Šta je novo?

iPhone X

Ovo sto je Verge rekao za FiD sam i ja razmisljao i bojao se kako ce funkcionisati, ali dobro prvi macici se u vodu bacaju, tako da ce sledece godine verujem to srediti :)
Od svih videa koje sam pogledao jedino su se na Verge žalili, svi ostali kažu da radi pouzdano, pa je moguće i da je u pitanju defektan uređaj koji su dobili na test :d

Apple Insider:


Tech Radar:


CNET - ovaj lik je išao prilično daleko u testiranju Face ID: šišanje, brijanje, šeširi, kape, naočare, maske... :d


Mashable:


TechCrunch:

i deteljan review: https://techcrunch.com/2017/10/31/review-the-iphone-x-goes-to-disneyland/
 
Ne verujem da je defektan uređaj, već da je čovek jedini rekao istinu. Sa ovolike udaljenosti teško da će raditi ovakav FaceID, jedino sa 25-50cm blizine... Svakako će ispraviti u gen2 verovatno, zato i treba preskočiti X. :)
 
Realno ni TID nije apsolutno savršen. 100 puta mi se desilo da ne otključa iz prve zbog prljavog dugmeta, vlažnog prsta itd
 
Retko ruzan telefon, pogotovo od nazad. A koliko su vise smorili sa istim dosadnim dizajnom UI, ne kontam kako ljudima ne dosadi vise. Glavni mu adut 3d emoji, msm!
 
10 gluposti u onom crnom napred, a i dalje nema notification lighta!! Dabigda sa modelom 100 dočekali i to!!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vrlo popularna slika zadnjih par dana...
Svi poludeli za displejem sa malim ivicama :)IMG_20171101_111842.jpg

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Retko ruzan telefon, pogotovo od nazad. A koliko su vise smorili sa istim dosadnim dizajnom UI, ne kontam kako ljudima ne dosadi vise. Glavni mu adut 3d emoji, msm!
Ne kaže se "od nazad". [emoji3] Gramatika za osnovnu....
De gustibus non est disputandum. O ukusima se ne raspravlja. Meni je Iphone X,posle Iphone 5 najlepši fon. Oko OS: tu jesu nazadni i smorili su. Ali idu polako napred.. Trebaće im dosta ovim tempom.. krastavac.

Sent from SM-T825 Tab S3
 
10 gluposti u onom crnom napred, a i dalje nema notification lighta!! Dabigda sa modelom 100 dočekali i to!!

Telefonima sa OLED ekranom ne treba notification light. Ne mora ceo ekran da se pali, samo mali deo da prikaže notifikaciju.

Nego neke priče kruže kako neće biti dovoljno desetki. Apple je i na predstavljanju rekao da će biti ograničene količine. S obzirom koliko je osmica flopnula, jasno je da kupci hoće X, ali ih možda neće biti za sve.
 
Ko ima da cashira 1500eur i vise naci ce ovde na oglasima na keca :)
 
Sutra u minhenu prvih 5 u redu naši preprodavci. U petak uveče na stolovima splavova...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Lep je ali cena prava sitnica sto bi rekao Ser Oliver.
 
Realno ni TID nije apsolutno savršen. 100 puta mi se desilo da ne otključa iz prve zbog prljavog dugmeta, vlažnog prsta itd
Potpisujem... Nekad i leti kada se samo malo oznoje prsti...
Sto se tice FID vs TID - kazu bezbedniji FID i gomila pominje - nece devojka moci da vam otkljuca telefon dok spavate, meni se javlja jedno pitanje - obzirom da sa cvidzama za sunce cesto otkljuca - sta ako devojka vam stavi cvidze za sunce dok spavate? :d
Isto tako nisam bas gledao sve - video sam na nekima ako neko drugi krene da pogleda i da vidi notifikacije da nece pisati text istih vec ce se text pojaviti kada vlasnik pogleda. Nadam se da ce ugasiti to posto je meni bitno da mi tipa devojka moze videti notifikacije dok ja spavam, tako da ako je nesto bitno moze da me probudi :)

Retko ruzan telefon, pogotovo od nazad. A koliko su vise smorili sa istim dosadnim dizajnom UI, ne kontam kako ljudima ne dosadi vise. Glavni mu adut 3d emoji, msm!
Ovaj inicijalni review je ocigledno forsirao Apple kao i sta da se prica - svi su pomenuli taj animoji ili kako se zove, a realno ko je koristio MSQRD jos davno (jeste da nije bilo toliko savrseno) je isprobao, malo koristio i to je to. 1. dan posle koriscenja istog, ljudi ce da zaborave na njega.

Ne kaže se "od nazad". [emoji3] Gramatika za osnovnu....
De gustibus non est disputandum. O ukusima se ne raspravlja. Meni je Iphone X,posle Iphone 5 najlepši fon. Oko OS: tu jesu nazadni i smorili su. Ali idu polako napred.. Trebaće im dosta ovim tempom.. krastavac.
Meni bi bio lep da nije stainless steel ivica - ove mat varijante na 7 i 8 su mi lepse sto se tice toga.

Sutra u minhenu prvih 5 u redu naši preprodavci. U petak uveče na stolovima splavova...
Ne znam zasto to mislis - znam jednog preprodavca i on ce prodavati po sasvim korektnoj ceni (mislim da ce biti oko 150 eur skuplji od 8+ 64GB cene kod njega, sto mislim da je sasvim korektno).

Ako neko u NS kupi castim kafom/pivom da vam procackam telefon 2-3 minuta da mogu da odlucim sta da kupujem :d
 
To za notifikacije da se ne vide je iOS 11 feature i to može da uključi svaki telefon, ne mora da ima face id.

Sent from dark edge
 
Nije bas tako. Na X notifikacije vidi samo vlasnik telefona
 
Neko poređenje sa Pixelom 2:


Još jedan review:


neki tekst o OLED-u na ajfonu X:
https://www.tomsguide.com/us/iphone-x-oled-screen-vs-pixel-2-note-8,review-4807.html

Slow motion gif - poređenje Touch ID i Face ID:
c65qiuc.gif
 
Pa da, 150 x pola sekunde jednako 75 sekundi...toliko života će da izgube vlasnici ip X na dnevnom nivou čekajući više da se tel otključ...plašim se i da računam koliko je to na godišnjem nivou :d

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jesi li zapalio sveću na oltaru...iscrtao pentagram na podu i stao u centar ? :d
 
Opa,cestitam! [emoji41] Pisi utiske i daj neke fotke sto pre.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Provericu.

Nego sto se Face ID tice. Radi pa sve sabija kako radi. Brzo otkljucava i radi sa vise od pola metra iz raznih uglova. Mada ako telefon stoji pored vas na stolu i pokusate ga upaliti, nece ga otkljucati...

Najveca zamerka je sto prvo mora da se upali ekran da bi swipe na gore radio (ekran se pali na dugme, ili se sam upali cim se telefon pogleda, stim da ovo sa pogledaom povremeno moze da zataji). Trebali bi da naprave da swipe na gore uvek aktivira Face ID i da ne mora da se ceka da se prvo ekran/Face ID aktivira kako bi se prtom otkljucao telefon.
Sad se desava da ako uzmete telefon i odmah prevucete prstom, budete brzi od aktivacije Face ID i onda morate jos jednom da ga swipeujete. Ako naprave kako treba, onda moze i prvo da ga swipeujes pa tek onda uperis u lice.

Ovo je samo software-ska stvar, tako da verujem da ce ovo brzo shvatiti cim ljudi pocnu da koriste telefon i srediti sa nekim od prvih update-a.
 
Kakvi su prvi utisci,osecaj u ruci,displej...?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Verge review
[youtube]OvVKnC6gGtg[/youtube]


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Iskreno receno nisam ga jos ni podesio, trazi mi code koji mi je poslao na iPad da ga backupuje sa Clouda a iPad mi kuci... Tako da nisam bas pun utisaka, ali mogu da prokomentarisem izgled i osecaj izrade.
Meni i dalje iP7+ Jet Black ostavlja najjaci utisak pri drzanju u ruci, ona ogromna hladna komadina metala me je uvek fascinirala kad se uzme u saku. Ovaj nema taj "hladan" osecaj kvaliteta kad se uzme u ruku, ali je naravno takodje odlicno uradjen.

Zatim, ekran, pa onako, malo je cudno :) Deluje mi nekako kao da ima bumper oko ekrana. Treba malo navikavanja, vec mi sad deluje normalnije, ali u prvi mah je bilo WTF. Definitivno sto se Fancy izgleda prednje strane tice, ne moze da parira Galaxy S8+, sto je se izgleda prednjeg dela telefona tice, Samsung ga definitivno oduva elegancijom i impozantnije izgleda. Istina, zbog tog super fancy izgleda sam vec dva puta razbio S8+, kako nesto samo pipne, razbije se ceo, izasao me ubedljivo najskuplji telefon koji sam ikada koristio...

Telefon je malo manji nego sto sam ocekivao. Opet, mozda bih se mogao usuditi da kazem da je idealne velicine. Ja licno volim velike telefone, ali je ovaj takav da moze jednom rukom da se koristi, da je veci ne bi mogao, tako da je mozda dobar kompromis.

Stigao kolegi srebrni, ne znam sta bih rekao koji je lepsi, kod srebrnog mi se vise svidja sjajni okvir sa strane, a opet, crni je ceo nekako stealth, stvar ukusa.

Kao sto rekoh, utisaka iz rada jos uvek nemam...

39a84703d1f4ffced17e0bd5ea69cf7a.jpg
54a1affc66f15f56ef9804af1d70d2b7.jpg

d2b53d6b4955804abcce9ce81a736d90.jpg
75ef617713c973238aeae871a87e4fab.jpg
219d94b8cf3b0bed5dbc8fda821d29a4.jpg
bf36467c5f5b01a4905d9d94599eaf45.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad možeš javi kako radi FaceID u mrklom mraku :)
 
Nazad
Vrh Dno