Šta je novo?

iPhone X

Ovakav čip bi i ios 17 trebalo da gura bez problema

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
isensors.jpg

Ono sto je zaista za poshvalu je upravo ovo na tako malom prostoru uspeli su da toliko komponenti uguraju i to sve izgleda hi tech.

Nadam se da ce ovaj Face id biti nesto sto radi , naravno licno mislim da je iris pouzdaniji, radi i preko naocara a oci su bitne a ne faca cela, koja se vremenom menja, tako da ovaj Face id verovatno vremenom uci tj krade konture lica - nesto verovatno uci ;) taj apple bionic.

Ja se i dalje njima divim, ne bih rekao da kradu od drugih, svi su tu lopovi tu nema polemike nego jednostavno uklapaju ono sto su neki mnogo godina pre poceli pa nisu zavrsili, izgleda je apple jedini sposoban da nesto plasira i da zazivi, jedan Google puzi, jedan MS je jos sporiji ... a Apple nekako zna da razvija u pozadini i da na vreme pusti, e sad vidi se i da i oni imaju muke po tom pitanju...

A posto koristimo telefone vec 2 decenije a neki i duze, jednostavno postali smo apaticni ,, jako su male promene na tom polju, nije to bar meni nesto boom, kao nekada kada je Symbian zamenio dumb telefone itd, onaj Win ce...
 
Poslednja izmena od urednika:
FaceID i tehnologija između rogova je minijaturni kinect sa xbox360. Dot projector emituje IR pattern a infrared kamera hvata tu sliku. Softver kasnije od toga pravi depth mapu, detektuje obriše lica, karakteristične tačke itd. Ionako su kupili PrimeSense i FaceShift. Prvi su smislili kinect, drugi koriste kinect za detekciju lica i animaciju.
Verovatno hvataju i zenice pa u kombinaciji dve tehnologije prave sistem za identifikaciju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Meni je bezveze što će leti uglavnom morati da se kuca šifra, jer ne radi sa naočarima za sunce... Idealno bi bilo da je ostao TID ali ispod ekrana, međutim 100% sam siguran da se više neće vraćati na to
 
Misliš da iPhone XI neće imati otisak ispod ekrana ? Ja bas mislim da će to biti inovacija sledeće godine kao što je sada telefon sa malim bezelima

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja bas mislim da ce, ukoliko razviju tehnologiju, na sledecem modelu predstaviti TID ispod ekrana. To ne moze da skodi nikako
 
Misliš da iPhone XI neće imati otisak ispod ekrana ? Ja bas mislim da će to biti inovacija sledeće godine kao što je sada telefon sa malim bezelima

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
I ja mislim. Ostavice i face ID kao da ne bude da su dizali toliku prasinu bespotrebno ove godine, ali ce primaran opet biti touch ID.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nece ga vratiti kao sto nisu vratili 3.5mm jack jer bi to bio los potez po njih.
Nego, nisam bas pratio prethodnih par dana - jel neko ima info kada ce kod operatera ili tipa iStyle da bude preorder za iPhone X/8/8+?
 
Iskreno, ja mislim da će idući iPhone biti revolucija, a ovaj samo frankeštajn pokušaj.... MEni je vizuelno prelijep, i ima jake funkcije, ali nekako mi sve traljavo. I da, posle toliko vremena i dalje smatram da je izbacivanje 3.5mm loš potez.
 
Lepa "pitanja "

[Youtube]DDsZgwOGOls[/YouTube]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Au koliko je iritantna sa tom gestikulacijom... Neka pitanja su *****ska takođe ("kažu da Face ID "uči" korisnika, ali šta ako odem na plastičnu operaciju ili se naglo ugojim(!?)")
 
Ustaneš ujutro sa 50kg više, pa te fon ne prepozna :D Kako to naglo da se ugojiš, a da fon ne nauči za to vreme?
 
Ja sam citao da ih samo displej kosta ~130$,ali ko ce tacno znati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Još je zanimljivija vest da će u Evropi koštati oko 300-400$ više nego u USA.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa skoro svaki toliko kosta vise nego u USA,recimo za 7 Plus je zvanicna cena bila 769$,kod nas 120k [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za nas još nema cena. U Mađarskoj će cena biti 1500/1700$. Ima da bude 2k € na oglasima prve nedelje :D
 
To je sigurno. Prvo da se namire soraje i fudbaleri a onda cena može dole :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da,moracu da dam Note8 i doplatim soma [emoji23] How yes no...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio bi savršen fon da nema onaj milje na ekranu. Prosto neverovatno, ko da ne znaju za osesivno kompulsivni perfekcionizam svojih usera, da sve mora biti perfect, sakrivaju se na macbook-u diode kad ne svetle a ovde ostave crni pravougaonik na ekranu koji se ne može ukloniti i koji je sve vreme tu preko slike!? Pa zar nisu mogli staviti te senzore ispod bezela nekako i da cela prednja strana bude lepo ekran bez miljea? 50x bi bilo bolje da nema tog pravougaonika ni face id-a a da je fingertip senzor ili ispod ekrana ili ako baš ne može da su ga stavili bar pozadi a ne ovako da sakate ekran. Daš soma za ekran sa miljeom a vec iduće godine, kad ga smozgaju bez toga koliko će vredeti ovaj model..
 
Poslednja izmena:
Garantujem da ni Apple nije siguran u ovaj X model tj u njegovu prodaju. Zato su isplanirali isporuku tek od novembra i zato su izbacili u isto vreme 8 i 8+ koji su dostupni "odmah". Ne znam da li se ikad pre moralo čekati mesec i po dana za pocetak isporuke iPhone-a nakon Keynote-a?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Srecom Bozho tu je uvek vise modela telefona od 100 drugih proizvodjaca pa imas izbor :)
 
Apple je mnogo jaka firma i može sebi da priušti jedan fail, kao i da lazira broj prodatih primeraka ako bude loša prodaja. Vreme će pokazati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Daleko su oni od fejla, a sto se tice toga, to je isto i NOKIA mislila, pa evo gde je sada... Mada su oni iz godine u godinu fejlovali i forsirali nesto sto se ljudima nije dopadalo
 
Bio bi savršen fon da nema onaj milje na ekranu. Prosto neverovatno, ko da ne znaju za osesivno kompulsivni perfekcionizam svojih usera, da sve mora biti perfect, sakrivaju se na macbook-u diode kad ne svetle a ovde ostave crni pravougaonik na ekranu koji se ne može ukloniti i koji je sve vreme tu preko slike!? Pa zar nisu mogli staviti te senzore ispod bezela nekako i da cela prednja strana bude lepo ekran bez miljea? 50x bi bilo bolje da nema tog pravougaonika ni face id-a a da je fingertip senzor ili ispod ekrana ili ako baš ne može da su ga stavili bar pozadi a ne ovako da sakate ekran. Daš soma za ekran sa miljeom a vec iduće godine, kad ga smozgaju bez toga koliko će vredeti ovaj model..
Gde bi kameru sakrio, ispod ekrana?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Jedno mi se čini za ovaj iPh da je drugačije nego ranijih godina - prvi dan oduševljenje, treći dan masovni hejt... Nije baš tako ranije bilo... :/
 
Uvek je tako bilo :)
 
Nazad
Vrh Dno