Šta je novo?

iPhone X

U Telenoru svi telefoni sa Amoled ekranima su užas. Znači bela je bukvalno ljubičasta i možeš lagano da pročitaš Telenor ponudu paketa...Strašna stvar, pogotovo za nekoga ko bi koristio telefon 2 godine.
Koristio sam prvu i treću generaciju Amoled ekrana (Wave i S3) i u ono vreme mi je to bio stvarno brutalno dobar ekran, uglavnom zbog prelaska sa i900 Omnia (napucane boje, ludilo). Ali eto od kako sam prešao na HTC One X pa na LG L9 potpuno sam promenio sliku o amoled panelima. Bolje da mi je crna blago isprana nego da posle godinu - godinu i po dana imam šaren ekran... Plus još jedan meni bitan faktor je prodaja uređaja. Kako da prodam telefon sa šarenim ekranom, ko će to da kupi?
Ja sam eto za to da se ostane na LCD IPS dok se ne reši problem sa burn in-om i takvim stvarima...Nedopustivo je da platiš telefon 700+e i da posle godinu dana bude šaren ekran...
 
JA sam mislio da se to desava samo na par uredjaja. PA to mu dodje ko ploca za G4..
Sad mi se jos vise svidja apple naspram samsunga.. Nisu valjda ludi da predju na amoled?
Bolje da iphone 8 bude dual-sim
 
Poslednja izmena:
Nitro, sto plasis ljude bezveze... Burn in uopste nije toliko izrazen na Amoledu, a statusne ikonice cak i da se eventualno urezu, videces ih samo na jednobojnim svetlim pozadinama, samo ako ga bas trazis, sigurno ga neces videti tokom surfovanja, gledanja videa i fotografija...

Ovo sa izlozenim telefonima je toliko prezvakana prica... Nece niko da ima saren ekran i vidljiv burn in pri normalnom koriscenju, nemojte da ste toliko neobavesteni...
 
Poslednja izmena:
Tako je bilo priča i za G5 pa se plavi ko nebo...Jednostavno ekran nije perfektan i nije gotov proizvod. Ali ajde, nek ide život...
 
G5 nema amoled ?

Ne postoji bolji ekran za mobilni telefon od amoleda na s7 i s7e ,to je činjenica.
Prvo- tanji je od IPS
Drugo- manje troši (uglavnom )
Treće - ne isijava kada ga gledaš iz ugla koji nije najidealniji
Četvrto - kontrast beskonačan - crna pakao

Jedina mana je taj burn in. Ali ako niste frik koji stalno gruva 100% brajtnes ne bi ni tu trebalo da bude problema.

Pa nije džabe oppo sa r9 išamarao iphone u Kini , ljudi obožavaju amoled. Uz amoled taj oppo ima android koji je 95% isti kao ios :) ( naravno i to je razlog vrtoglave prodaje iako je u Kini među skupljim mobovima )

P.s. mene interesuje koliko će taj IP specijal koštati ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Slazem se skroz. A svi znate koliko sam bio protiv Amoleda ali ova nova generacija bukvalno sabija.
Gledam malo pre iPhone 7 pored ovog N5 i ono je tuga od ekrana. Bukvalno je za 2 klase losiji.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Nitro, sto plasis ljude bezveze... Burn in uopste nije toliko izrazen na Amoledu, a statusne ikonice cak i da se eventualno urezu, videces ih samo na jednobojnim svetlim pozadinama, samo ako ga bas trazis, sigurno ga neces videti tokom surfovanja, gledanja videa i fotografija...

Ovo sa izlozenim telefonima je toliko prezvakana prica... Nece niko da ima saren ekran i vidljiv burn in pri normalnom koriscenju, nemojte da ste toliko neobavesteni...

Taman htedoh da prokometarišem kako ja u životu nisam video burn in na mobilnom telefonu, čak ni na izloženim primercima. Nisam obraćao pažnju...
 
ja nikada ne drzim phone na 100% osvetljenosti.. 99.9% vremena stoji na 50% osvetljenosti.. Mozda je maksimalno islo do 70 kada je napolju jako suncano

A kad mozemo ocekivati dual-sim od iphona.. Hoce li uopste ikada i izbaciti takav telefon ?
 
IPhone nikad. Apple planira da izbaci Sim karticu u potpunosti u budućnosti.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Slazem se skroz. A svi znate koliko sam bio protiv Amoleda ali ova nova generacija bukvalno sabija.
Gledam malo pre iPhone 7 pored ovog N5 i ono je tuga od ekrana. Bukvalno je za 2 klase losiji.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk

A gde gledas, na you tubu.Decko, uzmi neku lektiru citaj, raspust je, uciteljica ce da te pita a ti visis po forumu.
 
Bravo boticu. Nisam znao da si jedini koji ima ovaj telefon. Oprosti molim te.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Ali pazite ovo sad...Dakle kupiš telefon sa amoled ekranom i prvo što 80% ljudi uradi je to da podesi sRGB. više napucane boje nisu prednost kao na početku. Većini se danas ne sviđaju napucane boje. Druga stvar...Amoled ima drugačiju matricu od IPS i crna je ta koja najmanje troši..ali kad kupiš bilo koji telefon ceo interfejs je bele boje: imenik, brojčanik, poruke, galerija, podešavanja, uglavnom i notifikacije/brze prečice, youtube, pretraživač...Dakle bela je dominantna boja, tako da i tu amoled gubi svoju svrhu. Jeste, telefoni sa stock androidom imaju dark mod, ali i taj dark mod je sivkast i eto meni lično ružan. Sad postoje kod većine telefona i teme, ali crne su retkost. A i kad naletiš na crnu temu ili je šarena ili se plaća ili pak nije svuda crno. Plus ako nemaš kineza ne možeš da kombinuješ više tema da bi dobio to što hoćeš.
Dakle čim ti prilikom uključivanja telefona podesiš sRGB i ostaviš fabričku belu temu amoled je izgubio svrhu. Čak ni što je tanji više nije prednost, jer eto Moto Z je pretanak telefon. I šta dobijaš time? Ništa, samo brigu. Jedino što je korisno kod amoled ekrana jeste zapravo Glance/Always On. I to je najbolje rešeno kod Moto Z jer radi samo kad ti hoćeš.
Tako da nadam se da neće preći na amoled jer će im to biti velika greška...
 
Ja bih bas voleo da se nista ne zna o 8ici pre prezentacije
 
Bravo boticu. Nisam znao da si jedini koji ima ovaj telefon. Oprosti molim te.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk

Mogu se kladiti da nisi iskljucio Samsungove napucane boje i da volis kada je takva saturacija. Po meni se kvalitet ekrana ogleda u tome da prikazuje realno boje, a ne kada ucitas fotku neku koju si video da je super na lab kalibrisanom ekranu, a na ekranu ti umesto osoba prikaze rakove...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E lose bi se opkladio. Nisam pricao o napucanim bojama, koje inace ne volim, vec o kvalitetu samog ekrana. No, nije to ni bitno jer se vama ne moze nista dokazati. Iphone ima najbolji ekran i to je to.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Mogu se kladiti da nisi iskljucio Samsungove napucane boje i da volis kada je takva saturacija. Po meni se kvalitet ekrana ogleda u tome da prikazuje realno boje, a ne kada ucitas fotku neku koju si video da je super na lab kalibrisanom ekranu, a na ekranu ti umesto osoba prikaze rakove...

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.benchmark.rs/artikal/test_samsung_galaxy_s7_i_s7_edge_video-4097/3
http://www.anandtech.com/show/10120/the-samsung-galaxy-s7-review/5

Izgleda da nisi video nijedan noviji Samsung super amoled uzivo :)

Ako Apple resi da predje na kvalitetne amoled panele (a svakako ce izabrati najbolje + ce kalibracija biti ''top notch'') gledajte na to kao na veliki plus :)
 
Poslednja izmena:
Ali s obzirom da ljudi furaju iPhone i 3 neki i 4 godine za to vreme može da se dobije burn in. Za godinu dana na amoledu nisam imao burn in, za dve godine na drugom telefonu nisam imao burn in, ali za 3 godine, možda bih dobio...


iP7
 
http://www.benchmark.rs/artikal/test_samsung_galaxy_s7_i_s7_edge_video-4097/3
http://www.anandtech.com/show/10120/the-samsung-galaxy-s7-review/5

Izgleda da nisi video nijedan noviji Samsung super amoled uzivo :)

Ako Apple resi da predje na kvalitetne amoled panele (a svakako ce izabrati najbolje + ce kalibracija biti ''top notch'') gledajte na to kao na veliki plus :)


Kako nije, video je izlozbene primerke kod operatera :) U adaptive rezimu, i to sa burn in problemima :)

Mnogo se na forumu provlace neke poluinformacije, polu-tacne tvrdnje, zablude, itd. Ja se trudim da to ignorisem i sve manje i manje ucestvujem u diskusijama zbog toga, jer svako pokusava da izigrava internet strucnjaka. Procitali su ko zna gde da je neko napisao da Amoled ima taj i taj problem, i sad naravno Amoled nije dostojan da bude ekran u iPhone-u 8, da je IPS i dalje bolje resenje...
 
Poslednja izmena:
Mnogo se na forumu provlace neke poluinformacije, polu-tacne tvrdnje, zablude, itd. Ja se trudim da to ignorisem i sve manje i manje ucestvujem u diskusijama zbog toga, jer svako pokusava da izigrava internet strucnjaka. Procitali su ko zna gde da je neko napisao da Amoled ima taj i taj problem, i sad naravno Amoled nije dostojan da bude ekran u iPhone-u 8, da je IPS i dalje bolje resenje...

Ovo je potpuno Tačno!
Bravo.

Čak i kada neko poseduje bilo koji fon, sve bolje znaju internet i youtube stručnjaci kako taj telefon radi a ne poseduju ga.

Huawei Mate 9
 
Što se tiče amoleda, sa auto osvetljenjem i jednom nedeljno da promenite pozadinu nikad nećete imati problem. Pozadina sa slike može da se ureže kada ekran sija na 100% dosta dugo (kao kod operatera), i ne menjate pozadinu isto dugo vremena.
 
Znači menjanje pozadine 1x nedeljno rešava problem? Ja znam gomilu ljudi koji nisu promenili stock wallpaper. Evo i ja mesec dana nisam promenio, jednostavno nemam potrebu za tim. Takođe ima ljudi koji dosta vremena provode napolju (pogotovo leti) gde jednostavno osvetljenje mora biti na 100%. Ne hejtujem, ali taj ekran koji se ugrađuje u flagship mora da bude bez tih mana. Ne treba robovati telefonu, pa da se sad ja prilagođavam njemu, već svaki korisnik prilagođava telefon sebi i svojim potrebama. Tako da red bi bio da reše taj problem.
 
Ne moras da menjas wall, ionako se najmanje koristi dok je na pozadini. Ne listas levo desno svaki tren.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Što se tiče amoleda, sa auto osvetljenjem i jednom nedeljno da promenite pozadinu nikad nećete imati problem. Pozadina sa slike može da se ureže kada ekran sija na 100% dosta dugo (kao kod operatera), i ne menjate pozadinu isto dugo vremena.

Drugaru se desilo da mu se na S6 Edge ureže tastatura posle nekog vremena, a osvetljenje mu je na auto, ne na 100%. To sam prvi put video. Izgleda da se previše kucka. :D

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
 
Ja ne znam kako ko koristi telefon, ali primera radi S2 sam nosio oko 2 i po godine i ne znam da li sam za to vreme promenio 2-3 pozadine, a osvetljenje mi je oduvek na automatici i nikada nisam imao problem o kojem pišete. Posle njega sam se namenjao telefona i nikada nikakav problem nisam imao na amoledu, ali ovaj na S7 zaista izgleda i radi fenomenalno. Ako ovako nešto ubace u iphone 8 to će definitivno biti pun pogodak i mene privući da se vratim na isti...
Ne kažem da se ne može desiti problem i da ih nema na nekim primercima telefona, ali su oni u toliko malom broju da je to zanemarljivo u odnosu na ostale probleme koji se javljaju na telefonima (generalno).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja imam u kuci S2 vec 4-5 godina i displej je u odlicnom stanj (samo se status bar nazire kad se odvrne osvetljenje i stavi skroz plava boja). U realnom radu nema teorije da se primeti.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Isti slučaj, S2 u kući star 4-5 godina. Osim status bara, nema problema.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
 
"osim" je kljucna rec ;)
 
"Star 4-5 godina" su ključne reči ;)
 
Nazad
Vrh Dno