dno