Šta je novo?

iPhone X

Znaci skinuce direkt 1.5mm. Sam taj novi ekran ce vec biti najveci upgrade izmedju dve iP generacije ikada. Tuzno je sto su toliko cekali, ali sad imaju keca u rukavu, nema ko nece hteti da se upgrade-uje.
 
Prave lazne nestasice. Napumpavaju hajp. Nemoj mi reci da treba da se ceka dva meseca za j*beni ip7+ u slobodnoj prodaji. Skoro ni jedna prodavnica nema u Madjarskoj.

Napisao sma već povodom 7+ modela.Drugar naručio prvog ili drugog dana,dobio je krajem novembra tek :(

Zaboravih da napišem,USA je u pitanju.
 
Ja tek u decembru, u Madjarskoj.
 
Wireless charging je totalno beskorisna stvar, osim što fino na stolu izgleda. Em ne može telefon da se koristi tokom punjenja, em sporije.
 
Wireless charging je totalno beskorisna stvar, osim što fino na stolu izgleda. Em ne može telefon da se koristi tokom punjenja, em sporije.
Da, ako je kao kod Androida... Ako je vise na Teslinom principu i ima neki domet, onda ima smisla, u suprotnom se slazem jer sam i sam imao isti komentar kada se wireless charging pojavio... :)
 
Jel moto z onaj veci bese ima shatter proof display?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dap, ShatterShield se zove.

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Spomenusmo te očekivane "inovacije" još pre godinu dana [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Joj samo ne taj zakrivljeni ekran i/ili oled pa da ima burn in...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
S obzirom kako se suska oko dark/black UI-a gotovo sigurno ce biti (AM)OLED.
 
Amoled možda, ali zakrivljeni ekran neće imati sigurno. Barem ne sledeća iteracija. Štaviše, sve više mi se čini da neće biti neki drastičan redizajn ni ovaj put.
 
Poslednja izmena:
Jest' da je vest od pre 3 dana ali sad sam je tek procitao.

https://www.internationalinside.com/apples-iphone-8-will-not-perform-as-good-as-you-expect/

Zanimljivo mi je sto imam isto misljenje kao ovaj analiticar, sto se inovacija za i8 tice. Ne ocekujem nista posebno, bas zato sto svi ocekuju suprotno. :)
Nekako mi u poslednje vreme Apple izgleda kao da ih nije briga za konkurenciju i kao da ih ne dotice to sto drugi imaju dosta vise inovacija i generalno, a i po izgledu modernijih telefona/uredjaja.

I jos ova vest, da ce biti i 7S i 8. Deluje smesno, pogotovo sto je sedmica facelift od vec facelift-a (6S), ali me ne cudi nista, da i cetvrtu godinu za redom izbace isti dizajn. A neki novi uredjaj (iPhone 8) ubace u jos visi segment, a koji ce imati inovacija, pa cak i manje nego regularni model koji bi trebao biti izbacen.

Mene, kao prosecnom korisniku Apple iPhone telefona, ne brine preterano kakav ce sledeci model biti. Za moje potrebe je trenutno i iPhone 6 azdaja, tako da ce mi sedmica (koju uzgred posedujem) biti overkill jos neko vreme. A na fancy-look, bezeless screen, 3rd camera itd se ne lozim, tako da me Androidi ne interesuju. Vise me brine situacija na stock market-u. Nadanja su mi kao i drugim AAPL traderima, da razvale sa iPhone 8 i da se ponovi situacija iz Q4 '15-te godine, kada se jako fino profitiralo. :)
 
Stvarno je red za am/oled displeje na ajfonima. Kapiram da ce imati vise modova prikaza + basic (sRGB, kako god da nazovu) mod sa odlicnom kalibracijom, kao i Samsung.

Ne znam bas kakvi su limiti tehnologije/podesavanja ali mozda ce ''podesiti'' tako da se izbegne smearing. I onda bi potencijalni burn in ostao kao jedina mana tih displeja, posle duzeg perioda koriscenja (ne racunam test primerke koji ce biti izlozeni u prodavnicama, poslovnicama operatera itd).
 
Daj Bože da ne ubace amoled...Dok ne reše burn in ja to ne smatram "kvalitetnim i najboljim" panelom.
 
Da, pre ili kasnije.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
A burn in kod amoleda je 100% zagarantovan ?

Otidji u bilo koji Telenor (posto kod njih redje menjaju telefone i cesce je staticno nesto na ekranu) pa ces videti da ima gomilu telefona sa AMOLED i burn-in od one Telenor reklame sto se stalno vrti. Kacio sam ja vec Meizu mx5, par S6, S7, itd i isto sam protivnik AMOLED zbog toga... Slazem se da necu drzati reklamu, ali sam siguran da bi beli signal gore i baterija se burn in vremenom i video bi ih "urezane" dok gledas fotke i video u full screen...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno