Šta je novo?

iPhone X

Pa, ima smisla da je kraće trajanje baterije baš zbog jednog novog featurea na X-u, a to je FaceID.


Ne verujem, ne bi trebalo, jako kratko to traje, a oni su ovaj test npr radili sa stalno upaljenim telefonom.

Ono sto mene buni je npr ovo:



Obratite paznju, IR blaster puca svo vreme i dok je telefon otkljucan a ekran upaljen. Ovo mi ne izgleda normalno posto ne vidim nikakvu svrhu toga. E sad ako on tu jos nesto brljavi pa radi i Face ID u pozadini, eto problema.
Nije samo na ovom testu, na vise njih sam primetio ovu pojavu ali se ovde najbolje vidi.
 
Poslednja izmena:
veoma je verovatno da je sada Face ID setovan da radi stalno i sa sto vecom preciznoscu kako bi dobio sto bolje ocene na pocetku i da je zbog toga zrtvovana baterija... takodje bionic u pocetku radi cesto...
 
Mozda u pocetku stalno puca da bi ocitavao i ucio tvoje lice zbog ML?

With a Photo score of 101, the Apple iPhone X achieves the best results so far for still images

iphonexdxomark.jpg


kako ovi daju ocene da mi je znati..
Koliko para toliko muzike, ali ozbiljno...
DxO je po meni sprdnja cak i medju fotografima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
24. 11. stize kod operatera u Srbiju :)
 
Videlo se na svim prikazanim snimcima da je OLED ekran na ajfonu X odličan, ali ovo nisam očekivao - DisplayMate je proglasio ekran ajfona X za najbolji ekran koji su ikad testirali:
http://www.displaymate.com/iPhoneX_ShootOut_1a.htm#Conclusion

Koliko para toliko muzike, ali ozbiljno...
DxO je po meni sprdnja cak i medju fotografima :)
DXO je izgubio kredibilitet već neko vreme, ne zbog toga što Pixel 2 i iPhone X imaju lošu kameru, naprotiv, ta 2 telefona trenutno verovatno i imaju najbolje kamere u ovom trenutku.
Problem je u njihovom poslovnom modelu. Po meni je neprihvatljivo da proizvođači telefona mogu da plate njihove "konsultantske usluge" što će se direktno odraziti na postizanje većeg skora u njihovom testu.
Onda proizvođač već na predstavljanju telefona izlazi sa "spektakularnim" skorom na DXOMark testu, a DXO dobija publicitet i ekskluzivni test kamere smartfona pre svih medija.
Ovakva politika je kratkoročno dobra za njih, ali u dužoj vremenskoj perspektivi će potpuno uništiti njihov "kredibilitet".

Anyway, evo još jednog poređenja kamere ajfona X i Pixela 2 - Danny Winget
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da je odličan ekra kad debelo plaćaju za isti (za razliku od nekih drugih koji su išli linijom uštede pa će im se obije oglavu)...doduše korisnici su oni koji plaćaju, al je lepo bar kad dobiju najbolje za ono što skupo plate.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni se cini da ovde postoji neki problem trenutno. Trosenje baterije nije konzistentno, telefon povremeno kao da se zabicikla i pocne brzo da trosi bateriju.
Nema previse smisla da ima krace trajanje baterije od iP 8+, veca baterija, manji ekran, OLED tehnologija koja manje trosi od LCD, morao bi da ima primetno duze trajanje baterije. Na nekom drugom testu X je imao mnogo bolje trajanje baterije od 8+. Tako da meni se cini da je trajanje baterije na X u ovom trenutku jos uvek pitanje srece, da li ce pobrljaviti ili ne.

Meni traje jedva 6 sati usage-a, nije nesto, a u prvi mah je delovala fantastcino. Ali evo sad mi je na 1h i 40min na sto bi znacilo oko 8h SOTa, valjda samo do sada jos imao priliku da izdrzi ceo dan a da ne pobrljavi.

Vrati se na 11.1. 11.2srce bateriju...
 
[youtube]4axuf8Qvotw[/youtube]

MrMobile

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jabuka je do sada bila najbolja u odnosu cena novog : cena polovnog. Sa X-om to vise nece biti slucaj. Npr. ko ce da plati polovan telefon star godinu dana bez garancije vise od 500E?
U nekim slucajevima kad je USD bio dosta slabiji, doplata za nov model je mogla da ispadne ~100E, a sad bez 400 nema sanse.
Mnogo skupa igracka...
 
^ Mozda sedmica. Ako gledas 7 plus 128gb nema ga ispod 600. Sto se tice 32gb najjeftiniji je 520 sa vidljivim ostecenjima.


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kosta 400 polovan, al nov kosta 600. I kod + verzije je slicna razlika. Ako pucas trecinu, onda je to podnosljivo, al mislim da ce biti veca razlika. Jos ako se ispostavi da ce biti burnin-a...
 
Ne bi trebalo tako lako da dođe do burn ina jer je ceo ui sa minimum statičnih delova. Sigurno će se urezati pokazatelji za mrežu i bateriju ali to bi bilo to.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Porucio i ja, ali tek za 10ak dana stize :/.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Racunaj da vecina ljudi ne pomera ikone, pogotovo iz dock-a koji se ne pomera, i eto potencijalnog problemcica
 
Retko kad su ikone problem, koliko vremena provodiš na desktopu? Aplikacije su problem, one su te koje se urežu, tastatura, messengeri, soc mreže kod onih koji vise na njima... Sve što se dosta koristi
 
Ma najgore su igrice koje imaju statične detalje kao što je candy crush i slične.
Znam da mi je majka dobila ozbiljne burn in-ove na ekranu Galaxy s5 kada je počela da igra te igrice. Pre toga skoro pa ekran bez burn ina

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Gresis ja imam burninove uglavnom pocetne strane jer ucek redjam ikone isto navikao sam i kraj proce...
 
Kakve burninove ti imaš, na kom telefonu?
 
Nemojte dizati frku gde je nema, nemaju AMOLED ekrani odavno pravi problem sa burn-in om ako valjaju.
Druga stvar je kad Google stnardno u svom stilu na sjajnom proizvodu mora da ubaci neku mega ******stinu, cisto da pokaze nije sposoban da napravi premium proizvod.
 
Po netu mozes naci ja sam inao na 6s edge,s5 i s4 nokia 808 i nokia n8 ni jedan amoled i oled mi se nije "posrecio"
 
Ma na netu mozes naci sve, nije to previse vazno.

Ja sam poslednji put imao burn in mislim na Note 1.
 
Obda ja nemam srece... Ili drzim svetljenje jace bego sto bi trebalo ;-p hahaha
 
Nazad
Vrh Dno