Šta je novo?

iPhone X

lepo ja napasah onomad, mobilni svet sa sve znemanjom je ozbiljan forum za ovo ovde.Znaci, samo kamera je bitna

U odnosu na ono sto nude ostali telefoni za mnogo manje para ja ne vidim zasto bih za ovaj dao tolike pare, kao sto rekoh jedino kamera moze da opravda cenu.

Ove fensi gluposti koje ne koristim apsolutno ne mogu da me ubede da kostaju toliko.

Takodje cpu,ram i ostalo, sve to vec sljaka na nekom Pixelu (samo kao primer) odlicno.
 
Bilo je reci kako ce postokati bezicno punjenje pri kojem ubodes u uticnicu punjac, a ti sedis 2m od njega I telefon se puni. Bez ikakavih kablova, bez da moras da ga naslonis na nesto itd.

Cak mislim da je sam Apple dao zvanicno obavestenje kako radi na tome.

Meni to nije imalo smisla, jer kako ce se struja prenositi kroz vazduh? Ali tu skocice jabucari da ubedjuju ljude kako ovo trenutno bezicno punjenje uopste nije bezicno I da je ovo bezicno punjenje iz bajke zapravo moguce...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ono sto mi se svidelo, a steta sto na ostalim modelima nece biti je prelazak iz aplikacije u aplikaciju, skrolovanje po dnu, odlicno je.

X ima iste kamere kao 8 plus odnosno glavne kamere su im svuda iste. Portret mod i ono menjanje osvetljenja je mogu reci wow. Animoji mi nije nista posebno, ali masa ce odlepiti. Face ID los, bice peglanja, ali za sada los. Verovatno ce ga utegnuti do 11.3.x

Najvise me zanimaju velicine baterija.

Jos nesto, mozda niko nije zapazio, ali uveli su fast charging (preko kabla) uz wireless charging.
 
Poslednja izmena:
iPhone X sa dizajnerske strane mi ne deluje lepo, kamera nazad i taj crni deo gore kvare dosta estetiku i nema simetrije, imam osecaj kao da je nesto blokirano na ekranu tim crnim delom stalno, bezveze.

Inace, slabo ste spominjali, ali glavna stvar mi je sto su vratili staklo i celik, verovatno ce biti mnogo lepsi osecaj u ruci i izgled uzivo zbog samog materijala (i iPhone 8 i X). Sto se hardvera tice tu nema problema, dovoljno jak procesor iako po dijagramu nije puno brzi od starog, to je savim dovoljno i pre bilo.

Uglavnom estetika najveci problem. Ja bih voleo da su vratili ostre ivice (iphone 4/5) i nekako drugacije resili ekran i kameru.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja sam nekako očekivao da će za ovako bitan model Apple opet izbaciti neki hajpovani gimmick, nešto što nije posebno korisno, ali mogu da kažu da ga niko pre nije imao, kao recimo kad su izbacili ekran osetljiv na jačinu pritiska ili unibody dizajn. Šta bi na ovim telefonima trebalo da bude taj originalni gimmick? Ja sam očekivao da će to biti čitač otiska integrisan u ekran, ali izgleda nisu umeli da ga naprave.

Hoće li gimmick biti repoznavanje lica? Nije novo, osim ako su ga napravili da radi dobro u mraku. Ko hoće da se kladi da će biti problema sa prepoznavanjem lica crnaca?

Da li je taj gimmick te kao virtuelne igrice? Ili ti aminojis, uhhhh...? Da li će Apple prekinuti tradiciju nepričanja o hardveru i hajpovati procesor? Mislim, kad već pričaju o super-retini. Ne znam, to meni sve deluje jako tanko da bude udarna novina. Izgleda da je ta glavna novina redizajn izgleda, za koga neko reče da je iPhone Galaxy S7.

A cena, auuu... 1000 dolara za osnovnu desetku, dakle negde oko 1100 evra ovde u Grčkoj kad dođe. Kao da je Apple sabio deset piva i onda se ispišao po svojim korisnicima, al dobro, navikli su do sad, pa se ne bune.

Nema još vesti o bateriji, to bi moglo da ga izvuče u nekoj meri.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da prestanem da se smejem...ulepšao si mi dan. :d
Posebno predstavljanje tih retardiranih stvari, najgluplji izum još od snapchat kučića... Da mi je neko pre 5 godina pričao da se glavni dizajner najveće kompanije na svetu ponosi time što imitira majmuna, konja i izmet, rekao bi mu da je prolupao
 
Aluminijum otpada kao opcija zbog bezicnog punjenja tako da se povratak na staklo i ocekivao. To sci-fi punjenje na 2m je godinama daleko od komercijalne primene.
 
Ubedjen sam da ce ovi emojiji imati veoma veliku ulogu u prodaji novog iPhone. Dosta dobar potez jer koliko znam, ne postoji nista slicno trenutno. Neka me neko ispravi ako gresim, nisam bas u toku sa androidima

Ma od presudnog znacaja. Prosto ne znam kako smo do sada ziveli bez animiranih emojia.
 
Sad kad krenu da se krevelje ljudi po ulicama... :d


1Jw3Got.jpg
 
Poslednja izmena:
Zar face id nije samo prelazno resenje dok ne ubace otisak u ekran? Bar meni deluje da ce to biti zabava za dve godine, i onda cao
 
Šta je sa ovim okvirima sa strane? Deluje mi kao da ima neko jeftini kineski bumper na sebi...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ma od presudnog znacaja. Prosto ne znam kako smo do sada ziveli bez animiranih emojia.

Tvoja konstacija je skroz povrsna, jer se to moze reci za bilo sta(kamera na telefonu, touch id, wirless charging, whatsapp, instagram, internet, mobilni telefon itd itd). Zbog cega vozis kola, sto ne saljes pisma umesto mailova, zasto zoves sa mobilnog kad si ranije imao fiksni? Bez svega toga se moglo ziveti ali eto, sada se zivi sa tim jer je dostupno. Do pre 3, 4 godine smo izbezumljeno gledali ribe koje se slikaju non stop, prave selfie, a danas vise ni ne obaracmo paznju.

Poenta je sto ovako nesto jos ne postoji i samim tim sto je predstavljeno samo na X ce dosta pomoci u prodaji. Uglavnom, vreme ce pokazati ali mogu da potpisem da ce ovo kreveljenje vrlo brzo zaziveti kod mladje populacije.
 
Poslednja izmena:
Jel se meni cini ili na tehnickom forumu ljudi potenciraju kao prednost telefona koji kosta 1000/1100 evra u odnosu na konkurenciju koja je ista/bolja, a daleko jeftinija, to sto mozes da gledas u njega i pravis grimase, a on ce ti izbaciti emoji po tvom izboru sa tvojom grimasom?!?!???!

Inovativno izbacen FP senzor ove godine, prosle godine inovativno izbacen audio jack. Pitam se sta ce sledece godine biti inovativno izbaceno :D
Da je baterija dobra, verovatno bi je pomenuli pri predstavljanju.

Necu pisati ovde vise, ne bih ni pisao da nisam video odredjene clanove sa hvaljenjem decije aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Zabole druze mene za emojije, ja ti kazem sta ce biti popularno kod omladine, a ti shvati to kako hoces.

Dopada mi se ovaj swipe za aplikacije, lepo deluje na oko kao i swipe na dole sa leve i desne strane sto otvara notifikacije ili control center
 
odlican potez izbacili praistorijski fp a ubacili double tap i napredno prepoznavanje lica :) neko uci a neko poput Jabuke pametno odlucuje. Prvi put vidim iphone koji mi se bas dopada.
 
Par komentara od najvećih android fanboja sa sajta Ap. :)

Next year, Apple will probably have a fingerprint reader built into its OLED panel, and Phil Schiller will talk about how amazing it is. Meanwhile, iPhone X owners will look longingly at their 10-month-old phones that cost $1,000 and don't have Touch ID. The phone won't unlock, though, because Face ID is probably going to suck.

http://www.androidpolice.com/2017/09/12/iphone-x-thoughts-five-android-police-contributors/


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sto se tice telefona nikakvu toplu vodu nisu otkrili.
Samsung je dosta bolje uradio infinity screen nego ovi sa pravugaonikom gore. Blago receno, uzasno su to odradili.
Jedino sto je dobro je taj lighting mode i jos neke sitnice.
Mada ovih dana se sve svodi na to ko ce bolju kameru da ima.


Sent from my SM-G955U using Tapatalk
 
In a day filled with surprises, Apple has shocked us once again with the release of iTunes 12.7, which entirely revamps the iTunes App. The new iTunes is designed to focus solely on music, movies, TV shows, podcasts, and audiobooks, which means there is no built-in App Store.


Wow...
 
face recognition je stvarno nova stvar... hadrwerski me oduševljava...Telefon je prelep...cena kao sa note 8..astronomska..Ako bude dobra baterija, sa ovim senzorom na kameri,procesorom, wireless charging, face recognition itd..fon vredi tih soma jura..IOS i dalje nedovrsen OS...valjda ce biti bolje...

Sent from SM-T825 Tab S3

Metal API, ARKit, MLKit, ... itd itd
Nisam upoznat da te stvari imaju na androidu, znam da ima augmented reality koji radi sa jedno 10fps samo na odredjenim modelima i koji je gimmick jer je neprecizan. Da li sam propustio nesto? :)

Jel se meni cini ili na tehnickom forumu ljudi potenciraju kao prednost telefona koji kosta 1000/1100 evra u odnosu na konkurenciju koja je ista/bolja, a daleko jeftinija, to sto mozes da gledas u njega i pravis grimase, a on ce ti izbaciti emoji po tvom izboru sa tvojom grimasom?!?!???!

Inovativno izbacen FP senzor ove godine, prosle godine inovativno izbacen audio jack. Pitam se sta ce sledece godine biti inovativno izbaceno :D
Da je baterija dobra, verovatno bi je pomenuli pri predstavljanju.

Necu pisati ovde vise, ne bih ni pisao da nisam video odredjene clanove sa hvaljenjem decije aplikacije.

Mozda nisi dovoljno tehnicki potkovan da bi znao sa sw strane koliko je tesko imati precizan tracking - pogledaj snapchat i ostale takve appove kako rade na android i ios, pa ces uociti razliku :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mene zanima kako ce ovo da funkcionise kod ljudi koji koriste naocare za vid, tipa uradis taj pocetni face scan bez naocara i onda pokusas sa cvikerima da otkljucas, nisam gledao pa ne znam kako ide ta pocetna procedura.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Kazu da CPU uči, da je svejedno da li imaš naočare, kapu, bradu...
 
Solidan napredak u odnosu na proslogodisnje modele (doduse daleko od revolucionarnog), sve dok ne pogledas cenu. Majstorski nema sta, em predstavis vrlo malo poboljsan osnovni model sa malo vecom cenom nego prosle godine plus ubacis satro svemirski model (koji je zapravo trebao biti jos iP 7) i opalis soma i nesto eura. No dobro, vidim da je mnogima vise stalo do profitabilnosti applea nego do sopstvene koristi i novcanika, nema sumnje da ce mnogi dodatno osiroteti i ovaj put [emoji5]

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
[YOUTUBE]unIkqhB2nA0[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]A0lYm7Qsbak[/YOUTUBE]

Najveći plus su male ivice oko ekrana i ovaj Samsung displej :)
Mnogo lepše izgleda X u odnosu na stare epl sanduke...

Sledeće godine da se ubaci senzor za otisak ispod displeja i da se skine grba sa kamere i to je već tip-top.

Bežično i brzo punjenje koliko vidim stiglo na ajfon :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo je prvi iphone od 4s, gde ozbiljno razmisljam da ostanem na 7+ i sacekam XS :)

Jedino sto me privlaci je ekran, jako me interesuje koliko ce biti vidljiva razlika sa oled tehnologijom i hdr.
 
X je zakon to je to. Mene iskreno najvise zanima novi SE, ali X moram da priznam da me kopka...
 
Iskreno meni je ružan... plus cena. Definitivno ne dolazi u obzir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno će većina vas da promeni mišljenje o izgledu kada ga bude uzeo u ruke. Polako sa komentarima. Meni se dopada kombinacija stakla i metala. Mada su sa cenom preterali, nema šta. Nego šta je sa baterijom? Kažu da je bolja autonomija od 7+ modela za nekih 2 h?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Meni malko ruznjikav...vise mi lici na nekog no name kineza nego na apple po dizajnu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno