Šta je novo?

iPhone X

E lose bi se opkladio. Nisam pricao o napucanim bojama, koje inace ne volim, vec o kvalitetu samog ekrana. No, nije to ni bitno jer se vama ne moze nista dokazati. Iphone ima najbolji ekran i to je to.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
Ja nikad nisam rekao da ima najbolji ekran, ali razlika nije nebo i zemlja vec mnogo manja. Najveca razlika je kod crne, odnosno tamnih boja. I ne govorim da je iPhone ekran bolji, vec sam rekao da me brine burn in - ja npr kada cesto testiram apps desava mi se da ostane telefon zakacen na komp i Xcode i ostane na ekranu tu gde je puklo nesto po par sati. Koliko dugo bi proslo dok mi ne bi poceo AMOLED da dobija burn in ne znam. Takodje zanima me jos nesto - niko nije radio posle godinu, godinu i po na AMOLED test koliko je kalibrisan i da li se nesto promenilo i iskreno me zanima kod nekoga ko arci telefon da li je display ipak malo otisao zbog poznatih problema.

http://www.benchmark.rs/artikal/test_samsung_galaxy_s7_i_s7_edge_video-4097/3
http://www.anandtech.com/show/10120/the-samsung-galaxy-s7-review/5

Izgleda da nisi video nijedan noviji Samsung super amoled uzivo :)

Ako Apple resi da predje na kvalitetne amoled panele (a svakako ce izabrati najbolje + ce kalibracija biti ''top notch'') gledajte na to kao na veliki plus :)
Video sam uzivo, i kada se iskljuci bilo kakav enhancement Samsung ima super ekrane (sem sto je touchwiz ugly as fck), ali kao sto rekoh brine me gore navedeno. Za mene jos razlika u kvalitetu nije vredna rizika, ali nadam se da ce stvari da se poprave. Jedino pozitivino, sto sam poprilicno siguran, jeste da bi Apple ako bude burn-in i van garancije menjao display.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jednostavno, ti si izuzetak i predstavljas neverovatno mali procenat korisnika, tebi Amoled tip ekrana ne odgovara. 98% ljudi nece koristiti telefon na taj nacin i doci u sitiaciju da se nesto urezuje. Zato sam i rekao, nemoj bezveze da plasis ljude i indirektno da ih odvracas od ove tehnologije.

Zivotni vek modernih Super Amoled ekrana je sad dosta dugacak, promena u kvalitetu tokom dugogodisnjeg koriscenja ce biti minimalna i skoro pa nevidljiva golom oku.

Edit:

Sto se tice merenja kolorimetrom, i to je tesko reci jer uvek postoje odstupanja pri merenju, nisu velika ali treba ubosti i istu zonu merenja, nijedan ekran nije savrseno uniforman, sve to otezava neki precizan zakljucak koliko tacno ce se kalibracija pogorsavati vremenom. Mogu da probam da izmerim recimo sad pa za godinu dana, pa cu da ti javim :)
 
Poslednja izmena:
Taj ekran još nije dostigao taj nivo...Ali biće tako za 2-3 godine...
Elem, a šta je sa onim osobama koje ne izlaze iz kuće bez punjača ili powerbank-a? A mnogo je takvih, pogotovo nekadašnjih korisnika S4 i S6 modela...I danas dosta drugih modela. Možda do burn in-a ne bi ni došlo da ubacuju krštene baterije u telefon koje mogu u proseku da izguraju 2 dana. Ovako non stop bleji na punjaču, greje se, a pritom većina i tad koristi telefon.
 
Poslednja izmena:
Htedoh da prokomentarisem ali bolje ne u ovoj temi. :)

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Bolje, Orlovi rano lete se nece sami procitati, razmisli o tome.
 
Da li si realan ? [emoji102]



Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Zašto nisam, slične probleme imali su sa macbook retina kada se coating skidao i menjan je (i još se menja) display van garancije o trošku Apple-a... Iskreno iz tog razloga ne verujem da bi upotrebili AMOLED osim ako baš nekako ne minimalizuju burn-in potencijal.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa zato sto nikad niko nije menjao ekran zbog toga niti ce. Jednostavno je to poznata mana tehnologije i to je to. Ne bih se ja nadao tome.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Zašto nisam, slične probleme imali su sa macbook retina kada se coating skidao i menjan je (i još se menja) display van garancije o trošku Apple-a... Iskreno iz tog razloga ne verujem da bi upotrebili AMOLED osim ako baš nekako ne minimalizuju burn-in potencijal.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Zato što će svako moći tako da promeni ekran po 5 puta godišnje. Malo mu se izguli ekran i onda baja kaže sebi E sada ću da stavim staticnu sliku 2 dana na 100% brajtnes i dobijem novi ekran.

Ako budu menjali ekran zbog burn ina ja ću da skocim sa trećeg sprata zgrade :)

Izvinjavam se za delimični off

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Fast Company je sajt koji je objavio dosta ekskluzivnih intervjua sa čelnicima Apple-a prošle godine, njihova predviđanja treba uzeti ozbiljno.
Evo šta oni predviđaju za iPhone 8:
- postoji mogućnost da će novi model umesto iPhone 8 biti nazvan iPhone X (rimsko 10 - desetogodišnjica ajfona)
- Apple će predstaviti modele sa ekranima od 4.7, 5.5 i 5.8"
- modeli od 4.7" i 5.5" će imati LCD ekran, a model od 5.8" OLED ekran. Navodno nije moguće nabaviti dovoljno OLED ekrana za sva 3 modela, a jedino Smasungovi ekrani zadovoljavaju Apple-ove standarde
- modeli od 5.5" i 5.8" će imati dual kameru
- novi model opisuju kao "glatki crni monolit", zadnja strana je od stakla, a ivice od nerđajućeg čelika umesto aluminijuma koji je korišten u prethodnim generacijama uređaja
- Apple navodno "radi na tome" da prebaci home dugme ispod displeja
- postoji mogućnost i da će fizički tasteri na ivicama telefona (power, vol up/down, mute switch) biti zamenjeni isečcima osetljivim na dodir
- Apple navodno radi sa kompanijom Lumentum na intergrisanju "3d senzorske tehnologije". Nije najjasnije na koji način će ona biti primenjena, navodi se nekoliko mogućnosti (prepoznavanje lica/ bolja rezolucija fotografija /u nekakvoj augmented reality aplikaciji)
- baterija bi navodno trebala da bude značajno veća
- Apple će nastaviti da koristi Intel i Qualcomm modeme
- novi ajfon se očekuje u septembru kao i njegovi prethodnici. Apple navodno testiranja novog ajfona počinje početkom godine na ogromnom broju telefona, do 100.000, kompletna proizvodnja novog modela počinje u maju, a od avgusta se proizvodi u maksimalnom broju
- cena ajfona se trenutno kreće u rasponu od 650-970 $, a sa novom generacijom će biti predstavljena tri modela, pri čemu će cena najskupljeg modela sa najvećim storage-om premašiti 1000 $ (verovatno 100$ više od dosadašnjeg najskupljeg modela)

Izvor: https://www.fastcompany.com/3068004...ersary-iphone-will-likely-cost-more-than-1000
 
Ako se ovo obistini, eto mene nazad kao X man :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Fino ovo sve deluje, samo da smanje bezele gore i dole, eto i mene onda po prvi put u klan Iphone :)

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
Ako do sada nisi bio samo zbog toga bolje nemoj. Ja operativni sistem uvek stavljam u prvi plan.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Razmišljao sam se onako nekad da probam IOS, A pošto eto imaju i plus verziju, što meni odgovara, ali ti bezeli mi bodu oči...
Ok to da je prvo operativni sistem prvi plan, ali mora biti i izgled onda ok, da kažem srazmeran, kao što je to danas kod većine smart telefona, zar ne?


Huawei Mate 9
 
Samo da nije od stakla....
 
Ako do sada nisi bio samo zbog toga bolje nemoj. Ja operativni sistem uvek stavljam u prvi plan.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ja sam na primer uzeo iPhone samo zbog izgleda. Pre toga nisam koristio imao smartphone, vec obicno sokocalo. Dosta puta sam naravno, imao prilike da uzmem od drugova telefon i da probam Android i iOS ali sam se za 5 pa kasnije 5s odlucio samo na osnovu izgleda

Svako se odlucuje za nesto na osnovu onoga sto njemu odgovara. To moze biti OS, izgled, kamera... Na primer, CAT telefone sigurno niko ne uzima jer su lepi vec zato sto si siguran da i ako gadjas nekoga telefonom, nista mu nece biti
 
Čitam ove vesti o 1000$+ ceni... Meni ovo zvuči kako tipično opipavanje pulsa i plasiranje vesti direkt iz Kupertina. Da se ljudi na vreme psihički spreme za eventualno poskupljenje.
 
Nema tu ništa eventualno. Poslednjih godina svaka generacija je bila skuplja od prethodne za po 50tak $. Tako će biti i ove godine, a ovaj famozni 8 ili X će verovatno još malo skuplji biti i to je to.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Znaci u Evropi preko 1000e ? Bilo je samo pitanje vremena kada će mob preći tu barijeru od 1000e

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Šta je to za razvijene zemlje?
Kao kada bi ovde košta 8-10 hiljada dinara :)
Pa ko ga ne bi uzeo :) :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
https://www.idropnews.com/news/iphone-8-meets-samsung-galaxy-s8-will-apple-borrow-samsungs-design-elements/30862/

iPhone-8-meets-Samsung-Galaxy-S8.jpg


Ovo je samo koncept, naravno. Mada mozda bude ovakvih promena za 2-3 godine.. :)
 
Nije loše. Da mi je znati samo kako ćemo ih razlikovati spreda kad svi flagship-ovi idu ka ovakvom izgledu. :)

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
 
Nazad
Vrh Dno