Šta je novo?

iPhone X

[YOUTUBE]unIkqhB2nA0[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]A0lYm7Qsbak[/YOUTUBE]

Najveći plus su male ivice oko ekrana i ovaj Samsung displej :)
Mnogo lepše izgleda X u odnosu na stare epl sanduke...

Sledeće godine da se ubaci senzor za otisak ispod displeja i da se skine grba sa kamere i to je već tip-top.

Bežično i brzo punjenje koliko vidim stiglo na ajfon :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Zapravo izgleda da sistem nije ni omanuo vec prezenter.
Ova poruka se ne dobija kada se telefon neuspesno pokusa otkljucati nego kada se pokusa otkljucati po prvi put nakon paljenja.

Dakle deluje da je neko resetovao telefon pre prezentacije i zato mu je prvi put trazen passcode kao sto se uvek trazi.
 
Space gray je meni neuporedivo lepsi:

https://youtu.be/9pOTNQk9Xb8


Sent from my iPhone using Tapatalk

Verujem da ce uzivo da bude odlican kad ga uzmes u ruku.
Malo mi ova kamera na ledjima strci, da ne kazem da je ruzno al jebat ga...
Sad da se u narednim mesecima pokaze na testovima kako funkcionise taj face ID i trajanje baterije pa da se i mozda razmislja o ovom telefonu.
Sta mislite, zasto X model pustaju tako kasno u prodaju u odnosu na model 8? Mozdi ni oni nisu 100% sigurni u to prepoznavanje lica pa da jos porade na tome...
 
Verovatno zato što treba da upeglaju sve, a i da proizvedu dovoljan broj jedinica za prvu turu.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
 
Zapravo izgleda da sistem nije ni omanuo vec prezenter.
Ova poruka se ne dobija kada se telefon neuspesno pokusa otkljucati nego kada se pokusa otkljucati po prvi put nakon paljenja.

Dakle deluje da je neko resetovao telefon pre prezentacije i zato mu je prvi put trazen passcode kao sto se uvek trazi.

Moguće, nesam školuvala za ajfon!
Komentar vlasnika kanala:

Some in the comments claiming the phone was restarted but restart message on iPhone clearly states "restart" as the reason for extra authentication. Failed Touch ID attempts on the other hand will eventually result in the message Craig got on stage. Try it yourself, repeatedly touch you iPhone sensor with the wrong finger and you'll eventually get "Your passcode is required to enable Touch ID".

The telling moment for me is when he rubs his face. The way he rubbed his face instantly implies he's had an issue previously. Granted, it could have been a nervous rub... Time will tell. Either way, I remain skeptical of face unlock in general. There's something about the motion and visual obstruction that hasn't grown on me. Maybe Apple will do it better or maybe we'll just deal with pass codes (many still do anyway).
 
Dobro je sto se velicina telefona nije mnogo povecala, ova velicina je taman za koriscenje i taman da moze da se dohvati sve na ekranu. To sto su vratili staklo pozadi je vrhunski! Konacno posle 4s da ubace i to nazad...Sam dizajn telefona se meni svidja, ekraj je velik, OLED, dual kamera (a da nije Plus model), bezicno punjenje, brzo punjenje..koliko sam skapirao i stereo zvuk ima tako da sve sto su mogli da ubace, ubacili su...Face ID je isto cool stvar, realno izmislice oni jos milion nacina da se taj Face ID iskoristi...E sad jedino cena...to su ga malo preterali...jos kod nas kad dodje bice oko 1200e sto je po meni mnogo za telefon! Isplati se ako se uzme iz amrike...835e u americi...to je korektna cena za ono sta dobijes
 
Što se tiče cene... Ljudi, iP X je moje više od dve plate dok je isti mobilni trećina plate nekome u SAD-u.

Nije namenjen srskom tržištu gde je prosečna plata nedovoljna za osnovne namirnice i plaćanje računa.

Tako je sa većinom Apple proizvoda. iMac Retina je skup, MBP Retina 15" je skup...

Po meni je pozitivna stvar da su počeli da ugrađuju OLED ekrane i nadam se da će u oktobru predstaviti iMac i ostale proizvode sa OLED ekranom.

Edit:

Pitanje za one kojima je iP X preskup: ako primate platu 350€ a iP X košta 1000€, naravno da je preskup. Da li je preskup ako košta 1000$ a plata vam je 3000$?
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]unIkqhB2nA0[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]A0lYm7Qsbak[/YOUTUBE]

Najveći plus su male ivice oko ekrana i ovaj Samsung displej :)
Mnogo lepše izgleda X u odnosu na stare epl sanduke...

Sledeće godine da se ubaci senzor za otisak ispod displeja i da se skine grba sa kamere i to je već tip-top.

Bežično i brzo punjenje koliko vidim stiglo na ajfon :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Kakav crni otisak? Najbolje da ce svake godine da menjaju interfejs i nacin otkljucavanja/placanja. Mogu samo da unapredjuju ovu faceid tehnologiju,i to je na svakome od nas da li ce da prihvati ili odbaci. A videces da ce vec od sledece godine neki android uredjaji ici tim putem,sto je Qualcomm vec najavio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
cd1160f2d0b655a052334c8d1e04f662.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^
Upravo. Meni bilo neobicno kad sam video lika pre par nedelja kako slaze sokove na policama u Merkatoru i prica na zlatnom iphone 7+.
Prioriteti covece.
Elem, ne mogu da verujem kolko se loze na FaceiD na stranim forumima. Kao da nisu mogli bez toga.
 
https://www.youtube.com/watch?v=XlAace0Sfn4

Da rezimiramo, imamo najbolju kameru na trzistu, najbolji ekran, samo sto malo zeza taj screen to body ratio jer je smesno da u 2017-toj bude samo 82,94571% i taj cipset, nije mnogo odmakao od konkurencije pa ce ih lako dostici, 2021 godine.
 
Kako znamo da je najbolja kamera na tržištu, tako što je neko rekao da je najbolja kamera na tržištu?

Treba da vidimo low-light performance i još par stvari, a ne da se to zaključi na osnovu Appleove prezentacije.

Btw. ne bih se kladio da je displej bolji od S8, verovatno su u istom rangu.
 
Verovatno će većina vas da promeni mišljenje o izgledu kada ga bude uzeo u ruke. Polako sa komentarima. Meni se dopada kombinacija stakla i metala. Mada su sa cenom preterali, nema šta. Nego šta je sa baterijom? Kažu da je bolja autonomija od 7+ modela za nekih 2 h?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk

Ne, rekli su da je autonomija bolja od ip7 za dva sata.
 
^^
Svakako će platiti onaj dxo ( ili kako već ) sajt da ih stavi na n1 mesto , vidim i oni su krenuli da menjaju sistem bodovanja na sajtu da bi iPhone x bio na prvom mestu. [emoji15]

Smešno je gledati prosečnu platu i upoređivati i opravdavati cenu od 1000e , pa tako može da se opravda svaka stvar koja je precenjena ..

Druga stvar , ovaj X tek u novembru ide na tržište , Google ako je pametan može da izdominira sa pixel 2 na USA tržištu , to jest da ukrade dobar procenat i deo apple kolača tamo .

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prevelik je Iphone X. Kad bi bio velicine iphone SE bio bi najprodavaniji telefon ali umro Steve Jobs i nema ko da se seti. [emoji85][emoji56][emoji23][emoji23]
 
Metal API, ARKit, MLKit, ... itd itd
Nisam upoznat da te stvari imaju na androidu, znam da ima augmented reality koji radi sa jedno 10fps samo na odredjenim modelima i koji je gimmick jer je neprecizan. Da li sam propustio nesto? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vulkan i TensorFlow
 
Ne zelim da nazivam ljude koji daju 1000e za telefon raznim imenima, ali prosto mi je neverovatno da ce neko iz Srbije a da nije krimos ili politicar/starleta da izdvoji 1000e za ovo placa ga na rate itd.. A takvih ce najvise biti.
Elem, sinoc bas pricam sa amerima posto radim u takvoj firmi da sam u stalnom kontaktu sa njima. Spomenem novi ajfon totalno su nezainteresovano delovali. Par njih mi rece da je overpriced a to su ljudi koji zaradjuju oko 5k dolara mesecno...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Dobro je sto se velicina telefona nije mnogo povecala, ova velicina je taman za koriscenje i taman da moze da se dohvati sve na ekranu. To sto su vratili staklo pozadi je vrhunski! Konacno posle 4s da ubace i to nazad...

Ti si jedan od retkih kome se dopada staklo nazad. To je na 4s bilo baš ružno, u to vreme nisu postojali današnji oleofobni premazi, pa je 4s uvek bio sav musav od otisaka prstiju nazad. Što je najgore, kad god padne postojao je duplo veći rizik da se razbije staklo. Staklo su sad vratili da bi mogao da se puni bežično.

Nego kad pričamo o materijalima, X je težak ćitavih 175 grama, baš mnogo za tako mali telefon. Moguće da je to zato što su najzad stavili krštenu bateriju, ali najverovatnije dodatna težina dolazi od čeličnog rama.

Što se tiče cene... Ljudi, iP X je moje više od dve plate dok je isti mobilni trećina plate nekome u SAD-u.

Pitanje za one kojima je iP X preskup: ako primate platu 350€ a iP X košta 1000€, naravno da je preskup. Da li je preskup ako košta 1000$ a plata vam je 3000$?

Ne možeš da porediš plate tek tako, u vakumu. Moj prijatelj u Minhenu ima više nego duplo veću platu od mene u Atini, ali opet meni ostane više novca u džepu na kraju meseca zbog nižih troškova života ovde. Ima mesta gde sa 3000$ platom ne možeš da živiš.

Ali za ovakvu cenu ne postoji logično opravdanje, X je nenormalno skup i po mom standardu, a ja sam relativno bogat čovek.
 
Ogranicene kolicine X-a, otuda i ta cena.

Da li stavili $800 ili $1000, svakako ce se odmah rasprodati i dugo cekati na isti. A regularno ce se kod nas (bez cekanja) moci uzeti verovatno tek na prolece.

Ja opet kazem, sledece godine mozda takav dizajn i karakteristike prebace u mainstream po ceni $699 ili $749. Kada se omasovni proizvodnja OLED-a i vise ne bude toliko wow.
 
Meni ovo deluje zanimljivo, ali ce sledeci model sigurno biti dosta bolje odradjen, tako da cu sacekati da vidim da li tada da odradim upgrade sa 6s.
Cena nije toliko strasna.
 
Da li zaštita IP67 znači da može da se potopi u vodu do 1 m, ili ne? Ili je to samo zaštita od prskanja vođe?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Samo pune bazu CIA-i i ostalim spijunskim grupama.. :D Nisam im ni prst dao, necu ni facu, i to zakljucananje, zaludjivanje.. Stavi kod ko bas hoce i cao.. Kao da ce bilo sta da ti pomogne ako ti ga ukradu, jedino zena moze da te izlema. :D

Shvatili su da nemaju mnogo koristi od baze otisaka prstiju i da je faca mnogo potrebnija. Ceka se in depth review faceid-a, al to ce biti verovatno tek u Novembru. Ukoliko se telefon otkljucava samo ako se stavi ispred face, onda je totalni fail. Idealno bi bilo da taj faceid senzor ima 3D tracking pa da detektuje facu u smislu da kada telefon stoji na stolu i ti bacis pogled na ekran iz bilo kog ugla, da ga automatski otkljuca.
 
Cena je direktna posledica nemogućnosti zadovoljenja tražnje proizvodnjom a ne toliko povećane cene izrade (ima i toga).

Proizvod je forsirano najavljen/izbačen. SJ dislike this.

Pixel će uzeti smešan procenat, ali će ovo biti lep vetar u leđa drugim proizvođačima. Pre svega odlaganje i dostupnost.

iPhone 8 je filler proizvor... potpuno nepotreban. Klasičan "s" proizvod.

Verovatno preskačem 8 i X... mnogo para.
 
Rezultati testova su bolesni... a garant će se i u realnosti odražavati. Neverovatno da je ovolika razlika u odnosu na konkurenciju.
 
Ne znam kako ostalima, meni bas smeta taj black bar, jeste lepo ekran od ivice do ivice, ali bolje da je skracen nego ovako da ima tu glupost preko ekrana i sliku okolo.

Znaci da ne vidimo video onako kako je zamisljen, gubitak prikazanih informacija je po meni nedopustivo. Kao kada bi gledao film na tvu koji ima stalno nesto preko dela ekrana, neku mrtvu liniju, zavesu ili sta vec :).
 
Kako znamo da je najbolja kamera na tržištu, tako što je neko rekao da je najbolja kamera na tržištu?

Treba da vidimo low-light performance i još par stvari, a ne da se to zaključi na osnovu Appleove prezentacije.

Btw. ne bih se kladio da je displej bolji od S8, verovatno su u istom rangu.

Mnogo se bre svi loze na te kamere u telefonu. Vecina flagship kamera od negde 2014., 2015. je upotrebljiva i to je sve sto treba da bude. Ok, poboljsanja u videu su svakako dobrodosla, ali opet sve je to smesno. Ko hoce kameru za iste pare moze da kupi nesto sto ce praviti bolje fotke nego svi telefoni koji budu ovako malih dimenzija (kako sada, tako i u buducnosti).
Da rezimiramo - sve su to nijanse, po meni i 5S ima upotrebljivu kameru i 5X, a ako cemo da gledamo sa tehnicke strane - sve te kamere su poop. Physics is a bitch.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno