Šta je novo?

iPhone X

Ja razumem samo jednu potrebu za tim aspectom - evo npr kada se radi brainstorm ili neka diskusija na skype/slack preko chata cesto se mora scroll gore dole na klasicnom ekranu, dok sa tim aspect ratio je ipak malo bolje, ali (veliko ali) to je to... Nema druge stvari :(
Mozda zgodnije lezi u ruci, al opet mogu tako proizvodjaci da nam naprave lightsaber aspect ratio koji ce lezati u ruci, ali opet nece naci neku primenu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aspekt ratio, pa aspekt ratio :). To je sve novina, otuda i takve aplikacije , neprilagodjene. Naravno da ce se morati prilagoditi i ovakvim telefonima. sacekajte malo.
 
Ja razumem samo jednu potrebu za tim aspectom - evo npr kada se radi brainstorm ili neka diskusija na skype/slack preko chata cesto se mora scroll gore dole na klasicnom ekranu, dok sa tim aspect ratio je ipak malo bolje, ali (veliko ali) to je to... Nema druge stvari :(
Mozda zgodnije lezi u ruci, al opet mogu tako proizvodjaci da nam naprave lightsaber aspect ratio koji ce lezati u ruci, ali opet nece naci neku primenu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

To sto je ti ne razumes, ne znaci da nije potrebna. Mnogi nisu kapirali ni 16:9, pa je vremenom svima postao kao dobar dan. Uostalom, ako si koristio malo duze u ovoj godini bilo koji uredjaj sa odnosom strana 18:9 shvatio bi da je izuzetan u svakom pogledu - na kraju krajeva, ljudi su nauceni da skroluju gore-dole, staje vise sadrzaja po visini jer sirina ionako nije preterano bitna kod mobilnih uredjaja - ne vidim problem.

I "brejnstorming" na telefonu preko Slack-a je no comment i totalno gej.
 
Ali zar nije kod pojave 16:9 vec HD postao novi standard i samim tim su i telefoni to ispratili?
Koristio sam S8+ kratko, nije mi se svideo, ali vise zato sto mi je falio iOS. Nisam neko ko gleda cesto yt na telefonu i sl, ali za takve ljude je takav uredjaj za sada jako nezahvalan - kada gledas video ili ne koristis citav ekran (znaci telefon sa manjim footprint bi efektivno prikazivao snimak u istoj velicini), ili koristis citav ekran ali crop-ujes video sto je tek jos vise iritantno. Da ne govorim sto je kod S8 i S8+ onaj glow na ivicama poprilicna distrakcija (bar meni), sreca pa Apple to nije ispratio...

Za brainstorming - nekad je jednostavno to jedina mogucnost. Generalno se slazem da je najbolje uzivo, alternativno call, ali nije uvek sve idealno :)

Imas nesto protiv Slack? :p
 
Ali zar nije kod pojave 16:9 vec HD postao novi standard i samim tim su i telefoni to ispratili?
Koristio sam S8+ kratko, nije mi se svideo, ali vise zato sto mi je falio iOS. Nisam neko ko gleda cesto yt na telefonu i sl, ali za takve ljude je takav uredjaj za sada jako nezahvalan - kada gledas video ili ne koristis citav ekran (znaci telefon sa manjim footprint bi efektivno prikazivao snimak u istoj velicini), ili koristis citav ekran ali crop-ujes video sto je tek jos vise iritantno. Da ne govorim sto je kod S8 i S8+ onaj glow na ivicama poprilicna distrakcija (bar meni), sreca pa Apple to nije ispratio...

Za brainstorming - nekad je jednostavno to jedina mogucnost. Generalno se slazem da je najbolje uzivo, alternativno call, ali nije uvek sve idealno :)

Imas nesto protiv Slack? :p

Imam protiv pokusaja da se ozbiljan i vremensko-intelektualno intezivan posao radi preko telefona u situacijama kada to nije neophodno da se radi na istom. Slack, verovatno kao i ti, koristim 24 sata dnevno.

Sto se odnosa strana tice, kao i kod prelaska sa 4:3 na 16:9, vremenom ce crne ivice i nepopunjenost ekrana sadrzajem biti reseni novim formatom. Kada se takvi uredjaji prodaju u desetine milione primeraka (a vec jesu), industrija ce vrlo brzo da se zakaci za taj voz. Uostalom, ako su YT video zapisi tvoj jedini problem, onda ga realno i nemas.
 
Cackao danas kratko X,mislim da ce ergonomija iznenaditi dosta vas,vrlo cudan mob :) sto se tice tog gornjeg dela i smeta i ne smeta ne znam,morao bi da bude 24h moj da bi tacno znao sta da mislim :) ali def mob za uzeti u obzir (kome cena nije prbl)
 
Kao sto rekoh - meni nisu isti problem zbog YT, ali ima populacije koje ce biti.
Ne verujem da ce novi format da nikne preko noci - previse je MILC/DSLR aparata na trzistu sa 16:9, cak RED i ostali ozbiljni igraci. Jedino ako pocnu ljudi da crop-uju iskljucivo zbog novog formata kod mobilnih telefona, ali onda ce i YT morati da uvede podrsku za isti.
Meni je veci problem sto mi je ovaj format bio sasvim ok, a kada telefon ne koristim za posao koristim Darkroom ili neki slican sw gde bi mi vise znacilo da je veci ekran sa istim ratio kao sada. Dobijanjem na visini portrait fotke ce mi opet biti iste velicine na ekranu, kao i landscape. Dakle, dobijam malo veci footprint telefona koji necu moci nesto znacajnije da iskoritim - ok, vise slidera ce da stane na ekran, ali velicina fotke ostaje ista.

E sad ukratko ako nije off zasto se standard za video/fotke nece menjati:
Standard za fotografije je 4:3 jos od 35mm film formata - znaci promene nema na vidiku
Standard za video je trenutno 16:9 medjutim to je crop 4:3 formata najcesce - sire se nece ici vec ce se moci samo jos vise crop-ovati.
Zasto? Odgovor je objektivi. Objektivi pokrivaju krug i idealan format da se iskoristi "citavo staklo" bi bio 1:1 ili cirkularni format. Svaki format koji odskace od tog je u sustini koriscenje samo delica stakla tog objektiva. Sto je odnos neravnomerniji to se veci deo objektiva ne koristi.

Sto se tice novog formata verujem da cu vremenom navici, ali svakako bi vise voleo da je ratio ostao isti :)
 
Pa ako malo bolje pogledas, realno nemas izbora :) Svi proizvodjači prelaze polako na 18:9 format ekrana u telefonima.
 
Pa to i jeste najveci problem sto nema izbora...

Samsung je prethodne 2 god napravio *****...ju. Najpre su sa 16:9 fotografija presli na 4:3 pa su onda sledece god sa 16:9 ekrana presli na 18:9. I odjednom, umesto da kao pre dve god slika popunjava ceo ekran, sto na velikom telefonu sa dobrim ekranim izgleda impozantno, sada imamo telefon koji pri prikazu slika korsti malo vise od pola ekrana. Slike na ekranu telefona ne izgledaju ni upola impozantno kao pre dve god.

A kontam da im je sva motivacija bila da izreklamiraju vecu dijagonalu, a da pritom imaju manju povrsinu ekrana jer to cini ekran jeftinijim...

Ne kontam ni ovu cudnu horizontalnu rezoluciju, znaci da kako bi razvukao snimak na celi sirinu, neravnomerno interpolira i na svakih desetak pixela ubacuje po jedan. Ne znam koliko se to primeti, ali da pomaze, sigurno ne...

Koristim vec vise od 6 meseci ovaj novi format, i ne valja pa da ga ebes, bolji je stari.
 
Poslednja izmena:
Delim mišljenje...i meni nedostaje 16:9

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
kada sam ja pisao da je 4:3 format fotki, inače native format senzora, njesra za današnje ekrane telefona i televizora, klinci navalili da pametuju.. A ovo sa ekranima kod proizvođača mi deluje kao lutanje po šumi.. Kao da im nije jasno šta više hoće da prave..

Sent from SM-T825 Tab S3
 
Ne kapiram šta je toliki problem sa aspectom (tj šta je uopšte problem). Širina telefona je neka konstanta od da kažemo 70-75mm u najčešćem broju slučajeva. Ispod toga su možda neki manji telefoni, preko toga su već solidne cigle. Znači na tu širinu koja je takva kakva je možete imati više ili manje ekrana po visini. Valjda je bolje više? Pišete kao da su telefoni isključivo pregledači slika i videa. 90% ljudi 90% vremena telefon koristi u portret modu, valjda ga treba optimizovati za taj use case. Meni je svaki prelazak na izduženiji aspect baš lepo legao (sa 15:9 na 16:9 i sad na ovaj novi) i kad pogledam ekran sa 16:9 ekranom sada deluje nekako zdepasto i nezgrapno :)

U svakom slučaju tema je iPhone X pa bismo mogli da privodimo kraju ovo pisanije koje ne vodi nikuda
 
Igrao sam se juče par minuta sa ortakovim ipX i šta znam.. u ruci mi je nekako debeo i sav kockast , svakako bez kejsa s8 lepše leži u ruci. Nikako mi se ne sviđa kako su uradili one indikatore za wi fi unutar rogova , izgleda kao da nije u ravni sa onom crnom trakom a i nekako deluje baš dečije , ne znam kako to da opišem :/
Inače ekran je dosta dobar ,iznenadio sam se.
Pomak u pravom pravcu od strane apple

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ova kokoška je napravila video o ekranu ajfona X, usput ima i poređenje nekih aspekata ekrana sa konkurencijom (V30, Pixel 2 XL, Note 8):

iz istog videa, razlika u odnosu na V30 kad se brightness spusti na minimum :hair:
Screen_Shot_2017-11-11_at_19.44.14.png


Danny Winget - poređenje sa kamerom Note 8:


MacRumors - poređenje sa P2XL:


MobileTechReview:


UrAvgConsumer:
 
Jesu ti pale na pamet 2 stvari:
1. postoje glupi ljudi ili ljudi totalno operisani od tehnike
2. scripted stuff :)
 
Ipak 8+ i dalje ima najbolje kalibrisan ekran. Na slici je na X prelepo nebo ljubicaste boje.
88938b7b5dcac79a480b3085aea0834d.jpg



Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Oba imaju True Tone (znamo da su drugaciji tipovi displeja) ali ovo iznad sigurno nije kako on prikazuje sliku na pocetnim podesavanjima :)
 
Te stvari se desavaju ekranima, nist cudno da se desi vise puta na par miliona komada. Svojevremeno je meni Samsung Plasma imala takvu zelenu liniju cim sam ga izvadio iz kutije.
 
U svakom milionskom izdanju nekog proizvoda se desavaju greske. Bitno da se urade reklamacije.


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Da bi dokaz o hakovanju bio pravi trebalo je napraviti i podesavanje FaceID sa njegovim licem pa u istom klipu da proba sa maskom... ovako je gotovo sigurno da je sam FaceID podesio sa tom maskom...
 
Da bi dokaz o hakovanju bio pravi trebalo je napraviti i podesavanje FaceID sa njegovim licem pa u istom klipu da proba sa maskom... ovako je gotovo sigurno da je sam FaceID podesio sa tom maskom...

Pa to što si ti upravo rekao je isti đavo - ako je podesio po masci, a onda uperio u svoje lice, kako to nije sigurnosni propust u FaceID sistemu?
 
Nazad
Vrh Dno