Šta je novo?

iPhone X

Hvala na odgovorima.

Mozda da preformulisem pitanje.

Koji budget upgrade bi doneo znacajne promene u kvalitetu slike/selfija u odnosu na iPhone X?

Jasno je da se sa najskupljim Pro verzijama (13,14) moze ocekivati bolji kvalitet fotografije.

Ali, da li bi razlika kvaliteta fotografije bila uocljiva i sa stadardnim (jeftinijim) verzijama 13 i 14. (Ukoliko uopste postoji razlika u odnosu na iPhone X?)
Svakako se vidi razlika, mislim da od 13 idu bolje selfi kamere (moguce da gresim, neka me isprave), a ponajvise fluidnost celog UI-a, lepsi portret bokeh, itd. Pro je vise za cinematografiju, ako je za slike, vrsi posao i obican model, mada je meni licno uvek bio prioritet imati LIDAR, jer su primene fenomenalne, i kad ih bude bilo, bice logicno samo na pro modelima, volim da futureproofujem tako.
 
Selfi je od 11 bolji. Sa 13 dobija night mode za selfi od 14 dolazi AF na prednjim cam… sve u svemu ako volis bookeh 14 pro je top izbor zbog velikog senzora te porteti ispadaju i bez portreta 🤣
 
Hvala na odgovorima.

Mozda da preformulisem pitanje.

Koji budget upgrade bi doneo znacajne promene u kvalitetu slike/selfija u odnosu na iPhone X?

Jasno je da se sa najskupljim Pro verzijama (13,14) moze ocekivati bolji kvalitet fotografije.

Ali, da li bi razlika kvaliteta fotografije bila uocljiva i sa stadardnim (jeftinijim) verzijama 13 i 14. (Ukoliko uopste postoji razlika u odnosu na iPhone X?)
Ja sam prešao sa XS na običan 13 i razlika je drastična, najviše pri slabijem osvetljenju (kad se ukljuci night mode je tek razlika nebo i zemlja) i pri korišćenju selfi kamere.
Jedino mi u nekim trenucima nedostaje telephoto kamera, mada je na XS samo 2x.
Sledeći telefon će mi verovatno biti pro model samo zbog 3 kamere, mada možda do tada ubace treću i na običnog, samo moraju da smisle šta da strpaju dodatno u pro.
 
Nece tele ubaciti u non pro mozda nekad neki minimalni ali mislim da nema nista od toga😄
 
Nazad
Vrh Dno