Šta je novo?

iPhone X

Rekli su tako na nekom reviewu, ali posle su izasle neke druge, nize cifre.

Mada po ovome izadje tako, skuplja ledja nego ekran. Mislim da za sve te druge kvarove, menjaju sve, ekran, okvir, ledja, bateriju. I ako imate AppleCare, zamena ekrana je 29, a ledja 99...

The iPhone X went on sale today, and with it, Apple released some information about the phone’s repair pricing — and like the phone itself, it gets expensive. If you don’t have the extended warranty, a screen replacement will cost $279. That’s more than twice the price of an iPhone 6 screen replacement ($129) and about 65 percent higher than a new iPhone 8 screen ($169). The pricing was first spotted by MacRumors.

If that sounds high, you should be careful not to damage an iPhone X in any other way: all other out-of-warranty repairs will cost $549. Again, that’s a lot more than what other recent iPhones cost to repair. iPhone 8 repairs cost $349 and 8 Plus repairs cost $399. That means if you crack the glass back of the iPhone X (or the iPhone 8), you might just want to live with it.

Napravice to braca Kinezi kao sto je bilo za 4(s), par eura a razliku ne vidis.Bar to nije za sekiraciju.
 
@LazaNS, ajd kad stigneš pa probaj da aktiviraš assistive touch, trebalo bi da se pojavi home dugme sa gotovo svim funkcijama.
 
Bem ti sunce al’ je skupo:
1154515f643dfe80b62cc0163bb3a759.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ceo ekran 280$ a ledja 550, ti si genije
^
Genije si ipak ti.. ?

Znam da sam negde pročitao da je 550$ zato sam i pitao.. izgleda da je istina. A isto tako sam video da to zadnje staklo puca brže i lakše od bilo čega na ostalim mobovima

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
^
Genije si ipak ti.. ?

Znam da sam negde pročitao da je 550$ zato sam i pitao.. izgleda da je istina. A isto tako sam video da to zadnje staklo puca brže i lakše od bilo čega na ostalim mobovima

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samo mi reci da pod si ovim 'Other damage' shvatio da su ledja u pitanju
 
Ne, možda other damage znači oštećenje mozga.
 
Sirok je to pojam, ko zna sta pod tim podrazumevaju.Da su samo ledja, cisto sumnjam.
 
Pa zato sam i pitao.. dosta nelogično ali pričamo o apple uređaju tako da je sve moguće.

Dok kolega @mekenzi ne ostavi post ovde nećemo znati šta i kako..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Stigao i meni primerak, zrtvovao sam Facetime zarad 200e bolje cene u UAE. Face ID radi odlicno, i pod velikim uglom ali i u potpunom mraku. Jedino su mi malo ostre ivice na Volume i Power tasterima i neko je pomenuo da se oseti prelaz sa stakla na celicnu ivicu na ledjima i to je slucaj i kod mene.
 
Nekada sam i zrtvovao facetime, ali danas kada je u srbiji iphone postao normalna pojava bogami znaci mi dosta facetime...
 
Ja nesto ne verujem ovom liku, kod njega sve ispadne drugacije nego kod kod drugih.
Da, taj lik je totalni ret*rd, davno sam počeo da preskačem njegove klipove...

MobileTechReview:


CNET - poređenje kamere sa 8 Plus:


Austin Evans - poređenje sa Pixelom:


Sakitech - poređenje sa 8 Plus:


Masovno izlaze apdejti aplikacija za X, iDownloadBlog je ispratio neke od optimizacija:
 
Nekada sam i zrtvovao facetime, ali danas kada je u srbiji iphone postao normalna pojava bogami znaci mi dosta facetime...

Ma to ti sve zavisi od drustva, ja poznajem svega par njih sa iPhoneom, niko koga bi kontaktirao. Oni sto su ga imali su presli na android. Tako da nije da smo postali USA

Sirok je to pojam, ko zna sta pod tim podrazumevaju.Da su samo ledja, cisto sumnjam.

U jednom od onih testova su rekli da zamena ledja toliko kosta jer su onako zalepljena, mada ko ce ga znati. Za te pare verovatno dobijes refurbished model kome su oni zamenili ledja a svoj telefon ostavis njima da ga oni proslede dalje nekome kada ga srede.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je situacija totalno drugacija :) retko ko vise koristi android...bas velika manjina , dosta njih fura 6tice
 
Pa to ti kazem, sve zavisi od drustva. Naravno da je facetime bitan ako imas sa kime da ga koristis.
 
Meni mnogo vise nedostaju iMessage,brat,devojka i svi bliski prijatelji uglavnom koriste iP. Ne secam se kada sam poslednji put slao sms poruku,a fajlove preko vibera,whatsApp-a,itd... Sve je islo preko iM,to mi je jedna od najvecih prednosti iPhone-a.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Samo ekran se menja, za ostalo se menja telefon. Zato je i cena odgovarajuća

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni mnogo vise nedostaju iMessage,brat,devojka i svi bliski prijatelji uglavnom koriste iP. Ne secam se kada sam poslednji put slao sms poruku,a fajlove preko vibera,whatsApp-a,itd... Sve je islo preko iM,to mi je jedna od najvecih prednosti iPhone-a.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Za poruke da, za slike itd je užasan.. Msm na im..

Inače kakvo je to žrtvovanje face time-a, ne razumem? Msm ne koristim ga al ne zanima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
UAE nema podršku za facetime. Njihovi neki zakoni.

Sent from dark edge
 
Izgleda da baterija X koja je veca od 8+ ipak je losija
https://www.phonearena.com/news/App...rison-vs-iPhone-8-Plus-Samsung-Galaxy_id99585


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni se cini da ovde postoji neki problem trenutno. Trosenje baterije nije konzistentno, telefon povremeno kao da se zabicikla i pocne brzo da trosi bateriju.
Nema previse smisla da ima krace trajanje baterije od iP 8+, veca baterija, manji ekran, OLED tehnologija koja manje trosi od LCD, morao bi da ima primetno duze trajanje baterije. Na nekom drugom testu X je imao mnogo bolje trajanje baterije od 8+. Tako da meni se cini da je trajanje baterije na X u ovom trenutku jos uvek pitanje srece, da li ce pobrljaviti ili ne.

Meni traje jedva 6 sati usage-a, nije nesto, a u prvi mah je delovala fantastcino. Ali evo sad mi je na 1h i 40min na sto bi znacilo oko 8h SOTa, valjda samo do sada jos imao priliku da izdrzi ceo dan a da ne pobrljavi.
 
Poslednja izmena:
Pa, ima smisla da je kraće trajanje baterije baš zbog jednog novog featurea na X-u, a to je FaceID.
 
^ Vrlo je moguce. Mozda neki softerski problem, po svemu sto je naveo Lazans trebalo bi da mu baterija traje duze. Vidicemo kroz par nadogradnji softera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno