Šta je novo?

iPhone X

Obrisan brzinom svetlosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trebacu malo da pregledam tacno sta je kucao ali iako je rec 99% od iPhone ja ne bih iskljucio sansu od 1% da se radi o nekom drugom uredjaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1.verovatno ( dosta ljudi se u USA loži na to )
2.hoce
3 cenim ili sa strane kao Sony ili u ekranu.
4.za kameru je sigurno vreme da promene nešto pošto ih konkurencija polako gazi. U zavisnosti od toga koliko ljudi koristi onaj portret mod verujem da zavisi dual camera set up. Možda pređu na jednu crno belu i jedno klasičnu ( Aka Huawei ) , ali ne može se očekivati nikakvo izmišljanje tople vode.
5. amoled je
6.zvucnik će verovatno biti odrađen kao na ip7
7. CPU zver , ram nebitan . Storage verovatno osnova 128gb jer je startna cena u najavi brutalna ( plus Samsung najavljuju note sa 256gb )
8. Računaj oko 1000$ a ja verujem možda i 1100$. Svakako zna se da će biti najskuplji mob na svetu ( ako ne računamo vertu )
9. Zbog oled ekrana verujem mesec dana posle ip7s
10. Da li će se zvati ip8 ili ip x je totalno nebitno , bar ja tako mislim. Što se mene tiče a verujem i većine ljudi može da se zove i iPhone cook.
11. Moraju da izađu pošto ip8 neće moći da pokrije tražnju a i nema teorije da napuste tržišni segment od 700,800$

Itd..

Pored svega ovoga zna se tačan dizajn i to u milimetar , valjda je to jedna od najbitnijih stvari ?
Ne sećam se da je neki mob ovoliko leakovao kao ip8..



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Dakle, sve je na ja verujem, verovatno i ja mislim. Nista cvrsto.
 
Naravno .. ali da nema ovoliko namernih curenja od strane jabuke ne bih nista mogao ni da pretpostavljam.
Hajp se pravi samo takav a na kraju će mob imati "samo" bezele kao g6 i brutalan soc i to je to.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
iPhone 8

Pa nije bas da G6 ima bezele od 4mm.
Inace,svi danas prenose kako je i sam Apple "slucajno" potvrdio vec poznat dizajn.

IMG_0309.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
iPhone 8

Naravno .. ali da nema ovoliko namernih curenja od strane jabuke ne bih nista mogao ni da pretpostavljam.
Hajp se pravi samo takav a na kraju će mob imati "samo" bezele kao g6 i brutalan soc i to je to.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Opet kao sto kaze kutija - kljucna rec je da pretpostavljas, a govoris kako se sve vec zna. Ako se zna, onda se ne pretpostavlja - shodno tome - ne zna se...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U prevodu vise se zna nego što se ne zna.. druga je stvar što ti apple dozivljavas kao firmu van ove planete pa si sklopio onakav odgovor dečku kao da si licno vlasnik 50000 akcija jabuke

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
iPhone 8

Dajte ljudi,opustite se. O cemu bi mi inace diskutovali ovde da se nesto ne pretpostavlja,nagadja,itd... Naravno da treba sve uzeti sa nekom rezervom,ali ne treba ni iskljuciti mogucnost da procuri neka informacija,namerno ili nenamerno. Bice svakako zanimljivo videti uskoro sta je od svega toga bilo tacno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zeleni PCB se ne koristi u Apple uredjajima, plus po konstrukciji konkretnog parceta elektronike se jasno vidi da je u pitanju nasumicno odabran model sa nalepljenim pikselizovanim slovima ;) Nema to veze sa realnoscu.
Moguće, deluje prilično socijalno :d eve ove leakove treba uzeti sa dozom rezerve...

Evo Apple je danas potvrdio dosta glasina, počevši od dizajna prednje strane, preko biometric kita, infrared kamere i 3d face scanninga...
https://www.theverge.com/circuitbre...design-face-unlock-confirmed-homepod-firmware
 
U prevodu vise se zna nego što se ne zna.. druga je stvar što ti apple dozivljavas kao firmu van ove planete pa si sklopio onakav odgovor dečku kao da si licno vlasnik 50000 akcija jabuke

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nope, bas naprotiv - Apple dozivljavam kao i svakog drugog proizvodjaca s' tim da znam da apple ima otprilike najbolji customer support sto sam se uverio vise puta.
Za razliku od tebe ja sam odgovorio da se sigurno ne zna dok ne izadje, sem nekih unapredjenja koja se uvek dese, a ti meni reci jel bolje reci nesto sto je sigurno tacno ili glasine?

Moguće, deluje prilično socijalno :d eve ove leakove treba uzeti sa dozom rezerve...
I ja mogu da potvrdim za boju PCB - svaki uredjaj koji sam otvarao ili gledao teardown je imao crni PCB.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno je tacno ovo za face ID ali velike su sanse da ostave touch ID i to na power dugmetu...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Kao sto rekoh samo uklanjanje touch id stavlja implementaciju potvrde kupovine u nezgodnu situaciju. Oni zarade gomilu para od toga - sta mislite kolike su sanse da se to izbaci? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Koja bi fora bila da ne izbace uopste 7s/+, nego "osmicu" u dve verzije,5.8 i 6.5 inca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je fora za sledecu godinu.

Nema se OLEDa dovoljno da pokriju oba modela. I ovaj edition ce kasniti bog zna koliko i biti limited.
 
Par vesti od danas. Apple je danas objavio prihode u drugom tromesečju 2017 i očekivanja za treće tromesečje.
Najavljena očekivanja prihoda po mnogima potvrđuju da će Apple prodaju ajfona 8 početi već krajem septembra u ograničenim količinama.
Inače što se tiče rezultata u drugom tromesečju, Apple je poslovao prilično dobro:
Prodaja 45.4 milijarde dolara, čist profit 8.72 milijarde dolara.
Prodali su 41 milion ajfona, 11.4 miliona ajpeda, 4.29 miliona Mekova. Prodaja ajpeda je posle dužeg vremena zabeležila značajan rast, rasle su i usluge (App Store, Apple Music), prodaja Apple satova...
Nakon ovog tromesečja Apple-ove novčane rezerve su narasle na 261.5 milijardi dolara.
https://9to5mac.com/2017/08/02/iphone-8-launch-date-september-opinion/
https://techcrunch.com/2017/08/01/a...-fourth-quarter-and-wall-street-is-loving-it/
 
iPhone 8

Apple's HomePod smart speaker contains code that may offer a hint as to what's to come in the iPhone 8.
The code, uncovered by a developer named Guilherme Rambo and spotted by MacRumors, points to a new "SmartCamera" function that may appear on the new iPhone.
Rambo noticed strings referencing different settings for fireworks, foliage, pets, the sky, QR codes, snow, sports, sunrise and sunsets and more. It suggests that the iPhone 8 may be able to automatically change its own settings to capture the best picture based on an environment.

https://www.google.rs/amp/s/www.cnb...one-8-might-have-a-fancy-new-smartcamera.html

Zanimljivo [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ @n1tr0 ce biti odusevljen [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li nekih konketnih informacija o 7s, ima nas koji ne planiramo da dajemo 1000+ eura za 8.
 
iPhone 8

^ @n1tr0 ce biti odusevljen [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Digli su proces od dodira touch id-a koji je jedan korak, na dva koraka - skeniraj lice, klikni da potvrdis... Ne bas sjajna ideja...

Mene takodje zanima ako nema touch id, kada mi telefon stoji na stolu (pogotovo kada radim dev posao) ono poznato unlock to continue kada pokrenes app, sada umesto dodira prstom cu morati da dizem telefon da mi skenira lice? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To i mene zivo zanima,kako ce tacno da funkcionise. Tesi me samo cinjenica,da kada nesto implementiraju,to radi kako treba-bez greske. Pocev od touch id-a,3d touch-a,pa sada i ovaj taptic engine u sedmici. Moguce da nece biti nikakve potvrde,kada dodje do procesa,automatski skenira. Pretpostavljam da je i kod otkljucavanja tako,raise to wake + skeniranje,koje navodno radi vise puta brze od tid. Ko nema rtw,svejedno mora da klikne. A zbog 3d senzora ce moci pod nekim uglom da skenira i kada stoji na stolu,e sada pod kojim,ostaje da vidimo krastavac. Nisam ni ja nesto odusevljen izbacivanjem tid-a(ako ga uopse i izbace). Vise sam za to da postoji kao opcija,pa neka bira ko sta voli [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad su glupi. Mogu da stave kao android sto ima smart lock i lepo oznacis trusted places ili wifi ili BT uredjaj i gotovo, ne znam sto to ne ubace, jer ako moram da dizem telefon, odoh traziti neki koji ne mora da se dize sa stola da bi se otkljucao (zato me Pixel nije privlacio, a ni S8 (dok s7e jeste)). Ja sve nade polazem u naslednika osmice, da cu moci sa stola da otkljucam ili ce oni doci do velikog breakthrough-a i ubaciti smart lock.
 
Ovo je stvarno postao cirkus,developeri poceli "slucajno" da objavljuju kod [emoji23] Ko bi normalan uopste tako nesto radio bez odobrenja,klasicno dizanje hajpa.

"iPhone 8 will be capable of 4K video at 60 frames per second with both the front and rear cameras…"

IMG_0320.JPG

https://9to5mac.com/2017/08/03/iphone-8-4k-video-details/






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne objavljuju to developeri koji rade u apple vec developeri koji prckaju po beta stvarima koje apple daje kroz developer program. Da bi imao pirstup takvim stvarima platis $99/year i imas pristup :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene takodje zanima ako nema touch id, kada mi telefon stoji na stolu (pogotovo kada radim dev posao) ono poznato unlock to continue kada pokrenes app, sada umesto dodira prstom cu morati da dizem telefon da mi skenira lice? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Mocices sliku od pasosa da stavis ispred kamere i telefon ce se otkljucati. Ili jos bolje licna karta... Malo sale nije na odmet. :) Ipak se nadam da ce biti citac za otisak ili cu gledati da pazarim regularnu verziju sa touch id.
 
Poslednja izmena:
Ne objavljuju to developeri koji rade u apple vec developeri koji prckaju po beta stvarima koje apple daje kroz developer program. Da bi imao pirstup takvim stvarima platis $99/year i imas pristup :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa na njih sam i mislio,ne postoji taj developer program bas od juce,a ne secam se bas da se ranije tako nesto desavalo,a isto su imali pristup raznim betama. Nego sada se nesto posebno dize hajp i ne bih rekao da to nije smisljeno [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poznati tviteras i leaker,Evan Blass(@evleaks),pre par sati je objavio ovu fotku novog ajfona,verovatno je neki proizvodjac case-ova u pitanju. Inace je poznat kao prilicno pouzdan izvor,prvi je objavio specifikacije i oficijalne fotke od Note 8. Mislim da su sada vec minimalne sanse da novi ajfon ne izgleda ovako:

IMG_0415.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno